אוטיזם ונשים

תגובה של סולה

"הטענה על סטטיסטיקה מוכיחה בורות בסטטיסטיקה.
הרי סופרים רק את המאובחנים. אבל נוטים לא לאבחן בנות (אפילו אם לפי כל הסימנים החיצוניים הן כן אוטיסטיות) בגלל ההטייה המגדרית (אפילו הפרוטוקולים השונים לאבחון חיצוני מוטים מגדרית). ומצד שני, בונים את הפרוטוקולים לאבחון לפי אלה שכבר מאובחנים.
חוץ ממעגליות, אני לא רואה כאן הרבה הגיון מדעי"

dina199

New member
מסכימה עם כל מילה.

בונים את הפרטוקולים לפי תסמינים של בנים ומחפשים את התסמינים אצל הבנות. ברור שלא מוצאים. וגם לא תמיד מחפשים.

זה רק לגבי אוטיזם? מה לגבי פסיכופטים

יש לי הרגשה שנשים רבות לא מאובחנות כפסיכופטיות. זה טאבו להגיד שנשים לא הקרבן.
אני הלכתי לרווחה כבר אמרו שאני מרביץ מכות עושה כול מני דברים , לדעתי כול גבר שעובר את האנקווזציה הפמניסטית הזאת מדביקים לו אוטומטית את כול הדברים האל בלי קשר לכלום.
נשים לעומת גברים מקבלות יחס אחר למשל משמורת על ילדים וכולי.

הדיון שלך הוא נחמד למקום אחר (בלי אישי)

רק שהוא קושר בין ערמת שחת למחט ,
קודם כל לא מדובר פה בקורבן או בדיון פמניסטי בו באים לדרוש מי אשם במה.

הרעיון הוא לאפשר קנה מידה שיאפשר לאנשים שמתקשים לזהות את שונותם ומכך להסיק ישירות שכמו שהרבה אומרים - ורק לצורך זה נדרש להם האיבחון כדי להבין מדוע הם חשים תחושות קשות ושוני כל חייהם והכרה בשוני מאפשרת להם להתמודד עם פחות חשש, עזרה סוציאלית אם נדרשת וכן הלאה-
בכל מקרה הרעיון הוא לאפשר לאנשים גישה לכל הדברים האלה.

בנוסף בדרך כלל אנשים שעוברים "אישרור פורמלי" חשים יותר בנוח עם שונותם .

העניין הוא שמטבע ההבנייה אם תרבותית ואם גנטית של נשים וגברים - יש שונות בהתבטאות של תסמינים מצידם וחלק גדול מצד הנשים לא מאובחן וחי בקושי רב בגלל הקושי שבונה איבחון על סנדרטים נוקשים שמתאימים אך ורק לפנוטיפ גברי (ואגב לא פוסלת שגם לילדים זכרים יש אולי תכונות מאלה ודווקא כך גם מפספסים אותם). פעמים רבות הן מתויגות ושלא בצדק בלי להבין את ההוליסטיות של מכלול בעיותיהן שנובעות מהשוני שלהן ביחס לנורמטיבי- כאישיות גבולית, OCD ו"הפרעות" אחרות.

הנה דוגמאות שתוכל לבחון (הסבר ממצה , לדעתי לא הכי מדויק וגם קצת מתייחס כלקות אבל מכוון להבדלים):
http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=3157

עכשיו שוב אדגיש - קורבניות אינה הנקודה פה וגם לא דיון פמניזם מול שובניזם או מול תפיסת הגבר בכלל .

הדגש הוא על הבניה של סטריאוטיפ באבחנה עצמה שמקשה על זיהוי שלהן כחלק מהמגוון של הקשת האוטיסטית.

כתוצאה מכך קשיים בחייהן וכן הלאה כמו שהסברתי .
אם תרצה תוכל לפתוח דיון נפרד בפמניזם או לפתח את השרשור לתפיסות גבריות ונשיות בכלל ומזה כיצד הן משליכות על התפיסה הנשית והגברית לדעתך באוטיזם.

כמובן תוכל להביא כל דבר- אני מקווה שהתייחסתי והבהרתי את הזיהוי הכוזב שראית בתגובה.

אני גם אשמח אם לא תבחר להשוות בין שוני אנושי לבין פסיכופטיה-
שכן אתה מקבע תפיסה שכבר רווחה בעבר שאוטיסטים חיים בבועה וחסרי אמפטיה וכאילו אוטיזם הוא דבר רע או לקות. הוא לא .

אוטיסט הוא פסכופת אק מטומטם

במקום לנצל את חרגדיתו החברתית ולנצל את העולם כציופת הוא בורחנ, או נכנס לעצמו , ככה זה אוטיסט מושתת על עמיה לאהבה בפועל הוא נחווה כציופת על ידי הנורמה כי אין פרשנות נכונה ולא תהיה , זה דעתי ומפנסטיות זה הדבר החרא ביותר בעולם אין דבר גרוע מהם..

יותר בבירור

"זה רק לגבי אוטיזם? מה לגבי פסיכופטים"

השוואה שגויה
אוטיזם אינו לקות ואינו מגרעת הוא חלק ממגוון אנושי ואנשים על הספקטרום רגישים מאוד.
פסיכופתיה היא לקות ומגרעת ואינה חלק ממגוון אנושי ואנשים שלוקים בה אינם רגישים לסביבה ולאחר (לפי "ההגדרות" של פסיכיאטרים)

כבר זיהית את האוטיזם כרע .

"
יש לי הרגשה שנשים רבות לא מאובחנות כפסיכופטיות. זה טאבו להגיד שנשים לא הקרבן.
"
אנחנו מנסים על לדבר על תזוזה במושגים שמיוחסים לנשים וגברים בהקשר קנה האיבחון (שנגזר גם מהשפעה תרבותית והרחבתו) ולא קיבוע של תפיסות כמו למשל - שאישה היא קורבן או בכלל סטנדרט מאוד נוקשה של "מוח גברי" או מה שנהוג היום לתפוס בצורה מאוד ברורה וחדה לגבי אוטיזם .

בניגוד למצופה ולהשוואה של אוטיזם כקורבן- אוטיזם אינו הופך אותך לקורבן אלא יוצר קושי תקשורתי בינך לבין הסביבה הנורמטיבית שהכרה בו מאפשרת לך הכרה בעצמך ותקשורת דרכה ובדרך כזו מירב הסיכוי שאיבחון ,תודעה ושימוש בכלים שמסייעים לתקשורת בעולם ששונה ממך מהותית- מונע קורבניות .

פסיכופתיה לעומת זאת בהתייחס להגדרה החדשה ולא הישנה שמייחסת ייסורי נפש כביטוי היווני = כיום פסיכופתיה היא מונח בפסיכיאטריה ובפסיכולוגיה, שנועד לתאר התנהגותהמאופיינת בחוסר אמפתיה או מצפון קיצוניים, והתנהגות מניפולטיבית. = פסיכופתיה היא יצירת הטורף והפיכת כל הסובב לקורבן.

וכשאנחנו מדברים על יותר תשומת לב שנדרשת , זמן ולפעמים כסף לילד אוטיסט זה מכיוון שהעולם נגיש לאנשים נורמטיבים אבל לא לצרכיו השונים בדיוק כמו שאדם שמאלי צריך להתאים את עצמו בעולם של ימנים . בנוסף חשוב להבין שבדרך כלל בלי הכרה וידיעה הרבה פעמים קושי תקשורתי וחוסר ההכרה גורם לאחר להיות קורבן של המצב כשאין סיבה- זו שונות ויש לה יתרונות בצדדיה בדיוק כמו כל אישיות של אדם.

לפסיכופת העולם נגיש לצרכיו והוא אפילו מסובב אותו היטב ובשליטה חברתית טובה לצרכיו . לכן הוא לא קורבן ולא יהיה מוצג כאחד כזה.

וקצת מחקר בנוגע לאוטיזם יאיר את עיניך בדבר ההבדל המהותי- ואם אתה טוען שנשים מעמידות פנים שהן אוטיסטיות - אז צר לי שאני לא שותפה לזה.

בנוסף יש בסיס מאוד משמעותי לטעון בנושא הזה שיש צורך בהכרה-
על כל 3 ילדים מאובחנת ילדה אחת.

לעומת פסיכופתיה שלא ידועה לי תחלואתה אך אני מניחה שזה שנמוכה
1 מכל 68/100 ילדים לפי מחקרים אחרונים מאובחן כאוטיסט. זה המון - אין בכלל מה להשוות. החשד כמו שאמרנו שרוב הבנות לא מאובחנות כי אופי התסמינים שונה ובעצם זה לקרוא למודעות להתבטאות הנשית של הספקטרום .

"
אני הלכתי לרווחה כבר אמרו שאני מרביץ מכות עושה כול מני דברים , לדעתי כול גבר שעובר את האנקווזציה הפמניסטית הזאת מדביקים לו אוטומטית את כול הדברים האל בלי קשר לכלום.
נשים לעומת גברים מקבלות יחס אחר למשל משמורת על ילדים וכולי."

אינני יודעת מה עברת ברווחה ולא אתייחס. רק בוא נבהיר משהו

בגלל חוסר המודעות אבחנה של אוטיזם לא הולכת לעזור לאישה במשמורת
אלא אפילו במצב כיום עלולה לשחק כנגדה.

אנחנו לא דנים במשמורת ילדים או בזכויות הגבר במשפחה וגם לא להפך - אלא בדרך התבטאות של השוני הזה והקשיים שחוסר זיהוי שלו מלווים אותך בחייך.

אין היגיון בעולם לאישה פסיכופתית לשחק אותה אוטיסטית - ובכנות אני די נעלבת נעלבת מעצם ההשוואה.

הרי כל מה שעושים פה בפורום הוא לאפשר מצב בו אדם לוקח אחריות על חייו , בו חברה מכירה בשוני אנושי ומאפשרת רתימה של היחיד לגורלו , בו מצב של שוויון ידרש ותמיכה הדדית בקשיים לכמה שיותר תפקוד עצמאי. אוטיזם אינו מחלה ולא לקות.

אז בניגוד למה שאתה מציג יש פה בדיוק ההפך מקורבניות ואין שום רווח מהסוג שאתה מציג בצידו.

יותר מזה אם אתה בודק בפורום יתכן ותראה שרוב האנשים פה הם רחוקים מהתיאוריה של פסיכופתיה ובפרט אינם משחרים לריב ולהשתמש במניפולטיביות ביחסים.

נתקלתי פה בהרבה אנשים , שמאלנים , צמחונים , רוחניים , מדעיים אבל כולם היה להם קו אחד בין נשים לגברים - אנשים טובים שמשתדלים בכל כוחם לעשות עולם טוב יותר.

אז מהיכן שאבת כוח לתגובה כזו אינני יודעת? .
הסברתי בפירוט יום נעים.

וכן יש מצב שאתה

אבל החלטתי להתייחס-
למקרה ואולי אתה כן רציני.
בבקשה ,
מקווה שאם אתה רציני אחרי ההסבר שנתתי תוכל להבין למה זה נקרא לי בהתחלה כלא אמין .

כמובן לא במקום של לזלזל- יתכן ובלבלת בין מושגים ותוכל לפתוח דיון בזמנך החופשי.
יום נעים

dina199

New member
הנושא שלנו זה אוטיזם.

לגבי חוסר התחשבות בנשים זה קורה בהרבה תחומים.
למשל בודקים תרופות על גברים בלבד ואז התרופות לא משפיעות על נשים.
הסימנים של התקף לב הם בהתאם לגברים ואז נשים מתות מהתקפי לב לא מאובחנים. ואפשר להמשיך.
כאן זה פורום אוטיזם לכן אין טעם להתפזר לתחומים אחרים.

למעלה