הכנת צוואה

רמי 19681

New member
הכנת צוואה

בעליית הגג שבביתי גרה ביתי (בת 26 )עם בעלה והתינוקת ( בת שנה )...זו מעין יחדת דיור ( ללא כניסה נפרדת )כי אין ביכולתם לרכוש דירה וזו עזרה שחשבנו שתהיה טובה ..
אך מה ? בזמן האחרון התגלעו מריבות וחוסר הערכה לעזרה .
השיא היה שהתחילו לריב עם בני בן ה-20 שהוא אספרגר .
שמתי לב לחוסר כבוד כלפיו מצידה ומצד בעלה שרואה "ולומד" ממנה ...
הם כרגע לא מדברים איתו ..
אחרי שאני רואה את זה אני מתחיל לחשוב על עתידו הקיומי ביום שלאחר מותי .
הבית שלנו שווה כ1.7 מיליון ..שאמורים להתחלק עליו 4 ילדים .
אך אם יעשו אתהחלוקה ..
מי מבטיח לי שידאגו לקיומו בכבוד של הבן הPDD ???
אם עכשיו כשאני לצידו הבת מתייחסת אליו בחוסר כבוד ..
מה יקרה ביום שאחרי???
עזרו לי מניסיונכם בבקשה
אני חושש מאוד ..

אריוארי

New member
מנסיוני המר יש לך בסיס מאוד מוצק לדאגה

ולכן כדאי שתדאג ליעוץ משפטי טוב שיבטיח ומעבר לכל מחלוקת אפשרית (כי אנשים, וגם ובוודאי קרובי משפחה, ממהרים מאוד לזהות כמה קל לנצל ולהונות אוטיסטים) שהבן יקבל את חלקו ואולי אפילו יותר מזה (כי הרי הוא זקוק לעזרה גדולה יותר מחמת שונותו ומצבם המאוד לא פשוט של אספים בחברה)

עורך דין סביר ידע לזהות ולחסום מראש את האפשרות לנצל את תמימותו וחוסר מעשיותו של בנך לרעה, ואנשים ינסו לעשות זאת, אתה לא דואג לשווא

schlomitsmile

Member
מנהל
מסכים עם אריוארי

לדעתי אולי תנסה למצוא אפוטרופוס, מישהו אולי דוד. אולי חצוני מאזה עמותה.
יש הוסטלים סבבה דרך אגב במקרה הכי 'גרוע', . אפוטרופסות משותפת אולי שהילד לא ימצא עצמו כאילו בלי אף אחד שיגן עליו.
בעניין אחים וצווואה א\ כמו שדיברנו בפרטי באמת זה לא מצליח.
ולמדתי המון תנך לבד , אז שאני 'לא מבין סיטואציות חברתיות- לפעמים אני מסתכל מה קורא בספרות התאולוגית הזאת, וכתוב שם הכול\ הם לא מטאטאים כלום, רצח עם, זוועות, בשם אלוהים,שיעבוד עמים בשביל רווחיםם כספיים, , קנאה שנאה הכול הולך, מה שרוצים.
אז נזכרתי בסיפור מכירת יוסף לעבדות, הבן האהוב. , ככה כתוב.
האחים מכרו אותו לישמעלים לעבדות ,, הכתימו את הכותונת שנתן לו אבא שלו וסיפרו לאבא - חיה רעה הרגה אותו, אזה אכזריות, גם כלפי אבא שלהם וגם כלפי אחיהם יוסף,
וכול זה למה?? כי האבא אהב אותו יותר כך מסופר, עוד מסופר שיוסף הפך משנה למלך וידע לפתור חלומות, כלומר שהוא היה אדם יוצא דופן, קצת מיוחד, אפילו יפה תואר...
אולי בגלל זה אהב אותו האבא יותר, בעצם האבא לא אהב אותו יותר, אלה שיוסף היה מיוחד והיחס אליו היה יחס מיוחד..
והאחים קנאו. קנאה מטורפת עד שהאכזריות שלהם לא ידעה גבולות...
תחשוב אזה סוד אפל החביאו מהמשפחה שלהם. ארור מכה רעהו בסתר , פשוט התעללות.
גם אני לא בעד לסמוך על אחים בענינים כאלה מהנסיון הכואב שלי.
גם את אמא שלי לפני שנפטרה שאלו, מה שי הבן האהוב שלך... לא שמעתי ולא רציתי לשמוע מה אמרה.
מסכים םםם שצריך להתכונן, אני דווקא אולי כאוטיסט לא בעד ענינים של כסף..
יש המון כלים שאפשר לתת לילד. תלמד אותו להיות חזק , לשמור על עצמו, לאהוב את עצמו. לדעת לעמוד על שלו.
זה יותר חשוב והאהבה והקבלה.
וזאת הצוואה האמיתית שאני שומר בליבי והולך איתה לכול מקום.
מקווה שתחיו שנים ארוכות בכיף ולא תזדקקו לדברים כאלה בכלל..

למעלה