דחוף!! עזרה!!!

דחוף!! עזרה!!!

שלום,
מחפשים באופן דחוף מתקשרת עם ילדים אוטיסטים שאתם ממליצים עליה מנסיון או ששמעתם על אחרים שהמליצו מנסיון.
הכוונה שלי לתקשור כמו בשיטה של גליה- מסרים מעולם האמת (אם שמעתם..), עם דף אותיות ואצבע המורה.
עדיף אשה דתיה (לא מיסטית..).
הנ"ל לצורך אבחנה מה מציק לאחותי שהיא אוטיסטית. עברה בדיקות מקיפות בבית חולים + אבחנה פסיכיאטרית. ללא תשובה.
ומצבה חמור.
רוצים לברר אולי עברה טראומה/שכואב לה משהו.

תודה רבה.

schlomitsmile

Member
מנהל
לא מכירה מתקשרת, אבל
איך ובאיזה מצבים אחותך מראה שמשהו מציק לה?
בת כמה היא?
&nbsp

ענתנוי

New member
תקשורת - לא תקשור

"תקשור" זה חצי תקשורת. המתקשר מקשיב אבל לא עונה ואז מתרגם את מה שהוא מבין.
תקשורת אמפטית מאפשרת לשאול, לענות, לברר ולא סתם להמציא שטויות ""מעולמות עליונים"....
את זה יכולים לעשות כנראה רק אוטיסטים אחרים אבל אין לנו ממליצים ואין סיכוי שמישהו מאיתנו יסכים להיכנס למקום הזה רק כדי לגלות שגם לו אף אחד ממילא לא מקשיב...

dina199

New member
האם המצב החמיר פתאום ?

אם כן תנסו לבדוק אם היו שינויים בשגרת חיים, אפילו קטנים ביותר.

יש לכם רעיון?

אחותי בת 30, נמצאת במסגרת של הוסטל ובבוקר במסגרת יומית.
תמיד היתה לה מעט אובססיה ללכת לשירותים. זה בדר"כ התבטא שבזמנים מעט מרגשים או לחוצים היא היתה בורחת לשירותים וסתם יושבת שם. אבל רוב הזמן היתה איתנו. רואה טלויזיה, או יושבת לאכול איתנו. בחודש האחרון החמיר המצב עד כמעט בלתי אפשרי להתמודדות. היא צורחת כמו מטורפת -לא יודעים אם מכאב, ממש כאילו עוד שניה רוצחים אותה (והיא שקטה מאוד בדר"כ, כמעט ולא מרגישים אותה בשטח) היא התחילה להוריד את הבגדים באמצע הרחוב ולהכניס כל מיני חפצים לשם ע"מ כאילו להרגיע את המקום.מכניסה אפילו חול, טישו מהפח, משחת שיניים, הכל! ע"מ שאולי זה ירגיע לה באזור של עשית צרכים. היא כל הזמן בשירותים - אפילו אוכלת שם כי היא לא יוצאת משם. מי מדבר על לישון בלילה..
בהתחלה חשבנו שיש לה פטריה בפנים,או אולי תולעים במעיים? , אח"כ חשבנו שאולי אנסו אותה? , אחרי שהיינו איתה כמה פעמים בבית חולים ומר"מ, ראו שהיא עדיין בתולה ולא בהריון ופטריה שללו ע"י בדיקת אצבעות במקום. בינתיים המקום של פי הטבעת התחיל להזדהם מרוב כל החומרים שהיא שמה שם . זה התחיל מפיצעונים קטנים ועכשיו זה כבר נראה כמו פצעי לחץ. נתנו לה אנטיביוטיקה , אבל לא טיפלו בשורש הבעיה.
הלכה לפסיכיאטר ונתן לה כדורי הרגעה וכדורי שינה. אך עדיין עוד לא עלו על הבעיה השורשית מה קרה לה פתאום ולמה היא ככה סובלת. אולי זה נפשי? אולי היא חולה במשהו וזה התפרץ ככה?
בגלל שהיא אוטיסטית לא ניתן לדבר איתה והיא לא מסבירה את עצמה חוץ מבכי עם דמעות (מה שלא היה אף פעם) וצרחות מחרידות.
כשהיא היתה קטנה הלכנו איתה למתקשרת בשיטה של גליה, כמו שציינתי מעלה, היינו מאוד מרוצים מהתקשור. אני בעצמי לפעמים מתקשרת איתה וזה מדהים. אנחנו שמים לה דף שמודפס בו אותיות ומספרים, מחזיקים לה את היד, שואלים אותה שאלה והיא מתחילה למשוך את היד לכיוון האותיות ועונה לנו לשאלות. הבעיה שאיתי היא מתקשרת מאוד מעט ועונה רק כן ולא. עם מתקשרת היא מצליחה ממש לתקשרת שוטף ומהר, ואפילו להרכיב משפטים מסודרים. אנחנו לא זוכרים למי פנינו לפני 20 שנה וחושבים שאולי בשיטה כזו נוכל להוציא ממנה מה היא עוברת ואיך אפשר לעזור לה. יש לכם רעיון?

ענתנוי

New member
כן

יש מישהי שמתמחה בתקשורת כתובה עם אוטיסטים בעזרת מקלדת, השאלה רק אם היא תסכים לשתף איתה פעולה ואם תצליחו להבין אותה כי יכול להיות שאי אפשר לתרגם את זה למילים.
אני מוכנה לעזור בתרגום - אם צריך....
אין לי את המספר שלה אבל אני יכולה לברר....

ענתנוי

New member
זו לא אובססיה

זה פיזיולוגי.
אני מכירה את התופעה אבל לא בטוח שמדובר באותו דבר, בכל אופן, יש הבדלים בתגובה הפיזיולוגית בין אסי"ם לנטי"ם, וזה מה שמטריד אותי - שגם אם תצליחו לתקשר איתה לא תבינו מה הבעיה...

no ease

New member
ייתכן שמישהו ביצע בה משהו בניגוד לרצונה

אולי בפי הטבעת, ולכן נשארה בבתוליה?
בכל אופן, לי זה נשמע כמו חרדה ומצוקה נפשית גדולות, אם היא ממשיכה לברוח אל המקלט שלה.
מקווה שתמצאו פתרון במהירות, זה בודאי מצב נורא עבורה ועבורכם...

ענתנוי

New member
ייתכן שהיא בן אדם?...

משום מה כולם שוכחים את זה.
היא תמיד הייתה שקטה = תמיד מרצה את כולם, לא מסוגלת לבטא את הרצונות שלה, משועבדת לרצונות של אחרים.
ומה קורה כשמישהו חושק בה? מפנטז עליה? משתמש בגוף שלה בלי לגעת בה? איך היא יכולה להגן על עצמה? אם היא לא מסוגלת למרוד במטפלים או בקרובים שלה איך היא תוכל להתנגד לתשוקה של גבר שמופנית אליה? אפילו נשים עצמאיות, חזקות ואסרטיביות מתקשות להתמודד עם זה - אז איזה כלים עומדים לרשותה להגנה עצמית?
ולמי ששוכח, משום מה, אוטיסטים הם אמפתים - אם מישהו מפנטז עליה והוא אמפת כמוה היא תרגיש אותו בגוף שלה, ואם זה נגד רצונה היא תרגיש כאילו אנסו אותה.

ועוד לא נכנסנו לסוגיה העיקרית: היא אישה בת 30, בתולה, מבודדדת חברתית, עם צרכים מיניים (סליחה, אבל אלו החיים..) שחיה במקום שבו מתייחסים אליה כמו ילדה כי היא "אוטיסטית" וכל רמז למיניות מדוכא באכזריות....
אז מה הפתרון?
אין לי פתרונות....

ענתנוי

New member
????

מאיפה זה הגיע?
אני מציינת עובדה - לנשים יש קושי להתנגד לתשוקה גברית, בדיוק כמו שלגברים יש קושי לשלוט בתשוקה שלהם. זה המבנה הביולוגי שלנו.
ואם מישהו חושק בה זה לא אונס, זה טבעי לחלוטין, ואם זה מעורר גם אצלה משהו זה גם נורמאלי לחלוטין.
הבעיה היא רק שחוסים הם לא בני אדם ואין להם זכויות אנוש בסיסיות, וזוגיות אצל אוטיסטים זה האיום הנורא ביותר, כי מספיק קשר אינטימי אחד כדי לשחרר את הרצון החופשי, ואז איך הם ישלטו בהם?

homealone

New member
הם מסוגלים לאמן את עצמם

לא כל האוטיסטים הם רובוטים קפואים.

ענתנוי

New member
בדיוק

כנ"ל לגבי נשים,
אבל בשביל זה צריך רצון חופשי, ואם הרצון שלך כבול לאחרים אתה לכוד בקונפליקט תמידי ולא מסוגל להפעיל אותו.
זו הסיבה שבמוסדות כאלו יש כל כך הרבה מקרים של אנשים שסובלים מהפרעות נוירולוגיות נוראיות של פגיעה עצמית - זה לא סימפטום של אוטיזם אלא של מילכוד עצמי.

ואם הם היו רובוטים קפואים, הם לא היו סובלים כל כך.....

ענתנוי

New member
למה?

מה רע במיניות? זה לא חלק טבעי ובלתי נפרד מחיינו כבוגרים? זו לא צורת התקשורת האינטימית והמשמעותית ביותר שעומדת לרשותנו?....

no ease

New member
את צודקת, לצערי

המוחלש והחי בשוליים תמיד יהיה זה שהטורף ינגוס בו...
&nbsp
ובנוגע לסוגית המיניות, יש סרט מצויין שנוגע בנושא הזה (וגם בנושאים אחרים קשורים ושזורים) - "את לי לילה".
הסרט הזה החזיק אותי במצב של חוסר נשימה מתחילתו עד סופו וגם לאחריו... ממליצה מאד לראות!

dina199

New member
נשמע שהיא עברה טראומה ושייתכן

הטראומה מתגברת מרוב הבדיקות. אולי לא היה אונס אבל אי אפשר לשלול מעשים מגונים. האם אתם מכירים את כל הצוות שמטפל בה. האם הוסטל ומסגרת יומית הם מקומות שונים ? האם התחלפו שם אנשי צוות ?

למעלה