אפשרות לביטול אבחון על הספקטרום

families

New member
אפשרות לביטול אבחון על הספקטרום

ברגע שילד אובחן על הספקטרום - כדי לקבל זכויות שילוב או חינוך מיוחד וכו'
במידה והילד משתפר, האם אפשר אחרי מס שנים לקבל אבחון נוסף שהילד לא על הספקטרום?
אם כן, איך? מה המשמעות? האם כדאי או ימשיך להופיע ברישומים לנצח בכל מקרה?

מי יכול לראות את האבחון ללא העברת הסכם סודיות חוץ מקופ"ח, משרד החינוך, ביטוח לאומי ,והצבא?
במידה ופסיכיאטר משנה אבחון, האם אפשר למחוק האבחון מתיקי המוסדים האלו?
מי מכיר את כל החוקים? למי אפשר לפנות ליעוץ?

schlomitsmile

Member
מנהל
משתפר?
מי שנולד על הספקטרום, זה מה ומי שהוא.
כמו שמי שנולד נ"ט ("רגיל"), זה מה ומי שהוא,
הוא לא יהפוך לפתע לא"ס (איש/אשת הספקטרום).
&nbsp
המין האנושי הוא מגוון, יש כלמיני בני אדם,
גם בהקשר הנוירולוגי.
נ"ט אינו טוב מא"ס וגם לא להיפך

לכן לא נכון לדבר על "השתפרות" בהקשר זה.
נראה לי שחשוב, במיוחד לא"סים ולהוריהם,
להשתחרר מהמבט ההירארכי הזה
של אנשים יותר ופחות ראויים.
&nbsp
פעוט שאובחן על הספקטרום והוגדר בתפקוד גבוה,
יתכן שלאחר אי-אלו שנים של עבודה
אם יגיע שוב לאיבחון, לא יאובחן על הספקטרום.
יכולות להיות לכך שתי סיבות:
או שמלכתחילה לא היה א"ס, אולי ילד אמצע
(לא א"ס ולא נ"ט, באמצע),
או שהוא עדיין א"ס, אבל למד להעמיד פנים,
לשחק את המשחק לשביעות רצונם של הסובבים אותו
(מה שמן הסתם גובה ממנו מחיר נפשי לא פשוט
-אני כמו שאני לא משביע את רצון הוריי והאחרים,
נאלץ "לזייף" כל הזמן).
&nbsp
לביטוח לאומי יש להגיש איבחונים,
הם אינם נגישים לו בלי שהמאובחן/אפוטרופסו מגיש אותם.
כך גם משרד החינוך והצבא.
לגבי קופ"ח- תלוי היכן נערך האיבחון.

סוף סוף את מדברת כמו שצריך.

יפה מאוד שיפנימו הורים סוף סוף שאנחנו לא חולים, כואב לנו שמתייחסים עלינו ככה, אנחנו לעד נהיה אוטיסטים, ולעד נשאר אנחנו גם אם כאלו שפוזלים לצדדים זה רק מכאב ומאימה שמתיזים עליהם החברה והורים. אהבתי מאוד את מה שכתבת מאוד, סוף סוף נימה קשה יותר.

חולק עליך אוטיסט טוב בהרבה מנ"ט בהרבה.

אין צורך לנסות לפרט ואז יאשימו אותי בגזענות, אבל נ"ט נחות בהרבה מכל בחינה מאוטיסט, שהוא אמתי, כנה, וטוב יותר, גם חכם יותר מסתבר...( וזה עובדתי אחוזים של מחוננים/גאונים אוטיסטים גבוהה באין שיעור מכל הפרעה אחרת את זה אמרה לי המטפלת שלי דר נילי קרן שהיא גם מאבחנת מוסמכת למחוננים).

צלליתי

New member
אין צורך להגזים

יש אוטיסטים שהופכים את החיים לשחורים משחור ויש נ"ט מדהימים, רגישים, כנים בטירוף ועוד.

האידיאליזציה שאתה עושה לאוטיסטים, לא תורמת בכלום.

schlomitsmile

Member
מנהל
נכון, בני אדם הם בני אדם
להכליל ולדרג שאלה טובים מאלה, זו טעות גם לדעתי.
טעות מזיקה.
עם זאת, נראה לי שזו תגובה טבעית של בני מיעוט מודר ונרמס,
לטעון ש'אנחנו יותר טובים מכם'.
הסביבה הרבה פעמים לא מתייחסת אליהם כבני אדם יחודיים,
עם אישיות משל עצמם,
לפעמים אפילו לא כבני אדם בכלל.
לכן לא מפליא שכדי להגן על עצמם, חלקם מאמצים גישה הפוכה-
אנשי הרוב לא נתפשים כבני אדם יחודיים אלא כמסה מדכאת ותו-לא.
זאת החויה האותנטית של רבים.
ושוב, מדובר לאו-דוקא על אוטיסטים,
אלא על כלמיני אנשים המשתייכים למיעוט מודר ונרמס כלשהו.

צלליתי

New member
נכון

אני יכולה להבין מאיפה זה מגיע, אבל יש לזכור שגם הנ"ט ואנשי האמצע שסובלים מהאחים האוטיסטים הם סוג של "מיעוט נרדף" בהרבה מובנים וגם הם נפגעים כשהם שומעים שכל חוויית החיים המזעזעת שלהם היא בעצם רוע כלפי אוטיסטים.

והמון נ"ט הם מיעוט נרדף - בגלל שלל סיבות אחרות.

יש עוד המון הפרעות, סינדרומים וגורמי סבל מלבד אוטיזם...אפילו שבעלי המצבים האלה יוגדרו כנ"ט ע"י אנשי מקצוע.

arana1

New member
לא נכון, זה לא תחרות, ההתייחסות היא עניינית ולגופו של מקרה

והעובדה שיש מיעוטים אחרים נרדפים לא אמורה לזכות אותנו מאחריות אלא דווקא ההפך,
כי לכל הרדיפות יש מכנה משותף

arana1

New member
אתן פשוט טועות לחלוטין

ומתוך התייפפות נפש בלתי נסבלת, שגובלת בניו אג'יות מהסוג המגוחך ביותר ("כולם יפים וחמודים וזוהרים ואין טוב ורע והכל ממש לגמרי נפלא בלא בלא בלא...") מחמיצות את מה שיכול להיות ההזדמנות היחידה להסביר חלק ממה שעד היום לא זכה לשום נסיון להסבר או אפילו למחקר.

כי הקטע זה לא מי יותר טוב ממי, ממש לא,הקטע הוא להסביר ספציפית וקונקרטית תנועות והתנהלויות וביטויים מסוג מאוד ספציפי ומסויים בצורה חיובית,
כעדות לרגישות למשל,
כעדות למיקוד ולתשומת לב שנובעת מקיום שיש לו בסיס ערכי ואינו מעיד על פגם או לקות רק בגלל שככה הרוב האלים תופש את מה שאינו מסוגל להבין.

למשל,
התיאוריה שלי גורסת שאוטיסטים יותר רגישים להיבט ההדדי של הקיום והזהות,
והיא נסמכת על ומאחדת הרבה מאוד מופעים שאחרת נתפשים כלא קשורים,
במקביל,
היא גם מסבירה את הפגיעות והקשיים,
אבל אי אפשר בכלל להתחיל לדון בה או לחקור אותה כי משמעותה של הנחה כמו שלי היא שאוטיסטים הם עדינים ורגישים מהממוצע.
ווואו,
אסור להגיד את זה,
הרי ידוע שכולם הכי רגישים ועדינים ובמידה שווה לחלוטין,
אז שיחנקו האוטיסטים ויסבלו כל החיים למוות רק בגלל שכל מה שהנ"ט יודעים לקרוא ממה שאני אומר זה שמישהו אמר שיכול להיות שצריך לדון באפשרות שאוטיסטים הם יותר רגישים מהאדם הממוצע,
ולא יפה להגיד את זה,
כי רק הרעים אומרים שיש טובים יותר וטובים פחות,
יופי
נתקענו עם הפוזה שתחנוק אותנו למוות לעד
איזה כיף

צלליתי

New member
כולם?

כולם חארות ושימותו.

יש טוב ורע אבסולוטי בעיניי.

אין שום קשר בין מה שאמרת בתחילת התגובה לבין התגובה שלי או של ה"טועה" השניה.

מה שכן - נתנאל בפירוש החליט שאוטיסטים נעלים בכל המובנים על נ"ט.

זה אגב נכון במקרים מסויימים - קבוצות מסויימות, באמת נעלות על אחרות, מבחינה מוסרית.

גור42

New member
אין טעם להיגרר לויכוח איתם. כבר 10 שנים חוזרים על אותו תקליט

arana1

New member
באמת אין טעם כי ברור מי לא יכול להבין ולמה

אבל אני אמשיך לנסות להסביר כי אולי פה ושם למישהו תיפתח קצת הסתימה במח

אם מרעבים אותך ללחם איך לא תצא גנב.

הם כבר שכחו את זה כי הם שבעים אז למה לנו להלין על הנורמה הא?

בטח גור חברי את מצאת לעצמך חיים טובים.

מה אכפת לך משאר האוטיסטים? לא מה פתאום הנורמה טובה ,אבל שכחת מה היא עוללה לך לפני 20 שנה, אני היום זוכר את חתום על הדם שלי ( באופן הכי פיזי) אי אפשר לבורח מהנורמה לא ניתן. היא תמיד תרדוף לכן גם הפתרון של ארנה ( שהוא טוב מאוד אבל לא כל כך ישומי) לא עובד בדרך כלל. הנורמה תרדוף אותך לכל מקום שתלך, לכל פינה....

צלליתי

New member
ארנה הוא פילוסוף

ותמיד מעניין אותי לקרוא מה שהוא כותב ומסכימה איתו בעיקר בכל הנוגע לאנשים הנורמטיבים (מנסה בכוח לשנות דרכו משהו גם בתפיסה שלי על אוטיזם) - אבל עדיין, יש לזכור שהחוויות שלו ומה שהוא טוען לגבי אוטיזם, פשוט שונות לגמרי לגמרי לגמרי מהחוויות של רוב האנשים.

וכשאתה כותב שאוטיסטים הם מושלמים, הכי חכמים, הכי מוצלחים, הכי הכי הכי הכי - זה מוחק בצורה מטורפת את הסבל של הרבה מאוד משפחות.

לגבי גאונות - ברור שיש גאונות אצל אוטיסטים, אבל יש גם הרבה מאוד פיגור - ואת זה אתה לא מעוניין להזכיר, כי אתה משוכנע שזה גורם לזלזול באוטיסטים.

ואגב, הרבה מהגאונים הגדולים בהיסטוריה, עדיין היו סופר מפגרים בכל תחום מחוץ לתחום גאוניותם.
אבל העיקר שהם נחשבים גאונים.

אפשר לראות את זה גם היום.
אין מה לעשות, לרוב גאונות בתחום אחד באה ע"ח הרבה מאוד יכולות אחרות וגם יכולה לבוא עם אופי פסיכופטי מאוד . אל תהיה כ"כ בטוח שאותם גאונים תורמים לחברה יותר מהאישיות ה"פשוטה" שהרבה יכולות חברתיות באות לה מאוד טבעי ובקלות, אך אין בה גאונות-על.

אין דבר כזה פיגור זו המצאה של המערכת הטיפולית.

דווקא אלו שהם בתפקוד נמוך הם הכי חכמי,ם אני הכרתי כמה וכמה גאונים כאלו אני מכיר את האוטיסטים דווקא בתפקוד נמוך, הם היותר מיוחדים שיצא לי להכיר, מה שארנה מנסה לומרמ וגם אני ופחות מצליח שהמדד לחכמה אצל אוטיסטים הוא שונ,ה מצד אחד את יכולה לתאר את האוטיסטים כמפגרים, אבל הם מעבר לזה יש יותר מפיגור, יש יותר הם פשוט לא יודעים להראות מעבר אבל זה קיים בתוכם וזה גם מתפרץ. בקשר לגאונים והפסיכופטיות זה שוב גישה נורמטיבית שאת מאמצת גאון לא באמת יכול להיות פסיכופט, זה שאדם לא רוצה קשר עם אחרים באופן המקוב,ל ולא מחיך ולא משחק זה לא אומר שהוא לא חברותי אלא הוא חברותי אחר ואת זה ארנה מטיב לתאר באופן נפלא הרבה יותר טוב ממני ואני מתאר את הסבח האוטיסטי באופן טוב מאוד לטעמי. ושנית גאון תורם לחברה כמו שהוא תורם לעצמו,אין פה מרכיב אחד שאומר שאם אתה גאון = תרום לחברה ומזה בכלל תרומה? תגידי לי באיזה מדדים? אני לא רואה במדד הנורמטיבי לכ גאון יכול להיות גם אדם שלא מדבר ומשתין במכנסים והכרתי כאלו, הכל קשור בזווית נראיה שלך, את מבינה?

צלליתי

New member
ואני לא מדבר

זה נכון שיש הרבה בני אדם שלא ניתן לדעת כמה חוכמה יש בהם וכלפי חוץ הם יכולים לעשות רושם של מפגרים גמורים...(כבר הבנתי שאתה מעדיף את אלה, כי אמר שאנשי אמצע זה איכס פיכס ושום דבר בעיניך)

אבל אז - אם נלך עם הרעיון שלך ואין בכלל מפגרים - זה אומר שגם אין גאונים איפשהו, לא?

הרי אותם מבחנים ופרמטרים הקובעים שמישהו גאון, הם דיי אלו שקובעים כי מישהו מפגר.

ובנוסף, נראה כלפי חוץ שכדי שאותם מפגרים (שלא קיימים כמובן) בכל זאת יוכלו להוציא לאור את יכולותיהם הנדירות, הם צריכים טיפול רגיש (ונכון וכזה הבנוי על הרבה מידע) מאוד של נ"ט למיניהם, אבל כנראה שהנ"ט האלו הן זבל של א/נשים ומה הן בכלל מטפלות במפגרים/אוטיסטים. שיזרקו אותם החוצה ואולי שם הגאונות האוטיסטית תבוא לידיי ביטוי. הרי ברור שרק כשמזניחים את האוטיסטים והמפגרים - הם נמצאים במצב טוב. לא כשנ"ט מטפלות בהם בלי הפסקה - וזוכות לכזה זלזול מחסרי מודעות.

אולי אני המפגרת הגדולה ביותר בעולם, כי אני באמת לא מבינה מה אוטיסטים מסויימים רוצים שיקרה עם אוטיסטים. הרי לטפל בהם באינטנסיביות ובשיטות המוכרות זה לא טוב. להזניח זה מרושע. לעזוב אותם לנפשם זה אטימות. לסבול בגללם ולקבל מחלות מעצם נוכחותם זה ממש בגדר פשע שאין כדוגמתו..אבל גם לזרוק אותם לרחוב שימותו זה לא בסדר, לא ?
להגיד שהם כמו כולם זה עיוורון. להגיד שהם שונים זו התנשאות...
ולגרום להם לגור לבד (אם זו הדרך הנכונה בכלל) זו פריבילגיה שיש למעטים.

גאונות זה הדבר הכי מרכב שיש זה כמו אהבה.

מנת משכל היא לא דרך למדוד גאונות וגם לא יכולת, אני לא מבין מזו גאונות ולא יודע מזה כישרון את צודקת יש מדדים מאוד קבועים לזה גאון ומה זה מפגר בהחלט נכון - בשבילי גאון זה אחד שמגלה את הווה בתחום מסיום כמו שאנשים אחרים אין להם פתח לאותו עולם, לוגמה בציור אדם שגילהדברים בציור שלא גילו, חדשנות זה מדד מסיום לגאונות.
&nbsp
ושנית הם לא כמו כולם להפך והם שונים וזו לא התנשאות לומר שהם צריכים לשנות את עצמם כדי להיות כמו כולם זו התנשאו,ת כי אתה לא מקבל אותם כמו שהם, אני וארנה לא אומרים שהנ"ט צריך להיות אוטיסט זה בלתי אפשרי אלט שיתנו לאוטיסטים לחיות, זה נכון שזה קשה וזה נכון שאין כרגע פיתרון. אבל גם השיטה הקיימת לא מתאימה, וגורמת רק סבל ואת זהנ מעדים אוטיסטים וגם אני.
&nbsp
שאר הדברים שאמרת לא כל כך ברורים לי כנראה אני לא מורכז. אבל הפתרון בעיניי הוא לתת לאוטיסט לחיות כאוטיסט, אני לא מאמיןה בשום טיפול אלא התפתחות אישית. זה דעתי.
&nbsp
ואחרון : כן אם לא יטפלו באוטיסטים בדרך הקיימת יש סיכוי וסיכוי לא רע שיראו את היכולות האמיתיות שלהם, גם של המפגרים לכאורה וגם של התפקוד גבוהה. צריך לתת חופש מחשבה גם לנ"ט וגם לכולם זה הפתרון, חינוך חופשי, וצמיחה אמתית, החינוך כיום כופה על כולם ומי שמאד רגיש סובל מזה מאד.

צלליתי

New member
בינתיים

ההורים שלי התעלמו מכך שאחי אוטיסט - והיום הוא נמצא במצב הרבה יותר חמור מאוטיסטים שנולדו בתפקוד הרבה יותר נמוך ממנו.

צלליתי

New member
וקיבלו טיפולים מכאן ועד עזה.

אז אין לי מושג.

האם זה לא טוב כשהם נמצאים עם אנשים כמותם למשל?

נכון שבאינסטינקט הנוירו-טיפיקלי של קטנים ומבוגרים, יש איזה רצון (בעיקר כשלא מבינים כלום באוטיזם) אמיתי להוציא מהאוטיסטים את האוטיזם וכך לעזור להם, בדיוק כמו רצון לעזור לעיוור (וזה דווקא לא מגיע מהמתעללים הגדולים ביותר שלהם בדר"כ)...
אבל כך אוטיסטים היו מתנהגים אילו הם היו המטפלים בנ"ט...ומהמקום הזה גם הם היו נראים מאוד "מתנשאים", למרות שהרבה פעמים אין שום קשר להתנשאות.

אגב, כמה שהמילה "אוטיזם" כללית מדי, כך הנ"ט שזו סכ"ה הגדרה ל"לא אוטיסט" - ריקנית עוד יותר. הגדרה בהשוואה לאוטיזם...ולכן אין שום דבר כוללני שניתן אפילו לחלום להגיד עליהם.

אבל חשוב להגיד שהרבה "נ'ט" מתעבים נורמטיבים/קונפורמיסטים.

ושוב - שנאה למצב האישי שבו אוטיסט מסויים גרם לי לחיות חיים טראומתיים ועלובים מכל הבחינות ודפק לי את המוח לגמרי, ממש לא הופך אותי ל"שונאת אוטיסטים" (כפי שראיתי שכתבתם איפשהו)...

למעלה