חדש פה, מחפש המלצות לאנשי מקצוע באיזור רחובות

שלמה 78

New member
חדש פה, מחפש המלצות לאנשי מקצוע באיזור רחובות

שלום, שמי שלמה ואני אבא לילד מדהים בן 1.9 על הספקטרום בתפקוד גבוהה. אנו מחפשים המלצות לקלינאית תקשורת ו למרפאה בעיסוק באיזור.כמו כן האם מישהו מכיר מרפאה בשם אמירה וולף במזכרת בתיה?.
תודה ושבת שלום

schlomitsmile

Member
מנהל

עד שיגיעו ההמלצות, אתה יכול להכנס לקישורי הפורום
(הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד),
ושם תמצא בין היתר סעיף 'רשימות אנשי מקצוע'
ובו קישורים להמלצות במגוון תחומים.
&nbsp
אגב, ממליצה לקרוא גם סעיפים אחרים בקישורים,
במיוחד 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'.
המלצת קריאה נוספת: 'טיפים לחדשים אחרי איבחון'-
קישור מודגש בכחול, בראש העמוד.

ענתנוי

New member
עוד לא בן שנתיים

וכבר מחפשים אנשי מקצוע שיהרסו לו את החיים. למה?
אם יש לו קושי בתקשורת תלמדו לתקשר איתו במקום לחסום לו את כל אפשרויות התקשורת ולהפוך את הקושי לנכות.
הקושי בתקשורת אצל "התפקוד הגבוה" הוא שיקוף של קושי בתקשורת של הסביבה החברתית שהוא חי בה....

שלמה 78

New member
תודה על הניתוח אופי וההמלצות המועילות

אבל אם אין לך משהו חכם להגיד עדיף פשוט לשתוק ולא להראות כמה את חכמה

schlomitsmile

Member
מנהל
אפשר לא לקבל המלצות
להסביר למה חושבים שהן גרועות
או פשוט להתעלם מהן.
אבל כשמבקשים המלצות,
כדאי להיות מוכנים לכך שאנשים עם כלמיני השקפות
יביעו את דעתם, ולכבד את רצונם הטוב לתרום מהזוית שלהם,
גם אם בעיניך הזוית הזאת לא רלוונטית.

שלמה 78

New member
הכל רלוונטי

כל זווית היא רלוונטית אבל גם צריכה להיות עניינית. אם אני מבקש המלצות אז אם דעתך היא שכולם גרועים אז אני אשמח לשמוע אבל תני למה ואל תקשקשי שהכל השתקפות ובלה בלה בלי שיש לך שמץ של מושג מי אני ומה המקרה. אז אם יש לך בכל זאת המלצות מועילות אני מאד אשמח לשמוע

schlomitsmile

Member
מנהל
הפניתי אותך להמלצות
אתה אולי מבלבל ביני לבין ענתנוי.
&nbsp
עמדה שעצם הפניה לטיפולים עלולה להזיק לילד,
היא עמדה עניינית ולגיטימית.
זה לא קשור למי אתה.
ענת הסבירה, בהודעה זו בקצרה, בהודעות אחרות בהרחבה,
למה לדעתה הדרך הטיפולית מזיקה.
שוב, אפשר לחלוק, אבל נא להמנע מהתקפות אישיות.

תינוק שהוא פחות משנתיים מאובחן כאוטאיסט?

אני לא יודע איך אפשר לעלות על איבחון בגיל כזה צעיר, ועוד בתפקוד גבוהה שבדרך כלל זה פחות מורגש אם לא תמיד נשמע מוזר, ואגב שלמה ענת היא בעצמה אוטאיסטית והיא חוקרת את האוטאיזם מגיל 17 והיום, היא כבר כנראה מבינה לא פחות מאף מומחה אם יותר מכולם, אז את הזילזול שלך תשמור לעצמך, אתה רוצה המלצות? אתה לא צריך אותנו פה זה פורום שדנים פה תכנס לסרגל יש שמה רשימת של המלצות "למומחים".

אם אתה לא מוכן לקבל ביקרות אז אין לי מה לעשות פה וזה לא שאני מגרש אותך אין לי זכות אבל תדע שככה זה הולך פה, אנשים פה הם אנשים דעתנים שמבעים דעה גם אם היא כואבת לך או לאחרים, זה הכל זה מה שרציתי להגיד ואגב אני אסי בתפקוד גבוהה אז אני מדבר מניסיון שלא היה לעולם לאף רופא כי הוא לא אוטאיסוט אתה מבין?, רק אוטאיסט יכול להבין באמת אוטאיסט ואוטאיסט עצמו מבין את עצמו הכי טוב, אז את הבלה- בלה תשמור לעצמך ממש בוגר.

על זה אני יאמר.

משפט של אלברט אנשטיין יפה מאוד" מוחות גדולים ביותר תמיד נתקלו בתנגדות אלימה מצד מוחות נחותים", זה משפט מאוד יפה שמתאים להרבה חוקרים גם גדולים ביותר שלא מוכנים לשמוע רעיונות ודרכי חשיבה ש אנשים סקרנים ומלאי דעת, אז זה מתאים לאותם "מומחים" או "הורים חכמים" שמבטלים את דעתם של מהמומחים באמת, לטובת "מטפלים" שלא באמת יודע מה הם יודעים וגם אם יודעים דרך של נירמול, להפוך את הילד,לרגיל אפילו שזה לא טבעו מגעילה אפ אתה מעוניין בכך לי או לענת או לשאר חברי שדוגלים בשיטה שאת כינת בלה- בלה אין מה לעזור לך אתה לא מבין את המושגים האלו וזה כבר בעיה אבל אם הייתה שואל במקום לזלזל זה היה טוב חבל..

dina199

New member
כשמבקשים המלצה צריך להיות מוכן שבתשובות

יהיו המלצות שונות ושיטות שונות. כל מי שעונה משקיע מחשבה וזמן בקריאת ההודעות שלך ובכתיבת התגובה. כל מי שעונה משוכנע שההמלצה שלו מועילה ועניינית. אף אחד לא נביא ולא יודע מראש מה נחשב 'מועיל' מבחינתך. לכן אם קראת תגובה ואתה לא אוהב אותה או לא מסכים איתה זה אומר רק שאתה לא אוהב ו/או לא מסכים. זה לא אומר שום דבר על מועילות או ענייניות. מה שאתה לא מסכים איתו אתה לא חייב לקבל. אבל להגיד 'פלוני לא בסדר כי פלוני לא מועיל לי' זה לא יפה (בלשון המעטה).

ענתנוי

New member
אוטיזם זו שונות

שונות מטפחים - לא "מתקנים".
הבעיה היא שכל מה שתקבל מה"אנשים החכמים" יהיה בדיוק ההיפך ואם תלך בדרך שבה כולם הולכים תגיע בדיוק לאותו מקום - רק קצת מוקדם יותר.
חבל על הילד...

dina199

New member
אף אחד כאן בשרשור לא אמר דברים טפשיים.

לא אתה ולא אחרים.
אלא שאם אתה לא אוהב משהו שנאמר לך, זה לא אומר שהדברים לא חכמים. אלה פשוט דברים שאתה לא מסכים איתם.
אני למשל לא יודעת מה הסיבות שאתה מחפש אנשי מקצוע (אולי אמרו לך 'לטפל בגיל צעיר כמה שיותר מוקדם כי חלון הזדמנויות יסגר' - אל תתפוס אותי במילה
) , אבל לא אגיד שהסיבות שלך טפשיות. והדבר הזה הדדי. כי אם למשל סיבות שלי אחרות ואתה לא מסכים עם סיבות שלי , זה עדיין לא נותן לך זכות להגיד שהסיבות שלי טפשיות. הזכות היא רק להגיד שאתה לא מסכים.
וההמלצה שלי - גם כשאתה לא מסכים עם משהו , לפחות תעצור, תקשיב ותחשוב על מה שנאמר

למעלה