שאלות בנוגע לקורס ABA

elad4004

New member
שאלות בנוגע לקורס ABA

שלום אנשים, מה שלומכם?

אני שוקל לעשות קורס ABA ויש לי כמה שאלות :
א. בכל מקום שיצרתי קשר נאמר לי שיש חוסר עצום באנשי ABA. האם זה נכון? אשמח לשמוע דעה של מישהו מהתחום.
ב. שכר : מהו השכר של ABA מתחיל? האם השכר עולה משמעותית עם השנים?
ג. מקום הלימוד : הפערים בין מקומות הלימוד וההכשרה ממש עצומים(בת"א הלימודים בהיקף של 300 שעות בעוד במקומות אחרים התכנית מגיעה ל-60 שעות). האם זה כל כך משמעותי היכן למדתי? האם זה יבוא לידי ביטוי בשכר?(כמובן, שזה גם קשור אם אני אהיה מטפל טוב או לא).

בגדול אני בא מתחום ההייטק ובעל תואר ראשון. יש לי ניסיון מעשי בעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים(עבודה בהוסטל, רכז בכנפיים של קרמבו וחונכות אישית) אבל עדיין אין לי את ההכשרה המקצועית וחשבתי שאולי לימודי ABA יכולים להתאים. יש בי פחד לעשות את המעבר הזה ואני לא מתבייש להודות שחלק גדול מזה נובע מהשיקול הכלכלי. \
הפחד המרכזי שלי הוא שלא ניתן למצוא משרה רצינית בתחום(מבחינה כספית ומבחינת שעות) ושאין ממש לאן להתקדם.
אני אשמח לשמוע דעות לגבי לימודי ABA או עוד אפיקים בתחום.

תודה לעוזרים

TikvaBonneh

New member
קצת סדר

יש לימודים להיות מטפל, שהם הרבה יותר קצרים ופשוטים, ויש את התכנית באוניברסיטת תל אביב, שהיא תכנית ללימודי הנחיית ניתוח התנהגות; שהינה ברמה של לימודי תואר שני וכוללת גם פרקטיקום.
אין שום דימיון בין השכר של מטפל לשכר של מנתח התנהגות.
כן, יש מחסור במטפלים. השכר ההתחלתי למטפל תלוי גם באזור בארץ. נע סביב 40 שח.
התשלום למנתח התנהגות תלוי בניסיון, מתחיל מ100 שח לשעה ויכול להגיע עד 400 שח לשעה.
הדרך היעילה תהיה להתחיל לעבוד כמטפל ובמקביל לעשות קורס מטפלים, ואם אתה רואה שהנושא מדבר אליך, להמשיך לעבוד כמטפל ובמקביל לעשות את התכנית של אוניברסיטת תל אביב.
המקצוע מבוקש מאוד בארצות הברית. מאז שקיבלתי את התואר, אני מקבלת כל הזמן הצעות עבודה מכל רחבי ארצות הברית.
המ

סתם שאלה

אם יש לך תואר בהיטק, למה אתה רוצה לעזוב את התחום? הרי בהטק תמיד משרה מלאה ותשלום נאה...

dina199

New member
גם אני רציתי לשאול את זה

אני מניחה שיש סיבות אישיות , מה שבטוח שהשכר יהיה הרבה יותר נמוך.

לכן רציתי לדעת מה המניע

לפעמים אני בעצמי חושבת בכוון הזה

כי נמאס לי לעבוד משרה מלאה כשיש ילדים קטנטנים עם הקשיים...ואין לי זמן עבורם

dina199

New member
אז את לא צריכה את המניעים של אחרים

המניע שלך תקף לגמרי ואל תפחדי לפעול בכיוון

כן צריכה. תמיד טוב לדעת מה קורה למישהו במצב דומה

כך שאם elad2004 ירצה בסוף לענות אני אשמח.

וחוץ מזה זה ממש לא פשוט.
כי איש מקצוע שסיים תואר (קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק..) מרוויחים אכן בשעה יותר מאיש חי טק. וגם להם יש ביקוש (כמו בהיטק).
אבל בנוסף יש להם גמישות בשעות העבודה. כלומר זה אחלה עבודה לאמהות.
אבל לזה צריך תואר. בהחלט, אם לפני 15-20 שנה הייתי יודעת שחינוך מיוחד כל כך יתפתח ביחד עם אוטיזם, אז בהחלט היתי בוחרת בזה בתור ההשכלה שלי...

אבל היום, אחרי שכבר השקעתי 6 שנים לשני תוארים במחשבים,
אני לא ילך להשקיע עוד 3-4 שנים לתואר נוסף במקצעות האלו...

אז נשאר רק סעיית. סעיית זה 40 ש''ח.
כמובן שזה מצוין למישהי שאין לה תואר.
אבל ממש לא הרבה למישהו אקדמי...

למעלה