חוששת שיש לי אספרגר צריכה עזרה ,בת 17

girlpower5

New member
חוששת שיש לי אספרגר צריכה עזרה ,בת 17

שלום לכולם,אני חדשה באתר. נרשמתי אליו כדי שאנשים שמבינים בנושא יוכלו לעזור לי בדעתם האישית מההתבוננות שלהם.
אז ככה,אציג את עצמי .
מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד הייתי ילדה שקטה מופנמת וסגורה בחברה,תמיד העדפתי קשרים אחד על אחד ולא אהבתי להשתייך לקבוצות,אני זוכרת בחטיבה ובתיכון שכשהיו טיולים של שינה תמיד הייתי עם מעט בנות בחדר ובנות אחרות היו בקבוצות,לפעמים זה הפריע לי לפעמים זה הטיב לי כי עדיף חברה טובה אחת מאשר כמה שלא באמת נקראות חברות,החיסרון בזה היה שהיה לי קשה לקבל את זה שהחברה שלי תתחבר לעוד בנות,אני יודעת שזה נשמע מגוחך,תמיד היה לי קשה לשמור על קשרים לטווח ארוך,ביסודי ובגן זה היה אחרת. בחטיבה ובתיכון זה השתנה,עברתי הרבה משברים ואכזבות שהשפיעו עלי ושינו אותי והעצימו את הקשיים שלי,אני מאובחנת כבעלת קשב וריכוז,יש לי חרדה חברתית ואני רגישה מידי. אחתור לנושא,לפני כמה זמן קראתי על תסמונת אספרגר. אני יודעת שבאינטרנט זה כללי מידי ושאנשים מחפשים לקטלג עצמם לכל מיני מחלות נפש ובין היתר,כדי להרגיש יחידים ומיוחדים. דיברתי על זה עם אמא עם היועצת והמטפלת באומנות מיפה ושם קבענו שיחה ביחד, אמא אמרה שאין לי אספרגר וגם היועצת והמטפלת,אבל הן לא באמת מבינות בנושא. עשיתי כמה מבחנים אצל המטפלת באומנות..אני לא יודעת אם כדאי לי ללכת לאיבחון,מה אתם חושבים ? תודה לעונים,שאו ברכה ומזל

schlomitsmile

Member
מנהל
שלום לך

ראשית, אספרגר, ספקטרום אוטיסטי בכלל, אינו מחלת נפש.
זו שונות נוירולוגית שנובעים ממנה קשיים ויופי.
אם השאלה האמנם את על הספקטרום מעסיקה אותך
יתכן ששווה לברר אותה, ולו רק כדי שתקבלי תשובה.
את צודקת כנראה- יועצות ומטפלות באמנות וגם רוב האמהות
לא בקיאות בתחום בד"כ.
כשמדובר באיבחון בנות, אפילו מאבחנים מוסמכים מפספסים לא אחת.
את יכולה לקרוא טקסטים של אספיות (נשים עם אספרגר)
ולהרגיש האם את מתחברת,
או לפנות לאיבחון מסודר (אם תרצי המלצות- תוכלי לקבל כאן
).
&nbsp
כמה קישורים שאולי יעניינו אותך:
http://awaisrael.blogspot.co.il/
&nbsp
http://www.acisrael.org/
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=1463040&skip=1
&nbsp
http://www.tonyattwood.com.au/index.php/about-aspergers/girls-and-women-who-have-aspergers
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=iYyKGLJu1oo
&nbsp

חוה61

New member
באיזו מסגרת את נמצאת כרגע? אילו טיפולים את מקבלת?

חוה61

New member
למה דווקא טיפול באמנות? אני חושבת שפסיכולוג/ית יוכלו לעזור..

girlpower5

New member
בגלל ש

טיפול באומנות זה מטעם בית הספר וזה שילוב של פסיכולוגיה עם אומנות ואני חובבת אומנות,הייתי בעבר אצל פסיכולוגית טיפול cbt

חוה61

New member
ואת מרגישה שהטיפול באמנות עוזר לך באותה מידה שעזר הפסיכולוג?

dina199

New member
טיפול ואספרגר לא בהכרח אמורים להיות

קשורים ביחד. אם את מרגישה טוב עם הטיפול ובמיוחד אם את מרגישה שהוא עוזר לך, לא חשוב מה האבחנה.
אם יש לך אספרגר זה משהו שנולדת איתו. ז"א טוב לדעת מה האבחנה אבל זה לא משהו ש'יוצאים מזה בטיפולים'. אבחנה נכונה חשובה כדי להבין את המצב . כן טיפול או לא טיפול ואיזה טיפול זו כבר ההחלטה שלך.

girlpower5

New member
מה זה קשור. לא הבנת אותי

התכוונתי שטיפול באומנות זה שילוב של אומנות ופסיכולוגיה. עם אספרגר לא בהכרח נולדים,עדיין לא יודעים ממה זה נובע

arana1

New member
עם אספרגר נולדים בהכרח

והוא לא נובע בדיוק מאותו מקום שממנו נובעת הזהות של כל אדם

girlpower5

New member
אני לא רוצה להתווכח אבל עם אספרגר לא נולדים,תבדקי בעצמך

arana1

New member
בדקתי, ובכל מקום אפשרי כתוב שעם אספרגר נולדים, וזה הגיוני

זה גם תואם את נסיוני
אגב גם אני מאובחן בא"ס

dina199

New member
בדיוק מה שאמרתי - לא קשור

טיפול פסיכולוגי או אחר הם דברים טובים אם הם עוזרים. אבל הם עוזרים בקשיים ספציפיים שיכולים להיות קשורים או לא קשורים לאספרגר. אם הם עוזרים זה מצויין.
לגבי אספרגר כן נולדים איתו. לא נדבקים בו ולא תופסים אותו ממקום כל שהוא.
לכן טיפול יכול לעזור בקושי ספציפי אבל אף טיפול לא מונע בבן אדם להיות אספרגר (אם הוא באמת אספרגר) ולא 'מוציא אותו מזה'. אספרגר זה מצב נוירולוגי מסויים של בן אדם שהוא נולד איתו. וכדי להיות בטוח אם אדם אספי או לא ,רצוי לעשות איבחון מקצועי.

homealone

New member
הצלחת להשיג קשרים של 1X1?

קיבלת הזמנה לבקו"ם?
האם את קבורה בעבר?
את *מרגישה* שאת מישתנה פנימית, או שגיל ההתבגרות עבורך הוא חיצוני בלבד?
האם את יכולה להגדיר בשביל עצמך את ההבדלים הריגשיים בין יסודי / חטיבה / תיכון?
אם את רוצה זוגיות ברמה כלשהי ולמטרה כלשהי: את מצליחה להשיג אותה?
יש לך קשרים חברתיים ללא קשר לטיולים וללא קשר לבי"ס? נגיד את נפגשת בקביעות עם חברות אח"הצ?

girlpower5

New member
היי

מה זה בדיוק בקום? צבא? קיבלתי אבל אני עושה שנת שירות, אני קבורה בעבר אבל משתדלת להסתכל על ההווה ולראות את העתיד הטוב שמחכה לי, אני מרגישה שאני משתנה פנימית וגם חיצוניות אבל יותר פנימית,אני מבינה יותר דברים ומתעמקת יותר,המוח יותר פעיל מגיד כך.. ועם זאת גם מאוד מתבאסת מגילי,אני מרגישה הרבה יותר צעירה מגילי כיוון שהקושי חוויתי דברים ואני מרגישה שהזמן עף ושאנשים מתיחסים אלי שונה ושופטים אותי בגלל הגיל.אני לא רוצה ולא חושבת על זוגיות כרגע,זה לא מעסיק אותי . למרות שאני בקשר עם מישהו כבר שנתיים קשר וירטואלי..רצינו להיפגש אבל בגלל הקשיים שלי הוא סבל מיזה אני משערת..לצערי הרב. עברתי ביתספר השנה כך שאין לי קשרים חברתיים מחוץ לבית הספר,קשה לי להסתגל לשינויים למקומות חדשים ולאנשים.. בביתהספר הקודם היתה לי חברה טובה אנחנו עכשיו בקשר וירטואלי במחשב מידי פעם ומתכננות אולי להיפגש..בעבר כן היתי יוצאת מי שהציעה לי.. אבל לא ממש אוהבת את

dina199

New member
האם את עושה שירות לאומי או שנת שירות לפני הצבא ?

האם את מעוניינת בפטור מהצבא ?

girlpower5

New member
לא. אני עושה כנראה שנתיים שירות לאומי במקום צבא,אבל ישלי זמן

למעלה