לתשומת לב ההורים שרוצים להוציא את הילד

לתשומת לב ההורים שרוצים להוציא את הילד

מהמסגרת לפני הזמן
תקנון חדש שמסדיר את הנושא:
בחסות ארגון קשר*

1. תיקון נוהל הוצאת ילדים לטיפולים פרה רפואיים במהלך יום לימודים בחינוך המיוחד:
עוד צעד קטן שמחדד את הזכות של ההורים לקבל החלטות בנוגע לילדם - שינוי נוהל הוצאת ילדים לטיפולים ממסגרת חינוכית - עד כה, הורים שביקשו להוציא את ילדיהם מהמסגרת החינוכית במהלך היום,
לצורך קבלת טיפולים פרה רפואיים שאינם במסגרת הגן, נדרשו להביא אישור רפואי המוכיח הצורך בטיפולים אלה ולהגיש בקשה מראש לאישור המפקחת.
דרישה זו, למעשה, היה בה כדי להמעיט בערך מומחיות ההורים וביכולת שלהם לקבל החלטות לגבי ילדיהם. העובדה כי יש צורך להוכיח רפואית כי הילד זקוק לטיפולים נוספים היתה בעייתית,
כי לא אחת ההורים הם דוקא אלה שמחליטים על הצורך בתגבור הטיפולים, ולאו דוקא הצוות הרפואי.
ביוזמת אחת האמהות, ובשיתוף ארגון קשר והאגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך, הוחלט לשנות הנוהל.
השינוי נולד, כאמור,מתוך ההבנה כי לא רק רופאים מחליטים על צורך בטיפולים פרה רפואיים או אחרים, אלא להורים יש יכולת וסמכות לבחור טיפולים מתגברים עבור ילדיהם. הכרה זו ביטלה ,
למעשה, את הצורך בהמצאת אישור רפואי מראש.

?אז מה כן הנוהל מעתה

ההורים אמורים להעביר לצוות הגן ולמפקחת את הודעת הגורם המטפל (כאמור לא בהכרח רופא), המתייחסת לתוכנית שבגינה הילד יעדר בבוקר או יצא במשך היום.
הורים לא ידרשו להציג אישור רפואי דוקא המעיד על צורך בטיפולים כדי לקבל אישור להוציא את הילד, אלא אישור מאיש המקצוע המטפל בילד כי אכן נקבעה סדרת טיפולים בפירוט הימים והשעות.
קשר טיפולי הוא דבר מתוכנן וידוע מראש ולכן ניתן להמציא אישור על כך מראש. לאחר המצאת האישור, יש להגיש בקשה רשמית לפיקוח.
הצורך בהבאת אישור וקבלת אישור מהפיקוח, נועד להבטיח שגרת פעילות בגנים, הימנעות מיציאת ילדים בזמנים משמעותיים לתהליך הלמידה שלהם בגן ובמועדים הפוגעים בשאר הילדים בגן.

התגובה שלי לשינוי

אני פונה לנציגי "קשר" אם הם קוראים כאן, מדוע אתם חושבים שעשיתים שינוי?
מה השתנה עכשיו ממה שהיה עד עכשיו? הרי ההליך המטרטר של קבלת אישור מהמפקחת עדין עומד וקיים, אז מה עשיתם כאן בעצם?
נכון אתם מבינים שההורה הוא הסמכות להחליט עבור ילדו וזה נהדר, אבל ממש לא מספיק!!
, יש הורים רבים שרוצים מסיבות מאוד משמועתיות לא להשאיר את הילד עד סוף יום הילמודים
הארוך כי קשה לילד ולא בגלל טיפול אצל מטפל, אז מה עם אותו הורה? מדוע דעתו לא נחשבת?
לתשומת לבכם!

winterfell

New member
תודה

מה קורה אם אני רוצה להוציא את הילד מוקדם יותר לא לטובת טיפול כלשהו, אלא פשוט כי אני מרגישה שאני כמעט ולא רואה אותו מאז נכנס לגן ומעוניינת לבלות איתו יותר זמן?

רחל119

New member
נראה לי שמישהו שם במשרד החינוך חושב שניתן

לקנות אותנו בנזיד עדשים, מאפשרים לנו ההורים לקבל החלטה לגבי נחיצות הטיפול אבל משאירים 'המקל' אצלם
הם/הפיקוח הוא שיחליט אם הוצאת הילד לא פוגעת בהתנהלות המסגרת החינוכית....
לא לוותר

מה שמרגיז בסיפור הזה

שהייתה כבר אפשרות לעשות משהו בנושא {אבל לא נעשה כלום!!}
ז.א לאפשר להורים להוציא את הילדים מסיבות ששמורות עם ההורים ללא הטרטורים של אישורי ההמפקחות,
אבל במקום זה מתגאים בדבר חסר משמעות מה זה משנה אם יש אישור של רופא לטיפול או שיש אישור של מטפל?
בדיוק אותה גברת בשינוי האדרת!

winterfell

New member
עוד שאלה

יש לך קישור למסמך רשמי?
לאחרונה ביקשו מאיתנו אישור רפואי (לטיפול שאותו הוא מקבל לאורך זמן). בעקרון אין לי בעיה להוציא אישור אבל זה טרטור שאני מעדיפה להמנע ממנו.

למעלה