סקופ !!!, התגלה פסיכולוג שמנסה לשלוף את הראש מהתחת

dina199

New member
בקיצור שוב ההורים אשמים בכל הצרות של ילדיהם

והפעם זה ה'רוב השקט'.
לי הכתבה בשביל בריאות נפשית של הילדים צריך להיות או קיצוני שמאלי או קיצוני ימני
. כי הם ה'אידיאולוגיים' .

arana1

New member
את תמיד לוקחת את זה לשם, לאשמה

כן, אנחנו אשמים, כהורים, בהכל, לדעתי אפשר לחיות עם האשמה הזאת ואפילו ללמוד ממנה משהו, לא צריך להיבהל מזה ולהעלב,
את לא מושלמת
אפילו אני לא מושלם

לנסות לדעת זה גם לשער סיבות ופתרונות אפשריים
לדעתי במקרה זה הפסיכולוג בהחלט עלה על משהו
שגם מתקשר למה שאני טוען
שאוטיזם זה לא לקות אלא יחס שעדיין לא מובן בין הפנים לחוץ
בין הנפש לגוף

מה שהוא טוען בסך הכל זה שלעמדה ערכית, ולמידה שבה היא חשובה להורים, יש השפעה מאוד מיטיבה ומייצבת ומשמעותית לילדים,
ולדעתי זה הגיוני לגמרי,
גם כי לילדים יש עוד נטיה להאמין בצדק ובאמת ובערכים מוחלטים,
כי הם עוד לא ציניים ותועלתנים
כי הם תמימים אבל גם מאוד חכמים ורגישים

התפישה של המרכז כמאוזן או התפישה של אני אדם שלא מתערב בפוליטיקה ולא אכפת לי מהעולם בכלל יכולה להיות מאוד בעייתית בגלל שהיא משאירה להורים רק 2 ברירות, או להיות סמכותי או להיות סמרטוט,
תפישה ערכית מאפשרת בחירות קונרטיות עשירות יותר, יצירתיות יותר, ודיאלוגיות יותר

בלי מרכיב אידיאלוגי אין לנשמה ולנפש ביטוי
ילד צריך הורה שמבטא את הנפש שלו
אחרת הוא באמת בודד

אגב
קיצוני ימני זה פשע
ימין זה רוע
רק שמאל זה טוב
וכמה שיותר קיצוני ככה יותר טוב

schlomitsmile

Member
מנהל
עמדה ערכית לא חייבת להיות בנושאים המוגדרים ימין/שמאל
היא יכולה לעסוק באיכות הסביבה, זכויות בע"ח,
סוגיות חברתיות שונות (למשל מחוייבות כלפי אנשים ומגזרים מוחלשים)
ועוד.
כך שאפשר לתת מרכיב אידיאולוגי שנותן לילד הקשר ערכי
גם בלי להיות ימין/שמאל קיצוני.
&nbsp
רוב האנשים אינם מעורבים פוליטית ועמדתם איפשהו בטווח המרכז,
ובכ"ז רוב הילדים לא חווים אי-יציבות וחרדה.
אפשר, אם רוצים, לטעון בזכות נקיטת עמדות פוליטיות כאלה ואחרות
בלי להתלות בנימוק של- אחרת תזיקו לילדיכם.
&nbsp

arana1

New member
חייבת

וגם בנושאים שהזכרת יש הבדלי גישות מאוד אופיינים בין הימין לשמאל.

זו טעות לראות במה שנכתב לנסות להיתלות בנימוק,
זה לא נכתב על מנת לשדל הורים לעמדה פוליטית כזאת או אחרת אלא כדי לומר שמצע ערכי, אדיאולוגי מהותי אצל הורה יכולה להעניק לילד סביבה יציבה ומשמעותית מאוד, רגשית ואחרת.

ואין לי ספק שזה בוודאי נכון במיוחד לאספים שרובם מחוננים בחוש צדק מפותח או לפחות בתשוקה ערכית מאוד עזה, וילד שמקבל תמיכה והענות לתשוקה שלו לצדק ומשמעות נמצא במקום הרבה יותר טוב מילד שמזלזלים בו כמי שבכלל לא מודע להיבט הקיומי הזה.

ילדים מאוד מודעים להיבט הערכי של הקיום, הרבה יותר מרוב המבוגרים שמבטלים את הילד הקטן מדי בשביל להבין.

אספים תמיד הוחרגו כנלעגים בגלל שהם פרופסורים קטנים ונוטים לחפירות פילוסופיות,
זה נורא, עצוב ועלוב מאוד מצד הסביבה.

הטיעון היה בזכות הורה עם מצע ערכי וממש לא דומה למה שלא הבנת

arana1

New member
כל האוטיסטים חווים אי יציבות וחרדה

אין ילד, אדם, רגיש, ולו במקצב שאינו חווה אי יציבות וחרדה

הבן אדם לא כתב את מה שהוא כתב בשביל להטיף למעורבות חברתית,
הוא טען שמעורבות חברתית מספקת לילדים רגישים קונטקסט משמעותי,
ולדעתי עצם זה שפסיכולוג סוף סוף קולט את זה יפה.

כי הם, כמו כל הנ"ט, נוטים להפריד בנוקשות בין האישי לחברתי, בין הפרטי לכללי, ואוטיסטים הכי זקוקים לחיבורים בדיוק במקומות שבהם נ"ט הכי זקוקים לניתוק,
בגלל זה אוטיסטים לא יכולים להתחבר עם נ"ט והחיבור הזה גורם להם רק נזק

אני זוכר שהיו כאן לא פעם וויכוחים שנורא התלהטו על נושאים חברתיים,
וכולם השתיקו אותם כי זה לא יפה ולא נעים וצריך לדבר בשקט ובצורה נעימה,
ואף אחד לא מבין שכשאספי עף עד הקצה על נושא הכי מופשט וערכי הוא בעצם מנסה ליצור סוף סוף קצת אינטגרציה פנימית שתעשה לו קצת משמעות מהכאוס שבו הוא חי,
אבל תמיד חוסמים את זה כי זה לא יפה
או מנצלים את זה לרע, או מבזים את זה או אפילו מתעללים בילדים שנוטים לחוש את החברתי בו זמני לאישי.

וזה בדיוק המקומות שבהם לאוטיסטים יש ווילונות שקופים איפה שלנ"ט יש קירות קשים ואטומים והם צריכים לחיות את מהותם בדיוק כמו שהנ"ט זקוקים לחיות את שלהם.

והכרתי 2 אספים שהתאבדו בצבא וגם את הבאת לכאן את אחד המקרים המזעזעים האלה וכשבודקים את הרקע למעשה אז מגלים שזה שוב בדיוק אותה תבנית,
שהאוטיסט חייב לחיות כאילו שהוא חי בחברה ערכית, ולא בגלל שהוא מתחסד או רוצה למצוא חן בעיני כולם או שהוא חנון חסר צבע ודם אלא שבשבילו החיבור לחברתי שקול לחיבור לאישי,
ככה הוא מרגיש את עצמו,
בעוד שאצל הנ"ט יש הבדל ופער אין סופי בין האידאולוגי לקונקרטי
בין המוחשי למופשט
האוטיסט יכול לנשום ולחוש את עצמו רק דרך החיבור הזה,
אז כן, הוא ערכי יודע להקשיב לזה ולתמוך בזה
ולא
זה לא אומר ללכת להפגנות
אבל זה אומר להיות קשוב בהמון אהבה לחוש הצדק החברתי של הילד ולא להתייחס לזה בזלזול ובביטול כמו שרוב ההורים עושים
כי הכאב האידאולוגי זהה לחלוטין לכאב האישי אצל אנשים מצפוניים
מה שנ"ט לא יצליחו להבין לעולם לצערי

dina199

New member
לאן אני אמורה לקחת את זה ?

כתוב בכתבה בפירוש אם אתם לא אידיאליסטים קיצוניים לאף צד (אלא סתם אנשים רגועים
) לילדים שלכם יהיו בעיות. אם זו לא אשמת הורים אז מה זה ?
ולדעתי גם לכל הימניים ושמאלניים יש בעיות עם ילדים כמו לכל אחד.
ואנשי מקצוע תמיד ימצאו הורים שאשמים. זה הרי הכי קל.

arana1

New member
שכחתי שאת אדם מושלם

ולכן לא יכולה לסבול שום נסיון לחפש סיכוי להורות טובה יותר
אבל לאלה מאתנו שמרגישים שיש להם עדיין מה ללמוד מאמרים מסוג זה, שקושרים את האישי לחברתי, נתפשים כמעודדים מאוד וגם אינטואטיבים מאוד.

מה שנאמר במאמר זה שאדם מצפוני, רגיש, שאכפת לו לא רק מהתחת שלו אלא גם מהחברה כולה, אידיאליסט, עשוי לספק מצע רגשי ולוגי קוהרנטי יותר מאדם שאכפת לו רק מעצמו.

נשמע לך לא סביר? אז לא, לי זה נשמע סביר מאוד

dina199

New member
תודה רבה

טוב לדעת שאני אדם מושלם. אז עכשיו אני צריכה להתנהג בהתאם
.

וזה לא משנה את דעתי. תמיד המומחים מאשימים את הורים בכל הצרות של ילדים. (זו דעתי המושלמת שאין סיכוי שאני אשנה).
או שההורה לא אדיאליסט מספיק, או שהוא אידיאליסט יותר מדי.
הוןא שהו אלא עושה מספיק או שהוא עשה יותר מדי. וכך אפשר להמשיך עד אין סוף.
וזה על סמך נסיון אישי (ולא איכפת לי מושלם או לרא)
אשת מקצוע (עו"סית ) אמרה לי בפירוש בהתחלה כי לבן שלי חסר ביטחון עצמי כי אני לא קרובה מספיק, ואןותה אחת אחרי שנה אמרה שלבן שלי חסר ביטחון עצמי כי אני קרובה יותר מדי מדי. אז הכי קל לחפש אשמים (ובמיוחד הורים, שבלאו כי מלאי רגשי אשמה ) מאשר לטפל בקשיים עצמם של האנשים שיש להם קשיים.
אבל כנראה לטפל ברצינות יותר קשה מאשר להאשים (שזה הדבר הכי קל, כי תמיד אפשר לשאול 'למה לא עשית הפוך?' )

arana1

New member
כשאת מתארת איש מקצוע גרוע את לא מחדשת לי כלום

לדעתי כולם גרועים מאוד ומזיקים נורא ואני כותב את דעתי זו כאן כבר שנים,
וגם מתייחס לעובדה שלדעת הנ"ט אוטיסטים הם תמיד גם יותר מדי וגם פחות מדי,
לדעתי זה אחד הביטויים של האגוצנטריות המפונקת והרצחנית שמאפיינת את כל האנשים הנורמטיבים שלא מטילים ספק בהיות מרכז העולם ולכן אמת המידה האבסולוטית ומשאירים לקורבנות להתייסר לבדם מול הדרישות הסותרות שלהם

אלא שבדיוק בגלל זה הופתעתי לטובה לקרוא סוף סוף איש מקצוע שלא מתיימר לשפוט את המרחק הנכון (דבר שכל אדם הגון יודע להודות שהוא תעלומה מוחלטת, פשוט כאמור אין אנשים הגונים בקרב אנשי המקצוע) אלא מבין שמה שיכול לווסת את המרחק זה חיבור בין הפרטי לכללי, בין האישי לחברתי,
ולא רק שזה נשמע לי הגיוני אלא שאין לי ספק שזה בדיוק מה שאוטיסטים חווים ומנסים לעשות ובדיוק על זה ובגלל זה הם חוטפים בראש משרלטני המקצוע כולם.

ולא, אם המגיבים כאן היו ולו מעט פחות שטחיים ורדודים הם היו מבינים בעצמם שמעורבות חברתית זה לא רק "יוסי שריד", ממש לא, גם אדם שלא עושה שום פעילות חברתית אבל פשוט אכפת לו הוא מעורב חברתית והאכפתיות הזאת בהחלט משתקפת ביחסו לילדים שלו,
שמקבלים דרך זה אישור והבנה והכלה ותיקוף לזכותם לקיום שהוא גם צודק וישר ואמיתי ככל האפשר,
ובעיני זה עדיף על אנשי מקצוע והורים שמתלהבים מזה שהילד למד סוף סוף לשקר ולגלות אי אכפתיות צינית כלפי אחרים כמו כולם

noamlah

New member
שנה שעברה היה לנו במכללה קורס עם יוסי שריד

ובשיעור הראשון הוא אמר שהוא שונא כאשר אנשים מדווחים לו על עצמם ואומרים "אני לא בן אדם פוליטי" כי מהרגע שאנחנו חושבים ומפעילים את הראש אנחנו עוסקים בנושאים פוליטיים ולכן אדם שטוען על עצמו שהוא לא אדם פוליטי הוא לא מעוניין לדבר איתו (הביטוי המדוייק היה "עובר לצד השני של המדרכה") כי הוא או אדם שקרן או מטומטם

אני לא חושב שקיימת עמדה פוליטית שנקרית מרכז, מרכז זה שקר (במילים של יוסי: המקום הכי נמוך בעולם) של אנשים, שקר לאדם הפשוט כדיי שיוכל להתחבר לכמה שיותר אנשים בלי לעורר אנטי ושקר לפוליטיקאי שיכול לבחור לפי האינטרסים שלו ותמיד תהיה לו יכולת לתרץ זאת

ישנה עוד נקודה שכתב עליה רוסו ב"אמיל" שעל מנת שילד יוכל לפתח חמלה הוא צריך להחשף מגיל צעיר ל"אמת" של העולם הזה, גם לדברים הקשים בו
ילד שגדל להורים "מרכזניקים" סביר להניח שהוריו לא יחשפו אותו להמון דברים וכך גם יישאר בבורות שלא יידע להתמודד עמה כשיגדל

הביטוי "קיצוני" נהיה לביטוי גנאיי (בכל נושא) כי אנשים רואים אותו מתקשר ביחד עם אלימות, אדם ששונא אלימות (שזה רוב האנשים) יגיד לעצמו אני לא "אני לא אדם אלים - אני לא אדם קיצוני" ויתרחק מאנשים שהוא רואה כקיצוניים אבל אני לא ממש חושב שיש קשר. אם כבר סביר להניח שאדם אלים יהיה אדם שלא מרגיש בטוח בעמדה שלו ומשתמש באלימות על מנת לקבל אישור מהסביבה שהוא אכן במקום הנכון

arana1

New member
ברור, זה כל כך מטופש, הכל פוליטי

קיימת עמדה שנקראת מרכז, עמדה של חוסר עמדה, ורוב האנשים נוקטים בה כי הם לא רוצים להסתבך ומבחינתם הדבר הכי חשוב זה לשרוד פיזית,
ובדיוק בגלל זה הם אלה שמאפשרים לרעל הפשיסטי ולזדון הנורא כלפי החלשים והמודרים והשונים להתפשט,
כי הקיצוניים, מימין ומשמאל הם באמת מיעוט, אחוזים בודדים
אבל המרכז שמחזיק מעצמו מתון הוא המחלה שמאפשרת לקומץ קיצוניים להכתיב את המציאות לכולם (בגלל זה מי שאשם בהפיכת ישראל למדינה פשיסטית זה לא המתנחלים אלא המרכז המתון שמוכן להקריב את הכל רק כדי שכולם ידברו בטון ובסגנון יפה, כי ככה זה בורגניים, שאין דבר שיותר מבהיל אותם מזה שמישהו יסדוק את הציפוי המתוק שמונע מהם לחשוב ולהרגיש באמת)

לדעתי אסור לחשוף ילד לדברים קשים, ממש אסור, הוא לא מוכן לזה, ולא בנוי לזה עדיין, אני לא אחשוף את ילדתי לעובדה שאנשים אונסים או טובחים בבעלי חיים כי עוד אין לה את הגיבוי הנפשי על מנת לעמוד בסוג כזה של תמונות
רוסו היה מטומטם, ואכזר מאוד, גם לילדיו שאותם הוא הזניח לחלוטין
אסור לזרוק ילד לבריכה כדי שילמד לשחות אחרת הוא יטבע

אני מאוד קיצוני יחסית למקובל אבל מעולם לא הייתי אלים
ובלווא הכי קיצוניות היא תמיד יחסית
השוליים של היום הם המרכז של מחר

schlomitsmile

Member
מנהל
כמו שקיצוניות אין משמעה בהכרח אלימות
כך גם אי-קיצוניות אין משמעה בהכרח חוסר ערכיות/יושר/שכל.
(ואת זה אני כותבת כמי שעמדותיה נתפסות כיום כקיצוניות
ומגיל אפס בערך חונכה, ואימצה בחום את החינוך הזה,
על מעורבות פוליטית. ודוקא בגלל זה, לא חושבת שרק מי שכמוני הוא בסדר).
&nbsp
יכולות להיות כלמיני סיבות לאלימות, לפעמים חוסר בטחון כמו שכתבת
לפעמים להיפך- בטחון מוחלט.
לא במקרה אנשים מקשרים קיצוניות לאלימות.
ברוב המקרים של אלימות פוליטית זה המצב
(יש לך דוגמא לאדם מתון פוליטית שנקט באלימות?)
אדם שמטיל ספק באמיתות מוחלטות,
בד"כ לא ייטה לקיצוניות, וגם לא לאלימות
https://www.youtube.com/watch?v=6TXztI6Hrmg

arana1

New member
השמאל הקיצוני אינו אלים, הימין הקיצוני הוא רצחני

השמאל הקיצוני לא הרג אף אחד, הימין הקיצוני שרף תינוקות ונערים בעודם בחיים ושדות ומטעים ועוסק בטרור כבשיגרה,
ובגלל זה האמצע הוא כל כך רע, כי הוא לא נחשב בעיני עצמו כמתון כי הוא נמנע מלבחור בין הטוב לרע,
זה לא מתינות,
זה דימוי נבוב ושטחי של מתינות

noamlah

New member
אני חושב שטומי לפיד וחבריו הם דוגמה טובה

למפלגת מרכז מתונה שהפיחה המון תקוות בעם ישראל עד שהם התחילו להתקוטט ולריב בינם לבין עצמם, לאיים לרצוח אחד את השני, להתחלק למחנות ובסוף להביא בעצמם לפירוק המפלגה
המפלגה הזאת התפרקה פשוט כי לחבריה לא היה אכפת משום דבר חוץ מכסא בממשלה שייתן להם סוג של כבוד ומשכורת
אם זו לא אלימות אני לא יודע מה זו כן

ואדם שמשתמש באידיאולוגייה פוליטית כתירוץ להשתמש באלימות הוא אדם אלים, אלו שהרגו את מוחמד אבו חדיר או שרפו בדומא היו מוצאים דרך אחרת לבטא את האלימות לולא האידיאולוגייה הפוליטית (אולי נותנים כמה מכות לחברות שלהן) כי אלו מי שהם

ואני מסכים איתך שצריך להטיל ספק באמיתות מוחלטות, אני מאוד רלטוויסט בתפיסתי, העניין הוא שאני חושב שגם כאשר אדם מטיל ספק הוא צריך לדעת מאיזו נקודה הוא יוצא, מה הבסיס, אדם שלא יודע יהיה קצת אבוד לפי דעתי
לפחות זה הניסיון שלי בחיים

dina199

New member
מר יוסי שריד בהיותו שר חינוך

לקח את כל התקציבים מהתיכון בו למדו הילדים שלי ומכל בתי הספר באותו מצב (עשירונים ממוצעים). זה הגיע למצב שלא היה בבית ספר כסף להפעיל מיזוג.
האם התלמידים בעשירונים ממוצעים (אמנם לא עניים אבל גם לא עשירים) כל כך אשמים שלא מגיעים להם דברים מינימליים ? הכסף עבר לשכונות מצוקה ולערבים (אין לי התנגדות ) אבל זה היה כל התקציב , עד כדי כך של 'ביניים' לא נשאר כלום. ולמיטב ידעכתי דווקא ה'ביניים' משלמים את כל המיסים שמחזיקים גם את הממשלה, גם את המוסדות הציבוריים וגם את 'חוק חינוך חובה חינם'.
אז תסלחו לי שאני לא מתרגשת מהדברים שהוא אומר.

arana1

New member
למה הכל זה אשמה ועונש ?

למה את תופשת מעשה שלשם שינוי מבטא נסיון לתת לחלשים על חשבון החזקים(יחסית) כנסיון להעניש ?
כביטוי לכך שהוא זיהה אתם כאשמים ?
על מנת ליצור שיווויון ממצב לא שיוויוני לוקחים ממי שיש לו ונותנים למי שאין

קוראים לזה צדק, מוסר, הגינות,
מעצבן אותך, למה?

ענתנוי

New member
זבוב בלי רגליים = חירש

איזו מסקנה מעניינת - אם אתה לא קיצוני ומטורף משינאה אתה פוגע בילדיך.
יש כמובן גם אפשרות שניה - אם יש שני מחנות של אויבים מטורפים משינאה - מי שנמצא באמצע חוטף אש מכל הכיוונים ואם אין בו שינאה מעוורת ומטמטמת הוא מודע למצבו וסובל מחרדה קיומית....

למעלה