שאלה לגבי שמיעה סלקטיבית

tse42

New member
שאלה לגבי שמיעה סלקטיבית

שלום לכולם,
אשמח לדעת האם ישנם הורים נוספים המתנגדים למתן תרופות (רטלין ודומיו) לקשיי קשב ובוחרים בדרכים אחרות.
לציין כי בני מאובחן על הרצף אך הינו שקט מאוד, יציב במזגו וחולמני. לעיתים נדמה כי הוא פשוט בוחר למי להקשיב ולמי לו, במודע.
תחושתי היא שאנשי המקצוע המלווים אותנו בוחרים באפשרות הקלה והעממית מבלי למקד מאמץ באפשרויות אחרות. הרי לא ייתכן שזה הפתרון היחיד. אשמח לחוות דעת של מביני ענין. תודה.

רק לחדד 1, אנשי המקצוע עצלנים, או אולי זה מסובך להם

arana1

New member
בדיוק, זה אפילו הכל והכי חשוב לאדם רגיש שגם ער להקשר

כנראה שבדיוק בגלל זה הנ"ט מאוד מאוד מתקשים לוותר בעניין זה,
דכאון איתם

tse42

New member
תודה לכולם על התגובות האוהדות. כיף לא להרגיש לבד.

schlomitsmile

Member
מנהל
לא הבנתי למה לדעתם כדאי לתת לו תרופות. כי הוא חולמני?
כי הוא לא מגיב (כאילו לא מקשיב) כשהמורה מדברת אליו?

tse42

New member
הי, כן. כולנו חולמנים לפעמים. סיבה טפשית בעיני.

schlomitsmile

Member
מנהל
זה מה שנאמר לך- זו הסיבה להמלצתם?
האם החולמנות שלו היא ברמה שמסכנת אותו (למשל חולם בעת חציית כביש)?
האם זה מפריע לו באיזושהי צורה או רק למורות?
בן כמה הוא?
באיזה אנשי מקצוע מדובר (לא שמות, מה מקצועם)?
&nbsp
&nbsp

arana1

New member
אני למשל נוהג הכי טוב כשאני חולם

כמה שאני יותר מפוזר ככה אני יותר מרוכז,
ככה זה אנשים שנוטים לתפישה רב מימדית.

schlomitsmile

Member
מנהל
לכן שאלתי האם החלימה שלו היא ברמה שמסכנת אותו
עליך זה עובד כמו שתיארת, אנשים אחרים עלולים כן להפגע
אם הם חולמים בזמן פעולות מסויימות.
לא שאלתי האם הוא חולם למשל כשחוצה כביש,
אלא האם חלימתו מסכנת אותו.
זה מאד אינדיווידואלי.
&nbsp
אגב, גם אם זה כן ברמה שמסכנת אותו,
לא בהכרח תרופות הן המענה הנכון.
&nbsp
גם עבורי חלימה היא אחד ממצבי ההוויה המועדפים,
עם זאת אני מכירה בכך שיכול להווצר מצב שבו בנאדם יחוש
שזה כבר לא בשליטתו, שזה מזיק לו ו/או מסכן אותו.
במצב כזה, כשזה בא ממנו לא מטענות של מורות וכד',
צריך לחפש דרך לעזור לו, לאו-דוקא באמצעות תרופות,
במיוחד כשמדובר בילדים.
&nbsp

arana1

New member
לדעתי זה מאפיין אוטיסטי ולכן כתבתי את זה

אם היה לי נדמה שאני יחיד במינו אז באמת אין הרבה טעם בהערה שלי אבל לפי מה שאני רואה ושומע וקורא ומבין אז נדמה לי שמה שנראה כבהייה וחולמנות מאפיינים חיבור אוטיסטי למציאות, ויש לי גם מושג מסויים למה, כמובן שזה לא נכון לכולם אבל זה בהחלט ברמה שאפשר להכליל אותה כמאפיין

אורית256

New member
לדעתי עיקר הבעיה אינה הבחירה בדרך הקלה

עוד לא ראיתי שיש דבר כזה תרופת קסם, איך שאני רואה את זה עיקר הבעיה בתרופות מסוג זה היא הצד השלילי שלהן, הסיכונים לילד לטווח ארוך, ההשפעה שלהן על הבריאות, על האישיות או על המוח ותופעות לוואי לא רצויות, ובנוסף האפשרות שנותנים תרופה שלא לצורך, תרופה היא חומר כימי חזק שמשפיע על הגוף ועל המוח, לדעתי צריך להזהר מאוד לפני שלוקחים סתם, במיוחד כשמדובר בילדים, ועוד ילדים רגישים כמו הילדים בספקטרום.
תרופה מבחינתי משמעותה שהיא צריכה לרפא משהו. האם במקרה המדובר הילד אכן חולה? האם משהו בגופו או מוחו אינו תקין? יש דעות לכאן ולכאן. אני נמנעת עד כה מלתת תרופות מסוג שציינת אבל אולי אני לא דוגמה טובה בשבילך, חושבת שזה תלוי גם במסגרת של הילד מה הקשיים שמפריעים לאנשי המקצוע, האם זה מפריע רק לאנשי המקצוע או גם לילד? אצל כל ילד זה שונה.

יש דרכים שונות לפתור בעיות, השאלה אם המצב של הילד שלך שבגינו המליצו לכם על תרופות מהווה בכלל בעיה לדעתך ולדעתו של הילד. אני באופן אישי לא רואה בתכונות כמו חולמנות, בחירה למי להקשיב ולמי לא, ושקט, בעיה כלשהי, יכול להיות שהתכונות הללו הן בכלל יתרון בשבילו. אולי זו יכולה להיות בעיה אם הילד עצמו מתלונן שהוא סובל ורוצה לשנות משהו אצלו, וגם אז מבחינתי תרופות יהיו האפשרות האחרונה, אחרי בירור למה זה מפריע ומה הבעיה ואם אכן יש בעיה, אחרי שמוצו כל האפשרויות האחרות ורק במקרים קיצוניים שממש אין ברירה, כמו מקרים של סכנה שנשקפת למישהו.
אני לא הייתי נותנת לילד תרופות בגלל חולמנות, שקט ובחירה למי להקשיב.

tse42

New member
שמיעה סלקטיבית

אני ממש מזדהה עם כל מילה שכתבת.
אני מרגישה שאנחנו נתונים- במילה אחת- ללחץ חברתי. שכאילו השילוב שלו בגן רגיל (חט"צ) מותנה במה שהחברה תכתיב. ואני מסרבת ליטול בכך חלק.הבן שלי נוטה לאבד קשב מדי פעם אבל המחשבה לתת לו רעל שישפיע לו על המוח, רק כדי שמישהו בצוות החינוכי, (שאמור להתמודד עם זה בצורה נכונה מבחינה דידקטית!) יפסיק לנדנד לי, היא פשוט בלתי נתפסת. השאלה היא איך מתמודדים ומנטרלים את הלחצים הללו, שמבחינתנו פשוט אינם רלוונטים. זה ממש מטריד אותי.

arana1

New member
בסך הכל זה פשוט תלוי בצוות

למשל, בגן של ילדתי יש ילד חולמני, שלכן גם לא אוהב פעילות קבוצתית, הגננת אף פעם לא לוחצת אותו, היא מציעה, אם הוא רוצה אז בכיף ואם לא אז גם.

וצריך להבין עוד משהו מהותי במיוחד לילדים רגישים או/ו אוטיסטים, החולמנות אינה סטיה הוא בעייה, היא חלק מאוד מהותי מהזהות שלהם, דרכה ואיתה ובזכותה הם לומדים ורואים ומרגישים המון המון דברים שאחרים לא רואים והיא זאת שמאפשרת להם לא רק ללמוד בצורה עמוקה ורגישה אלא גם לגמרי חיונית להתפתחותם ולאיזונם הנפשי.

קחי מילד חולמני את החולמנות שלו וגמרת אותו,
הוא יאבד את היציבות שלו, את היצירתיות שלו, את יחודו, ויחווה פציעה נפשית עמוקה מאוד, שעלולה אפילו להתפתח לבעייה כרונית

וזה הכי קשור לסלקטיביות שעדיין נתפשת כחריגה מדי, מהמון טעמים וסיבות

מתעלמים

לגמרי
מפתחים שמיעה סלקטיבית ולא שומעים
במהלך הזמן הסביבה תרגיש שאת והילד דומים
כמו שאומרים שכלב הופך להיות דומה לבעליו
ותתעלם מכם
ואז אין יותר בעיה
זה גם יכול לתת סוג של חוויה של איך ומה אוטיסטים חווים
אם זה מעניין

arana1

New member
שומעים הכל ובדיוק בגלל זה מגיבים רק סלקטיבית

האוטיסט, ובכלל האדם הרגיש, בדיוק בגלל שהוא שומע הכל ומשהו בתוכו מגיב אל ועל הכל, חייב לנסות לבצע בחירה "פנימית" על מנת לשרוד.
נסיונו להישאר בחיים נתקל בהתנגדות מאוד עיקשת ורצחנית לחלוטין של הנורמה שבוחן המציאות שלה נשען רק על פרמטר אחד, "להיות בדיוק כמו כולם".

ההורים כאן אולי מכירים את המצב שבו כמה ילדים דורשים מהם בו זמנית את כל תשומת ליבם,
מה אתם עושים במצב הזה ?
נענים לכולם בו זמנית או בוחרים ?
אם אתם בוחרים אז אתם לקויים וחולים ומקולקלים כמו האוטיסטים ולכן צריך לסמם אתכם למוות.

schlomitsmile

Member
מנהל
לי עוזרים שירים

להקשיב להם, לשיר אותם בלב כשהגברות הנכבדות מדברות

&nbsp
אם נראה לך שיש שם מישהי שאולי מוכנה גם להקשיב- אפשר גם לשלוח לה שיר

&nbsp
יש לי ערמה שלמה, מכלמיני תרבויות, בכלמיני שפות- כולם שרים על אותו עניין

&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=3MmCMPqK9v0
&nbsp