האם צריך לאבחן?

האם צריך לאבחן?

שלום לכולם, אני יודעת שאני די חרדה אבל אשמח לשמוע את דעתכם. אני אמא צעירה לתינוק מדהים בן בדיוק שמונה חודשים. אני במקצועי מטפלת עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ועכשיו מסיימת תואר שני. אני מניחה שבגלל זה אני ככ חרדה (וגם אומרים שהסנדלר הולך יחף) לקח לי הרבה שנים עד שהוא נולד ומאז שאני צעירה תמיד היה לי פחד כזה שיהיה לי בן עם אוטיזים. אני אמא צעירה לתינוק בן שמונה חודשים ושבוע. תינוק מדהים.
בתינוק בטח הכי חייכן שיש מחייך לכולם (אובקטייבית גם הגננות בגן אומרות שאף פעם לא היה כזה תינוק חייכן), אני מניחה שיש לו קשר עין טוב למרות שהוא מאוד אוהב גירוים, מסתכל עלי שאני מחתילה אותו מסתכל על כל בן אדם שנכנס לחדר. לפעמים הוא מסתכל עלי הולכת בחדר ולא מוריד את העיניים. אבל עמים הקשר עין שלו קצר מאוד שיש גירויים סביבו (אנשים או חפצים) הוא מושיט ידיים לחפצים, ושאני מושיטה לו ידיים ואומרת בוא אלי הוא מושיט ידיים (גם אם אני לא אומרת והוא מושיט ידיים שהוא רוצה שירימו אותו). מאוד מתרגש לראות אותי (עושה תנועות אווירון על הבטן שהוא מתרגש הוא עוד לא זוחל). הוא מתהפך לשני הצדדים למרות שדי נדיר מהבטן לגב (הוא מאוד אוהב להיות על הבטן) עוד לא זוחל כמו שכתבתי אבל זוחל אחורה ועושה 360 מעלות ציר.
הוא ממלמל אבל לא הרבה הוא עושה הרבה גירגורים של שמחה. עושה אה פה בה אבל לא מא. (אני לא יודעת אם זה קשור שמדברים איתו 2 שפות).
אני חושבת שהוא מגיב לשם שלו לפעמים מסתובב ולפעמים לא (יותר יסתובב שמישהו אחר יקרא לו ולא אני) הגננות בגן אומרת שהוא מסתובב לשם שלו. אני גרה בארהב אז קוראים לו בשני שמות אריאל בעברית ואריאל באנגלית וספרדית (זה נשמע שונה עם מבטא שונה). הוא צוחק בקול רם שמדגדגים אותו.
זה לא שיש לי הרגשה שמשהו לא בסדר אני פשוט טיפוס כזה חרדתי שאני לא מצליחה לישון מרוב לחץ אני מעדיפה לדעת עם משהו לא בסדר.
כמו שרשמתי אני גרה בארהב ככה שאין פה טיפת חלב ואין שום מעקב חוץ משלי מב שדי מלחיץ, מה אתם אומרים לקחת אותו לאבחון?
המון המון תודה מראש.

yuliyuli1

New member
אני ממש לא רואה סיבה ללכת לאיבחון כרגע

תמיד טוב להיות עם היד על הדופק, ויש ילדים שלא יהיה קל לאבחן אותם לפני גיל 5, אבל כרגע אני לא רואה סיבה אמיתית לדאגה.

ורק לגבי תגובה לשם: הבן שלי שבספקטרום הגיב לשמו כבר בגיל חצי שנה. הילד שלא בספקטרום גם בגיל שנה עוד לא ממש הסתובב לשמו.

schlomitsmile

Member
מנהל
גם אני לא רואה כאן סיבה לפנות לאיבחון
מותר לשאול ממה נובע הפחד שלך מאוטיזם עוד מלפני שבנך נולד?

תודה רבה על התשובה

לשאלתך זה קצת מורכב מבחינה פסיכולוגית. כמו שאמרתי עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, בתואר היה לנו קורס שלם על אוטיזים ואני מנילה שפשוט הפחד שירשר גם עכשיו בתואר השני ובתור מטפלת אני נתקלת בזה לא מעט. עוד לקח לי ארבע שנים עד שהוא נולד (הרבה טיפולים ונס אחד טבעי :) ככה שוב שמבחינה פסיכולוגית קשה לי עוד להאמין שאני אמא ועוד לילד כזה מדהים אני מניחה שאני פשוט אומרת שמשהוא צריך להתפקשש. אין לי או לבעלי שופ אוטיזים במשפחה (למרות שאני יודעת שזה לא גנטי). בקיצור די מורכב.
אבל שום תודה על התגובה

schlomitsmile

Member
מנהל
מבינה את החשש "שמשהו יתפקשש"
כאם לשני אוטיסטים (עם סימן שאלה לגבי עוד אחד)- שום דבר לא התפקשש עם ילדיי

מכלמיני סיבות יש לאוטיזם תדמית מפחידה, אינך היחידה שתופסת אותו כאסון נורא,
אבל נראה לי חשוב שאנשים יבינו נכון יותר אוטיזם, ויפסיקו לפחד מאוטיסטים

במיוחד מי שגם מטפל בילדים, נראה לי שכדאי שיידע שהתפיסה המקובלת שגויה.

בתור "מתאבן", הנה סרטון שהכינה נערה אחת-
https://www.youtube.com/watch?v=ejpWWP1HNGQ

ודברים שנשאה ב TED
http://www.ted.com/talks/rosie_king_how_autism_freed_me_to_be_myself

אגב, אוטיזם אמנם אינו לגמרי גנטי, אבל יש בהחלט מרכיב כזה בסיפור.
אם אין אוטיסט במשפחה זה לא אומר שלא יוולד אחד,
אבל אם יש, הסבירות עולה.

אני מצטערת

לא התכוונתי חס וחלילה לפגוע או להגיד משהוא לא במקום. מתנצלת מעומק ליבי.

schlomitsmile

Member
מנהל
אין מה להתנצל, זה בסדר גמור

לפחות מבחינתי, אני לא נפגעתי.
ברור לי כאמור, שאת פשוט מבטאת את התפיסה הנפוצה,
זה מה ששמעת, זה מה שנחשפת אליו גם בלימודייך,
מעולם לא הזדמן לך להחשף לקולות אותנטיים של אנשים שחיים אוטיזם.
אז הנה, עכשיו מזדמן לך

אלו בני האדם מה כבר יש לצפות?

טובים יותר טובים - פחות צריך ללמוד להסתדר, לצפות מבני אדם להבנה על אוטיסטים או בכלל אני מזמן לא מצפה.
לא נעלבתי, בסדר אז אני פקשוש זה עדיף על " פגום" -" חולה", ועוד ועוד בסדר אלו בני האדם מה לי ומה להם?, נולדתי
רק, למין קצת שונה לא אוסיף מילים כדאי לא לפגוע בתדמיתי בפורום כאוהב אדם ואוהב הבריות, ולא אוציא עצמי כהרגלי

כשונא אדם , וכמו ציטוט מפורסם שקיבלתי " וימחה את זרע עמלק ואת נתנאל" ,או " מה הבדל בין נתנאל להיטלר?,לנתנאל
אין כוח - להיטלר כן" ועוד ועוד פנינים יפות- וטהורות, אני לא צדיק לעולם לא טענתי ככה אז מקובל עלי כל פניניה שתבוא כל
סכין שתתקע, רגיל אני וטוב לי להיות אני למרות הקשים הרבים כאשר אתה נתנאל וציטוט ידוע "ימך שמו וזכרו" כדברי ידידי לשעבר

ואחרון ציטוט מסבתי היקרה" דע לך אתה צריך להזהר -בסוף יעשו עליך לניץ אם תדבר חופשי כמו שאתה מדבר איתי בחופשיות",איזה נשמה היא דואגת לי לפחות אותה אני אוהב " עדיף חבר קרוב מאח רחוק" אחד מכונה באמת לקבל את המפלצת אז בסדר למפלצת יש חבר אחד באמת, מה יפי חיי מה טובים הם אין כמו חיי - חיי בנעמים חיי מאושרים לא לרחם עלי, טוב לי כמה שאני אומלל

אל תדאגי אין לך ילד- אוטיסט

אלה ילד בריא- יפה תואר חכם- בטח גם היה לו חוש הומר יכיר בחורה בגיל צעיר- יתחתן ילמד כל מקצוע שירצה
ואולי אפילו אם תנו לו חינוך טוב ( ואני מאמין שכן) הוא ילך בדרכי אמו הנפלאה ולא יביא ילדים אוטיסטים לעולם,
למה את שואלת?, לא רק בגלל החינוך המשובח לקבלת האחר, אלה כי אז יעשו בדיקות מיוחדות ואז כל הזבל יזרק
לפח לא היו אוטיסטים, אשרי הרופאים אשרי הורים יאלה נזורק גם אותך לפח אפילו שנולדת, פוי אוטיסט רע אתה חולה
לא צריך אותך, היה טוב.

המשך יום טוב ובהצלחה, ואגב שאני הייתי בן 8 חודשים אני דברתי יפה תקשרתי אם הורי בעזרת שפה וגם הייתי הולך
ורץ קצת יותר מאוחר וגם ידעתי לצייר שהייתי פעוט לא ממש -פיקאסו אבל לשרבט, אחר הייתי טוב במספרים ידעתי לוח כפל יותר טוב מהורי ומבוגרים אחרים ,בגיל ארבע ובגיל 5-6 הייתי כמו מחשבון כולל לחשב דברים אחרים יפים, הרבה מחברות- היו לי,

ועשיתי הרבה דברים יפים אחר כך, אבל שוב אני אוטיסט בתפקוד גבוהה הבן שלך אולי לא, ואני דווקא לא מופתע שפסיכולוגית תחשוב ככה - ככה זה לא זר לי לא מאשים אותך ככה רוב בני האדם חושבים כגם הורים עצמם וגם האוטיסטים עצמם בלא מעט מקרים, מאחל לך רק בהצלחה ,ולא נעלבתי ממך מזמן אני לא נעלב או מרגיש, אז כנראה בגלל זה אני - אין לי טקט ואני נראה תוקפני.

אני מצטערת נתאנל

הדבר האחרון שרציתי זה לפגוע. מתנצלת מעומק ליבי. זו הייתה טעות מידי לרשום ככה.
אני מקווה שתבין שחס וחלילה לא התכוונתי בשום צורה לפגוע.

לא נפגעתי- ממתי אני נפגע?

תייחסי עלי כשוטה הכפר, כעל חולה רוח -אובדני- פסיכוטי למה בכלל לטרוח ולכתוב שאת מצטערת, אין על מה.
הכל בסדר לא היית צריכה לטרוח ולהסביר.

כל התינקות חומדים

ואני הייתי -מאוד מאוד חמוד אמרו שאני מעלף, עצרו את אמי ברחוב הסתכלו על העגלה ואמרו זה מלאך( עד היום יש כאלו
שאומרים שאני נראה כמו מלאך בפנים), אבל אז גדלתי ויש לו גם אישיות אז אמרו לא חמוד אלה בו נגיד " הוא נראה חמוד מאוד
אבל בפנים יש משהוא רקוב מאוד" סתם אני נותן דוגמה מחיי ,ואני בטוח שהוא חמוד תינוקות הם חמודים זה ברור כמו גור כלבים
חתולים הם-יפים הרבה יותר,( בטח שלי אין עליהם נשמות כאלו) ,אבל סתם הרגשתי צורך להגיב, אולי כי אני רוצה צומי? מי יודע
.....

dina199

New member
כל התינוקות חמודים

לכן צריך להינות מהם ולא לחכות עם סטופר 'מה יתפקשש'.
בחיים הכל בלתי צפוי ואי אפשר לחיות בפחד אין סופי. פשוט צריך לחיות.
וגם אין שום בן אדם שרקוב בפנים. החיים של אנשים יכולים להיות קשים אבל זה לא עושה את האנשים עצמם רקובים.

תגידי את זה למי שאמר את זה לי לא לי

ככה אנשים חושבים לא אני, ואגב דינה אני מאוד מאוד אוהב ,את הגישה שלך לילדים, היא נדירה, לא ראיתי הרבה דברים
כאלו, באמת על הכבוד

הוא מותק איזה תינוק הוא לא חמוד?

הם נפלאים ,עד שהם נחשפים לכל הזעומה שיש בעולם, ויכולים להפוך להיות אני(חרא שאף הורה לא מאחל לעצמי בן,
נבלה כמוני ,אבל אני מקרה נדיר), רוב האנשים לא כמוני אוטיסטיים- או לא, הם די-בסדר אז הכל טוב.

אני מאחל לך בהצלחה לך, ולבנך המותק,ורק טוב בברכה נתנאל.

למעלה