אני מבקש סליחה משלומית ומאמא לנער אוטיסט

alona 27

New member
למה כל כך הרבה זמן אתה מרגיש לא בסדר? מה כבר עשית?

אני בטוחה שזה לא דבר כזה רע ושאתה לא צריך להרגיש ככה, אתה יכול לסלוח לעצמך גם אם מכרה מהפורום לא סלחה לך. מה שאני בטוחה שכן, נראה לי שאמא לילד אוטיסט בכלל עסוקה מידי בשביל לכעוס עלייך, לא ראיתי אותה בפורום הרבה זמן. לא נראה לי שעברה בה היום מחשבה על המעשים שלך והאופי שלך ואם כתבת שטות בפורום. בטוחה שהיא פתחה דף חדש.
אני מבינה שיכול להטריד אותך אחרי שמבחינתך חווית דחייה אם משהו שכתבת הוא טעות או לא ואם כן אז אתה רוצה לדעת למה כי אתה לא רוצה לחזור על טעויות ורוצה להתקדם אז אולי תשלח קישור לדיון שהיה או תצטט את מה שאמרת ננח את זה ביחד בצורה הגיונית יותר ותהיה יותר רגוע.

arana1

New member
הוא רע

הוא רע כי הוא מרגיש שהוא רע,
לתמוך בלגיטימיות ( מונח רע אבל איני מוצא כרגע אחר) הרגש והמבנה הנפשי של האחר פירושו לנסות לקבל ולהבין למה הוא תופש את עצמו בצורה כזאת ולא אחרת
אוטיסטים יכולים להיות מאוד מאוד רגישים למה שקורה במרחב הבין האישי
ולכן ירגישו רע מאוד גם במקום שבו אנשים נורמטיבים לא מרגישים שום דבר מיוחד
תגובת הסביבה לעובדה זאת מתבטאת, כמו כאן בפורום, בנסיון לתאר את מרחב הציפיות הנורמטיבי, שלפיו הכל בסדר כי לאנשים יש עניינים ובלא בלא בלא
הבעייה שלאוטיסטים עובדה זאת לא פותרת את הבעייה אלא רק דוחקת אותם שוב ושוב לתחושה שמשהו מאוד בסיסי לא בסדר איתם ( כי איך הם לא מבינים דבר כל כך פשוט ובסיסי)

אוטיסטים, בוודאי מהסוג של פאר, מחפשים וצריכים מגע אולטימטיבי, מושלם, שלם, מבחינתם כל אדם ודבר אמור להגיב כאילו הוא אוהב אותם לנצח וכל הזמן
מהותית זה לא סנטימנט רע בכלל
להפך
זה הכי יפה וטוב בעולם
אלא שלפחות בינתיים זה לא עובד כי אנשים הם קקה
ואז אנשים כמו פאר ואוטיסטים אחרים נעים בקיצוניות מטריפה בין שנאה לכולם, כולל שנאה עצמית כמובן, לבין אהבה לכולם, אהבה שכוללת ציפיה לתגובה שתתאם לסוג רוחב הלב האין סופי שממנו היא באה

הפתרון המקובל, של הסברים, של תיאור חוזר ונשנה של הדרך שבה החברה בנויה ואנשים מתנהגים וככה ולא אחרת ולמה ומתי וכישורי חברה ואתה כזה וכזה ולא הגיוני בכלל ולקות ופגם ואני לא יודע מה פשוט לא יעבוד כי הלב יודע מה הלב רוצה ושום דבר לא יעזור כאן

פאר, ואוטיסטים אחרים, ימשיכו להרגיש הכי רעים בעולם כי הציפיות שלהם לאהבה אינסופית מכל אחד ימשיכו לגרום להם לעצבן ולאבד את כולם
ואהבה כזאת כוללת גם תגובה מיידית לשאלות ולצרכים הרגשיים המאוד חזקים
וכמו שנאמר כאן לאף אחד אין פנאי לזה ואז האוטיסט מרגיש נטוש ועזוב ועצוב ומוזנח ומבולבל וחרד והאמת שאין כרגע לחברה שום הצעה שבכלל קרובה למה שהוא צריך ויודע בשביל לצמוח ולהתפתח כהלכה
אז יש כאלה שדופקים את הראש בקיר ויש שמשתגעים ויש,שבעזרת הרבה מאוד סמים פסיכיאטרים קשים, מתרגלים לחיות בדכאון קשה כל החיים

אבל כל הדברים האלה לא הורגים את הסנטימנט הבסיסי, את הכוונה שביסוד הזהות האוטיסטית, והאנושית, חיפוש אחרי אהבה שלמה, הבנה אבסולוטית
וטוב שכך
כי ברגע שהאדם יפסיק לחפש את הבלתי אפשרי אז אין טעם לחייו
ולדעתי מה שפאר מחפש וצריך הוא אפשרי
פשוט לא כרגע
אבל עצם זה שיש אנשים כמוהו, וכמוהו יהיו יותר ויותר, הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי

גם אני לא עונה לכל ההודעות של פאר
הוא מציף
מבקש פניות מלאה אליו כל הזמן
אבל אני לא משלה את עצמי שאני בסדר והוא לא
כי תמימותו לכאורה היא חכמה נעלה
בדיוק בגלל שהיא חסרת "הגיון" ונטולת כל זיקה, לכאורה, לצורה המקובלת של יחסים בין אישיים
ואין לי ספק שיום אחד הסביבה תדע להכיר בכך
לטובת ושמחת כולנו

גור42

New member
כמה קשוב ומתחשב מצידך... אדם שמפגין חולשה, הוא לא אדם "רע".

ואין בין מה שכתבת לבין "מתן לגיטימציה לרגשות" דבר וחצי דבר.

אפשר וצריך וראוי לתת לגיטימציה לכל רגש שהוא, אבל מכאן ועד לבלבל בין הרגש לבין מה שקורה במציאות האובייקטיבית, רחוקה הדרך.

אם אדם חכם אבל חסר בטחון עצמי מרגיש שהוא טיפש, זה לא אומר שהוא באמת טיפש. אם בן-אדם מרגיש שחרב עליו עולמו רק בגלל שהוא הפסיד בבורסה, אז יש לו בעיה רצינית של פרספקטיבה. ופאר חושב שהוא "רע", אז הוא פשוט טועה.

אלא מה? רגש לא הופך להיות פחות לגיטימי רק בגלל שהוא מבוסס על טעות עובדתית. אני יודע שזה נשמע כמו פרדוקס, אבל זה לא. רגשות הם, מעצם טבעם, לא תמיד הגיוניים, וצריך לכבד אותם בתור כאלה.

arana1

New member
גור, כרגיל לא הבנת מילה

אני יודע שזה מורכב מדי בשבילך אבל מציע שתעשה מאמץ ותקרא עוד פעם כי שוב כצפוי אינך רואה אלא את השטחי ביותר

לכבד אדם באמת זה לכבד את הפרסקטיבה היחודית לו
לפאר
כמו להרבה אוטיסטים
יש פרספקטיבה שאינה מובנת ואינה שגורה לאנשים נורמטיבים

לרגשות יש הגיון
גם אם ההגיון הזה לא תמיד מדבר אליך
בדיוק לכן גם הנסיון לקבוע מהי "עובדה" הוא הרבה פחות סגור ומוסכם מכפי שאתה ואחרים מציגים אותו
גם המדע לא יודע לקבוע מהי עובדה ומהו אובייקטיבי אלא בקירוב מסויים וזמני וחלקי מאוד
ומכאן שהיומרה שלך לדעת מהי מציאות אובייקטיבית היא חלולה לחלוטין

הטיעון שלי אינו שפאר הוא רע
וגם איני תופש אותו כאדם חלש
זה רק רוע ליבך שמפרש זאת כך
הטיעון שלי הוא שפאר יכול להרגיש כאדם רע מאוד במקומות שבהם לאנשים נורמטיבים בכלל לא אכפת
בדיוק בגלל שהוא טוב ורחב לב ולכן הציפיות שלו לגמרי שונות
ולכן הוספתי לטיעון שלי גם הערה לגבי הנזק בצורת העזרה וההסברים שאנשים מספקים לו כאן
כי נכון שלגביהם ההסברים האלה תקפים
אבל מי שמרגיש יסורי מצפון ומתלבט צריך להרשות לו לחוש בהם ולהתעמק בהם גם כשזה לא תואם למה שהנורמה מרגישה כעובדה

לגבי הנורמה
עצם היותו של האדם עסוק מדי בשביל תגובה זו עובדה
זו המציאות
במציאות של פאר אין כזה דבר
ואני מציע לכבד את המציאות הזאת כעובדתית לא פחות מזו שלך

גור42

New member

תודה הבעיה שמטאר לנער אוטיסט מ לא ענוה לי גם שאני שואל

אם עשיית משהו רע םא פגעתי בה ואז היא מאירה אוית בספק בניגוד לאשים אחרים שלפחות אורמין לי שהן עסוקים ולא יכולים לדבר אוז אני פחות נמרגיש שאני ט נטל עליהם כי ם מכבדים אותי מאוד ולפחות אומרי לי על מנת שלא ארגיש רע ושהם לא ירגישו רע

yuliyuli1

New member
אני בטוחה שהיא לא כועסת עליך

אלא רק לא הספיקה להיכנס לפורום.

למעלה