חוקרים ישראלים מצאו מאפיינים משותפים ל-650 גנים הקשורים לאוט

ענתנוי

New member
מה זה אומר?

"אוטיזם" זו מעטפת שמגדירה את הלא-מובן.
החוקרים מצאו כבר 651 גנים שקשורים ללא מובן הזה ועוד ידם נטויה. אולי פעם הם ימצאו את כל הגנים שקשורים ללא מובן הזה ויגלו תכונה חדשה ומעניינת: "מודעות".

ענתנוי

New member
הסברים

1. אם מדובר ב-1000 גנים שקשורים לתופעה מסוימת התופעה הזו היא לא גנטית ולכן אין שום משמעות למציאתם או סיכוי שמישהו ישתמש בידע הזה כדי להפיל הריונות לא רצויים. כמות כזו של גנים מלווה בכמות עצומה של קשרי גומלין וכמות עצומה של גורמי סביבה שמפשפיעים על ביטויים.
2. כמות כזו של גנים לא יוצרת תכונה ובטח שלא הפרעה, לקות או נכות אלא תבנית אופיינית. תבנית היא מאפיין של זהות ולכן היא חלק בלתי נפרד מהתפקוד השלם של האדם ולא משהו שאפשר לתקן או לשפר בלי לפרק את השלם....
3. "אוטיזם" זו הגדרה של הלא-מובן - של מה שאין ולא של מה שיש. גנים שקשורים למושג אוטיזם חושפים דווקא את מה שחסר אצל הלא-אוטיסטים ואולי זו המשמעות היחידה של המחקר הזה. הרמזים שמתייחסים לריפוי נועדו רק לעודד הורים לשתף פעולה עם החוקרים ולאשר ביצוע ניסויים בילדים, שאסורים עפ"י החוק. מטרת הניסויים האלו היא לגלות את התכונה שמפרידה בין שתי קבוצות אוכלוסיה ויש לי את ההרגשה שמה שהם יגלו בסופו של דבר זה את המאפיינים הגנטיים של התכונה המוזרה שקוראים לה "מודעות".

ועם כל הכבוד למקחר בסיסי, הורה שמשתף איתם פעולה הוא פושע מבחינתי....

arana1

New member
זה יכול לקדם הבנה אבל בינתיים זה עושה בדיוק את ההפך

כי בצורה שמאפיינית בדיוק את כל מה שהכי רע ודפוק בגישה לאוטיזם גם בכתבה עצמה אף אחד לא חשב בכלל לתאר איזה דברים קבוצות גנים האלה מקודדים,
כי לאקדמיה זה לא משנה,
היא לא חוקרת אוטיזם,
היא חוקרת את הדרך להכחידו, להשמידו,
כך שכל מה ממצא, בין פיזיולוגי, ביולוגי, נפשי או רגשי או תקשורתי... לא משמש כנסיון להעמיק בהבנת האוטיזם אלא רק בשביל להגדיר טוב יותר מה צריך לעקור ולהשמיד ולדכא.

אבל ככה זה, ככה אנשים לומדים, האלימות והפחד הם המניע הראשוני למחקר, שלאט לאט מעלה מימצאים שגורמים להם בעל כורחם ללמוד בסופו של דבר לאהוב אפילו את האוייב,
השנאה הופכת לאהבה עם הזמן.

האקדמיה שונאת אוטיסטים בדיוק כמו שכולם שונאים אותם ואפילו יותר רק ששנאה זאת מובילה אותה לנסיון לחקור איך להשמידם ודרך המחקר הזה יעלו לאט לאט נתונים שיגרמו לאט לאט לחוקרים להאיט ואולי אפילו לעזור ולהסתובב ולשנות את דעתם במידה שתאפשר לפחות למיעוטם להרהר באפשרות שהאוטיסט אינו אוייב האנושות שדינו להכחדה.

אבל כל זה לא נורא משנה,
כי עד שהמימסד הרפואי, טיפולי, יגלה בעצמו ניצוץ אנושי האוטיסטיים כבר מזמן לא יהיו תלויים בטובות שלו,
אז שיעופו על עצמם, זה לא שנ"ט מסוגלים לעשות דבר אחר.

כשראיתי את זה חשבתי אם לשים את זה כאן בפורום

אבל אז חשבתי שבדרך שבה מתפרשים הדברים בנורמטיביות עדיף שלא
ואני מצרה על זה כי זה מראה על עכבה (ק'?) מאוד גדולה בחול וגם עיכוב באישיות
שלי שאני מפחדת לחלוק דברים כאלה לדיון חשוף- חופש המידע

כי הנחתי הראשונית היא אכן שהדברים יפורשו בגוון אוהד
והתגובות של האדם הממוצע מראות שאין להם שום אינדקציה לפשע שמתבצע...

ויפה ענת רשמה. לא ידעתי ולא הייתי יודעת מה לרשום שם.
הרי כל כך הרבה אנשים שקוראים על ההבדל של "הלא מובן" מיד מסיקים שמדובר בשתי קבוצות במובן המקובל -
ולכן מין גזענות סמויה וזה כל כך מטופש שאינני יודעת מהיכן להתחיל להסביר זאת - את הפער.

שהרי מדכאים כל כיוון ויציאה של הלא מובן למרחב המובן - המוסכם
ועכשיו דנים ברצח ילדים כאופציה והייתי שואלת -
מי מבין ההורים כאן היה מתנדב ביודעין שבנו ילקח ולא יוולד לדבר כזה
הרי דנים בבני אדם

ושוב זה מכוון לתפיסה הקבוצתית המודעת-
אבל לא , אין לי "ביצים" או ביציות במקרה שלי -
לפרסם דבר כזה בגלל הפחד ממה שמתקשר אליו
וזה כנראה מעיד משהו עלי .

הלוואי והייתי במקום בטוח שמאמין בשינוי של העולם הזה דיו לחשוב שחופש המידע אפילו בי הבשיל מספיק לדעת שכאשים את זה אוכל לנהל דיון ולהבהיר באופן חד וחלק מה הפשע כאן , הסטיגמה , הניסיון להבהיר את השוני...

arana1

New member
לי מובן מאליו שזה יתפרש לרעה

בעיקר,
אבל גם בגלל זה אני מעלה את זה,
מבחינתי זו הזדמנות לדון בזה ולא מאמין בנסיון להסתיר את הרוע.

זה שזה ישמח המון הורים ויפתה המון אחרים להפיל אוטיסטים,
שיהיה,
אולי עדיף,
מבחינתי במצבה הנוכחי של החברה היה עדיף להפיל אותי.

כן , זו בעצם גם בעיה שהעליתי לעצמי

אני מעדיפה מסתבר כרגע להסתיר את הרוע-
מהבחינה הזו , כי לתחושתי זה רק מחזק אותו

אבל זה לא נכון ואני יודעת שזה לא דבר שנכון

אם לא היית נולד לא הייתה לך תינוקת
אז אני לא מצטערת שנולדת

arana1

New member
את לא צריכה לחיות בתוך העור שלי

אבל כן, כנראה שלסבל שלי יש ערך בתור הזבל שיאפשר לה להשריש ולצמוח

dina199

New member
נשמע לי קצת יותר מדי

חוץ מזה איך הם בדיוק יודעים איזה גן ואיך הוא קשור לאוטיזם?
והאם 'קשור' זה 'גורם' ?

למעלה