שלום, חזרתי קצת

שלום, חזרתי קצת

יש לי שאלה מה זה אלמות סלקטיבית?
אני מבין שיש אוטיסטים שפשוט שותקים ושותקים ויש כאלה כמוני שלא מפסיקים לדבר..
אבל בכול זאת יש מצבים שאני אילם. היתה לי חרדה חברתית, נראה לי שזה נעלם.
אבל דברים אחרים נשארו, למשל אני לא מסוגל לדבר עם אנשים שפגעו בי, אפילו שנים, ממש פגעו בי. זה קשה להסביר בלי לפרט ואין לי עניין להכנס לפרטים.
גם יש את הענייין שאני מאבדדד אמון, כאלו אני מדבר מדבר ומדבר בעצם זה מרגיש מהצד שלי שאני זועק.
SOS ובצד השני קיר לבנים, שום דבר לא חודר. ואמרה לי העובדת סוציאלית שאנחנו (בספקטרום) נאיבים.
קלים למניפולציה ניצול ואולי בריונות וכולי... נכון. אז אולי גם הרווחה אנחנו יוצאים לא טוב.
מה קורה שהרווחה בכבודה ובעצמה הופכת להיות מה שנראה כמו,
רדיפה דתית כמעט, אנקווזציה. אמונות פמיניסטיות, חקירות על דברים שכביכול עשיתי וכול פעם חקירה אחרת. , בסוף יוצא שסתם אנשים הטיחו בי את כול הצרות /שבעולם אפילו שאין לי קשר לדברים וזה לעולם לא מפסיק.
רדיפה כמעט דתית, שגם הרווחה משתתפת בה. אמונות וקבעונות פמיניסטיות כך נראה, שאתה לא מסוגל לתמודד איתם, זה מגיע למצב שעובדות סוציאליות מתעלמות מהמציאות והולכות לספר לשופט סיפורים שלא היו ולא נבראו.
והשופט כמובן בארשת פנים צדקנית מתחסדת, מבין אןתך כביכול שאתה מופרע, או נגיד דכאוני וצריך לשמור אותך באזה אשפוז בכפיה.
אני לא מבין. הפסיכיאטר רק קבע אספרגר וחרדה חברתית.
איך אני מגיע למצבים כאלה וגרועים יותר.
זה לא להאמין ואני לא מהאוטיסטים השותקים. אני מדבר ומסביר ומרגיש שאני צועק הצילו ולאף אחד לא אכפת, אנחנו עוברים לדעתי התעללות קלאסית אני ואחותי הנכה, על ידי האחים ובסוף בתזכיר לשופט אומרים שאני לא משתף פעולה עם האחים שמנסים כביכול לעזור ועם הרווחה, מה שהסוציאלית אמרה שלא נכון בכללל, עברתי 4 שנים של חקירות צולבות בכול מיני גורמים, האשימו אותי בדברים איומים שלא היו ולא נבראו. היתי במשטרה כמה פעמים, הלכתי לאן ששלחו אותי מעולם לא סרבתי לאבחון או חקירה, עשיתי כול מה שהתבקשתי וזה עלה לי בבריאות, זה לא קל לאוטיסט להסחב לכול מקום 4 שנים ובסוף באים לשופט ואומרים לו כול מיני שקרים גסים.

כול פעם סיפור אחר. ביקשתי עזרה מהרופאה הכללית. מהעובדות סוציאליות מכולם.
חטפתי צעקות שאני שקרן משחק אותה אומר ככה אבל מתכוון אחרת. אז אולי זה רק הגיוני שאני פשוט לא ארצה לשתף פעול מה הטעם. אני תמיד יצא לא בסדר , יאשימו אותי בדברים מופרכים בדברים שמעולם לא קרו, יאשימו אותי בדברים בלתי אפשריים, בדבר והיפוכו הכול. שק חבטות.
גם בעבודה גילו מהר מאוד שאני איך להגיד קצת טמבל וכול הסוציומטים והפסיכופטים חוגגים כמובן על הגב עד שנמאס ואני מעיף אותם.
אבל עבודה זה לא בית משפט ולא עובדת סוציאלית אתה לא יכול להעיף אותם מהגב שנמאס.
אז האם לזה מתכוונים שאומרים אילמות סלקטיבית? שאני לא מסוגל לכתוב בפורום בגלל זה נעלמתי ואני לא יכול לשתף איתם פעולה, הטל כבוי. זה עולה לי בבריאות להיות בקשר כול הזמן ובסוף טוענים שאני לא עונה לטלפונים... אז כבר כבתי אותו נמאס . תודה.

בודלר

New member
ובמה האשימו אותך אונס בעלת קטינות

אותי האשמו באונס ילדות את שתי בנות דודות שלי ואפילו היה מעצר אלים שלוש שוטרים נגדי ולא הצליחו אז חשמלו אותי הזבלים האלו והנה היום אני בבית אל תדאג לא יעשו לך כלום .

ניסו לזרוק אותנו מהבית

צעקו עלי תסתלק מפה אתה אלים וכולי... מעולם לא היתי אלים, אז אמרו שאני גנב, מעולם לא גנבתי כלום, אז אמרו שאני שקרן מדמיין וממציא, אני מעולם לא דמיינתיי והמצאתי דב4ררים, אפילו היה לי אישור כזה מהפסיכיאטר, אז אמרו שאני מכה את אחותי וכולי וכולי הכול שקרים. גרתי ברחוב כמה חדשים..
כול פעם מניפולציה אחרת. עשו עלנו שודים, האחים גנבו את כול המזומן ואין סוף אוספים של זהב כסף עתיקות חפצי אמנות בולים.... והכול שהיה לאבא שלי.
גם הוא חלה ואיבד רצון לחיות. עד שנפטר ולא היה לןמי לפנות וניסיתי צעקתי.
אני לא יודע אם אני מסוגל בכלל לעמוד בכול זה צריך עורך דין שיוציא אותנו מהתסבוכת נראה לי שרוצים לזרוק אותנו שוב סיבוב שני או שלישי או אין לזה סוף, לא בטוח שיש לי כח.
את אחותי הנכה כבר זרקו למוסד בכול מיני טענות שקריות. הכי קל לזרוק אותנו אפשהו. בטענה כזאת או אחרת לא משנה. אבל הכי קל להעביר אחריות לאזה אפטרופוס או משהו כזהץ. אולי אין לי כלים להתמודד אולי נמאס. כבר מרים ידיים חלאס.

בודלר

New member
ואו כל כל קשה זה מזעזע

מתנהגים עליכם זוועה זה איום מי אלו האחים האלו שככה עושים לכם , ואיך יש להם גישה אליכם , אני לגמרי מאמין לך הם זבל הרווה סופר נאצים ליבי איתך .

ואתה רץ ומספר את זה נתי ? אחר כך אתה מתלונן למה שונאים אותך

במקום להסתיר קצת את השטויות שאתה עוש אתה רץ ומספר לכולם , ואחר כך אתה מסתבך לא חבל ? , מציעה לך לשמור גם לעצמך ולא לספר לכולם מי אתה ישר , אתה סתם מסתבך .

כאילו עכשיו יש לי בעיה עם הרווחה

אחרי שעשיתי כול מה שהתבקשתי וזה באמת עלה לי בבריאות, אז כמובן זה לא מספיק..
והולכים לשופט ומספרים סיפורים שבנם לבן המציאות אין ולא כלום.
אז ברור שהוא יאשפז בכפיה את אחותי שנסתה להתאבד כמה פעמים, אבל היא נסתה להתאבד בגלל שהתעמרו בה האחים ואני התלוננתי נגדם גם במשטרה, נפנפו אותי כלא מבין מצביםם חברתיים וכולי.. נו באמת מה יש להבין, עשו לי רצח אופי. ספרו עלי דברים איוים, דברים לא אפשריים אחרי האבחון היתי צריך לקבל איזה אליבי, כלום.
שום דבר לא עוזר- עשה ככה אבל התכוון אחרת ואז עשה דווקא בכוונה. מושגים שאני מתקשה להבין אבל חוזרים כמו ניגון בראש שלי כול הזמן, מאז /ששאני זוכר את עצמי האשימו אותי שאני כביכול שקרן רמאי נוכל משחק אותה.
ואחרי האבחון נו זה קצת מגוחך לספר סיפורים כאלה. אבל המציאות לא מפריעה לאף אחד והרדיפות לא נפסקות נמאס.

בודלר

New member
איזה זבלים מה הם עשו לה החרות האלו

שהיא נסיתה להתאבד איזו מסכנה , ליבי איתך ואני מאמין לך המערכת זבל מיץ פח אשפה מקווה שהיה לכם טוב .

עשו ממנה שק חבטות

זה קשה להסביר כי זה סיפור קפקאי כאילו לא הגיוני אפה להתחיל צעקות השפלות שנאה בוז. חרמות הכול.

cosmo15

New member
היה לי ידיד

שהיה אחד האנשים הכי חכמים שאני מכירה,
הוא גם ממש אהב מוזיקה והכיר בה הכל מהכל.

אבל הוא לא יכל לדבר ליד אף אדם , גם לא לידי
ואני חושבת שרק ליד המשפחה שלו.
אפשר היה לכתוב לו פתק או להתכתב בהודעות וכו'

זאת אילמות סלקטיבית , שאתה ליד אנשים מסוימים אתה לא יכול לדבר בכלל.
כשהייתי קטנה בגיל 3-4 לא יכולתי לדבר בכלל ליד כל מי שהוא לא המשפחה שלי.

מקווה שהדוגמא מבהירה .

arana1

New member
"אילמות סלקטיבית" זה רגישות להקשר

תחושה של מחוייבות למילים כמבטאות אמת שלכן אין לבטאה אלא כרגישות הכי קונרקטית למציאות שבה את מדבר ולזהות המדובר.

הכי קטע, שדווקא אוטיסטים, שהכי נוטים לכך, מסומנים, גם מקצועית ואקדמית ורפואית, כאנשים חסר מודעות להקשר, לסבטטקסט,
שזה אחד הדוגמאות הכי מחרידות למידה שבה האלימות הנורמטיבית מבוססת העדר מוחלט של אמפטיה לאחר,
מה שגם מתבטא כיכולת אין סופית לשקר ולהרגיש עם זה לגמרי בסדר

אני מהאוטיסטים השותקים בדיוק בגלל שהבנתי שאין עם מי לדבר
אני יכול לדבר
פשוט אין עם מי

cosmo15

New member

cosmo15

New member
פעם הייתה תוכנית של אמריקן לייף

פודקאסט שמשודר באינטרנט ,
אחת המשתתפות הקבועות היא חנה
שאחותה המאומצת היא אוטיסטית .

היא סיפרה שלחנה יש קיבעון אובססיבי על סוסי מירוץ וכל חייה לא הייתה לה חברה
עד שהכירה מישהי שגם התעניינה בתחום בקייטנה - החברה הראשונה שלה.
הן היו תמיד מדברות על סוסים ומשחקות בדגמים של סוסים

ואז היא הגיעה לחלק המרגש לדעתי :
היא סיפרה איך כשגדלו והחברה התחילה להתעניין בבנים ,
אז אחותה התחילה לנסות לדבר על סוסים זכרים ומה מאפיין אותם
והיא זרמה איתה ודרך זה הם יכלו להמשיך דרך מה שמעניין את
אחותה ולנהל שיחה על גברים ונשים והיחסים בינהם.

ואחר כך גם היא סיפרה איך מצאה את אחותה שלא יכלה לשנות בכלל הרגלים
מחכה בשקט שהחברה תתעורר , מתרגשת לעוד יום פעילות איתה
וזו ילדה שתמיד כביכול האשימו אותה שלא ידעה לדחות סיפוקים
ולחכות יפה לאחר ולהבין שלמשל אם אדם ישן יש לו צורך לנוח
ולא להפריע לו וזו אותה ילדה
שחכתה בחוץ במרפסת בשקט בשקט ובעדינות רבה
לחברה שלה שקצת אחרת ממנה שתתעורר
והן יוכלו לשחק ולהנות יחדיו
ולחלוק רשמים .

זאת חברות אמיתית ותקשורת אמיתית של הבנה גם אם החברה היא נט"ית
כי היא יכולה לתפוס שאדם - המושגים והתפיסה שלו שונים
ולא לכפות את דרך המחשבה שלה על אחר
ולהעריך כשהאחר יוצא לקראתה ממה שרוב האנשים יכנו מעטפת
וזה ריגש אותי עד דמעות ממש.

לא היציאה שלה דווקא (של האחות של חנה)
אלא העובדה ששני מערכות מושגים
וחיים מתקשרים יחד
בקבלה של אחר כשני אינדיבידואלים
בהערכה ובאהבה

שאם אדם משליך על אילמות סלקטיבית הוא מבין שדווקא הכבוד למילים
והמחויבות להם יכולה להוביל לשתיקה הזו שחלק יפרשו
כבעיה או כחוסר התחשבות בעולם חברתי של אחר.

למה זה נדרש מנט"י ?
זה נדרש כי כל כך שגור וכופה על אדם כמו אחותה
של חנה לתקשר ככה
שפעם אחת לבקש התחשבות והבנה מהזולת
ולתת לו פשוט להיות
זה לא מופרך בכלל לדעתי!.

arana1

New member
ממש ככה

גם אצלי, בדיוק הדברים שאני הכי הכי לוקה בהם, הכי לא מתקיימים ואולי אפילו עוברים למה שנחשב כקיצוניות הפוכה, מול ועם אדם אהוב.
במקום שבו אני הכי קצר רוח בדרך כלל אני נעשה סבלני כמו אלוהים
למשל

בדיוק בגלל זה כל הקשקושים על דחיית סיפוקים נדמים לי כמבטאים בעיקר חוסר יכולת לדחות סיפוקים
השאלה היא לדחות מה לשם מה
יש כאלה שידחו המון סיפוקים למעט מטרה כמו לעשות המון כסף
לאחרים המטרה הזאת לא ראוייה בכלל אז כיוון שאלה הרוב אז הם ישפטו ויקבלו סטיגמה של אנשים שלא יודעים לדחות סיפוקים, ואז יתחילו טיפולי אילוף מטומטמים

אותם אנשים שלא יודעים לדחות סיפוקים למען מטרות נקלות ידעו לדחות סיפוק לאין סוף למען מטרה ראוייה יותר
זו רק החברה שתמיד מעדיפה כסף על אהבה שכופה את השיפוטים הכי מגעילים ומבזים על כל מי שלא מתיישר עם החומרנות שלה
ואחרי זה מגייסים את החנונים מהאקדמיה שיעטפו את הכיעור הבלתי נסבל הזה במילים ארוכות שנשמעות חכמות ויעניקו לדברים דימוי מדעי דרך צירופי אותיות שהם לא יותר מלחשים של מכשפות מימי הביניים

dina199

New member
זה מה שקורה לכולנו.

נעשים מומחים מנסיון אישי. לא כל כך הייתה לנו 'בחירה חופשית' ...

למעלה