מה אומרים בקשר לבושה

מה אומרים בקשר לבושה

קראתי בפורום השני של ילדים מיוחדים נדמה לי................
שירשור קצר של הורים שהסבירו שזה מבעס אותם נגיד חברתית.
להסתובב עם ילד אוטיסט.

לא נעים ןלהם כול הסיטואציה הזאת..
ואני מצרף סרט ממקו על ילד אוטיסט בהופעה של קולדפליי..

יכול ללהיות שהסביבה פשוט מתתביישת בנו מה אומרים.......
http://www.mako.co.il/music-news/world/Article-7480a9acf565451006.htm

grayart

New member
אני חושב שהבושה היא לא מהאוטיזם

הם היו מתביישים גם מילד רגיל אם הוא היה מתנהג באופן שונה ממה שהסביבה רגילה אליו.
אני לא מתבייש בילדים שלי ואף פעם לא התביישתי, בעצמי יש לי התנהגויות שנראות מוזרות לפעמים, ותמיד כשהעירו לי עליהם הייתי אומר תודה.
גם במור ילד , היו אומרים לי אתה ממש דפוק ואני הייתי אומר תודה.
מי שמתבייש שיתבייש לו.

dina199

New member
נכון , מי שמתבייש שיתבייש לו.

איך בכלל הורים מתביישים בילדים שלהם ?
. הם מתביישים כי הילד לא לפי 'התקן' המצופה. איך ילד יכול להרגיש אחרי יחס כזה של הורים שלו ?

אבל זה כן קשור באוטיזם. ההתנהגות ה'לא כמו כולם' של הילד הא"ס תפריע להורים שלו (ומבחינתם תגרום להם ליותר 'בושה') גם אם היא תהיה פחותה בעוצמתה מהתנהגות זהה של ילד 'רגיל' או עם מוגבלות/נכות אחרת. הסטיגמה של אוטיזם הכי גבוהה .

בודלר

New member
אני לא מתפלא שהורה אונס תילדים שלו ואת מתפלא מבושה?

אני כנראה חיי בעולם אחר אבל אותי כלום לא מפתיע. ועברתי הכל מהכל והרוב משפחתי היקרה דגש על הכותרת לכן לאנוס תילד מכל צורה נראה לי מאד טבעי.

dina199

New member
קראתי שם. מתברר שבמקרה הספציפי הזה הבושה

היא בגלל ילד עם פיגור שכלי.
אז כנראה באמת מספיק להורה שהילד 'לא כמו כולם' כדי להתבייש בו.
.
סה"כ לדעתי אם להסביר לסביבה למה הילד לא 'כמו כולם' (ז"טא לא 'רגיל') הסביבה תבין ותפנים , אבל נראה שהורים מנסים לשמור את השונות כמה שיותר בסוד . זה בלתי אפשרי , ה'שונות' נראית לעין ואז הם מתבישים (בילד שלהם
)

בודלר

New member
לי זה נראה טבעי אני רגיל לזה.

הכל עניין של הרגל שאורחים באים אני בחדר או מורדיפ אותי למטה מה לעשות אני דפקט בושה של המשפחה. כמו שאמרתי הכל עניין של הרגל.

בודלר

New member
אפילו הורידו אותי למטה עבור כלבי

הוא אמר שאני ילג מטונף ומטנף לו את הספות אז גירש אותי והכלב עלה ושכבתי על הרצפה. סבתא כעסה עליו והוא מצידו זונה רןסיה שבעצמה חטפה מכות אז שתשב ותשתוק. אני זוכר את האצבע על הגרון איום שהיתי ילד פחדתי עד מוות שהייתי נער חששתי והיום. אני משתין עליו ושיעשה כחולים אני לא מחזיר כיבוד הורים לא היה כמהו .

אריוארי

New member
הסרט הזה ממש מגעיל ועורר בי המון כעס

גם כי ברור שהאבא מענה את הילד שלו למוות רק בגלל שכמו כל הנ"ט הוא מאוד מתקשה להבין שמה שנפלא בשבילו יכול להיות הכי סיוט לאוטיסט אלא שלילד אין ממש ברירה אלא לשתף פעולה כי לא נעים לו אבל לא צריך להיות ממש רגיש בשביל לראות שהוא סובל למוות וחרד בטירוף

חבל שאנשים מתקשים להבין שלא כל מה שעושה להם את זה עושה את זה גם לאחרים
כאילו ממש "נתינה מדהימה" ,לקחת אוטיסט למקום רועש וצפוף ומלא תנועה ואורות וצרחות
ווואוו, אב השנה, לא פחות,
זה דפוק ברמות אחרות

לגבי בושה, הנטיה שלי, כשאיני מדוכא ומשותק, היא דווקא להשתטות בציבור, לעשות שטויות, לעשות בושות לומר את הדברים הלא נכונים ולעשות את התנועות הלא נכונות.

הילדה יודעת שאני "אבא עושה בושות" מה שאומר שכנראה היא יכולה להיות בטוחה ששום דבר שהיא בוחרת וצריכה לא יגרום לי להתבייש בה

anti is back

New member
גם אותי הסרטון זעזע קשות

ולכל אורכו חיכיתי מתוחה שיתרחש כבר אותו אירוע שגרם למאות אלפי אנשים "להתרגש". רק כשהוא הסתיים הבנתי ש"התרגשות" היא פשוט הפרשנות שהודבקה למה שעל פניו אמור להיראות לכל מי שעיניו בראשו כאותות סבל ומצוקה.

אבל האמת היא שזה מעניין, כי זה מבהיר עד כמה מה שנחשב ליכולת הנורמטיבית לפרש נכונה הבעות ומחוות גוף אינו אלא סוג מאוד מסוים של עיוורון, "יכולת" להתעלם בבוטות ממה שמספרות המחוות וההבעות עצמן לטובת סיפור שהוגדר מראש. שזה כנראה מה שאס"ים מתקשים לעשות.

אריוארי

New member
מעניין מה זה אומר על מה שא"ס לא מתקשים לעשות

ןבהקשר המרתק של הקשר בין הסיפור לחיים, בין התיאור למציאות המתוארת, ומה זה אומר על היחס בין מה שנקבע מראש, ולמה, לבין מה שמתפתח הדדית כסיפור שאולי יכול להיות משותף ומשתף יותר בצורה שלשם שינוי גם תגע במציאות ותשנה ותשתנה איתה

וכן, כרגיל מתברר שנ"ט תמיד כופים באכזריות אטומה וטיפשית להחריד בדיוק את כל מה שכושל ודפוק בהם בדיוק על מי שלא לוקה בזה בכלל.

בודלר

New member
שלום לך דודה.

להזדעזע דורש רגש רב וחמלה לי אין תרגש הנהדר הזה .הלוואי שהיה אך הו אנינו מקנא בכם המרגישם, הרגשים ובני האדם.

noamlah

New member
לפי מה שנראה

האבא העלה את הסרטון לרשת בשביל להתגאות בבן שלו ולעורר סוג של סימפטייה באנשים בכל מה שקשור לאוטיזם
כמו כל דבר שהופך ויראלי ההגזמות לא מאחרות להגיע:
"לא תאמינו מה קרה", "האירוע שריגש מליוניי צופים", "כולנו חסריי פעימה"
מזכיר לי קצת פרומואים לתכניות ריאליטי: "בפרק הבא: הקלפים נטרפים" וכל השטויות האלו

אם זאת אני חושב שגם אתם מגזימים, אמנם יש לי היכרות קצרה עם אוטיזם אבל אחד הדברים הראשונים שאני יודע הוא שזה כמעט בלתי אפשרי לגרום לאוטיסט לבצע משהו שהוא לא רוצה כי ההתנגדות היא מאוד חזקה
אם הסכים להכנס לאוטו ולהכנס לתוך האולם בידיעה שזו הופעה של קולדפליי כנראה היו בתוכו איזהשהם רצון וסקרנות לראות

הילד כנראה אוהב מוזיקה ולשמוע את קולדפליי (אם אני לא טועה האבא דיבר איתו על כך בתחילת הסרטון) והאבא פרגן לו בהופעה שלהם בשביל לשמח אותו
לא נראה שזה היה איזהשהוא אקט בסגנון "הוא צריך ללכת להופעה בשביל להיות נורמאלי", חוץ מזה לא הבנתי מה אתם מנסים להגיד, אוטיסטים ככלל לא יכולים ללכת להופעות? הם לא יכולים להינות מאירועים חברתיים בדרך שלהם?
זו תפיסה מאוד צרה ומצמצמת לפי דעתי

אריוארי

New member
לדעתי אתה ממש טועה

כי זה לא עניין של לא מסוגלים, לא כל דבר נורמטיבי מהווה אמת מידה למסוגלות ויכולת,
יש סיבה מאוד יפה ועדינה ועמוקה לכך שאוטיסטים נוטים לחוש את מה שנ"ט מרגישים כשמח וביחד כאלימות מאוד קשה,

ולחוש לא נח, בלשון המעטה, בתנאים של דוחק וצפיפות ורעש ותאורה מהבהבת לא מעיד על חוסר מסוגלות או על חוסר יכולת אלא על מסוגלות ויכולת עדינה ורגישה ועמוקה יותר מהמקובל

אני מרגיש שדווקא תפישה שלפיה אירועים חברתיים זו הדרך היחידה לחוש חברה היא שמצמצמת, ואפילו נורא, וגם מהווה את הבסיס וההצדקה להמשיך לעשות לאוטיסטים את המוות כל הזמן

בלתי אפשרי לגרום לאוטיסט לעשות מה שהוא לא רוצה ?
חחחחח...
אוטיסטים כל הזמן עושים מה שהם לא רוצים
אתה רואה סימנים להתנגדות מאוד חזקה בדיוק בגלל שכשנמאס להם אז באמת נמאס להם
וכל העניין שזה לא עניין של רוצה או לא רוצה
האוטיסט נקרע בין הצורך בלאהוב ולקבל אהבה מההורה לבין העובדה שצורך זה מתבטא יותר מדי פעמים כמציאות שהיא רצחנית לחלוטין בשבילו

בדיוק בגלל זה אוטיסטים חיים בסיוט מתמיד

כי כן, אהבה, בניגוד לקלישאה, יכולה להיות גם דבר מאוד מורכב ופרדוקסלי מאוד
ביחוד לאדם האוהב באמת

בודלר

New member
ממה אתם מתרגשים?

סוחרים בילדים יש רעב רצח ואונס ילדים שטתיז ה אתם מתרגשים?אז התבישו אז מה? או שאתם חמנים בני רחמנים או שהעולם השתגע אין לימ מושג לי זה לא עשה כלום אוליא אני מת רגשית אבל הפעם נראה לי שהגזמתם...

noamlah

New member
הורים מאוד מתחרים ביניהם באמצעות הילדים שלהם

במהלך כל החיים בערך
-הבן של מי התחיל ראשון ללכת
-הבן של מי למד ראשון לקרוא
-הבן של מי מקבל ציונים טובים
-לבן של מי יש חברה
-הבן של מי עורך דין מצליח
וכה'

גם ההורים הכי ליבראליים אינם חסינים מכך
יש מלחמה וצורך בהכרה בלהיות הורים טובים וההכרה בהורות הטובה מתבטאת בהישגים הטובים של הילד
כאשר הילד אינו מראה הישגים טובים ההורה מרגיש שהחברה מסתכלת עליו ומאשימה אותו בכך ומשם הבושה הגדולה
בושה שמקורה בכישלון בלהיות הורה

dina199

New member
יש הבדל בין תחרתיות לבין בושה.

נכון תחרתיות זה מגעיל. אבל מי שהילד שלו התחיל ללכת בגיל שנה ו 3 חודשים ואפילו שנה ו 5 חודשים לא ייתבייש מול 'המנצח' שהילד שלו התחיל ללכת בגיל 10 חודשים. מי שהילד שלו התחיל לקרוא בכיתה א (שבימינו נחשב מאוחר למרות שבשביל זה קיימת כיתה א'
) לא ייתבייש מול 'המנצח' שהילד שלו התחיל לקרוא בגיל 4.
אבל הורה לילד א"ס ייתבייש אם הילד יתקרב יותר מדי למישהו או ייגע בו או יידבר 'לא לעניין' אפילו אם הילד התחיל לקרוא בגיל שלוש או ללכת בגיל 11 חודש.
כי הבעיה היא 'התנהגות לא תקינה'. הורים מתביישים בגלל שהילד 'לא כמו כולם' (מהצד החלש , 'לא כמו כולם ' מהצד החזק לא מעניין אף אחד
)

dina199

New member
כן . בושה זו תחתית ההפסד.

חבל שהורים מתחרים ומתביישים על הגב של הילדים שלהם.

למעלה