דיספרקסיה ואוטיזם...

arana1

New member
אל תתייחס לחוקים הנ"ט הם רק יטעו אותך מיושר דרכך וגישתך

הם נכונים ותקפים לאנשים שעושים את ההפרדות במקום שבו אתה יודע ואפילו מוכרח לחבר
ולכן הנסיון לאמץ אותם על מנת להתקדם בחיים יביא לך בעיקר סבל וישלול ממך את היכולות שלך

כן באמת זה יכול לפגוע בי ובאישות שלי.

כי בעצם אני משנה את עצמי ואת המות- ואישיות שלי בשביל להתקבל לחברה, מה שבעצם אומר שאני אןלי יתקבל לחברה אבל לא היה ובאמת זה נשמע סבל נוראי., אבל עדין יש לי חלמות למדל ללמוד מדעי המוח ואת זה אני צריך לעשות דרך האונברסיטה אז איך אני יכול להסתדר נראה לך? ובלי לשנות את עצמי? כי הבנתי ממך שאתה לא בעד הממסד הזה וחושב שהוא לא ממסד טוב ואף פוגע אדשמח לשמוע את דעתך בנושא הזה, איך אני יכול להיות חלק מי זה בלי לשנות את עצמי?זה אפשרי? תודה מראש אם תיתן לי תשובה מהנסיון שלך, כי אני שאתה לא למדת במוסד אלה אתה אוטו- דיגדאט ט לא?

arana1

New member
כן, אני לא למדתי במוסד וכמו הרבה א"ס אני אוטודידקט

וזה אושר גדול והזדמנות שניתנה לאוטיסטים ולאנשים שבאמת אוהבים ללמוד וזו טעות לבזבז אותה על מה ואיך שהנ"ט מתנהלים סביב ידע ותהליכי רכישתו
זה גם הרבה פחות יעיל והרבה פחות כיף והרבה פחות נכון להתפתחות משולבת של רכיבים וחלקים אחרים בזהותך

איך קיבלו אותך לעבודה? בלי בעיה?

כי אני שמעתי שיש דרישה לפחות לתואר ראשון, אני שאלתי בפרום השכלה גבוהה וככה אמרו לי, לא ידעתי שבאמת אפשר להתקבל לעבודה ללא קורס רשמי או תואר, זה נשמע מרשים, אני אשמח לשמוע מה היההצליך של התקבלות שלך לעבודה? ומתי התחלת ללמוד ואיך? מהרצאות? נשמע יפה אשמח לדעת קצת יותר.

arana1

New member
קיבלו אותי יפה מאוד

במקום עבודה מסויים אפילו העדיפו אותי למנהל הפיתוח על אדם שהיה בעל תאר שלישי ונסיון צבאי במערכות מהסוג שפיתחנו
לדעתי זה נבע מכך שבעוד שרוב האנשים הולכים ללמוד בגלל שזה מקצוע יוקרתי ואבא ואמא נורא יתגאו וזה המון כסף אני למדתי את התחום כי הוא ריתק אותי והיה מדהים בעיני ויפה בעיני להפליא
והשקעה בלימודים לא תוכל לעולם להתחרות בסקרנות ויצירתיות אמיתית

רוב בוגרי האוניבסיטה שפגשתי היו אנשים שלא ממש התעניינו באיך הדברים עובדים ולמה,
הם למדו איך לממש תבניות מסויימות ומתי אבל מעולם לא חקרו את שורש הדברים
ואני לא מאשים אותם
אין באקדמיה זמן למחקר אמיתי, בוודאי לא אם אתה לומד לתואר שני או שלישי שבו הלחץ להשלים מטלות לא מותיר לך הרבה שהות לחשוב ולהיות מוקסם
כתוצאה מכך
הבוגרים לא מזהים איך הדברים מתחברים ואת שלל האפשרויות הנפרש מכל נקודה אלא פשוט מיישמים את מה שנלמד בהתאם לדרישות
במצב זה
בדרך כלל זיהו אותי די מהר כמי שיכול לספק את הקצה, את מה שיחודי, את ההברקה, ובתעשיית המידע לדברים האלה יש משמעות מאוד גדולה
ולכן אני חוזה שבעתיד תהיה המון דרישה דווקא לאוטיסטים

למדתי לבד
אין שום בעייה ללמוד לבד פיתוח תוכנה
להפך
יש אין סוף מקורות ברשת ואנשים ששמחים לנדב את זמנם החופשי כי הם כמוך חושבים על העניין שבדבר ולא על המעמד החברתי מקצועי כספי
וכשאתה לומד לבד אתה לומד כשבא לך ואתה מסוגל ולא יושב בכיתה בזמן שאתה בדכאון ולא מסוגל לעשות שום דבר או צריך להתמודד עם דד ליין בזמן שכל מה שבא לך זה לבכות מרוב כאב ראש או מצוקה נפשית

אקדמיה זה ללוזרים

אני שמח שאתה הצלחת.

אני מבין שעכשיו אתה כבר לא עוסק בזה נכון? אמרתי לי אני חושב בגלל שנהיה יותר מדי אוירה של תחרותיות נכון? גם אני לא אוהב את הרגשה הזאת שאתה צריך לעמוד בדרישות זה מלחיץ אותי.,

arana1

New member
כן, בגלל זה, הכל כסף ותחרותיות, זה הרסני לחלוטין

בסופו של דבר זה הורג גם היבטים אחרים בחיים שלך
ביחוד אצל אוטיסטים שאצלם כל ההיבטים מחוברים
חבל
באמת נורא נורא אהבתי לתכנת
זו עבודה נפלאה
אין סופית מבחינה יצירתית

במה אתה עוסק עכשיו?

אתה עדין מתעסק בזה בתור תחביב נכון? בטח יש לך גם עוד לא מעט תחומי עניין אחרים.
אתה כרגע לא עובד נכון? או שאתה עובד אבל בתחום אחר? וכן התחרותיות והעסף ממש הורסים את
התשוקה* ואהבה הכנה לתחום כי זה באמת הלימדה בא מהלב ולא מאיטרסים אחרים כמו פירסום או מעמד וכבוד.
זה בעני מה שהופך על בעל מקצוע מאחד בנוני לאחד באמת ברמה גבוהה אפילו שנראה שיש כאלו שנתפסים גדולים אבל לא בטמת הם סתם מנופחים אבל בלי שום אמת ואהבה זה בעני לא שווה כלום.

arana1

New member
לא עוסק בכלום

כמו שכעסקתי בתוכנה או בפיסול אז עסקתי בזה ורק בזה כל הזמן (אומרים שלאספים ואוטיסטים יש ראיית מנהרה אבל לדעתי זה לא נכון בכלל אלא שאנחנו מתמסרים כליל לנושא מסויים בדיוק בגלל שאנחנו יודעים שכל דבר הוא הכל, מאוד קשה להסביר את זה לאנשים עם תפישה ליניארית) אז היום כשיש לי ילדה ואיזה סוג של יחסים עם אדם מסויים אני עוסק רק בזה
לא שהעיסוק הזה מונע ממני להתעניין בדברים אחרים אבל כמו שכתבתי הוא זה שמאיר עליהם

לחווייתי
הכי טוב לאדם שלא יעשה כלום
שילמד בעיקר להקשיב ולשים לב למה שקורה סביבו ובתוכו
הידע והפעולה כבר יבואו מעצמם ובצורה הכי טובה
כל החרא של בחירת מקצוע ומסלול ומהאתה רוצה לעשות בחיים והצבת מטרות בשבילי זה הכי בלא בלא בלא
וככה הייתי תמיד
כל הדברים שעשיתי טוב הם דברים שיום אחד צצו מתוכי מסיבות כאלה או אחרות
כי הם בשלו
תמיד הייתי אדם ללא מטרה
וטוב לי ונכון לי להיות כזה

אפשר לומר שאני אדם ששואל את עצמו כל הזמן מה זה מטרה בכלל
מה זה מעשה
ואיך הדברים קשורים זה לזה
תכנות היה מאוד יפה בעיני, גם ציור וגם פיסול היו בעיני משמעותיים מאוד, אלה תחומים אין סופיים, אולי יום אחד, דווקא בגלל שהייתי אובססיבי להם ועזבתי אותם באופן לגמרי מוחלט, הם יתחברו בי מחדש למשהו אחר
ואולי לא
אני לא ממהר לשום מקום

כן זה יכול לפגוע ל באישיות אני מאמין

כי אם אני ינסה לשנות את עצמי ואת המות שלי אני אמנם אולי יכול להכנס לחברה אבל אני לא היה אני באת אלה יקבלו אדם שהוא בכלל לא אני, וזה מין לחיות -בשקר והיות צבוע- ושחק ואני ממש לא אוהב את זה, אבל מצד שני אםך אני ירצה ללמוד' למשל מדעי המוח או תחום אחר, אני יצתרך ללמוד באונברסיטה שמה אני הבנתי השיטה היא לא מתאימה לכל אוטאיסט ויש גם את העניין הזה של בית חרושת של ציונים, ומי שיותר מצטיין הוא יותר מוצלח וכל עניין התחרתיות ואני יודע שזה יפגע בי כי אני שונא להיות תחת מעקב או זכוכית מגדלת כמו שנקרא, אבל אני גם רוצה לעשות משהוא אם החיים שלי ולעבוד בתחום שאני אוהב,ולהקיים משפחה ולהיות מאושר, ואני מבין שזה גם חלק חשוב שאני צריך לעבור בחיי, אני מבין שאתה לא בעיד לימודים במסדות כאלו נכון? אני הבנתי שאת אוטו -דיגדאט ולא למדת באונברסיטה? אבל מה אלי לעשות? מה אני ישאר כמו עכשיו כל הזמן רק כדאי לא להיות כמו כולם? אני רוצה להויות איך שאני ועדין להשלב, אבל זה נורא קשה אני לא רוצה לוותר על האישות שלי בשביל זה אבל מצד שני יש לי קופלקיט פנימי אם זה מה שבאמת אני צריך ומזה יכול לגרום לי ומה היתרנות- והחסרונות, אז אני באמת מבולבל, אשמח לשמוע את דעתך בנוגע לזה תודה מראש בברכה נתנאל.

בבקשה למחוק את הודעה

שהכותרת שלה כן באמת זה יכול לפגוע בי ובאישות שלי.
שלחתי את זה בטעות בבקשה למחוק.

schlomitsmile

Member
מנהל

ענתנוי

New member
הכל קשור

ואם מישהו לא רואה את הקשרים זה רק בגלל שהוא לא מסוגל להבין את התמונה השלמה.
"אוטיזם" מאופיין בזהות תקשורתית - שהיא שונה ייחודית ומאתגרת יותר מהזהות החברתית הנורמלית.
אנשים עם זהות חברתית מבינים את עצמם ואת ה"אחר" רק דרך הביטויים החיצוניים: הדיבור, ההתנהגות, התפקוד, העשייה.
לביטויים החיצוניים האלו אין שום משמעות בלי ה"מפתח" שמסביר מאיפה הם מגיעים.
"דיספרקציה" נובעת מקושי בעיבוד ותרגום מידע, שהוא תוצאה של פער בין המציאות השפתית למציאות החוויתית. הקושי הנפוץ ביותר קשור למושג הזמן שמאורגן אחרת "בחוץ" ו"בפנים".
ניתן לגשר על הפער הזה בעזרת תיווך תקשורתי - אבל זה מחייב את המתווך להשתמש בתקשורת "אחרת" - ואין שום סיכוי שאדם בעל זהות חברתית "נורמאלית" יצליח להבין את זה בעצמו.

למעלה