מה עושים כשמישהו כמוך......

מה עושים כשמישהו כמוך......

מאוד משתוקק לחברה ומתחיל לנדנד ולחפור במוח שהוא מעוניין בך כחבר לבילויים?
ואתה כמובן לא כל כך מראה עניין בכך כי אתה מוקף כבר באנשים החפצים בעיקרך.
מה עושים מה עושים מה עושים? נוצר לי בור בריצפה ישר לחניה של הבניין בו אני גרה.
אתם חושבים שתהיה לי קרחת לעת זיקנה מרוב תלישת שיערות? אני בפאניקה, טוב ששון תרגעי שתי סטירות לחי מקלחת קרה ונשימות עמוקות.

schlomitsmile

Member
מנהל
לא בטוחה שהבנתי נכון
מישהו מנסה להתחבר איתך ואת לא מעוניינת?
כי הבנאדם עצמו לא מעניין אותך
או פשוט כי יש לך מספיק קשרים חברתיים?
ההתלבטות שלך היא איך להעביר לו/לה את המסר הזה בלי לפגוע?

בדיוק

על זה אני מדברת
מישהי מנסה להתחבר איתי ואני לא מעוניינת כי פשוט יש לי מספק קשרים חברתיים ואני לא מרגישה צורך להוסיף עוד חברים מה גם שאין לי שום נושאים משותפים איתה.
וכן אין לי דרך אחרת להגיד לה את זה בצורה הכי טובה שהיא לא תפגע. כי היא מאוד יכול להיות לא תבין את הדברים שלי נכון. יכול מאוד להיות שהיא תפרש את זה כעלבון וזה לא מה שהתכוונתי.

קורה לי הרבה פעמים

אבל אחת התופעות אצלנו זה שאנשים מחפשים קשר כדי להיות בקשר כי הם לא מסוגלים להיות לבד או להתרכז במשהו ואז הם מחפשים חברה בכל מני שעות ומצבים מוזרים....
היה לי שותף למשל שהיה חוזר ב-11 בלילה מאימון ספורט מלא מרץ והיה חייב לדבר איתי ולא הבין למה זה מפריע לי לישון , במיוחד כשהוא היה מתפרץ לחדר השינה שלי....
לא היה קל....
צריך למצוא דרך להגיד לא בנימוס....אבל אנשים כאלה הרבה פעמים יפגעו מזה.....

אהה מה אני אגיד לך רונן שפירא

לפעמים צריך להיות בוטה השאלה מתי זה מגיע הצורך הזה של להיות בוטה?
בנתים ביקשתי עזרה מאנשי מקצוע שמכירים אותה שירככו את הנסיונות שלה להתקרב אלי מבחינה חברתית ולהסביר לה שמה שהיא עושה כלפי לא מתאים לי ובתקווה שהיא תבין
לאנשי המקצוע שפניתי אליהם להם יש את הכלים המקצועיים להתמודד עם בעיונת כזו אבל הם בכלל לא יעשו עבורי את העבודה להגיד לה שלא מתאים לי להיות איתה בקשר
הם רק ירככו את הנפילה שלה הם יהיו שם כרשת ביטחון אם יהיה מצב שאני אגיד לה בעדינות ובהשתדלות מאוד גדולה ורגישות שלא מתאים לי להיות איתה בקשר חברתי ושאני מתנצלת
ביקשתי מהם שיכשירו את הקרקע לנפילה הרכה שלה שלא תקבל את זה קשה מידי.
בסוף אני אצטרך להגיד לה את זה שלא מתאים לי ואני מתנצלת בפניה.

אני לא חושבת שהיא דומה לי כי אין מישהו שהוא דומה לאחר

אני יוצאת מתוך הנחה שיש לה אספרגר.
אבל כמו שלמדתי אספרגרים הם מכלול של המון דברים.
עם אחשוב על זה אני לא זוכרת שקרה לי דבר כזה בעבר אבל יכול מאוד להיות שכן אבל אז התנהגתי אחרת אולי בחוסר רגישות.
טוב למעשה אני לא חייבת לאף אחד דין וחשבון.
אבל בכל זאת מרגישה צורך להיות רגישה לצד השני.

זה לא התפקיד שלי לעזור לה

יש לה אנשי מקצוע שעוזרים לה לחיות כמו שצריך
שהם יעזרו לה למצוא את החברה שלה היא זקוקה

למעלה