לקראת שנה הבאה- מחפשת כיתת תקשורת בתפקוד גבוה באיזור המרכז

למרמור

New member
לקראת שנה הבאה- מחפשת כיתת תקשורת בתפקוד גבוה באיזור המרכז

שלום לכולם,

צריכה את עזרתכם- האם אתם מכירים כיתת תקשורת לילדים בתפקוד גבוה באיזור המרכז?
יכול להיות באיזורים: פתח תקווה, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, הרצליה, רמת השרון, שהם, קריית אונו, יהוד.
הבן שלי השנה בכיתת תקשורת (כיתה ג), ואנחנו מחפשים מסגרת אחרת לשנה הבאה. הוא יהיה בכיתה ד, אבל אפשר גם כיתות ג או ה (כי יש לפעמים כיתות רב גילאיות).

תודה רבה!!!

schlomitsmile

Member
מנהל
לא מכירה, אבל
לא הבנתי מעולם את הרעיון בהפרדה לפי רמות תפקוד

ה
שלי למד ביסודי בכתת תקשורת שהיו בה ילדים שסווגו בכלמיני רמות תפקוד,
וכולם תרמו ונתרמו זה מזה.

למרמור

New member
נכון אבל זו ההמלצה שקיבלתי בבית הספר

הצוות טוען שהוא משמעותית גבוה יותר משאר ילדי הכיתה. הוא תורם להם מבחינה קוגנטיבית ומעלה את רמת השיח בכיתה, אבל הם טוענים שהוא "מתוחכם" מידי ועושה עליהם מניפולציות.
לכן מציעים שיהיה בכיתה שהרכב הילדים גבוה יותר, כך שהוא לא יוכל להפעיל עליהם מניפולציות.

TikvaBonneh

New member
הבן שלי גם כן בתפקוד הכי גבוה בכיתה שלו

אצלנו הצוות דוחף כבר משנה שעברה שנעביר אותו לשילוב יחידני, אבל אני ממש לא מתפעלת מלימודים בכיתה של ארבעים ילדים.
חוץ מזה הוא משולב 10 שעות שבועיות בכיתה הגדולה, ובנוסף לכך משחק איתם בהפסקות ובפעילויות בית ספריות כמו ימי ספורט, טיולים, טקסים.
ועכשיו - תכלס.
אנחנו כיתה ג מרבין הוד השרון, יש בכיתה מקום, בואי ניפגש ונראה אם הבן שלך מצליח לעבוד על הבן שלי. ואם לא, אז מה זה אומר

איזה מנופלציות הוא כבר עושה?

ולמה הם חושבים שהוא "מתוחכם", ? מה כל כך מתוחכם בילד שהוא ברמה תפקוד גבוהה שמנסה מה? לעבוד על תפקודים נמוכים ותר?,זאת התנהגות לא ראויה בכלל וצריך להסביר לו את העניין בזה באופן כללי אני מכיר אוטאיסטים הם לא קונים דברים בקלות, הם ממש לא "טיפשים" הם פקחים מאוד גם בתפקודים נמוכים אפילו שהם "לא מראים כל כך תבונה" דווקא חלק מאלו שמעתי וקראתי עליהם שהיו באמת "גאונים", היו כאלו בתפקוד נמוך, סווגו בתור מפגרי חסרי סיכוי והוכיחו שגם הם יכולים לסיכום: תנסי ללמד את הילד שלך לקבל את כולם איך שהם, וללא לנסות "לעבוד עליהם" את אומרת שהוא ילד מתוחכם משמע גם שכל לא חסר לו אז אני מאמין שהוא יבין, וגם כמה שמתחילים בגיל צעיר לפי דעתי ללמד ערכים זה יותר קל בהצלחה לך ולבנך.

dina199

New member
זה נראה כאילו שהם רוצים להיפטר ממנו.

מחנכים טובים לא אמורים להתרגש מ'מניפולציות'.
ואנשי מקצוע טובים אמורים לדעת שאוטיסטים יכולים להיות מתוחכמים.
אז אולי הכיתה באמת לא מתאימה לו. לא מבחינת רמת התלמידים, אלא מבחינת רמת המורים.

למעלה