מישהו מכיר את שיטת TMS לטיפול באוטיזם?

arana1

New member
יש על זה אין סוף מאמרים וכמה סיפורים מאוד מרגשים

https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=tms autism

http://nymag.com/scienceofus/2016/0...p-from-autism-after-magnetic-stimulation.html

אחד מהם פירסמתי פה פעם,
עקרונית מה שנדמה זה שאוטיסטים באמת עוברים שינוי מאוד קיצוני בעקבות הטיפול הזה,
ובאמת נעשים הרבה פחות אוטיסטים,
זאת אומרת ממש יוצאים החוצה מהבועה והקליפה
אבל מה שקורה בהמשך נובע מזה שהבועה והקליפה אינה שם במקרה אלא נועדה להגן על רגישות מאוד גבוהה,
כך שלטווח הארוך התוצאות יכולות להיות מאוד קשות

ענתנוי

New member
איזו בועה?

בועת נוכחות יש לכולם אבל בועת הנוכחות האוטיסטית רחבה יותר ולכן הם לומדים לצמצם אותה ולהתאים אותה לנורמה - לסגור חלק מערוצי התקשורת שלהם. צמצום הבועה מאפשר להם להשתלב בחברה במחיר כבד מאד של אבדן העצמיות - היכולת לבטא את כל החוכמה והאהבה שלהם. מצד שני - יש אוטיסטים שבוחרים בדרך השניה - הם מוותרים על השילוב ומרחיבים את הבועה אבל אם אין מי שעוזר להם להבין את גבולותיה הם מאבדים את עצמם ואת יכולת השליטה בגוף שלהם ובתפקודם. כל שיטות הטיפול שהומצאו ע"י נורמלים, בלי התייעצות עם האוטיסטים עצמם, מיועדות בדיוק לאותה מטרה - נירמול - להוציא את האוטיסט מהאוטיזם ולהפוך אותו למישהו אחר, במקום להבין שמי שמאבד את עצמו ו"הופך לאחר" - מאבד את שפיותו....

arana1

New member
זו לא בועה אלה שכך זה נתפש

המערך הרגשי נפשי שמאפשר לחיות את הרגישות והמשמעות של זהות פתוחה לחלוטין לעולם נתפש כבועה כי משום כך, גם כמו שהוא מתאר שם, הוא לא כולל את רוב צורות ההחצנה המקובלות כתקשורת
להלן "בועה"

אדם פתוח לא מחצין, הוא הווה, הוא נמצא, יחסית לרעש העצום שהנ"ט מחוללים כל הזמן הוא נדמה כשרוי בבועה

tomtom54

New member
לענתוי ול-arana1 ולכל מי שיש לו ידע

בנושא:
לא כל כך הבנתי מהן הסכנות ב-TMS.
מה יכול לקרות? אדם יכול להשתגע? להיות אלים בצורה קיצונית?
היה מאמר אחד שקראתי על אדם שעבר טיפול כזה לפי דבריו הוא נמצא במצב של חוסר יציבות רגשית במשך 5 שנים ואחר כך הגיע לאיזון רגשי (המאמר נקרא "לצאת מהאוטיזם" - פורסם בניו-יורק טיימס ע"י גון אלדר רובינסון ואחר-כך פורסם בעיתון הארץ ב-26/4/2016.

ענתנוי

New member
טיפול באוטיזם?

"אוטיזם" זה סימפטום חברתי ולא בריאותי.
1. האבחנה מבוססת על התנהגות חברתית ולא על מדדים פיזיולוגיים.
2. היחידה לטיפול באוטיזם שייכת למשרד הרווחה ולא למשרד הבריאות.
3. הספקטרום האוטיסטי כל כך רחב שמי שמכיר אותו יודע שאין כמעט שום מכנה משותף לכל המשתייכים אליו חוץ מהיחס של החברה אליהם והחרדה החברתית שנובעת מהרדיפה הבלתי פוסקת.
כל הטיפולים ב"אוטיזם" מיועדים בדיוק לאותה המטרה - לכפות את הנורמה. ככל שהטיפול יעיל יותר, כך הנזק גדול יותר. טיפול ישיר במוח יוצר מוח שפועל בהתאם לצרכים של החברה ולא לצרכים של האדם עצמו.
מה הם הנזקים האפשריים כשהמוח שלך מגיב בצורה שמזיקה לגוף שלך?.....

arana1

New member
לדעתי יש מכנה משותף עמוק מאוד לכל רוחב הספקטרום

קשה לראות את זה כי אוטיסטים נוטים להיות הכי שונים אחד מהשני חיצונית אבל דווקא היחודיות והשונות חושפת מכנה משותף מאוד מהותי

משהו שבדרך כלל קשור לתפישת מרחב-זמן שונה ולדרך שבה היא מתבטאת רגשית ופסיכולוגית

arana1

New member
זה מסוכן כי זה "מרפא"

הגישה לאוטיזם כמשהו שצריך ריפוי מאוד מערערת ומסכנת את הסיכוי להתפתחות לאיזון מהותי,
אוטיסט לא אמור לצאת מהבועה,
הקפאון הרגשי, והשיתוק השפתי תנועתי גם מבטאים היבט יחסי, משהו שפשוט שונה מהמצופה והצפוי, וגם כשזה "אמיתי" מדובר במשהו כל כך עמוק ורגיש שזה ממש בעייתי לנסות לפתור את זה דרך התערבות כל כך אלימה כמו עירור עצבי ישיר.

התהליך הסביר יותר הוא יחודי וכזה שמתייחס לסיבות לשונות האוטיסטים בדיוק באותה מידת כבוד ורגישות שבו אנחנו אמורים להתייחס לכל שונות אחרת

schlomitsmile

Member
מנהל
נ"ט= נוירו-טיפיקל, מי שהמערכת הנוירולוגית שלו טיפיקלית,
"רגילה", דומה לרוב האוכלוסיה.

א"ס= איש הספקטרום (האוטיסטי).

א"א= איש אמצע, נמנה על המגוון הנוירולוגי, כלומר אינו נ"ט,
אבל גם אינו א"ס, הוא באמצע.

arana1

New member
אחת בפרספקטיבות המעניינות ביותר

הנסיון שלו, יכולתו לבטאו, מהמקום שמייסר כה רבים מאתנו, זה משהו שעדיין מאוד נדיר.

רמת הדיוק הרגשי, אינטלקטואלי וחוויית קיומו, כמי שהתרגל לאזור הנוחות האוטיסטי, שרובו הוא לא יותר מכניעה עייפה לאיך שנח לסביבה לעכל אותך, הפריצה, אולי גם כוזבת ומדומה במידת מה, והתכנסות חזרה למקום קצת אחר, זה הדבר הכי טוב שקראתי על אוטיזם, בגדול.

לדעתי צריך לחשוף את מה שהוא כותב לכל תכניות ההכשרה ולכל מי שחוקר ועובד עם אוטיסטים.

בטוח שעם הזמן ניחשף ליותר ויותר חומרים איכותיים מסוג זה

אני הייתי חוששת ונזהרת

זה כנראה באמת "עובד"
ומשנה את הפעילות המוחית.
הבעיה היא שבאופן מאוד מהיר וגם מאוד ממוקם במוח.
המוח האנושי הוא רשת עדינה ומורכבת של יכולות ותפקודים.
כשמשנים תפקוד מסויים אבל כל הרשת מסביב נשארת אותו דבר זה לאו דווקא טוב.
אני חושבת על החיים שלי בהם אני מפענחת לאט ובצורה הדרגתית את האופן שבו העולם הנוירוטיפיקלי מתנהל.
וזה הרבה פעמים מאכזב/מתסכל/מקומם ולוקח זמן לעבד את הדברים ולקחת אותם למקום הנכון.
אז שזה יתרחש בבת אחת אצל אדם שכבר טווה לעצמו רשת של הגנות/התנהגויות/שיטות התמודדות עם העולם-נראה לי מסוכן.
גם להבין את העולם-עדיף בלמידה הדרגתית שנותנת למוח להתאים את עצמו.

למעלה