החזרים לטיפולים ממכבי

החזרים לטיפולים ממכבי

בני היה מטופל אצל מרפאה בעיסוק דרך טופס 17.
עד אוגוסט. אחר כך היא שינתה את שעת הטיפול ליותר מאוחרת. השעה לא התאימה.
לא יכולנו להמשיך את הטיפול. פנינו למכבי עם הבקשה לאשר טיפולים פרטיים.
מכבי לר אישרה.

איך אפשר לשנות אטת המצב?
למי לפנות?
אשמח לקבל כל עצה וכל רעיון.
איך העינין בקופות חולים אחרות?

אפשר גם לשלוח בפרטי.
מאוד אשמח לקבל כל טיפ בעינין.

תודה!!!

schlomitsmile

Member
מנהל
לא זוכרת שעשו לנו בעיות ב'כללית'
בעקרון, הקופה חייבת לתת את הטיפול,
ואם אין לה מטפל שלה- להשתתף בטיפול אצל מטפל פרטי.
אם הבנתי נכון, הם מציעים לכם טיפול,
אלא שהשעה לא נוחה לכם.
באיזו מידה המבוטח נדרש לגמישות
ובאיזו מידה הקופה מחוייבת לספק לו שירות כבקשתו-
לא יכולה לומר לך בודאות.
אולי בסעיף 'משרד הבריאות וקופות החולים' שבקישורינו
תמצאי תשובה

3מרגו

New member
כנ"ל לגבי מרחק

יש מומחים במרחק נסיעה 20 ק"מ.לא טוב לי-בעיה שלי.מסיבה כזאת לא יאשרו החזרים.

תלוי בגיל של הילד

בגילאים קטנים יש העדפה של הקופה לתת את הטיפול דרך הקופה. רק אם תוך 4 חודשים לא הציעו לכם שום טיפול (והם יכולים להציע כל הצעה הזויה כמו 11 בבוקר או 8 בערב) - הם מחוייבים לתת החזר על פרטי.
אחרי גיל 6 (מחוץ למכון התפתחות הילד) אין להם הרבה מומחים והם נותנים החזר די מהר (או שלנו נתנו, כי היינו מטופלים כבר 3 שנים לרגע זה)

אז לפי החוק הם חייבים לתת לו טיפול תוך 4 חודשים

ורק אם אין להם, אז הם חייבים לאשר את ההחזרים של פרטי.
זה החוק היבש. יודעת, שמאד תלוי בנפשות הפועלות: המודיעין "יותר קלים", בתל-אביב ייבשו יותר עד ליום האחרון...

מלאת תקוות היקרה

מנסיוני עם משפחות רבות למדתי לאורך השנים שבכל קופת חולים זה תלוי כמה תלחמי. אם יש מרפאה בעיסוק שיכולה בשעה שגם אתם יכולים בה המלחמה לא תעזור. אבל, אם המרחק גדול והשעה לא מתאימה, זה רק עניין של להתעקש ולעלות עוד ועוד גבוה בסולם (לדרוש להפגש עם מנהל הסניף ואח"כ עם הרופא המחוזי). עד היום זה לא עבר את מנהל הסניף.
בהצלחה.

תודה רבה על העצה!

אנו קבלנו שעה לא נוחה -8:30.
כלומר ילד צריך להפסיד מפגש בוקר בגן שהוא גם לימודי. וגם הורה צריך להפסיד מספר שעות עבודה

המרחק הוא בסדר.

לדעתך המלחמה כאן תעזור?

החזרים ממכבי

ערב טוב,
אני לא יודעת אם המלחמה כאן תעזור, זו שעה מקובלת בתחום הזה. יחד עם זאת, אני תמיד אומרת שאת הלא כבר יש אז אולי תקבלי כן? כלומר, בכל מה שקשור בלהשיג טיפולים טובים עם כמה שפחות הפסדים של עבודה, המלחמה תמיד שווה. וגם אם לא תצליחי, לפחות ניסית.
יחד עם זאת, וזה חשוב לא פחות, המלחמות הללו מתישות, אני יודעת ורואה את זה יום יום מקרוב אצל משפחות שאני מלווה.
שיהיה המון בהצלחה.

3מרגו

New member
דוגמא של איש מקצוע

אם יש ברשימה עו"ס קרובה,אבל פסיכולוגית רחוקה-מלחמה תעזור?לא מאמינה.נאמר לי בתקיפות שהם בוחרים היטב את אנשי מקצוע.ויש לבחור עו"ס אם אני לא רוצה לנסוע רחוק.ולא יאשרו לי שום פסיכולוג באותה העיר רק כי הוא פסיכולוג ולא עו"ס.לא ראיתי איך להמשיך מלחמה...

החזרים

מנסיון,
את שואלת האם העו"ס שיש להם לתת היא מומחית באוטיזם בגיל הרך ועובדת עם הילד. אם אומרים לך שכן, את מבקשת לשוחח איתה ובטלפון את "מראיינת" אותה. אני אומרת לך, מנסיון של שנים, אין לאף קופ"ח עו"ס שמתמחה באוטיזם ומקבלת לטיפולים פרטניים. ולכן, המלחמות תמיד עזרו (לפחות בנושא הזה) וכל ההורים עמם אני עובדת, מקבלים עלי החזרים.
שיהיה בהצלחה

3מרגו

New member
היא כן.

מנתונים יבשים היא מתאימה.הבן שלי התחבר אליה.גם אני צריכה הדרכת הורים פעם בשבועיים ויוצא לי בדרך לעבודה.רצוי ומצוי...
בינתיים נזרום.מה נעשה...

3מרגו

New member
11 יותר טוב?

לי נאמר שהמכון פועל אחר הצהריים.אז אני אמתין לאבחון לשעה אחרי עבודה מעל 4 חודשים?8 חודשים...הציעו לי 9.בדיוק נפל על פגישה אחרת.אחרי זה 11.הסכמתי.כבר מחכים מיולי.אז היום הקדימו ל-9.45.שמחה גדולה.לא?כי עדיף מ-11....
הרופאה היחידה בהוד השרון "מומחית" אחרי כמה בורים שעברנו.מקבלת בבוקר.מה נעשה?לא לימודים ולא חצי יום עבודה.
איזו מלחמה תעזור פה.

אבחון

בנוגע לאיבחונים זה סיפור אחר לחלוטין. אתה יכל מלכתחילה לפנות לאיבחון פרטי ולקבל 80% החזר במקום לחכות כל כך הרבה חודשים. פה לא צריך בכלל מלחמה, רק לברר על מי מקבלים החזר (ויש לא מעט כאלה).
בהצלחה

יש הבדל בין איבחון לטיפול

איבחון זה מספר פגישות בודדות. טיפול זה שנה שלמה כל שבוע

גם אני קיבלתי איבחונים בשעות שונות של הבוקר. בכלל לא התלוננתי....

למעלה