שאלה חשובה

homealone

New member
שאלה חשובה

אם תמיד כולם מנצחים אותי כל הזמן,
אם אני תמיד לכל היותר השעשוע שלהם כדי שיהיה להם על מי לפרוק תסכול מולד,
אם כולם כל הזמן תמיד מרוויחים על חשבוני ואני רק מפסיד כל הזמן,
אם כולם כל הזמן רק צודקים ורק אני תמיד טועה:
בשביל מה אני בכלל קיים? למה אני מבזבז להם את החמצן? איפה כתוב שנולדתי כדי להיות שק איגרוף פאסיבי?

למה כולם חיים בשבר מדומה כל חייהם (מרמים עבורם) ולי יש *לכל היותר* פנטזיות על איך אני מרוויח? (אני מקופח *קשות* לעומתם)
למה תמיד נגזר עליי לראות את כולם הופכים למבוגרים, ורק אני במקרה הכי טוב: נזכר מאוחר מידיי באיך לחיות'?
למה אם אני מנסה אז אני נכשל? למה תמיד הכל יקר לי מידיי?

הפחד שלי הוא שגם ניסיון ההתאבדות שאני מתכנן יכשל, כרגיל, ואני אשאר עם הראיות סביבי ללא יכולת להפטר מהן, ויגזר עליי להמשיך לחיות, וכך ליהווה הפסיכופת יהיה על מה לאונן.

כל הזמן כולם תמיד רק לוקחים ממני. כל הזמן כולם שודדים ממני. כל הזמן כולם קודם כל מוודאים שהם לא יכולים להפסיד גם אם הם רוצים, ורק אח"כ הם מרשים לי לנשום (בחושך, מכווץ בתנוחת העובר, עם עיניים עצומות, וגם אז עומד להם מלהפריע לי: כשאני מעז לשפר עמדה זה מייד עונש רציני)
אם כשבני משפחה מהמעגל הראשון שודדים ממני כסף והבנק מגבה אותם,
ואם כשבכל מסגרת חברתית כולם מגנים על עצמם מפני העבריין התורן, אבל כשאני מגן על עצמי רק אני נענש,
ואם כשאני רוצה ייעוץ מקצועי אבל לא מסוגל להבין שכבר נדחתי ממנו,
תמיד תמיד תמיד כולם חיים ורק אני זומבי!!!!!!!!

כל הזמן אני רק חושב על איך אני רוצח את כולם: בפטיש גדול, באונס, בקולרי נפץ שאני מחבר להם. כל הזמן יש לי קו מחשבה על איך אני נשאר האזרח היחיד בישראל; כי כשאני נפגע זה מצחיק, אבל כשאני פוגע מייד כל המשפחה שלו, והחברים שלו, והחברים שלהם, ובני המשפחה שלהם: כולם נואשים ללרצות להתאבד עליי, כי רק בשביל זה אימא שלהם המליטה אותם.
תמיד כולם רק כן ורק אני תמיד לא. זה תמיד על חשבוני ולעולם לא על חשבונם. תמיד כולם בונים את עצמם ורק לי רומזים להרוס את עצמי עד שאני מסכים להבין.

אף אחד אף פעם לא נענש חוץ ממני.
תמיד כולם צודקים ונכונים חוץ ממני.
תמיד כולם משתלבים ומצליחים ובונים את עצמם וממשיכים הלאה ורק אני לא.
מרגיש לי נכון להיות רוצח סידרתי, אבל ברור מאליו שאענש עוד לפני המקרה הראשון.

arana1

New member
זו בעייה מוכרת לכל האוטיסטים

ולדעתי עדיף למצוא לה פתרונות לא אלימים
או לפחות לנסות להקל על הסבל הנגרם ממנה בצורה שיש בה קצת יותר תקווה מרצח והתאבדות

הפתרון שלי, שכנראה לא ישים בשבילך, אבל אולי יעניין אחרים, זה הימנעות ממגע ותקשורת עם נ"ט, ברור שיש לזה מחירים, אבל יחסית למצב שבו כמו שאתה מתאר אתה מפסיד מראש ואת הכל בכל מגע איתם זה פתרון סביר ומתבקש
פתרון כזה גם נותן לך זמן ושהות להתפתח ללא הפרעה ולמצוא באמת את העצמי האמיתי שלך
מה שבתורו מרחיב את היכולת להתקיים ללא חברה
שכיום זו האופציה היחידה לאוטיסט

גור42

New member
אני במקומך הייתי מפחד שהניסיון הזה יצליח...

אם אתה חושב שהמוות יפתור לך את כל הבעיות, אתה טועה.

וזאת טעות שלא תוכל להפוך, ברגע שתעשה אותה.

גור אנשים אובדנים לא חושבים בהגיון

אין דבר הגיוני בלרצות -+למוות, לכן זה לא כזה עוזר לומר "שאתה לא יודע מה מחכה לך* וכמה זה לא טוב".
גם לי אמרו ככה, זה אף פעם לא עזר, אני יכול להבין אותו לא אומר שהוא יפעל ככה, טבל מסוגל להבין הוא
סובל לפחות ככה זה נשמע,אבל להיות רוצח סדרתי זה לא פתרון, לפגוע באחרים בגלל שאתה סובל לא יפתור.
את הכאב ואת שורש הבעיה,אני מדבר מניסיון אף פעם זה לא עזר לי להפך, זה גרם לי להרגיש יותר רע.
זו דעתי על מה שאמר.

arana1

New member
מאוד הגיוני לרצות למות

ביחוד לאוטיסט שמה שמתואר כאן מהווה באמת את מציאות חייו השגורה
שגם קשה למצוא ממנה מוצא כי אין חיים מחוץ לנורמה
בשביל לרצות להישאר בחיים צריך לחוש משהו מעבר להגיון
משהו עמוק יותר

אני מסכים

אבל הרוב חושה לא נורמלי וצריך להתמודד, וזה בעיה חמורה כי זה מגביר את הרצון למוות.
שלא מבינים אותך.

גור42

New member
אבל אני לא "הרוב". ובדיוק בגלל זה, אני דווקא כן פניתי להגיון

כי אנשים לא נהיים אובדניים סתם ככה. זה לא בגלל שהם "משוגעים", ולא בגלל שיש להם איזה ג'וק בראש.

לרוב אנשים חושבים על התאבדות כי הם רוצים לברוח מסבל. אז אני הצבעתי על העובדה שתכנית הבריחה הזו לא תביא את התוצאה הרצויה הזו.

ובניגוד ל"נורמלים" שאומרים דברים כאלה כדי להפחיד או בתור איזושהי מניפולציה, אני אומר את הדברים כעובדה פשוטה. אני גם לא מדבר פה על כל מיני אגדות או אמונות על גיהנום וכאלה (שכנראה לא השפיעו עליך בגלל שהבנת שמדובר בסיפורים שאנשים המציאו כדי להפחיד ולא במציאות). אני מדבר על זה, שאף אחד לא באמת יודע מה מחכה לנו בצד השני, ועל זה שלא מומלץ לכפות על עצמך להתמודד עם הבלתי-נודע הגדול הזה כשאתה חלש ופגיע ושונא את כל העולם.

אני לא אמרתי מה הם - הכוונות- שלך/ואני חושב שהם טובות מאוד

אני מציין כמו שאתה אומר שאנשים שחושבים על התאבדות סובלים והם לא אשמים,אבל לא כל- כך יעזור לנסות לדבר איתם בהגיון ( לפחות מניסיוני כאחד שניסה כמה פעמים וחשב על דברים הכי בזארים שיש ), בגלל זה אני מבין אותו, זה עבודה עצמית ארוכה,לכן גם אמרתי לו בתגובות קודמות שאני לא יכול לעזור לו.

זה לא מתוך רוע או שלא אכפת לי ממנו, כי אין לי עצות לתת לו, אם לך יש והוא ישמע לך תבורך,מצווה גדולה אתה תעשה
אני פשוט מדבר-מתוך ניסיון, שכל מיני דברים שהם הכי הגיונים לא נשמעים לנו (האובדנים) הגיונים, זה סך הכל כוונתי.
אני יודע, שיש לך כוונות טובות, וזכותך לומר, מה שאתה רוצה אין לי בעיה,אני סך הכל אמרתי מה אני חושב ,זה הכל.

גור42

New member
אני מודה בפה מלא - אין לי מושג איך זה נקלט בצד השני

פשוט היה חשוב לי לומר את הדברים העובדתיים שאמרתי.

כנראה מפני שזו נקודת מבט שכמעט ואינה זוכה לביטוי. ואני חושב (ואולי אני טועה) שאחד הדברים שמדכאים אנשים שנמצאים במצוקה (אובדנית או אחרת) זה שהם כל הזמן מקבלים את אותן התגובות הנבובות והשחוקות שאחרים פולטים על אוטומט.

ושוב - אין לי מושג עם הדברים שכתבתי הועילו או לא. פשוט היה חשוב לי להתייחס בצורה אמיתית לדברים.

homealone

New member
אני רוצה להצליח בתוכנית שאני מתכנן

לא יתכן שאני עובד על משהו *חודשים* רבים מראש; ואז השלב האחרון לא יוצא אל הפועל, ואני יכול רק לשער למה.
אני *דורש* שירמו עבורי בדיוק כפי שמרמים עבור כל השאר: לא יתכן שאל כל מקום אני חייב להגיע עם חבורת בריונים, כי ישראלי שלא מפחד זה ישראלי בקומה.
לא יתכן שאני יכול רק להתקרב אל מטרותיי - לעולם לא להשיגן.
אני לא מסוגל להשלים עם העובדה שכל הזמן רק גונבים ממני.
לא יכול להיות שאין לי אפילו הישג אחד(!) להתגאות בו, כי אם זה לא כישלון זה לא אני.
הדבר היחיד שמצליח לי זה לשלם לאחרים עבור שירות מסויים ו\או מוצר מוגדר מראש. זה ממש דבילי, כי חסרה לי גם הסכמה ריגשית שלא קשורה רק לכסף.
&nbsp
תלמד אותי איך להצליח ולא רק עידוד כללי המתאים למאמן.

arana1

New member
הוא לא יכול לשנות את כל העולם בשבילך

זה החברה שבה אתה חי ומצד אחד אתה מטיף לקחת אחריות ולא להאשים את החברה ומצד שני זה בדיוק מה שאתה עושה, ובצדק, כי זו חברה שלא בנויה להגיב ולהכיל ולקדם ולתמוך אלא ברוע ובנבזות ובשקר ובמירמה
אתה דורש שירמו עבורך כמו שמרמים עבור אחרים אבל עבודה טובה ומועילה ושירות טוב לא מתבסס על רמאות אלא דווקא על איזה שהוא גרעין של אמת ויושר
אז הדברים לא מסתדרים
אתה מבקש הסכמה רגשית, ובצדק, אבל בחברה שבה אנחנו חיים רק צביעות יכולה לזכות אותך בהסכמה רגשית כי זיוף וכפל פנים זו השפה היחידה שהרוב נורמטיבי מבין ויודע לדבר בה

לדעתי במצב זה הפתרונות יבואו מהכיוון של לעבוד לבד
ולא במקרה מתפתחת כל הזמן תשתית שמאפשרת יותר ויותר קיום עצמאי שפחות תלוי בצחנה האיומה שנחשבת ואפילו נחשקת כאן ככישורי חברה

אני בסופו של דבר מצאתי את עצמי כמפתח תוכנה עצמאי, אמנם הייתי צריך לזכות בחוזים ולנהל קשרים מסויימים עם המזמינים אבל לא הייתי תלוי באף אחד משום בחינה אחרת, בוודאי לא מבחינה רגשית או התהגותית ועיצבתי את לוח הזמנים שלי כפי שמתאים לי,
לא הייתי זקוק להסכמה רגשית של אף אחד
המזמינים ביקשו תוכנה איכותית וזה מה שהם קיבלו
הנסיונות שלהם להיות חברים שלי נדחו, בעדינות

עבדתי לבד עם עצמי וכמיטב כשרוני
אספים,בניגוד לנ"ט, לא נבנים על קשרים אלא על כישורים

את ההסכמה הרגשית אני מבקש ממי שמזדיינת איתי ולא מצמיד אותה או מתנה אותה ליחסים מסחריים או אחרים כי אני,בניגוד לנ"ט, איני זונה
למעשה
זה בדיוק מה שמאפשר לי להיות יצירתי ומוסרי

גור42

New member
תשמע, היתה תקופה שניסיתי את הקטע הזה של "לרמות חזרה"

זה אף פעם לא הצליח. כי מה לעשות, לא"סים לא מתאים לשחק את המשחקים האלה. אנחנו ממש ממש גרועים בזה.

אז ירדתי מהעניין. במקום זה, למדתי איך להשיג את הדברים שאני רוצה בהגינות ויושרה. אני לא מחפש קיצורי דרך שאולי היו עובדים בשביל אנשים אחרים. וזה עובד בשבילי.

אז אם אתה רוצה שאני אעזור לך לפתח לעצמך דרך עצמאית, הגונה וישרה להצלחה - אני אשמח לנסות. אבל אם אתה מחפש עזרה ב"לנצח את התחמנים במגרש הביתי שלהם", אז אני לא יכול לעזור לך. כי אצלי הגישה הזו אף פעם לא פעלה (ויש לי הרגשה שהגישה הזו גם לא תעבוד בשבילך).

homealone

New member
כבר ניסיתי לקבל ממך עזרה

אני רוצה לעשות עוד דברים חוץ מ"לטוס ישר ובאור יום".

גור42

New member
לא נכון. מעולם לא ניסית את הגישה שהצעתי. זה בדיוק העניין.

שמע, אני יודע עד כמה הגישה שלי נראית לך משונה ומוזרה, אבל היא הובילה אותי לתוצאות יפות. אז למה שלא תיתן לזה צ'אנס? בהתחשב בזה שהאלטרנטיבה האחרת שלך זה להתאבד, לא נראה לי שיש לך משהו להפסיד פה.

אגב, אני ניסיתי - לפני המון שנים - אתה הגישה שלך של "לתחמן ולנצח אותם במשחק שלהם". זה אף פעם לא עבד בשבילי. וממה שאתה מספר, זה גם לא עובד בשבילך. אז מה הטעם להתעקש ולהמשיך ללכת בדרך שלא מביאה אותך לשום מקום?

homealone

New member
בוא נדבר באופן כללי על מה שמתאים לרוב

אם זה מצליח סימן שאתה צודק ואם זה נכשל סימן שלא הבנתי.

חוה61

New member
מתי אתה מרגיש שאתה השעשוע של אחרים? שהם פורקים עליך תסכול?

למעלה