הומור ואוטיזים מה דעתכם

בודלר

New member
הומור ואוטיזים מה דעתכם

אומרים לי -אני נורא מצחיק שרק לראות אותי גורם לצחוק אני גם השתמשתי בזה בילדות כדי לא לחטוך ולהיות מקובל , אבל הומור שלי ושל אוטיסטים אחרים הוא שונה , אני למשל לא מספר בדיחות אני גם לרוב מחריש מהם כלומר בלאק אוט לא מבין כלום למשל רואה סטד אנפ ולא נהנה כמו אחי לא יורד האסימוו נראה לי שקר גס מתחכם , מזלזל לא נוגע בי , אבל אני צוחק מסרטים של דסני אפילו מסרטונים של בעלי חיים או חיקוים של חיות והכי מצחיק אותי תמהנוצ, ישרות חוצפה אומרים שאני פורק עול נטל רסן הומר שחור חוגג ברמות הכי מטריפות ואומר מה שאסור לומר , הסרט הקומי אוהב עלי הוא של סשה ברון כהן הקומקאי הכי מבריק והסרט בוראט גאוני התנגשות מנטלית , שפתית, רגשית ,גאוגרפית , השקפתית לאורך כל הסרט יוצר סרט מבריק ונעוז מאין כדומתו מה אתם חושבים , איך הומור מתבטא אצלכם וקרובכם ואיזה הומר מאפין את האוטיזם לטעמי הסגנון של צפלין השקט המורכב ללא קול ואז ישר חבורט ולקומדיות םרעות או לחוטם של גוגל קיצור סער ודעיכה ויחדיו זה לפחות דעתי .

cosmo15

New member
תלוי באיזו רמה

ההומור שלי מצד אחד מאוד פשוט לרוב האנשים - תן לי חיקוי טוב, או סרטון מצחיק של חתלתול ואני אתגלגל. גם הומור ממש בסיסי כמו התעסקות בסליחה על הביטוי פלוצים או קללות יצחיק אותי .

מצד שני הוא ממש ממש ממש לא שגרתי (ונכון שלדבר על הומור הורס אותו?)
הוא אסוציטיבי ולגמרי מופרך .
אני יכולה לתת שתי דוגמאות :
הייתה לידי מישהי מבוגרת שסבלה מגלי חום באחת מקבוצות תמיכה כלשהי שדיברה על בעלה "הסמרטוט" וברגע שהיא דיברה עליו חשבתי שהיא מזכירה נינג'ה ושברגע שהיא תתעצבן כי חם מדי היא תזרוק את הניירות שהיא מנפנפת כמו מניפה להקלת החום ותתחיל לזרוק עלינו כוכבי נינג'ה.

אם מישהו רואה את משחקי הכס- אז תמיד נראה לי לא הגיוני איך שדאני קופצת בניגוד לחוק הכבידה וטסה לה על יצור שמנמן כזה. אז פיתחתי תיאוריה דמיונית שיש לה (ושוב סליחה מראש- אל תמשיכו לקרוא אם אתם שמרנים) מגנט באיזור האינטמי ולכל הדרקונים יש קשקשים מגנטים שבעזרתם היא מתהדקת אליהם בלי ליפול ...

ובדרך כלל כשאני מספרת את ההומור שלי שהוא שחור ומיני לרוב צוחקים ממני.
אני בדרך כלל מבינה בדיחות ואוהבת אבל זה לא מוזר לי בהקשר של נ"ט , אבא שלי כל כך דומה בצורת ההתייחסות שלו לתקשורת ובתפיסת העולם לאספ' ובכל זאת ההומור שלו מעולה לדעתי.

בעיקרון אני חושבת שההומור שלי ילדותי ומתוחכם ביחד...
כשהוא בא לידי ביטוי , לרוב הוא לא :)

arana1

New member
גם אני מת על הומור של קקי פיפי פלוצים

אבל כמו נתי מתחבר גם יותר להומור כמו של בארון כהן שמעמת אנשים הם הנפיחות שלהם,

ולא אוהב הומור המבוסס על התעללות וירידות שרוב הסטנדאפ הוא כזה

הומור אסוציאטיבי ומשחקי מילים גם

גם
לפעמים כנראה שלרוב בלי מודע בכלל מתברר שיש לי הומור ממש קורע
ונוטה לשחור
ומיניות וזה
בטוח שאין דבר יותר מצחיק מזה

בודלר

New member
כן גם אני מת על הומור כזה אבל יותר על תמהנות

תמיד אמרו לי שאני מוזר אותי זה נורא מצחיק אנשים לא קוונצנאלים שונים , מאתגרים...

cosmo15

New member
מה זה הומור שפתי?

זה קשור למילים ?

למשל פעם המצאתי במקום הספר המפורסם "אנקת גבהים " את הביטוי "אנקת זרגים" ונקרעתי מצחוק כמה ימים רצופים.

או בכלל ביטויים דתיים שמקובלים לתפילות כמו "מוציא חמה מנרתיקה" קורעים אותי מצחוק. לדעתי זה קשור לקיבעון שיש לי לשפה ומילים בכלל.

הכוונה היא לאילתורים בין שפות או שפה אחת והוצאת דבר ממשמעותו המקובלת , הפיכת חוקים ? זה ממש ממש מצחיק אותי באופן אישי,
וגם לגבי סשה כהן - הגס מצחיק אותי מאוד.

אני זוכרת שפעם חבר שלי היה עושה לי פרצופים מצחיקים כשהייתי עצובה וזה היה גורם לי להשתפך בצחוק. אם לזה התכוונת גם - אז גם את זה אני חושבת שיש לי :)

אתן תוכניות גאוניות בעיני:
המשרד, מחלקה אלטרנטיבית, משפחה מודרנית...

כל מה ששובר משהו מקובל והופך אותו על פי מצחיק אותי , הניגוד הזה

arana1

New member
"תרגיע" חוזרת לעונה נוספת והיא גם על הטירוף של המובן מאליו

noamlah

New member
מיסטר בין נחשב להומור אוטיסטי לדעתך?

זה פשוט הדבר הראשון שחשבתי עליו ואני זוכר בעיקר את אבא שלי נמשך למסך בזמנו כל פעם שזה הוקרן (ולא נראה לי שהוא אוטיסט), אני אהבתי מאוד אבל גם לא זוכר הרבה

בכלל, אני לא זוכר הרבה דברים שהצחיקו אותי בזמן האחרון, אני לא נמשך לקומדיות עכשיוויות, בעיקר לא רומנטיות (מה מצחיק בהן?) אבל מצד שני גם השמן והרזה אף פעם לא ממש הלהיבו אותי ואת צ'אפלין לא ראיתי אבל אף פעם לא משך אותי לראות

מאוד אוהב לראות חיקויים, אולי לא ממש מאפיין אוטיסטי אבל 'ארץ נהדרת' ותכניות סאטירה אחרות מושכות ומצחיקות אותי עד היום
קומדיות בתיאטרון גם יכולות להצחיק אותי אם הן עשויות בצורה טובה (בכלל, מאוד מאוד אוהב תיאטרון)

בודלר

New member
למה גם אותי זה מצחיק וגם אלי יצפאן מטורף

אני מת על תוכניות כאלו יש חיקוי דל פרופ ליביבויץ שהופיע שם וזה מדהים והוא בכלל אוהה עלי ובעיני גאון רצני ואיש מרתק.

arana1

New member
מהיבט מסויים

הוא נווד חסר כל ששורד כנגד כל הסיכויים עמדת נחיתות תמידית,
וכמו באסטר קיטון שעליו אני ממש מת הוא עושה את זה מתוך עמדה הכי סטואית,
פשוט חי את מה שהחיים זורקים עליו כמו שזה.

גם העובדה שהוא משחק בסרט אחד גם את היטלר וגם את היהודי הנרדף מעידה שהוא חי בו זמנית רבדים הפוכים של המציאות

גור4242

New member
אותי זה דווקא מעצבן. לא אוהב שעושים צחוקים מאנשים.

וזה, אגב, משהו שקיים רק בארץ.

בכל שאר העולם, סאטירה זה מדיום מכובד שנועד להעביר ביקורת חברתית נוקבת בעזרת הומור. רק בישראל לועגים לאנשים סתם בשביל הספורט, כמו ילדים בריונים שמעבירים דחאקות על החנון של הכיתה.

תראו למשל את ה"סאטירה" (עלאק) שעשו על נבחרת ההתעמלות שלנו. מה זה גועל הנפש הזה? אין עוד אף מדינה אחת בעולם שמתייחסת בכזה בוז לאנשים שמביאים לה כבוד.

ומילא אם זה היה רק בתוכניות הסאטירה. אבל אני לעולם לא אשכח את שידורי האולמפיאדה של בייג'ינג 2008, שהיו מלאים בדברי לעג ובוז לספורטאים שלנו בכל פעם שהם "לא קיבלו מדליה" (ולא משנה שעבור רובם המכריע, להגיע למקום רביעי או חמישי היה הישג אישי אדיר וחסר תקדים).

בקיצור, גם אם תצמידו לי אקדח לראש, אני לא אצפה בזבל הזה שנקרא "סאטירה ישראלית". ואת אולימפיאדת ריו 2016 אני כבר אראה בערוצי הספורט הזרים (בדיוק כמו שעשיתי בלונדון 2012).

חחחחחחמוד

האחים מרכס,צארלי צאפלין ,אבוט וקוסטלו,הגשש החיור,פיטר סלרס בתפקיד המפקח קלוזו ,...בשביל זה המציאו את ה יו טיוב פחות לחפור יותר להנות מנפלאות הבריאה.

למעלה