רואים רחוק צבא

רואים רחוק צבא

ראיתי באתר של אלו"ט פרסומת למחזור הבא של רואים רחוק לשירות בצבא.
יש שם הפעם הרבה תחומים.
מעתיקה משם:
"תכנית להכשרת בוגרים על הספקטרום האוטיסטי למקצועות נדרשים בצה"ל ובשוק האזרחי: פענוח תצלומי אוויר, הבטחת תוכנה, מידענות, טכנאי אופטיקה/אלקטרוניקה. מיועד לבוגרים מתאימים המעוניינים לשרת בצה"ל כמתנדבים."
היה כתוב שצריך להיות מגיל 18-25, ולכל קורס יש דרישות שונות- למשל 5 יחידות אנגלית/תפיסה חזותית טובה/מוטוריקה טובה וכ"ו לפי המקצוע.
נשמע מעניין.
מקווה שיהיה גם כשהבן שלי יגדל.
נשמע שנותן מקצוע לשירות משמעותי בצבא וגם לחיים.

אין פה באמת מקצוע שמעניין אותי.

אבל נשמע מעניין., זה יתאם לחלק מאסים אני חושב.

dina199

New member
האם שינו את התנאי לגיל ההתנדבות ?

כי עד כמה שידוע לי אפשר להתנדב לצבא ולשירות לאומי רק עד גיל 21

brum

New member
הייתי בהרצאה של "רואים רחוק"

בכנס של מרכז קש"ת, שהיה לא מזמן, הייתה הרצאה מטעם רואים רחוק, עם הדגמות וניתוח 2 הקורסים שהיו עד כה, זה נראה כמו משהו שהולך וצובר תאוצה, לא להיפך, יש סטנדרטים גבוהים בשביל להתקבל (לא רק ציונים), וזה נותן הרבה יותר מסתם להתנדב, אני מכירה מישהו שסיים את הקורס ואין מאושר ממנו.
נראה שסוף סוף חושבים על היתרונות של אנשים אוטיסטים, המרצה גם סיפרה שהקורס תוכנן להיות 6 חודשים אבל הם סיימו את הכל בחצי מהזמן.
אגב יש במסגרת גם קורס אזרחי שקשור לרכבת ישראל, אבל לא נשמע תואם כישורים במיוחד.
יש לי הרגשה שזה יהיה משהו שילך וישתפר.

מרשים מה שאתה אומרת

הם סימו את זה בחצי מהזמן? ממש מוכשרים אני תמיד אמרתי שאוטאיסטים
הם נורא חכמים, גם בתפקודים נמוכים וגם בגבוהים זה מתחיל להישמע מעניין.
כי גם אני בזמנו רציתי להתגייס לקרבי אבל לא יכלתי, נראה אולי אני ינסה להתקבל.
כדאי להרגיש שתרמתי למדינה היה די חסר לי הרגשה הזאת של להתגייס לצבא
ועכשיו נראה שיש כזאת אפשרות לאסים ועוד קורס ותפקיד משמעותי אפילו שאין
פה באמת תחום שמעניין אותי.
של

brum

New member
נכון

ההסבר שהמרצה נתנה לזה שהם גמרו את זה בחצי מהמזמן הוא שהם היו חדורי עניין ו"באו לעבוד", לא עניין אותם לדבר אחד עם השני כשלא היה צריך (למשל תוך כדי שיעור), הגיעו בזמן, גם מהפסקות (נדמה לי שאמרה שהם גם רצו לצמצם את מספר ההפסקות), אז הם הספיקו את החומר יותר מהר (שאגב לא היה רק טכני, היו שיעורים שלימדו אותם על האינטרקציה האנושית בצבא, ההירכיה, הדיבור הצבאי וכו')

dina199

New member
מעניין אותי מה קורה לא"ס שרוצה להתנדב

אבל לא עומד ב'סטנדרטים הגבוהים'.
והרי ידוע שהרבה א"סים שלא 'עומדים בסטנדרטים' מצליחים מאוד
דווקא כשאין את הלחץ של ה'סטנדרטים'

brum

New member
נפתחים עוד קורסים

לפי מה שאמרה המרצה יפתחו עוד קורסים בכל מיני תחומים, יש התעניינות ממספר יחידות נוספות, אז אולי בעתיד הקורסים יהיו עם דרישות לנערים עם כל מיני רמות (אני מקווה, זה לא היה ברור) , מה שכן לא נראה שהם יוותרו על עניין העצמאות, שהודגש מספר פעמים, הכוונה היא בעיקר לבוא ולחזור בתחבורה ציבורית ללא עזרה.

dina199

New member
את העצמאות בודקים עוד בזמן אישור התנדבות
.

הרי ללא קשר למקצוע צבאי, אישור ההתנדבות לוקח שנה. והם מאשרים רק לכאלה שלדעתם יסתדרו בצבא.
השאלה היא לגבי כלי הערכה מה רמת הידע של הא"ס. למשל א"ס יכול לדעת המון אבל להיות עם ציונים נמוכים מאוד בבית ספר . וציוני בית ספר לא מנבאים לשום אדם את מידת ההצלחה שלו בצבא.

למעלה