בחודשים האחרונים אני ממש מתעללת בעצמי פיזית

צלליתי

New member
בחודשים האחרונים אני ממש מתעללת בעצמי פיזית

מתעללת בעצמי פיזית ונפשית בדרכים רבות שקשה לי ולא נעים לי לפרט.

כל החיים עשיתי זאת, אבל בחודשים אחרונים, זה כאילו אסור לי בכלל לנשום.

המוח שלי כל הזמן אומר לי שאם אחי סובל, אז אני חייבת לסבול ואסור לי להינות מהחיים אפילו לשניה אחת.

כל יום שוקעת יותר ויותר.

הלוואי ומישהו כאן היה יכול לעזור לי לצאת מזה (גור - אמרת לי לנצל אותך ואין לי מושג איך).

מה את עושה לעצמך? תפרטי לי.

אני יכול לומר שהייתי פוגע בעצמי באופן מאוד קשה שופך על עצמי מים רותחי,ם דופק את הראש בקיר עד שאני נופל ולא יכול לזוז כמה דקות, או חותך את עצמי ( עשרות אם לא מאות פעמים) זה יכול לעזור לך, לי זה גם עזר, אבל זה לא הפתרון עבורך, לא צריכים לפגוע בגוף. זה חבל ולא בנפש. אם את צריכה עזרה אני שוב מציע את עצמי ( אני לא אקלל אותך אני מבטיח ואני אשתדל לעזור לך).

גור42

New member
אין פתרונות קסם. אבל אני חושב שיעזור לך פשוט לדבר עם מישהו

במקום לדבר עם "פסיכולוג", שמציב לך כל מיני תנאים מוזרים וגם לוקח לך ימבה כסף, את יכולה לדבר עם ידיד.

ואני מציע לך את עצמי כידיד. פשוט מישהו לדבר איתו בכל פעם שאת מרגישה צורך. אני לא מבטיח לך תרופות פלא ואין לי את כל התשובות, אבל אני מציע לך אוזן קשבת (ואולי גם יהיו לי כמה עצות טובות).

אני רק מבקש, שאם את רוצה לדבר איתי, אז במסרים ולא בפורום. כי אני יותר לא אכתוב כאן (מסיבות די ברורות).

ואם את לא רוצה - זכותך.

תכתבי לו במסרים הוא יודע לדון אחלה.

אפילו שהוא מחק אותי לגמרי הוא חבר תומך, ותפני עלי הבאתי לך את הסקייפ שלי, אני אנסה לדבר איתך. אני גם בקרשים וחרא לגמרי, אנחנו באותו בוץ.

צלליתי

New member
ניסיתי לענות

אני אפילו לא יודעת איך מתנהלים עם התפוז הזה.

קיבלת הודעה ?

אם שלחת לגור הוא כנראה לא ראה עדיין....

אני שלחתי לך הודעה אבל לא חזרתי אלי משום - מה אני מנסה לעזור וזוכה להתעלמות איזה יופי....

צלליתי

New member
ההודעה שלך הגיעה אלי

....

אני זועקת לעזרה, אבל זה לא אומר שאני מאמינה שמישהו יכול לעזור.

אני כל הזמן מונעת מעצמי...גם את הדברים הפשוטים ביותר שאפשר לדמיין, כי יודעת שאחי לא יעשה אותם או לא יהנה מהם. הגעתי למצב של הרס עצמי מוחלט. ולא יכולה להשתחרר מזה.

arana1

New member
אולי ההסבר שלך לא נכון ?

אולי את לא נמנעת בגלל האח שלך אלא בגלל עצמך ואת בעצמך אוטיסטית,
אפילו עצם ההזדהות הטוטאלית עם מישהו יכולה להצביע על האפשרות שאת בעצמך אוטיסטית

בהחלט אמרתי לה את זה לפני כמה ימים.

יש סיכוי לא רע שהיא אוטיסטית לפי מה שהיא תאירה הבעיות עם הרעש ובכלל כל הכתיב ה והסיפור. אני בהחלט חושב שיש סיכוי שהיא אוטיסטית. אבל מטאשמעם אותי שא ני מאבחן יתר על המידה. לטעמי זה לא נכון ויש סיכוי לא רע שהיא כן.

צלליתי

New member
לא יכול להיות שנ"ט תזדהה באופן מוחלט ורצחני?

מעניין אם אחי מזדהה עם מישהו (זה לא נראה כך כלפי חוץ).

אפשר להיות בעלת תכונות מסויימות, גם בלי שזה יהיה חלק מסנדרום.

מה שכן - תמיד אמרתי לאנשים שאין לי את היכולת להבין איך הם מתפקדים בסבבה/כרגיל, אם הם יודעים שכל הזמן הזה אחרים סובלים בלי הפסקה...
אין לי יכולת להבין את ההסבר הזה של "אין ברירה". ממש חוסר יכולת מהותית כזו.

אבל לא נראה לי שאני אוטיסטית.
מישהו כבר היה מאבחן אותי ככזו, אילו...
ובכל מקרה יש לי יותר מדי תכונות הסותרות אוטיזם.

arana1

New member
לא סביר, סוג כזה של הזדהות נחשב כמאפיין אוטיסטי

לדעתי אוטיזם זה לא סינדרום ולא תסמונת ככה שאת מתווכחת עם מישהו אחר ולא איתי.

ודווקא בגלל שגם האח שלך, כמו רוב האוטיסטים, מזדהה לחלוטין כל מה שזז קשה לא מאוד להגיב ולזוז ולחלץ את עצמו מקפאונו,
המון אוטיסטים סובלים בדיוק מזה,
ובגלל זהם מזדהים עם הכל הם פשוט לא מגיבים לכלום ואז אנשים שטחיים חושבים שלא אכפת להם מאף אחד,
בשנים האחרונות אפילו מטומטמי המקצוע הצליחו להעלות על הדעת שיתכן שזה לא שאוטיסטים סובלים מחוסר אמפטיה אלא שהם סובלים מעודף אמפטיה,
וממש לא צריך יותר ממעט התבוננות מושכלת, וקצת כושר אבחנה ויכולת הסקת מסקנות סבירה בשביל לדעת את זה.

כן, כמובן, הקטע של "אין ברירה" ממש לא ישים למי שחש את כאבו של האחר ממש ככאבו,
זה עניין חושי וגופני ובגלל זה הוא לא מובן למי שמסוגלים להפריד הכרעה מוסרית ורגשית מגופם.

מצד שני לדבר הכל כך מעיק וקשה זה יש גם יתרונות הכי משמעותיים במקומות שהם קצת פחות חשובים לאדם הנורמטיבי,
כמו היכולת לאהוב וזה,
והוא גם הבסיס למה שאת מגנה כהנחה הלא ראוייה והלא מוצדקת שמציבה אוטיסטים כאנשים בעלי רגישות מוסרית טובה מזאת של הממוצע

כמו שכבר אמרתי לך מזמן אוטיזם אצל נשים נראה אחרת וכבר מזמן ידוע שרוב המאבחנים מפספסים אותו משום כך
אבל זה לא משנה בכלל
אלא אם את מעוניינת בקיצבה או משהו כזה

אין לך מושג מה זה אוטיזם ולכן אינך יכולה לדעת איזה תכונה סותרת אותו

ארנה אף אחד לא יודע מזה אוטיזם.

גם לא אני וגם לא אתה אוטיזם זה אחד הדברים הכי מורכבים ומופלאים שיש, אנחנו אולי מבינים יותר ממוצע בטח אתה אבל גם אתה עם כל הכבוד לא מבין אוטיזם, אתה חש מה שאת חש על עצמך ומה שאת חווה את האוטיסט שבך. אבל אתה לא באמת מבין אוטיזם ולא אף אחד ואמרתי לך את זה כבר בעבר. בקשר לנשים אני מסכים איתך שיש אוטיסטית ללא קשר לכמה מאבחנים אותם, אבחון אפדר לזרוק לפח, זו לא מחלה ולא תופעה ניתנת למימדה מה שמטומטי המקצוע ורשעי הנורמטיבים לא מבינים, אבל אי אפשר להבין עדיין אוטיזם בטח לא עכשיו...

arana1

New member
זה לא הכל או לא כלום, אפשר לדעת יותר ואפשר לדעת פחות

ואפשר לדעת בדיוק את ההפך מהאמת שזה מה שכל אנשי המקצוע והמאבחנים "יודעים".

וזה לא משנה אם אפשר או אי אפשר להבין אוטיזם כי אוטיסט שמקווה לשרוד חייב לנסות להבין את עצמו כל הזמן כי לפחות בינתיים אף אחד אחר לא יעזור לו בכך אלא רק להפך.

נכון מאד אני תמיד אמרתי את זה.

המאבק הכי חשוב הוא שאוטיסט יבין את עצמו, הנורמטיבים לעולם לא יבנו בטח לא עכשיו אבל אני שמח כי החברה הופכת יותר ויותר אוטיסטית עם שמת לב, לא בהמון אבל טיפה יותר.

כמו שאמרתי לך כבר.

מה שנראה כלפי חוץ לא אומר מה שנראה כלפי פנים, בן אדם יכול לתת לך כל יום אלף נשיקןת, חיבוקים ויעזור וברגע אחד תעשי דבר הכי קטן וכל זה יזרק לפח, מה שחושב זה מה יש בלב לא כלפי חוץ, הבעיה שכל האנשים הנורמטיבים כולל את ולא יוצא דופן חשו להם החיצוני יותר מהפנימי ולכן מלחצים וכופים על אוטיסטים מציאות של תן וקח שלא מתאים בכלל לאוטיסטים.

arana1

New member
אנשים נבדלים גם דרך מהות הקשר בין הפנים והחוץ

אתה מדבר כאילו רק השקר הוא מהות הקשר בין הפנים והחוץ אבל לא אצל כולם זה כך וקיום בובתי ומוחצן ומחופצן הוא ביטוי של קשר שקרי והפוך.

אתה פשוט מתבלבל בין 2 תופעות הפוכות לחלוטין,
האחת נובעת מזה שקיום שקרי נוטה לפרש את החיצוני בצורה שממש לא מעידה על הפנימי,
והאחרת מספרת על קיום שמבוסס על ניתוק בין הפנים והחוץ, קיום מזוייף וצבוע וציני ואינטרסנטי
הדברים נראים כדומים חיצונית אבל מהותית הם לגמרי הפוכים

אני מסכים איתך שקשר בובתי לגמרי זה זיוף...

אבל אני התכוונתי לומר שיכול להיות שמבחוץ אתה נראה הכי רע אבל מבפנים את הכי טוב, דוגמה אתה תמיד אמרת לי שחושבים שאתה חסר רגש או אפילו כמו שאמרה הדודה פסיכופת. אז אני אומר שזה לא נכון כי מאבחנים אותם בכלים הנורמטיבים זה מה שאני אומר ,אני מתייחס לאופציה הראשונה שלך אני חושב אם הבנתי אותה..

arana1

New member
מצטער אבל לא יודע איך להחזיר אותך להקשר

כי בלי ההקשר הזיוף והצביעות זהים לאמת וליושר,
וכשאתה מייחס טעות מסוג אחד דווקא למציאות שכופה על אנשים לטעות אז אתה עושה בדיוק המעשים המגונים בסימטריה שנגדם אני מתריע.

גם אני מאוד מוזנח ומרושל כלפי חוץ ויכול להיראות ממש יפה עם אני מתלבש כמו שצריך ודואג לעצמי, אבל עובדה שאני לא עושה את זה, והעובדה הזאת אומרת משהו, כמו גם העובדה שמעולם לא הייתי מעורב עם אשה שמתאפרת או עסוקה כל היום בהופעה החיצונית שלה

כנראה באמת לא הבנתי אותך הפעם מה אני אעשה...

אני לא יודע מה אני עושה או לא, אני יודע שגם אני לא מתלבש יפה בכוונה וגם לי זה לא משנה. אבל הדברים שאתה אומר לא ברורים לי מצטער.....

למעלה