הדרך הטבעית

ענתנוי

New member
הדרך הטבעית

הצעד הראשון הוא חניכה.
פעם, בתרבויות האדמה, טקס החניכה היה טקס התבגרות - כי רק ילדים נשארים עם השם שנתנו להם ההורים ורק אנשים עצמאיים וחופשיים יכולים לקחת אחריות על עצמם ועל אחרים.
בתרבות החקלאית החניכה נשארה נחלתם של השאמאנים. ילדים שזוהו מראש עברו תכנית הכשרה מגיל צעיר ונבחנו בגיל ההתבגרות. רק המוכשרים ביותר זכו לקבל את התפקיד החשוב וההכרחי לכל חברה - המגשר בין העולמות.
כיום, בתרבות הטכנולוגית, חניכה זה עניין של בחירה, ורק מעטים בוחרים ללכת בדרך הזו כי היא קשה וארוכה כמו יציאת מצרים.
טיקים, נפנופי ידיים, הסטת מבט, אקולליה וכל שאר התופעות שהממסד מכנה בבוז "גרייה" הם סימפטומים של ציפור בכלוב, של נפש כלואה בגוף, של יצירתיות שמחפשת מוצא, של אהבה שעולה על גדותיה....
כל אדם, גם הוא "אוטיסט בתפקוד נמוך" שחי במוסד סגור, יכול לשחרר את עצמו מכבלים ולזכות בעצמאות.
ויש גם קיצורי דרך - כי הארץ המובטחת כבר קיימת ויש מורי דרך שעוזרים להגיע לשם בקלות יחסית.
למורה הראשון שפגשתי בדרך קוראים "רייקי". הוא מוכר בדרך כלל במתכונתו המצומצמת כשיטת טיפול או ריפוי אבל אפשר להעביר אותו גם בדרך אחרת - כמפתח ליצירתיות ול"אינטרנט של החיים".

ואם יהיו עוד שאלות בנושא הזה אשמח לענות.....

זה מעניין

חבר שלי אמר לי לפני כמה ימים שהוא היה רוצה שילדיו יתחנכו אחרת ושיהיה שמאן של הכפר שילמד אותם הקשבה.זה מתחבר לי למה שרשמת.

איזה עוד שיטות את ממליצה מנסיונך להתחבר ל"אינטרנט", וכאשר אתה מחובר האם זה דומה למצב שאותו תיארת שאת יכולה להיות במצב דמוי החלום תמידית וכשיש צורך בעזרת מין מדיטציה להתחבר או לכבות את הרשתי- הטבעי שלך?

וכיצד היכולת הזו ללמוד לעשות מהפך למה שצברת עד כה ולהתחבר למקום שלך
מאפשר בכל זאת לשרוד בחברה שדורשת דברים אחרים ומתייגת את כל מה שהזכרת כנפש כלואה - כהפרעה לסדר המתמשך שלה
ודברים כמו טפסים ועבודה נתפסים על מזבח החשיבות יותר מאשר הקשבה עצמית וקידום הבין עולמות הזה ,
שבאמת לא החרישו לרגע את הטיית המוחות והלבבות הנורמלית (שלהם)
היו מגלים כל כך הרבה יותר מאדם שמחונן לזה?

arana1

New member
לתחושתי יש סתירה בין שמאניות לרשתיות

כי יופיה המהותי של הרשתיות שאין בה מרכז ששוקל או שקול ליותר מזה האחר ובדיוק לכן אין בדוגמות העבר שום משען מלבד הלקח שמאשר להימנע מהן ככל האפשר.

כנראה שגם בגלל זה אנשים שלא מתחברים לתפישה חברתית של "תפקיד חשוב" ,ו/או מרכזי, מאוד מתקשים לתפקד בחברה,
בינתיים

הסדר המתמשך של החברה בנוי על הפער בין המרכזי לשולי,
וגם משום כך כל פעולה מבוססת הדרכה או הוראה כי כל כך טריקית,
אז איך ?
דרך קיום שחי את השאלה,
את הפער,
ולעולם לא מתפתה לפתור אותו לצד זה או אחר.

אני עדין לא בפער- אני במתח שנתפס

שנגזר ממנו ,
מניחה שבסוף אבין שהוא לא נגזר

(פער בין המרכזי לשולי)

arana1

New member
לא מבין את ההבדל, הפער הזה הוא מתח

והמתח הזה יוצר מסך שעליו ודרכו ובעדו החיים נכתבים כמשל,

arana1

New member
אם את לא נכנעת לפיתוי אז את פותרת את השאלה

ענתנוי

New member
קיום שחי את השאלה

זה מתח תמידי, כאב בלתי פוסק ומחלה.
זו הדרך, אבל צריכה להיות לה מטרה - צריך להיות מצב או מקום בזמן ומרחב שיש בו שלווה ומנוחה. מקום שאפשר לחזור אליו מדי פעם ולנוח. מקום שנותן לך את הכוח להמשיך בהרפתקה.
"בית".
ואת הבית הזה אפשר למצוא בעזרת הרייקי (או להיעזר בחיות, צמחים, אבנים וכ"ו אבל זה פחות מוגדר ומובחן וניתן לתיאור מילולי...)
ברייקי יש 3 שלבים. בשלב הראשון לומדים איך להפוך את הגוף למקום ומבטלים את ההפרדה בין הגוף לנפש. בשלב השני לומדים איך להפוך את הנוכחות למקום וליצור תחושה של בית וביטחון בכל מצב בכל מקום. בשלב השלישי (שלב המאסטר) לומדים איך ליצור מקום- יש מאין, בכוח המחשבה והרצון.
ואז האוטיזם עצמו מתבטל ונעלם - כי העולם הפנימי והחיצוני הופכים ל"עולם".

arana1

New member
פגישה בשאלה זהה לשלך אצל אחר

מבטלת את הצורך לצאת ולחזור,
מבטלת את ההבדל בין הבית לדרך,
בין המציאות לחלום,
...
כששאלה פוגשת שאלה זה תשובה,
לא סופית ולא זמנית,
בגלל זה אין צורך בשורה תחתונה בעולם רב כיווני.

סביר שטיפולים כמו רייקי, שיאצו, ואחרים יכולים מאוד לעזור,
לאפשר לאוטיסט לחוות לשם שינוי מצב שאינו הלם קיומי טוטאלי,
אבל

ענתנוי

New member
לא טיפול

אני לא מדברת על טיפולי רייקי או כל שיטת טיפול אחרת אלא על דרך חיים.
"לקבל רייקי" - זה חיווט אנרגטי - אתה יכול לעשות עם זה אח"כ מה שאתה רוצה או לא לעשות כלום - זה יוצר שינויים הדרגתיים באיזון של הגוף ובמודעות העצמית.

האם רייקי לבדו נותן של ביטול המתח?

שמעתי שגם ליוגה יש אלמנטים מיטיביים,
האם גם מתבטלת ההפרדה בין נפש גוף?

וכאשר מתבטל המתח ומתבטל "האוטיזם" ,
ואת זה אני דווקא מבינה - כי חשה ככה,
מה משתנה בך ובתפיסת העולם אותך
והסביבה באותו רגע?

ענתנוי

New member
קיצור דרך

לקבל רייקי זה לא לקבל טיפול ברייקי אלא לקבל קיצור דרך ליכולת טבעית מסוימת - זה כמו קיצורי דרך על שולחן העבודה במחשב. זה מעלה את הסיכויים של הפעלת "התוכנה" המסוימת שקשורה לתקשורת "אוטיסטית" או "אמפתית" שקיימת אצל כול אדם. המשמעות של פתיחת ערוץ התקשורת הזו תלויה באדם עצמו.
רייקי מקושר בדרך כלל עם ריפוי כי למטפלים אלטרנטיביים יש צורך וממילא גם הנטייה לתקשורת אמפתית.
רייקי יכול לחולל פלאים גם אצל אסי"ם כי הוא מזכיר להם את עצמם ועוזר להם להשתחרר מהנירמול - צמצום התקשורת שלהם "לערוצים נורמליים".
רייקי יכול לפתוח גם את היכולת ליצור ולהתבטא בדרכים לא שגרתיות - אם היכולת הזו קיימת ממילא אצל האדם ודוכאה בגלל לחץ החברה.
חיזוק העצמיות הוא "הריפוי" - בין אם זה עוזר לאוטיסט להתחבר לאוטיזם שלו או עוזר לאמן להתחבר לאומנות שבו או משפר את יכולת ההקשבה והאמפתיה של המטפל או המתקשר....

למעלה