אחד הפחדים של הורים לילדים קטנים

כן מוכר מאוד

יש תיוגים אחרים...

אני רואה את זה על שני הקטנים שלי, אחד עם ADHD, שני "עדיין קטן". לשניהם יש קושי בתחום סנסורי, והם מוצאים דרכים "מוזרות" למלא את הצרכים שלהם. אז אפילו אני, שקצת מודעת לנושא, קודם כל כואסת וגוארת, ורק אחר כך, לפעמים רק בהדרכת הורים בעזרת איש מקצוע תופסת ראש שאלה ביטויים לצורך, ולא רק שובבות. ולפעמים ניתן לקבל את ההתנהגות, או למצוא דרך חילופית למלא את הצורך הזה... (מה שקורה לי הרבה יותר אוטומטי עם הבכור המאובחן)
אז בלי תיוג - הילדים שלי מופרעים, ברבריים ומנייקים
אני מעדיפה תיוג...

dina199

New member
אני מדברת על כל תיוג שהוא

ועכשיו בימינו משרד החינוך החליט להילחם בדרכו הדורסנית ב'תיוגים' .
קודם הם החליטו שהורים חמדנים עושים יותר מדי איבחונים דידקטיים.. ואז הם החליטו שיש רק 10 אחוז תלמידים לקויי למידה (אפילו בספרות מקצועית מדובר על לפחות 20 אחוז). ועכשיו הפתרון שלהם שאת אלה שעוברים 10 אחוז להשאיר מופרעים. ברברים ומנייקים

אולי אני מתייחסת כך בגלל שבני קיבל תיוג לא נכון

אולי יש לו בעיה. אבל אחרת. ואם היו שמים לא תיוג שיותר מתאים לו אז אולי היתי פחות מתעצבנת על התיוג...

dina199

New member
אם את חושבת שהאבחנה לא נכונה,

למה שלא תעשי איבחון אחר ?
הרי 'תיוג' לא נכון הוא הרבה יותר גרוע מ'תיוג' נכון .
כל דבר לא נכון מוביל לטיפול לא נכון.

כי יש לו כבר אבחנות סותרות

פרופסור רופא התפתחותי ונירולוגי של ילדים אמר ש"לילד יש קווים אוטיסטיים אבל לא מספיק כדי להכניס לספקטרום". גם לי נראה כך..

לדעתי יש לו בעיה שבמקרים מסוימים נראת דומה לאוטיזם: בני מאוד דעתן. זה לפעמים מקשה על מבוגר. כי מבוגר נדרש הרבה פעמים להסביר ולשכנע את בני לעשות משהו. לא מספיק לדרוש מהילד. צריך גם להסביר נכונות הדרישה... הוא מתנהג כילד בגיל התבגרות. מבוגר נדרש לדבר עם ילד בגובה עיניים. כשווה. אחרת בני יתעקש ויעמוד על שלו...

dina199

New member
לדעתי מספיק 'קווים אוטיסטיים'

אל מנת להסביר לו דברים בצורה שמתאימה לו. אין צורך בשביל זה להיות א"ס רשמי,
אבל יש צורך שאנשי מקצוע שמטפלים בו (בכל תחום) יידעו שה'קווים האוטיסטיים' קיימים.

dina199

New member
ייתכן
. אבל זה ילד אחד

לא רוב האוכלוסייה. והרופא בדק ילד אחד ולא את רוב האוכלוסייה. ואם לאותו ילד אחד יש קוים אוטיסטיים שהצדיקו פניה לרופא ובגלל אותם קווים הוא צריך עזרה מסוימת, מגיע לו לקבל את העזרה הספציפית שהוא זקוק לה ללא קשר לרוב האוכלוסיה

אין קשר בין קווים אוטיסטים

לפניה לרופא.
אני לא רוצה שוב לחזור על כל ההוסטוריה שלי שכבר כתבתי בפורום מספר פעמים..
בלי קשר אליי ספציפי -

לרוב האנשים יש קווים אוטיסטיים. כלומר כמעט ואין אנשים שאין להם אף מאופין אוטיסטי מDSM5. כולם צריכים עזרה?
כולם צריכים אבחנה? טיפול?
אני משוכנעת שלא...

arana1

New member
אם ילד מתעקש על יחס הולם, מכבד, חכם, ישר.. זה סימן שהוא לקוי

כל הסיפורים כאן מעידים שכל הפסיכולוגים והמאבחנים הם חרטטנים שחבל על הזמן אבל אנשים בכלל לא מסוגלים לשמוע אפילו את מה שהם עצמם מספרים כי הדבקות והצורך בסמכות גובר על כל שיקול הגיוני אחר

רוב ההורים כאן היו קופצים מהגג אם הפסיכולוגית הייתה אומרת להם לקפוץ מהגג
הם מדמים בנפשם שהם נאבקים כי הם מנסים לשדל את המאבחנים לעבוד קצת תמורת הסכומים ההזויים שהם מקבלים על הקשקושים שלהם אבל מי שלא לומד מההיסטוריה חוזר עליה

אם לא יהיה אבחון - יהיה תיוג

זה מה שאני אומרת!
אולי אני זו שברברית וחשוכה, אבל אם התנהגות של בן-אדם גורמת לאי-נוחות ופגיעה באחרים (או רכוש של אחרים), ואותו בן-אדם ממשיך במעשיו, לדעתי הוא לא בן-אדם טוב.
אלא אם יש סיבות אובייקטיביות שמונעות ממנו לשנות את התנהגותו...

dina199

New member
אני לא מתווכחת
. רק מציינת

שאנחנו מדברות על אותו הדבר.
אבל אם כבר מדברים על בני אדם, אני לא חושבת שיש ילדים רעים, שהם רעים מהיסוד .
אני מניחה שברוב המקרים התנהגויות שלהם הם תגובה למעשים של מבוגרים (הרי ילדים תלוים בכל דבר במבוגרים). ברור שאם הדברים הרעים מתקבעים וממשיכים בבגרות , שום דבר טוב לא יוצא מזה.
לכן חשוב למצוא את הסיבות האוביקטיביות כדי שתאור 'ברברי' למשל לא יהיה נבואה שמגשימה את עצמה. ושוב זה לא ויכוח איתך , אלא הסכמה.

למעלה