ניפנופי ידיים ונהמות

Astroo

New member
אולי כדאי באמת שיהיה תחליף פחות נראה לעין

למשל, בילדות היו לי כל מיני טיקים: נהגי לעקם את השפה התחתונה כל הזמן, או להשמיע צלילים עם הלשון.
מכיוון שזה היה מאוד בולט ולא יפה, לימדתי את עצמי במקום זאת להזיז את האוזניים טיפה. ועדיין אני עושה את זה, ואף אחד לא רואה.

Astroo

New member
לפי העיקרון הזה אסור לשנות שום התנהגות

נניח מישהו נוהג, סליחה על הביטוי, לגרד את הב..ם בפרהסיה. אולי אם יפסיק לעשות זאת, יפתח בעיה נפשית. אז שימשיך לגרד?

dina199

New member
אם זו פעולה נוירולוגית בלתי נשלטת

אז כן , כי זה למעשה לא 'התנהגות' אלא צורך גופני.
ואז כן .
ייתכן ביותר שאדם שבכח תפסיק לו את האןפציה של גירוד בגב, יגרד הרבה יותר חזק את הראש אפילו עד זוב דם.

איזה דוגמה לא נכונה בעליל

איך אתה משווה בין התנהגות של ילד אוטיסט שזו דרכו להתבטא להתנהגות שבאמת ניתן לשלוט בה, אגב רוב הגברים עושים זאת ללא בעיה בפרהסיה, אבל בגלל שרוב הגברים עושים את זה אז זה בסדר ומקובל ולא נראה מוזר ולכן מתייחסים לזה בסלחנות, אבל לניפנופי ידיים של ילד בן 4 שזה דרכו להתבטא ולא בשליטתו אי אפשר להבין?

Astroo

New member
הוא יכול לשלוט בזה

עובדה שאם מבקשים ממנו להפסיק, הוא מפסיק, או לפעמים להיפך בכוונה מתחיל לנפנף בידיים יותר, מסתכל בעיניים וצוחק.

שוב כי ביקשת ממנו

להפסיק, אבל תחילת הפעולה היא בלתי רצונית ומרוב שהוא יהיה עסוק בלשלוט על תופעות שמביכות אותך, הוא לא יהיה פנוי לתקשורת אמיתית עם הסביבה. אגב אם תפסיקו להעיר לו יש סיכוי יותר מסביר שהתופעה הזו תעלם

אבל הוא לא מבין למה מבקשים ממנו להפסיק ולכן

הוא ימשיך, כי זה חלק ממנו. כמו ג'יבריש שקיים אצל הרבה אוטיסטים (שהיה קיים גם אצל הבן שלי).

dina199

New member
אם מדכאים משהו אצל בן אדם,

הוא יהנה יותר ?
אני לא יודעת לגבי הנאה, אבל בד"כ הדבר המדוכא מתפרץ באופן אחר ובצורה חזקה יותר.

סתם לתת תרופה? (את מתכוונת לריטלין אגב?)

אני לא חושבת שאפשר לעצור את זה. רוב הסיכויים שזה יפסק לבד במשך הזמן.

גור42

New member
נכון. וזה משהו שלמדתי מאוד מהר

תמיד היו אומרים לי "תפסיק לעשות X,Y,Z - כי בגלל זה אנשים צוחקים עליך".

אז הפסקתי לעשות X,Y,Z... ואנשים המשיכו לצחוק עליי. כי תמיד נטפלים ל*משהו*, ויש גבול לכמה בן-אדם יכול לשחק אותה מישהו שהוא לא.

ככה מהר מאוד למדתי, שלא משנה כמה אני אתאמץ להסתיר את ה"מוזרות" שלי, זה לא יעזור. וברגע שהבנתי את זה, הפסקתי לנסות. (ובשלב הרבה יותר מאוחר גם למדתי, לבסוף, שמי שנדחה ממשהו רק בגלל שהוא "מוזר", זה ממילא לא מישהו שמעניין אותי להיות איתו בקשר)

schlomitsmile

Member
מנהל

לכל א"ס "חבילת" ההתנהגות שלו

אצלך נוהם ומנופף בידיים, אצלי הוא נתקע דקות ארוכות מול משהו, למשל מול קיר בגן המשחקים. או שהוא עושה תנועות חוזרות ותבניתיות שנראות מוזרות לסביבה. לא נראה לי שבגיל כזה אפשר לעשות הרבה חוץ מהתערבות שלנו ההורים. אנחנו ניגשים אל הילד ומנסים להציע לו רעיונות למשחקים או להתחבר לילדים אחרים שנמצאים שם באותו רגע. האמת? זה לא ממש עוזר...

dina199

New member
אמרתי את שלי.

אין לי יותר מה להגיד.
חוץ מזה שאי אפשר להיות יותר קדוש מאפיפיור

Precious37

New member
לא מנסיון אבל מנסה לחשוב בקול רם

אם הייתי נתקלת בהתנהגות כזו אצל הבת שלי, הייתי מנסה לתמלל את זה לסביבה. אתה מתרגש לראות את X עושה Y? זה באמת מרגש, אני גם הייתי מאוד מתרגשת. ראית יובל, מתן מאוד מתרגש לשחק איתך...
משהו כזה. מעבירה מסר לילדים מסביב שזוהי התרגשות ושזה ממש בסדר. אולי הם יקבלו את זה גם כבסדר.

הילדה שלי מדברת עם שיבושים ואני מוצאת את עצמי מתמללת אותה לילדים אחרים לפעמים כדי ליצור רצץ של שיחה ולתחזק אותה. לפעמים זה מצליח. אני עדיין בשלב תירגול.

אני בתחילת הדרך האם לילדה על הספקטרום ואם זה לא קשור לכלום, אני מתנצלת.

למעלה