כתבה על SCD הפרעת תקשורת חברתית

schlomitsmile

Member
מנהל
כתבה על SCD הפרעת תקשורת חברתית
"מפשלים בדייטים ומפוטרים סדרתיים:
הנכות השקופה של האנשים שאתם לא מבינים.

הם מתקשים לנהל שיחה, עונים בישירות ולא מבינים סאב-טקסט.
בעבר הם תויגו כאוטיסטים מאחר שלא הייתה הגדרה מדויקת למצבם,
אך בשנים האחרונות מתחדדת ההבנה שמדובר בבעיה אחרת.
עכשיו יש לה שם: SCD, והסובלים ממנה מבקשים שתבינו אותם"
http://news.walla.co.il/item/2953106

מה דעתכם?

חייבת להודות שלא מבינה את האבחנה הזאת.
הרי בני אדם הם בריות מורכבות,
אי-אפשר למיין ולקטלג כל אחד חד-משמעית,
אז מן הסתם האנשים האלה נמצאים "על התפר" בין א"סים לא"אים,
חלקם קצת מעבר לו לכיוון הא"סים, חלקם קצת מעבר לו לכיוון א"אים.

אריוארי

New member
אז למה גם את עושה את זה ?
במקום להבין מה עומד מאחורי הקושי של האנשים לפצל את תשומת ליבם בין מספר גדול של משוחחים,
או מה עומד מאחורי חוסר ההבנה וההתאמה למוסכמות ולתבניות החברתיות המקובלות,
אנשים שמתיימרים להתמחות בהבנת הנפש ועושים מזה קריירה וכסף והרבה דאווין אפילו לא מעלים בדעתם לנסות,
זה פשוט כל כך עלוב ונבוב ורקוב,
ומה שהכי מצער זה שהקורבנות עצמם מאמצים לעצמם את השפה ששופטת אותם באטימות כי אלימותה האין סופית של הנורמה לא מאפשרת לאף אחד אפילו לעצור ולהרהר באפשרות שאולי זה לא שהוא לא מבין סבטקטסט אלא שמסיבות מאוד מסויימות יש לו סבטקסט אחר,
וכן,
ערכי ומוסרי ורגיש ואנושי יותר,
אבל זה כל הקטע עם פסיכופאטים שהם לא ירשו לאף אדם לערער את קיומם וימהרו להטיל מומים מדומים ותסמונות הזויות בכל מי שלא מנוול ורדוד בדיוק כמותם.

והקורבנות ?
מעולם לא היה להם שום סיכוי מול אלימותה המאורגנת של החברה,
מול תקציביה האין סופיים של האקדמיה,
מול השנאה לכל מה שרגיש ועמוק ולכן פגיע.

schlomitsmile

Member
מנהל
אני לא עושה את זה
זה לא שחור-לבן, ברור שיש --איך נקרא לזה? קבוצות? סוגים?
מאפיינים דומים לחלק מהאנשים שמבדילים ביניהם לבין אחרים.
יחד עם זה, מדובר בספקטרום אנושי גדול אחד
שבמחשבה ויזואלית אפשר לראות בקצה האחד שלו
אנשים המכונים אוטיסטים קלאסיים, לא ורבליים,
ובקצה השני שלו אנשים מאד מוכוונים חברתית, מעין אקסטרה-נ"טים,
ורוב האנושות מפוזרת בין שני הקטבים האלה.
או אם חושבת על זה בצבעים: יש כאלה שהם אדום בוהק,
יש כחול עמוק,
יש סגולים (באמצע)
ויש גם בצבעים בלי שם, לא לגמרי ברור אם הם כחול אדמוני או אדום כחלחל.

אריוארי

New member
מאפייני קבוצה לא אמורים לשמש להדרתה מהחברה
בגרמניה הנאצית זה היה אמנם מקובל אבל יש מי שמשלים את עצמם שלפחות המימסד הרפואי בישראל לא ישתתף ואפילו יוביל פשעים כל כך חמורים נגד האנושות

ברור שיש אנשים שונים ומשונים עם רגישויות שונות וגישות ועמדות שונות כלפי הקיום האנושי ובכלל,
לא יכול להיות שקבוצת הרוב תכפה על כל מי שחונן בקווי אישיות שהם קצת פחות פסיכופאטים מאלה שלה תפישות שמבזות את קיומו כאילו היה תסמונת או מחלה או לקות או פגימה רב מערכתית.

שונות אינה פגימה,
כל עוד מפלצות המערכת הרפואית, חוקריה, מטפליה, לא מסוגלים להבין זאת ולהפנים זאת יש לטפל בהם ובחומרה.

schlomitsmile

Member
מנהל
ממש לא מבינה
אתה טוען שאני מדירה מישהו? שאני נאצית? מה בדיוק אתה טוען כלפיי?
או שפשוט התבלבלת ושכחת שגם אני לא מקבוצת הרוב?
אולי למרות שפנית ישירות אליי, למעשה לא דיברת אליי
אלא רק השתמשת בהודעתי כדי לשרשר אליה את עמדתך?
איפה ראית שאמרתי ששונות היא פגימה? (רמז- בשום מקום).

אריוארי

New member
אני טוען שהדרך שבה הקבוצה האוטיסטית מוגדרת היא כזאת.
אז לא דיברתי ישירות אלייך אלא למי שהגדירו והדירו את הקבוצה האוטיסטית מהחברה על בסיס הנחות שמתבססות על קיומם כגזע עליון ונבחר,
ושימי לב,
הנאצים לא טענו שהיהודים לא מפותחים מספיק על מנת להבין את הקוד החברתי,
גם כשהם סימנו אותם להשמדה הם עשו זאת בגלל שלדעתם הם היוו איום על הקוד ה"נכון" והמסורתי,
בגלל זה, בהגדרה, המימסד הרפואי, פסיכיאטרי, פדגוגי, אקדמי... הוא גרוע מהנאצים,
כי לגירסתו אוטיסטים פשוט לא מפותחים מספיק או פגועים מדי על מנת ליישם את הקוד החברתי,
וזו בדיוק הסיבה שמעולם אף אחד לא ניסה ולו לרגע לחקור ולעזור לאוטיסטים.

schlomitsmile

Member
מנהל
גם לי הרבה בקורת על וחוסר אמון בממסד הפסיכיאטרי וכו', אבל
הנאצים להזכירך חיסלו מיליונים (יהודים, צוענים, נכים, מפגרים, חולי-נפש, הומואים)
בבתי חרושת לרצח- רצח ישיר ממשי ומחלט.
מוות מיידי שאין ממנו תקומה (לפחות בגלגול הנוכחי)
אז נראה לי שאמירה שהממסד גרוע מהם, דוקא מחלישה את הטיעונים נגדו.
&nbsp
"אז למה גם את עושה את זה?" זו אינה פניה ישירה אליי?

לא חשוב, אם אתה אומר שכוונתך לא היתה להטיח בי שאני מדירה מישהו
או אומרת ששונות היא פגימה, מקבלת את זה

אריוארי

New member
"למה גם את עושה את זה?" התייחס לדבקותך בסיווג לקבוצות
שלדעתי אינו הולם ביחוד במקרה האוטיסטי שהחרגתם מהחברה נובעת גם מזה שזהותם הקבוצתית לא מבוססת על החרגת אחרים דרך הזדהות עם קבוצה כזאת או אחרת.

להזכירך, לאנשים רגישים, רצח נפשי, מנטלי, תודעתי, הוא ישיר וממשי ומוחלט ומיידי לא פחות מרצח פיזי,
למעשה, מבחינות אחרות הוא אף גרוע יותר כי אנשים צריכים להמשיך לסבול מציאות שבה הם נרצחים כל הזמן, שוב ושוב, וזה הרבה פחות נעים מלהירצח רק פעם אחת.

מבחינתי, עצם ההגדרות שעומדות בבסיס הזיהוי של אוטיסטים כקבוצה מסמנות אותם מראש להכחדה, נפשית, וכיוון שמה שמחריג אוטיסטים מהממוצע הוא גם אם לא ממש בעיקר הקשר השונה, ואולי החיוני יותר, בין הגופני לנפשי, וכיוון שהקשר הזה מתפרש כל הזמן בצורה הכי שלילית ומבטלת וקטלנית על ידי הסביבה הפסוודו מקצועית, אז לאבחנתם לקבוצה נפרדת, הגם שיש בה ולה היבטים שנשעים על מאפיינים משותפים, היא לגמרי קטלנית, ביחוד על רקע הצורה והסיבה שבה זה נעשה.

אני לא מזהה אותך עם שרלטני המקצוע בדיוק בגלל שאני מכיר באפשרות של גווני ביניים, בקיומם של אנשים שהם גם אוטיסטים וגם נורמטיבים במידה משתנה,
וגם לכן,
הסיווג לקבוצות מסתיר משהו מאוד מהותי לנסיבות ולסיבות הזהות האוטיסטית.

נכון שכמו שהגיבו כאן ומגיבים תמיד, מול מצב שבו כולם מאשימים אותך כל הזמן בדברים הכי גרועים שאפשר רק בגלל שאתה שונה מציאות שבה הסמכות המקצועית מאשרת שזה לא שאתה רע וטיפש ועצלן אלא אתה פשוט דפוק מלידה ולכן לא מסוגל להתפתח ליצור המושלם כמו כולם עדיפה מכל מיני בחינות שאז לפחות לא מצפים ממך כל הזמן להיות מישהו שאתה לא מסוגל להיות,
זאת אומרת מצפים,
אבל לא מייד אלא רק אחרי תכנית אילוף ודיכוי מסיבית שתענה את עצמיותך למוות,
אבל כמו שכתבתי כאן הרבה פעמים גם כאן הנורמה מזהה בחירה וברירה רק עם האפשרות לבחור את הדרך הפחות גרועה לדעתה למות,
בדיוק כמו הנאצים.

אריוארי

New member
כולם, הכל, שואף לחיי נצח
האיזון בטבע, כמו שגם המדע למד להבחין ולבטא, מתרחש דווקא גם דרך הכלת החריג,שבלי חריגה אין התפתחות.

אתה פשוט חוזר ומשנן ללא שום ביקורת וללא שום התנגדות, כמו רוב האוטיסטים, את כל החרא, שאנשי מדע גרועים מאוד והורים גרועים מאוד, האכילו אותך.

אני חושב שכן צריך לקטלג
בשביל להבין ולתת סיכוי צריך להבין מול מה עומדים.
לפחות הידע הזה צריך להנתן למי שסובל מבעיה, לקוי או שונה נוירולוגית, לא חשובה בעני ההגדרה.
יותר חשוב בעניי ההזדמנות השווה שמקבל הבנאדם בהתאם להגדרה .
מי שלא מתאים לו נגיד אספרגר סבבה. אבל צריך להבין את זה ככזה ולא לנסות להסביר אספרגר בדרכים של עצלן עושה דווקה.
ההגדרה הזאת לא היתה מוכרת לי, באמת נראה כאילו מדובר באנשי אמצע, כי רק חלק מהקריטריונים חלים עליהם אם כי בעוצמות שונות.
אני מכיר את תכנית רעים מאחותי שהיתה משתתפת בה.
פעם ראשונה שאני מבין שמדובר בקבוצות אוטיסטים או קשיי תקשורת - כמהדברים העלימו ממני כנראה הורי.. לא ידעתי כלום הכול חדש.

אריוארי

New member
צריך לדעת לקטלג
והקיטלוגים הנהוגים לא מבטאים ידע אלא רק שיפוטיות רדודה ודעות קדומות,
זה לא רפואה,
זו אלימות פוליטית,
גזענות מחרידה של מערכת שאין בה ולו פרט אחד שדומה לבן אדם בכלל.

ברור שמוטב להבין שהאדם הוא שונה ולא סתם עצלן או כזה שלא אכפת לו מכלום,
אבל אם נדמה לך שלסמן אותך כלקוי או פגום זה יותר טוב מלסמן אותך כעצלן או אחד שלא אכפת לא מאף אחד זה יותר טוב אז לדעתי אתה טועה מאוד.

וזה לא מספק שום הזדמנות שווה אלא פשוט מנציח את חוסר השיוויון דרך שימוש אלים במדע וברפואה

וזה פשוט שקר, ושקרים, בניגוד למה שנ"ט חושבים, גורמים נזק מאוד גדול להתפתחות האדם בחברה

אין עולם מושלם
תמיד נצתרך לחיות עם השקר ואני טוען שמי שלא יודע לשקר לא מושלם.
פשוט כי בלי היכולת לרמות את עצמך ואת הסביבה לא תצליח להגיע להשגים בשום תחום כי לא יהיה לך הדדחף. אז השקר והאמת הם 2 פרצופים של הקיום האנושי שבלעדיו כנראה לא היו קיימים חיים.
אבל אם בשקר עסקקינן אז תלוי אזה שקר, נגיד רדיפהה כמו בימי הבניים עם קילשונים ולהבות לכול מי שמוזר בטענה שהוא כופר או עוסק נגיד במאגיה ופולחן אסור סבבה?
אני מעדיף את השקריםם קטנים בכול מה שנוגע אלי . גם אם מי שלא יודע לשקר לא פגום מבחינתך סבבה.\
אבל תסכים איתי שתעדיף שקרים קטנים על פםני שקריםך גדוליםם עצלן שקרן משחק אותה עושה דווקא. כאן זה כבר עניין של השקפפה.
אני טוען שהשקר הוא כמו ויטמין כמו בדיקת דם שעושים ספירת דם ואומרים מה חסר ברזל,, מינרלים ויטמינים וכולי........ אזנ חסר לנו ויטמין 'שקר' צריך גם את זה.

אריוארי

New member
בוודאי שיש
אם לא היה עולם מושלם אז אנשים היו ממשיכים לרדוף עם קלשונים אחרי אנשים כמוני וכמוך בעוד שהיום הם מוכנים להסתפק בלעשות לנו את המוות בצורה יותר מנומסת,
בניגוד מוחלט למה שאתה כותב קיומו של העולם המושלם, גם אם בינתיים רק כאופק וכאפשרות, הוא שמאפשר ליותר ויותר אנשים לחיות יותר טוב ולעשות פחות רע לאחרים,

מה שמאפשר יצירה זה האמת, השקר לא רק שלא מאפשר יצירה הוא חוסם אותה.

נכון שאדם חייב לשקר את עצמו וסביבתו על מנת לשרוד בסביבה ותנאים מסויימים אבל בגדול ובסופו של דבר האמת היא זאת שמאפשרת לשנות את הסביבה ואת התנאים שבהם אנחנו חיים לטובה,
ועל רקע זה, העובדה שכל אנשי המקצוע בלי יוצא מהכלל מגוייסים על מנת להנציח שקרים גסים ואלימים מגלמת בעיני מצב שזהה לחלוטין לזה שבו הכנסיה העלתה על המוקד את כל מה שחרג מהנורמה לפי תפישתה.

אני מקבל את הצורך בשינוי הדרגתי אבל עמדות כמו שלך שוללות גם את זה.

noamlah

New member
אני הייתי ברעים בעברי
בערך 5 שנים ואת החברים הכי טובים שלי הכרתי שם
אני חושב שהקבוצה מצד אחד עושה טוב בכך שמקרבת בין אנשים ומייצרת שיח חברתי

מצד שני אני מרגיש שהקבוצה הזאת השאירה אנשים (וביניהם אותי) במקום הנוח, לא היה הרבה דיבור על רצונות לגבי העתיד, התמקצעות, לימודים גבוהים וכה', הבסיס היה בעיקר שיח בקבוצה על נושאיי יום-יום, קביעת מפגשים קבוצתיים (סרט או באולינג וכדומה') ומדיי פעם טיולים או מסיבות משותפות עם קבוצות אחרות. המדריכים והמתנ"ס לפי דעתי גם התקשו לקבל את העובדה שמדובר בצעירים בוגרים ולא בילדים (איסור שתיית אלכוהול בטיולים, איסור שינה משותפת וכה'). הייתה הרגשה שהקבוצה היא סוג של מקפצה לטווח קצר ולאחריו היא נעשית משקולת שצריך להוריד
מודה להם מאוד אך שמח שעזבתי ולא יודע כמה הייתי ממליץ עליהם לאס"ים אחרים

עכשיו, לגבי ההגדרה הזאת, אני ממש לא מבין מה הסיפור
הרי PDD NOS היה קיים בDSM מהרגע שאוטיזם נכנס בשביל לתאר תופעות כאלו, אז הוציאו את "PDD NOS" בDSM החדש ועכשיו הוסיפו SCD
לי זה נשמע אותו דבר ואני לא מבין מה ההשלכות של זה
בסופו של דבר נשמע לי כמו עוד דרך של איזה הורה לאבחן את הילד שלו בצורה כזאת שמילת הגנאי "אוטיסט" לא תרחף באוויר ועוד דרך של איזה מדען לגלות הפרעה חדשה. בסופו של דבר ההתייחסות של החברה היא אותה התייחסות

למעלה