על איבחון וזוגיות...

dina199

New member
כולם חכמים בדיעבד

מה זאת אומרת 'היית צריכה לשים לב' ? אף אחד לא נולד מומחה לאוטיזם. ולמה שלא יודעים, לא שמים לב.

ונניח אם היית שמה לב ל'מוזרויות ' שלו , מה היית עושה ?

אני דווקא שמחתי כשגיליתי לגבי אחי ואבי (אחרי האיבחון של הבן שלי התברר לי שגם הם אספים) שכל מני תופעות שהחשבתי כרגילות הן למעשה 'מוזרויות' ויש לזה שם.
ואז אפשר להסתדר איתם יותר בקלות ולא להאשים אותם בהיותם 'מעצבנים', 'אגואיסטים' ו'לא מתחשבים בלאחרים'.

schlomitsmile

Member
מנהל
לא משנה איך זה נשמע אם את "לא מצליחה להשתחרר מזה" משמע היית רוצה להשתחרר מזה? ניסית ולא הצלחת?
לפעמים אנחנו לא יכולים למשוך את עצמנו בשערות ראשנו החוצה מהביצה, כדי להחלץ צריך עזרה ממישהו שעומד מבחוץ

לכן לעניות דעתי שווה להעזר במטפל זוגי, לא הדרכת הורים.
כי לא מדובר כאן בהתנהלות ביחס לילד, אלא ביחסים וברגשות ביניכם.

dina199

New member
דעתי הדרכת הורים אמורה לכלול גם

את ההיבט הזוגי .
ואם לא , אז אכן טיפול זוגי. ואני גם ממליצה על טיפול אישי בשבילך (לא כל דבר בא בזוגות
)

schlomitsmile

Member
מנהל
הדרכת הורים כשמה כן היא
ההתמקדות היא הדרכה בהתנהלות ההורית.
כמובן שבהקשר זה עולות גם סוגיות מהזוגיות,
אבל המיקוד הוא על התפקוד ההורי.

dina199

New member
מסכימה עם הכל

לכן כתבתי אולי צריך גם טיפול אישי . כי גם טיפול זוגי לא מכסה הכל

dina199

New member
ברוכה הבאה

זה קורה להרבה אבות שהם בהכחשה עד שמתחילים לשתף פעולה (קורה גם לאמהות אבל פחות).
לכן תהי מאוד מרוצה שהוא משתף פעולה , כי יש אבות שלא רק לא משתפים פעולה אלא אפילו מפריעים.
אם הוא משתף פעולה סימן שהוא עבר את התהליך והבין מה שקורה.
אז אם את עדיין כועסת עליו (למרת שהוא משתף פעולה) כדאי שתקבלו הדרכת הורים.

netanelb5

New member
איך בעלך היה לפני האיבחון?היה לך טוב איתו?

אם זה לא היה טוב רוב הסיכויים שזה ממש יידרדר . כי אוטיסט שהוא נעול על משהו הוא נעול.
קשה מאוד לשנות את דעתו.
בכלל גבר הוא בעל דעה והתנהגות מסויימת בלי קשר לאוטיזם.
אי אפשר לשנות אותו , צריך ללמוד לקבל אותו כמו שהוא.ולחיות איתו
אולי יש בך כעס כי הילד יותר מתחבר אליו מאשר אלייך ?
מה שחשוב זה הילד שלך .בכלל כל ילד לא צריך לחוות, את הבעיות של ההורים.

netanelb5

New member
התכוותי לגברת tzipi750

אני מנסה להתנהג יפה ללכת ו ולענות בתור של התגובות. אבל אני רואה שזה קורה אחרת פה.
אני כמה פעמים אמרו לשרשר. עשיתי טעות או מה?או לענות מתחת לשאלה?

dina199

New member
זה לא לפי תור

התגובה משורשרת להודעה.
אז אם קוראים תגובה מסויימת ולוחצים שם על 'הוסף תגובה' זה משתרשר להודעה הזאת בלבד.
לכן אם התגובה אלי צריך לשרשר( 'הוסף תגובה') להודעה שלי , ואם רוצים תגובה ל tzipi750 צריך לשרשר להודעה שלה

schlomitsmile

Member
מנהל
כשאת מניחה את הסמן על כותרת הודעה, יש קו כתום אל ההודעה שהיא מגיבה לה

tzipi750

New member
המשך

תודה על התגובות...אני חושבת שרב הכעס שלי הוא על זה שהוא השאיר אותי לבד עם ההתמודדות הזו בחודשים הראשונים וכעס עלי ועל זה שניסתי להפעיל את הילד יותר כשהיה לי ברור שזו תהיה האבחנה בעוד שהוא חי לו אי שם בהדחקה... הכעסים האלה הצטברו...אני גם כועסת על העניין הגנטי, אבל טוב, האמת לא יכולתי לחשוב על זה מראש. אני בכלל כועסת על המצב הזה שבו אנו נמצאים כשהעתיד העומד מולינו לא נראה אופטימי בעיני לפחות (לא בעיניו אגב) . היתה מישהי שכתבה שאולי אני צריכה להתחיל לחשוב על אוטיזם לא כעל משהו שלילי. אני לא יכולה לעשות את זה.לא מוצאת בזה שום דבר טוב. אשמח אם מישהו יכול להאיר את עיני לאספקטים החיוביים בזה. תשובות למי ששאל- מי שמנחה את התוכנית הביתית זו מנתחת התנהגות. ולמי ששאלה לגבי יחסינו לפני הארוע הנל. האמת שלא היו בעיות מיוחדות תמיד הכל היה בסדר והיה לנו טוב יחד, אנחנו מכירים די הרבה שנים סהכ. מצד שני מעולםלא היינו צריכים להתמודד עם משבר כזה. מניחה שנצטרך ללכת לטיפול זוגי (לא נראה לי שיהיה פתרון אחר) המלצות תתקבלנה בשמחה.

מצטרפת

מאחר והחלטתי גם אני לשמוח באוטיזם (די לאבל ולדיכי
) מעכשיו רק שמחה ושמחה, אז מאחר וכל זה גם אני הייתי רוצה לשמוע דברים חיוביים על האוטיזם...
ארנה...
???
הדבר שהכי מעודד אותי הוא שאני בטוחה שיש המון אוטיסטים שהם לא יודעים בכלל על עצמם
(מעודד)
אני גם מכירה כאלה מקרוב

galitkm

New member
כשהבן שלי אובחן בהתחלה אני הרגשתי נורא

כמעט כאילו מדובר במחלה קשה, אולי זה בגלל שכל מה שידעתי על אוטיזם הגיע בעיקר ממידע שקיבלתי מהתקשורת, מאתר של ארגון הפועל למען אוטיסטים וגם מאנשי מקצוע. ככל שלמדתי והכרתי יותר את הנושא דעתי על האוטיזם השתנתה. החסרון העיקרי לפי דעתי של אוטיזם זה הקושי שלהם לחיות בחברה כמו שהיא כיום כי הם לא מתאימים לסביבה אבל מצד שני סביבה זה דבר שאפשר לשנות אז אולי יש תקווה.
לאוטיזם יש הרבה יתרונות ואת יכולה לקרוא כאן גם מה שאוטיסטים בוגרים מספרים על עצמם. דוגמאות ליתרונות שאני באופן אישי מוצאת באוטיזם (זה לא קיים אצל כולם אבל ניתן למצוא את היתרונות הללו אצל רבים מהאוטיסטים):
- אוטיסטים הם אנשי אמת, הם מתקשים להעמיד פנים ולשקר ואין עליהם הרבה מסיכות. אני מוצאת בזה יתרון, לי באופן אישי זה עדיף על אנשים מזוייפים, שקרנים או מעמידי פנים תופעה לצערי די רווחת בחברה שלנו שרק במקרים קיצוניים זוכה לגינוי.
- לאוטיסטים יש הרבה פעמים תחומי עניין מיוחדים, מגוונים ומקוריים. לדעתי אפשר ללמוד המון מאוטיסטים אם רק מצליחים להקשיב להם.
- אוטיסטים לא יעשו משהו רק כי כולם עושים את זה. הם לא הולכים באופן עיוור ואוטומטי עם העדר. אני רואה בזה יתרון.
- להרבה אוטיסטים יש נטיה להמשך לאמנות ולמדע ויש להם גם יכולת להבחין בדברים שאנשים אחרים לא מבחינים בהם.
- לדעתי, רוב הסיכויים שהתכונות החיוביות שאת מוצאת בבעלך, הן בזכות אותם קווים אוטיסטים שבו ולא למרות אותם קווים אוטיסטים (הכוונה לבעלה של פותחת השרשור).
- תופעות שליליות כמו פשיעה, נהיגה פרועה, עישון, אלכוהול וסמים פחות נפוצות בקרב אוטיסטים (כולל אוטיסטים שנחשבים בתפקוד גבוה, שעובדים ומתפקדים דומה לנ"ט).
- אני באופן אישי מרגישה נעים יותר להיות בחברה של אנשים עם קווים אוטיסטים, מאשר להיות עם נ"ט.
ויש עוד דברים חיוביים, אין לי זמן כרגע לכתוב את כולם אבל יתכן שעם הזמן וההכרות שלך עם הנושא את תגלי עוד יתרונות

תודה

איזה כיף לקרוא, אני כבר מתחילה להסמיק
שיש לי ילד אוטיסט,
אני לא מבינה למה המילה הזו "אוטיסט" עושה לא טוב בגוף, אולי יחשבו להחליף את המילה הנוראית הזאת...
כולה איזה יווני שהמציא אותה... צריך לחשוב על משהו עם משמעות יותר חיובית כמו:"יוניק חברתי" או משהו.(סתם חושבת בקול כתב)
ותודה רבה לך גלית על התגובה המקסימה

dina199

New member
הבעיה לא במילה

הבעיה היא באמת המשמעויות שכל מני גורמים נתנו לה ודואגים לשמר את המשמעויות האלה

anitaronen

New member
אוטיסטים מבינים היטב את הצרכים של עצמם

לי אומרים שהבן שלי לא מבין- כי הוא לא יודע לכנות בשם?
אבל הוא כל כך מדוייק, הוא מתעקש ללכת לפי התחושות שלו, ולא לפי הסביבה, והוא נחשב חריג, הוא לא התאים את עצמו לקצב של גן ילדים רגיל- וזה תמיד נראה לי כל כך נורמלי וחכם...
זה יכול להיות קיצוני מאוד כשרע לו- לא יאכל לא ישתה
אבל כשטוב לו הוא מתוק ופתוח ומשתף!
הוא נקרא אוטיסט כי קשה לו כשאני עושה מעברים חדים (מחנות ספרים קופצת לקנות גרביים) והוא מקשה עלי ומתעקש וצועק - אבל אם אני רק לרגע אסתכל לו בעיניים ואסביר לו את המטרה (זה לא מספיק להגיד- הולכים לקנות גרביים), אחכה להבנה ולהסכמה שלו- אז שוב- הוא זורם ומקסים -
וזה גם מרגיש נכון מאוד- הוא שותף, הוא קיים הוא לא נספח ונגרר והוא דורש שאתייחס אליו בצורה המתאימה לו- במלוא הכבוד- ועל כך הוא נקרא חריג...

dina199

New member
על דברים כאלה אני אומרת

שא"סים כך כך הגיוניים (הגיוניים בצורה מוחלטת) שההגיון הזה יותר מדי עבור נ"טים .

מבחינתי הסבר מדוייק של מטרה, הבנה והסכמה - הם דברים מאוד הגיוניים בסדר העניינים של העולם

anitaronen

New member
פניה אישית

הי דינה. אני מעריכה את הכנות שלך והפתיחות, אני לא מוצאת איך פונים בפניה אישית אבל אם זה נוח לך את מוזמנת לחזור בפניה אישית.
הבנתי שהצגת את עצמך כאספרגר, אין שום ספק שאת אשה חכמה ורגישה מאוד לזולת, לדעתי אחת הרגישות בפורום הזה לצרכים של אחרים. הבן שלי מאוד קוגנטיבי כמו שפרטת, ונראה שהוא מבין יפה צרכים של אחרים, מניעים כוונות וכד', קשה להתקיל אותו בכל מיני תרגילים וסיפורים הוא תמיד עולה בסוף על העניין אם זה כפל משמעות אירוניה וכד'...
אני מנסה להבין למה הוא שונה ולא ממש מבינה, גם הדיבור שלו לא תבניתי ותחומי עניין רחבים,
יש לו חברים שהוא יצר איתם קשרים ספונטניים, גם נ"ט וגם אוטיסטיים, אחד על אחד הוא מסתדר מצויין, נראה לי שבקבוצה קשה לו הרבה יותר. משהו מעמיס עליו מידי.
האם את יכולה לתאר קצת את החוויה של איך זה להרגיש להיות אספרגר, כלומר- אני לא יודעת אם אתם דומים במשהו אבל בכל זאת..

למעלה