לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'מה היו הסימנים שבגללם הלכתם לאיבחון ?'
מה היו הסימנים שבגללם הלכתם לאיבחון ?
<< ההודעה הנוכחית
15/08/2011 | 17:25
105
1653
זו שאלה נפרדת בהודעה נפרדת , לא קשורה לאף אחד בצורה אישית, ללא קשר ספציפי להורה או לא , לא"ס או לא.
לכן אף אחד לא אמור לקבל את אותה  כביקורת, להיפגע ממנה ו/או להיבהל ממנה. זאת פשוט שאלה.

ההנחה היא שכשאין  שום דבר שמפריע בחיים ,  לא רק שלא הולכים לאיבחון, אפילו לא מכירים מלה כזאת.

אז אם מישהו הגיע לאיבחון סימן שהיו מספיק סימנים שהפריעו לו בחיים, וגם מספיק חזק כדי להתגבר על 'נשמות טובות' שאומרות שהכל יעבור ולא להיות היסטרי.
לכן אם אנשים ירשמו את הסימנים, אנשים אחרים יוכלו לקרוא את זה  (ובלי שום משקעים רגשיים מכל הצדדים)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה התחיל עם הגננת שרמזה בעדינות '
זה התחיל עם הגננת שרמזה בעדינות
15/08/2011 | 18:01
233
שהילדה הולכת לאיבוד בגן שלה: זוחלת מתחת לשולחנות. מכניסה כל דבר לפה.
לא משחקת עם הילדים. זה בגדול ולהזכיר הגיל הוא 4.
במשך חצי שנה סרבתי להכיר באמת עד שהיא אמרה לי שהיא מזמינה מישהי לתצפית
ואני חייבת לאשר כי זה מטעם מתי"א.
מאז הגלגלים התגלגלו ואנחנו מאובחנים.

עם הבת השני שוב הגננת רמזה בעדינות הפעם היו בעיות אחרות: לא רצתה להיות
בריכוז עם הילדים, סרבה לעשות עבודות יד, סרבה לשחק במשחקים מסויימים, היתה
נעולה רק על משחקי בוץ ומים.
אחרי שהתברר שגם היא צריכה משקפיים וחלק מהבעיות ירדו הגיעו בעיות חדשות,
אין לה טוסיק לשבת לסיים משימות עד הסוף (מוכר עד כאב מבעלי שהוא כמובן מאובחן).

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'האיבחון בא אלי'
האיבחון בא אלי
15/08/2011 | 18:11
18
257
הייתי בשלב של חיפושים היה ברור לי שמשהו לא כמו אצל אחרים

הלכתי למבחן התאמת עבודה והכל היה רשום בתוצאות מי שבדק את התוצאות אמר לי ללכת לאיבחון

ואובחנתי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם לי הוא בא'
גם לי הוא בא
15/08/2011 | 18:37
14
211

כמו רוב הדברים בחיים, שאני לא יזם גדול במיוחד

כשהייתי ילד היה ברור שמשהו לגמרי לא בסדר איתי ואנשים גם קלטו שאני מאוד מוזנח ולא מטופל אבל בזמני הקטע של אספרגר לא היה כל כך מוכר ונפוץ ולכן ניסו עלי כל מיני דברים ושום דבר לא עבד במיוחד אז הניחו לי וזה כי כמו הרבה אספים הייתי תלמיד מאוד טוב ואיש מאוד שקט שלא הפריע לאף אחד אז בשלב מסויים פשוט הניחו לי לנפשי ( נדמה לי ששמעתי מהסמכויות שמניחים שאני סכיזופרן או משהו כזה,בזמנו אוטיזם נחשב כסכיזופרניה של ילדים)

אחרי הצבא המשטרה עצרה אותי על שוטטות או משהו כזה (הייתי חסר בית וראו שאני מטורף) וכחלק מהפרוטוקל במקרים כאלה נשלחתי לאבחון (דווקא אצל האדם מהבכירים ביותר בארץ באותה תקופה) ותוייגתי כסכיזופרן קטטוני ומאוחר יותר זה שונה לאוטיזם בתפקוד גבוה כי למרות שיש דמיון מסויים ושטחי בין אוטיזם וסכיזופרניה יש גם הרבה הבדלים מאוד ברורים ומהותיים,הבדלים שזוהו בבירור על ידי 3 אנשי (נשות) מקצוע שונים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם אני לא טועה'
אם אני לא טועה
15/08/2011 | 19:25
11
166
סכיזורפניה מעניקה פרופיל 21  , איך הצלחת לשרוד את האבחונים של הצבא ? הם לא קיבלו את חוות הדעת של מוסדרות החינוך ?
ומה זאת אומרת "חסר בית ומטורף "?
גם אתה חשבת שאתה לוקה בנפשך  ,בהעדר שם אחר?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא הייתה חוות דעת של מוסדות החינוך'
לא הייתה חוות דעת של מוסדות החינוך
15/08/2011 | 19:53
10
147

והאבחון הזה לא היה רשמי אלא חשד של הגורמים הספורים שניסו להתערב אבל וויתרו בגלל שלא שיתפתי פעולה
כשאני הייתי ילד לא היה נהוג ממש להתעקש על טיפולים ואבחנות
מי שנשם פחות או יותר בצורה סדירה היה נחשב לאדם סביר ובלווא הכי המופרעות שלי התקבלה כמו שהיא וזהו עד שבסופו של דבר פשוט זרקו אותי מבית הספר

את האבחונים של הצבא שרדתי כי אם עוד לא ניחשת אז אני אדם די מאוד אינטלגנטי וכמו שכתבת אין דבר יותר קל מלעבוד על פסיכולוגים
זה כל כך ברור מה הם מחפשים,אתה פשוט נותן להם את מה שהם צריכים והרבה אספים בגלל שהם גדלו והתרגלו לחיות בתוך סביבה עוינת וזרה הם אלופים בסמלוצים
גם בצבא קלטו שאני לא ממש בן אדם כמו כולם אבל בצבא כמו בצבא זה היה חלק מההווי ,מה שנקרא קטעים,ובגלל שמקצועית הייתי ממש מעולה אז וויתרו לי על המון דברים
אני מאמין ששרדתי כי את רוב שירותי הצבאי עשיתי אחרי מלחמת יום כיפור שזה אומר שגם בסדיר הסתובבתי כל היום עם שערות ארוכות ועישנתי סמים ופשוט לא עשיתי חשבון לאף אחד (האמת שבשבתות הייתי מסתובב ערום בבסיס שזה משהו שהרבה אוטיסטים אוהבים אבל כנראה רק על הקוו בסיני אפשר לעשות את זה בלי לחטוף) ואף אחד לא אמר לי כלום כי היו מעוניינים בכישורים שלי הרבה יותר מאשר בסדר ומשמעת
זה אחד היתרונות שבשירות קרבי שזה גם מה שעלה בשרשור שעסק בגיוס מופרעי קשב שדווקא בשירות קרבי יכולים לחיות יותר קרוב לאופי הפראי שלהם

לא,לא חשבתי שאני לוקה בנפשי,לא עניין אותי להגדיר את מצבי הנפשי במונחי לקות וכאלה,עד היום זה פחות מעניין אותי,אבל אני לא מטומטם והיה לי ברור שכולם חושבים שאני מטורף

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זהו הרסת הכל '
זהו הרסת הכל
15/08/2011 | 20:31
4
124
עכשיו כבר השארים המבלבלים של איזה שהיא תמונה מתודית שהיתה לי עליך נהרסה התערבבה לה לפתע עם  דמות המופרע הערום שמחזיק צינגלה בחום הקיץ של .

שרתתי כמפקד ביחידה לוחמת עתירת אמצעי לחימה טכנלוגים , וכבר אז אני מבטיח לך שהיו אצלינו כאלה עם הפרעות קשב והיפרים (בצבא קוראים לזה מורעלים ) .רק שאז לא היה לזה שם
ומה אומר?, למדריכות בצבא יש יכולת להזריק למוח ידע , גם אם ישנת אולי 3 שעות ביומיים ההאחרונים. בקורס לכולנו היתה בעית קשב .
בכלל ,אני מעריץ של שיטת הלימוד הצבאית .

הסתפרת מאז ?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל הרי זה כל הקטע'
אבל הרי זה כל הקטע
15/08/2011 | 20:53
3
83

שעולה כאן גם ממה שרוב ההורים מספרים,שמאוד קשה ל"אכול" אוטיסטים או ליצור מהם תמונה מתודית שלא תתנפץ בדרך כלל ברגע הכי פחות מתאים וצפוי
המשפט ששמעתי הכי הרבה בחיים זה "אנחנו פשוט לא יודעים איך לאכול אותך"
אגב,שימשתי גם תקופה מסויימת כמדריך לחלקים היותר מורכבים של אמצעי הלחימה בקורס פיקודי(ברור,אני הרי אספי ומערכות מורכבות זה הדבר הכי פשוט בשבילי(ודברים פשוטים זה הדבר הכי מורכב בשבילי))

הסתפרתי מאז הרבה פעמים ובדרך כלל אני משתדל להקפיד על מראה חנוני למהדרין אם כי משום מה זה לא תמיד הולך לי בקלות
אם יש יתרון לאוטיסטים זה שרבים מהם נוטים לשמור על שיער מלא בצבעים מקוריים גם בגילים מופלגים כמו שלי
לדעתי שחוקרים מבנים גנטים אופיינים לאוטיסטים צריכים לחקור גם את התופעה הזאת כי לפחות אצלנו זה משפחתי וקראתי גם בפורומים אחרים שהרבה אוטיסטים נוטים להיראות הרבה יותר צעירים מגילם ואם זה באמת נכון אז אולי צריך לנסות להבין שבאמת אין טעם לדחוס אותם לסולמות התפתחות וצמיחה שמתאימים לנורמה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תיהיה לי תשובה'
תיהיה לי תשובה
15/08/2011 | 21:32
2
71
עוד 30 שנה שהבן שלי יגדל
בנתיים הוא מתדהר ברעמת שיער מתולתלת (שטנית\קצת בלונד)
והוא הכי יפה מבין כל הילדים בגן שלו ואולי בעולם .
באמת!
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני בטוח'
אני בטוח
15/08/2011 | 21:58
1
75

בתור ילד הייתה לי רעמת בלונד מתולתלת וכולם היו מתפעלים מהילד שנראה ממש יפה כמו מלאך
משום מה זה אופייני לאוטיסטים
אין לי מושג מה זה אומר
אני כבר זקן ולכן אשאיר לך את העבודה לברר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יפה כמו מלאך....'
יפה כמו מלאך....
16/08/2011 | 16:36
81
אני שומעת הרבה את המשפט הזה לאחרונה... זה עושה לי צמרמורת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ותשובתך לשאלה של דינה, '
ותשובתך לשאלה של דינה,
15/08/2011 | 22:15
4
105
אם הבנתי נכון, היא שלא פנית לאיבחון
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כמו שהסברתי ,הוא פנה אלי'
כמו שהסברתי ,הוא פנה אלי
16/08/2011 | 02:39
3
84

לא תמיד זה סביר או הגיוני שא"ס יפנה לאיבחון בעצמו כי במבחינתו הרי אין לו תסמינים,זה החיים שלו
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בדיוק כך. אח שלי בכלל לא חושד שיש לו משהו'
בדיוק כך. אח שלי בכלל לא חושד שיש לו משהו
16/08/2011 | 09:44
2
78
למרות שרמזתי לו. מבחינתו הוא מושלם וכל שאר העולם אידיוטים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני ממש לא חושב שאני מושלם'
אני ממש לא חושב שאני מושלם
16/08/2011 | 10:31
1
60

ובדיוק בגלל זה מאוד קשה לי לקבל עזרה,תמיכה והבנה מאידיוטים שחושבים שהם מושלמים
אני לא חושב שיש  לי "משהו" אלא שנראה שאני די או אפילו מאוד שונה מהממוצע אלא שבמקום להבהיר לי את טיב השונות הזאת ולחקור אותה בצורה עיניינית,מדעית ומקדמת האידיוטים שבטוחים שהם מושלמים מנסים לתקן אותה כאילו היא מחלה או לקות ועל ידי כך רק מנציחים את סבלי ומחריפים את בעיותיי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-' ברור שאתה לא חושב כך.'
ברור שאתה לא חושב כך.
16/08/2011 | 11:00
47
אתה מודע מאוד לעצמך ואתה גם כותב כאן.
אח שלי  חושב שהוא מושלם והוא לא מודע לשום דבר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שרציתי לפנות לביטוח ליאומי'
שרציתי לפנות לביטוח ליאומי
15/08/2011 | 20:29
88
איזו פסיכאטרית שפניתי אליה גם כן אבחנה אותי כסכיזופרני ובעיות אישיותיות

עד היום יש הרבה שלא מתמצאים בספקטרום

ני לא כל כך הייתי תלמיד טוב והייתי רב מכות ממוצא של פעם בחצי יום

אבל עדיין תמיד מצאתי עצמי בכיתות של הטובים נגד רצוני

אף פעם לא הבנתי למה הרעים והפחות מוכשרים מקבלים כל כך הרבה חופשיות ודווקא המוכשרים והחרוצים נאלצו לעבוד קשה להיות בשיעורים ומבחנים

זה כאילו הם מקבלים עונש כי הם ישתפו פעולה עם העונש ומי שלא משתף פעולה עם העונש מקבל פרס

ני רואה את כל האנשים האלה שהיו או בכיתה כאן או כאן וזה בכלל לא ברור שאלו מהכיתות החרוצות יצאו יותר טוב מהפחות טובות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סליחה שאני שואלת שוב'
סליחה שאני שואלת שוב
16/08/2011 | 08:22
84
עדיין חסרה לי תשובה מדוע פנית או הופנית לאבחון בספקטרום.
אתה כותב על זה "מאוחר יותר זה שונה לאוטיזם בתפקוד גבוה".
אתה מתכוון שנעשה איבחון חדש, מאוחר יותר.
אז אנחנו חוזרים לשאלה של דינה.
כמו הרבה מילדינו, היה לך איבחון אחר לפני שאובחנת כאוטיסט.
אם אני מבינה נכון, אתה או מישהו אחר לא הסתפק באיבחון זה ופנה לשנות אותו.
איך זה קרה?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה היה רשום'
מה היה רשום
15/08/2011 | 19:14
2
104
זה קטע , ואיך הוא אמר לך את זה ? , מה לדעתך 'הסגיר' אותך ?
מעולם לא תפסתי יותר מידי מפסיכולוגים תעסוקתיים אולי בגלל הקלות שבה ניתן להטעות אותם. יכול להיות שאני צריך לשנות את תפיסתי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש לו בן בספקטרום'
יש לו בן בספקטרום
15/08/2011 | 20:21
1
109
אז הוא הכיר

הוא ביקש להיפגש איתי והוא לא ממש התיחס למבחן אלא שאל אותי שאלות

רק דבר אחד הוא כן התיחס ממש זה על קושי ביחוס ההבעות פנים הנכונות למשפטים הנכונים שקיבלתי ציון מאוד נמוך ביחס לרוב הנבחנים

ועוד כמה דברים בדרך אגב כזה

אוי זה היה יום נהדר בחיים שלי סוף סוף כיוון

טוב העיקר שאחרי זה בבית אחד הצליחו לחסל לי את התקוות שמשהו טוב יקרה

טוב זה גם היה באשמתי רציתי לחיות באשליה שהם ידעו איך לעזור לי ועשיתי את זה

אבל עכשיו שוב חוזרים לי התקוות:) ואף חד לא יוכל לקחת לי אותם:)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון '
נכון
15/08/2011 | 20:42
42
אני זוכר שיש סעיף "קומיקס" , אף פעם לא הבנתי למה הם שמים אותו
ומה אמורים להסיק ממנו ...
יופי שנפלת עליו , בוחן אחר בטח לא היה מבין מה זה בכלל אומר (אולי מציין 'תמימות' ?! בדוח שלו)
יופי על התקוות .
שלא ילקחו !
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ההשוואה בין אחותו, שקרובה לו בגיל, הביאה אותי'
ההשוואה בין אחותו, שקרובה לו בגיל, הביאה אותי
15/08/2011 | 19:03
163
למסקנה שמשהו לא בסדר עם הילד.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הסימנים'
הסימנים
15/08/2011 | 21:41
185
אצל נדב - קלינאית התקשורת שאליה הגענו בגלל שהוא לא דיבר התעקשה שיש בעיית תקשורת ושצריך איבחון.
אצל יותם - הוא היה במשבר, הראה תסמינים של דיכאון קליני.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא היה HIGH NEED כבר מהתחלה.'
הוא היה HIGH NEED כבר מהתחלה.
15/08/2011 | 21:56
13
206
קוליק מגיל צעיר.
בגיל שנה וחצי התחילו התקפות זעם.
בגיל שנתיים וחצי הופיעה חזרתיות (אני רעב. אני רעב. אני רעב. אני רעב)
קצת אח"כ אקולילה (זה הפך לספורט: בואו ננחש את מי הוא מחקה).
התסמינים האוטיסטים היו קלים והיו שם מהתחלה: קשיים בהבעת מנעד רגשות, קשר עין קצר, אי פניה לילדים וכן למבוגרים, ריחוף ועוד.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הריחוף כל כך זכור לי מגיל מאד צעיר '
הריחוף כל כך זכור לי מגיל מאד צעיר
15/08/2011 | 22:06
12
83
לצפיה ב-'מה הכוונה 'ריחוף' ?'
מה הכוונה 'ריחוף' ?
16/08/2011 | 09:37
11
65
לצפיה ב-'הרבה א"ס נתפשים כאסטרונאוטים'
הרבה א"ס נתפשים כאסטרונאוטים
16/08/2011 | 10:36
10
157

כמרחפים בעולמות אחרים וגם ההליכה שלהם כאילו לא נוגעת ברצפה
מרחפים זה אנשים שחולמים בהקיץ,שחיים בעולם משלהם ולא נוגעים ומתערבבים ברעשי הסביבה ובכל המשחקים של התן והקח אלא צפים להם בספירות שלהם
לצערנו זה נחשב לקות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כאילו כלום לא מעניין אותם, לא העולם מסביב '
כאילו כלום לא מעניין אותם, לא העולם מסביב
16/08/2011 | 11:18
7
131
היינו מטיילים בעגלה ורק הילדה היתה מביטה על העצים, חיות וכו, והוא היה אדיש, לא מסתכל ולא מתעניין. כאילו שזה לא שם, כאילו אני, שהייתי מפנה את תשומת ליבם, לא שם. רק הבת שלי היתה מתעניינת. ושם ידעתי כבר שיש בעיה, אבל לא ידעתי מה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זאת אומרת היה חסר ביטוי חיצוני'
זאת אומרת היה חסר ביטוי חיצוני
16/08/2011 | 11:43
1
112
של עניין. להסתכל על עצים וחיות כך שאנשים אחרים ייראו שאתה מסתכל.
אז גם אני מרחפת .
אני חושבת כל כל מני דברים (כולל להסתכל עליהם) בלי שיהיה לזה ביטוי חיצוני.
בד"כ מגדירים את זה כ'בהייה' ולא 'ריחוף' (כי רואים שמבט של בן אדם לא ממוקד לכן חושבים שהוא 'בוהה')
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה שמוזר שדווקא היום הוא הראשון שמבחין בכל '
מה שמוזר שדווקא היום הוא הראשון שמבחין בכל
16/08/2011 | 14:37
125
מיני תופעות טבע/נוף.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אולי זו טעות לראות את זה כך'
אולי זו טעות לראות את זה כך
16/08/2011 | 12:19
1
106

כי הרבה פעמים דווקא הריחוף מצביע על התעניינות מאוד עמוקה ונוגעת בהכל רק שבדיוק בגלל זה היא פחות מתבטאת כלפי חוץ
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני חושבת ככה'
גם אני חושבת ככה
17/08/2011 | 21:19
39
לצפיה ב-'והכי שובר לב אצלנו היה'
והכי שובר לב אצלנו היה
16/08/2011 | 16:32
2
144
שזה היה אותו הילד.
הייתי מטיילת איתו בעגלה והוא הביט והצביע והתעניין וניסה אפילו לדבר. ואז אותו הילד הפך להיות אדיש ולא מתעניין וסגור בבועה שלו באותה הסיטואציה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה באמת שובר לב...'
זה באמת שובר לב...
17/08/2011 | 08:47
1
100
לצפיה ב-'אל תהיה עצוב'
אל תהיה עצוב
17/08/2011 | 09:08
98
זה היה לפני שנתיים. מאז שהתחלנו טיפול  אינטנסיבי הנסיגה שלו נעצרה והוא מאוד מאוד התקדם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני באמת חשבתי שהתכוונו להליכה'
אני באמת חשבתי שהתכוונו להליכה
16/08/2011 | 11:44
54
לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
18/08/2011 | 21:57
84
אני גם סוג של אסטרונאוט כל עוד לא גוררים אותי אל הרצפה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הפנו אותנו מ"טיפת חלב" בעקבות בדיקת התפתחות.'
הפנו אותנו מ"טיפת חלב" בעקבות בדיקת התפתחות.
16/08/2011 | 00:41
170
הילד לא עשה שום דבר שהיה צפוי לעשות בגילו (שנתיים וחודש): לא דיבר ולא מילא הוראות בכלל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנחנו הלכנו לאיבחון כי...'
אנחנו הלכנו לאיבחון כי...
16/08/2011 | 00:53
4
213
עם הבן הגדול (10) - הלכנו לאיבחון בגיל 4, כי הגננת והפסיכולוגית של הגן לחצו מאוד. אמרו שלבני יש קשיים חברתיים קשים והתנהגות מוזרה ועקשנית וקושי בקבלת גבולות (הוא גזר בגדים של ילדים אחרים ושל עצמו ואפילו שיער של ילד אחר, אז אמרנו לו לגזור רק דפים, אז הוא גזר לגננת את כל הקישוטים שהיו על הקירות ואמר שזה דפים).  הגננת והפסיכולוגית של הגן אמרו שאם נלך לאיבחון הוא יקבל גננת שיח והיא תעזור לו בכך, דבר שכמובן אינו נכון ואינו מתאים. גם בטיפת חלב אמרו לנו שיש קשיים, ואמרנו להם שאנחנו הולכים לאיבחון בגלל הגן. אבל אנחנו לא הפנמנו כלום, ואמרתי באיבחון שהכל בסדר איתו הוא רק עקשן מאוד וקשה לו חברתית, אבל זה בגלל שהוא היה בבית עד גיל 3 ושיש לו גננת חדשה ומקפידה מידי והם סיכמו שלילד יש קצת קשיים מוטוריים וחשד לADHD ועוד אין ספור קשיים ואמרו שנישאר במעקב ושנקבל הדרכת הורים ושחיה טיפולית ואפילו המליצו על גננת שיח. שנאתי את האיבחונים והחיטוטים ולא רציתי שיתנו לו ריטלין, כי הרגשתי שזה לא ADHD . קיבלנו עוד הדרכת הורים מהפסיכולוגית של הגן, והיא אמרה שצריך ל"אלף את הילד" (כנראה התכוונה לABA, אבל לא היה לי מושג מה זה), ואני חשבתי שזה נורא ואיום ויותר לא הלכנו לפגוש אותה. וכמובן שגננת שיח הוא לא קיבל (באיבחון עכשיו הבנתי שאין סיכוי שהיינו מקבלים גננת שיח על קשיים חברתיים והתנהגותיים) ולא ידעתי מה זה PDD בכלל. אחר כך הוא היה בגן רגיל ללא עזרה, והיו לו המון קשיים בעיקר חברתיים, אבל מצד שני, הוא היה "גאון" - הוא ידע כפל בגיל 4 וחילוק בגיל 5. הוא התחיל לקרוא מילים בגיל שנתיים ובגיל 3 כבר קרא כמו ילד בכיתה א'. אז ביקשתי להתחיל מאוחר בעבודה בבוקר, וכל בוקר הלכתי איתו לגן ושיחקתי איתו ועם עוד ילדים וזה עזר קצת. בכיתה א' אמרו לי שיש לו קשיים חברתיים והתנהגותיים ושנלך לאיבחון ולא הסכמתי. אז הם עזרו לו כמה שיכלו והמורה היתה מקסימה והתחשבה בו המון. בכיתה ב' גם היתה מורה נפלאה ועזרה לו המון והם הפגישו אותנו עם פסיכולוג ביה"ס וניסו ללחוץ על איבחון ושוב לא יצא מזה כלום . אבל בכיתה ג' היתה לו מורה נוראית שבזכותה הלכנו לאיבחון, כי היא לא התחשבה לו בכלל, ובגלל זה גם סיפרה לנו דברים שלא ידענו. וביה"ס ממש לחץ שנלך לאיבחון, אחרת הוא לא יקבל שום עזרה ושום התחשבות. אז הלכנו לאיבחון, וקיבלנו תוצאות שלא ציפינו להם בכלל, כי לא ידענו מה זה PDD בכלל. ובעלי לקח את זה בקלות ואני חטפתי שוק.
התחלתי לקרא על הסימנים המוקדמים בעקבות האיבחון של הגדול, ופתאום ראיתי שהקטן שלי, יש לו כל מיני סימנים. בגיל שנתיים הוא עדיין אמר מילים בודדות וכמעט לא חיבר אותם למשפטים (אפילו לא של 2 מילים), אלא אם כן חזר אחרינו - ואת זה עשה כמעט כל הזמן, כמו הד לכל דבר. הוא הרבה פעמים לא הגיב כשקראתי לו. הוא היה דוחף את מי שניסה לחבק אותו, הוא לא עשה "שלום" ביד ולא "כן" ו"לא" בראש ולא הצביע על מה שרצה, אלא פשוט לקח. והיו לו התפרצויות בכי מוקצנות שלא הבנו ולא הצלחנו להרגיע אותו דקות רבות. והוא היה מסתובב המון במעגלים ומסובב גלגלים וצעצועים כאילו היו סביבון. והוא לא דיבר עם ילדים או מבוגרים מחוץ למשפחה ואף "נעלב" או הסתגר כשהם דיברו איתו. והוא לא הושיט ידיים כשרצינו לקחת אותו מאבא לאמא וההיפך. והיה לו קיבעון איפה לשים כל מיני דברים ולא להזיז אותם משם והיו עוד המון סימנים, אבל אם לא הייתי הולכת לאיבחון עם הגדול, בטוח שעדיין לא הייתי הולכת לאיבחון עם הקטן, כי לא ידעתי מה זה PDD. והוא לא עבר גם את בדיקת התקשורת של טיפת חלב, שאמרו לי בהתפתחות הילד שהיא מחמירה מידי ולא מעידה על כלום (אז למה עושים אותה?)
ועד שהגענו לאיבחון המצב כבר היה קצת יותר טוב, ועכשיו הוא הרבה יותר טוב בזכות הטיפול של הקלינאית - אבל עדיין יש לו קושי ב"שפה פרגמטית" לדבריה והוא לא מדבר ממש ברור (ויש לו אינטונציה מוזרה בדיבור) ואנחנו באמצע האיבחון איתו - אני לא יודעת אם הוא אס או לא. אני חוששת שכן, כי עדיין יש לו התנהגויות מוזרות (למשל, הוא צוחק כשאני נוזפת בו ומתעקש על דברים מוזרים ועדיין לא מדבר מיוזמתו עם ילדים מחוץ למשפחה, אבל עונה להם במילים בודדות), אבל בעלי בטוח שלא. הקלינאית בהתפתחות הילד אמרה שכן, אבל הפסיכולוג אמר שמוקדם מידי להגיד, אבל לדעתו הוא לא אס, למרות שגם לדבריו יש לו קשיים רבים, אבל שנבוא לבדיקת מעקב (בזמן). אנחנו מחכים לבדיקת הרופא (שבגלל השביתה נדחה מאוד).  
- אבל הוא כבר בן 3 ועדיין לא קורא-ולדעתי זה סימן מצויין
שנה הבאה הוא יכנס לגן רגיל, אחרי שעד עכשיו היה בבית, ואני נורא נורא דואגת מה יהיה ומקווה לטוב.
אני שמחה על השאלה שלך דינה, כי אני עשיתי הרבה טעויות מחוסר ידע. אני מקווה שאנשים יקבלו מספיק ידע כדי לא לחזור על טעויות של אחרים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני שמחה שאת שמחה על השאלה '
אני שמחה שאת שמחה על השאלה
16/08/2011 | 09:42
116
כי העירו לי שאנשים (נראה לי הכוונה הייתה בעיקר לאמהות) לא רוצים שאלות , כי שאלות גורמות להם לחשוב שמבקרים אותם, שהכוונה של שהאלות (מבחינתם) זה לבקר למה לא פנו לאבחון קודם , כי השאלות שלי דורכות על יבלות ומגבירות את רגשי האשמה שלהם . ואמרו לי (לא פעם אחת) שלמעשה התמיכה שאנשים רוצים   זה רק שיגידו להם שהכל יהיה בסדר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תוספת :'
תוספת :
16/08/2011 | 09:56
2
123
צחוק על הערה או נזיפה זה לא סימן שזה מצחיק אותו אלא שהוא לא הבין את זה ו/או שהוא לא יודע איך להגיב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודעת.....'
אני יודעת.....
16/08/2011 | 14:35
1
103
עד לפני שנה בערך הגדול שלי עדיין היה צוחק כשכעסו עליו או צוחק פתאום סתם בלי סיבה.
וכבר בגן בגיל 3 הגננת אמרה לנו שהיא נוזפת בו, הוא צוחק- וזה לא בסדר, כי זה צחוק לא במקום. וזה קורה עכשיו גם עם הקטן.
אז הבנתי שכנראה זה בגלל שהוא לא יודע איך להגיב נכון למצב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-' למי שיש ילד בספקטרום'
למי שיש ילד בספקטרום
16/08/2011 | 15:42
113
כבר עשה דוקטורט בנושא .העיניים הרבה יותר חדות .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"משהו מפריע" לא חייב לילד עצמו דווקא'
"משהו מפריע" לא חייב לילד עצמו דווקא
16/08/2011 | 01:58
5
177
יכול להיות גם לגורמי הסמכות (גננת בעיקר), ולאו דווקא כי הוא מפריע לאחרים אלא סתם כי מפריע לה שהוא לא רגיל. אותי לקחו לאבחון בגן חובה מסיבה זו בדיוק - שמתי קצוץ על הגננת בנונשלנטיות. לא הפרעתי לאף אחד, פשוט שיחקתי והתעסקתי במה שאני רציתי והתעלמתי כליל מהנחיות אחרות. למשל, אני זוכרת מקרה שבו שיחקתי בתיאטרון בובות והגננת ניסתה להסביר לי שעכשיו כל הילדים יושבים ליד השולחנות ומציירים/גוזרים/מדביקים אז עניתי לה בנונשלנטיות שאני משחקת בתיאטרון. לא התחצפתי ולא עשיתי סקנדל, הייתי אדישה לחלוטין והמשכתי בשלי. הייתה עוד פעם שהיא פשוט חזרה ואמרה (חזרתיות ) "כל הזמן לא! כל דבר לא! אצל נועה הכל תמיד לא!" אחרי עוד פעם שהיא ניסתה לשכנע אותי לעזוב את המשחק ולבצע פעילות חינוכית אחרת וכל פעם הציעה משהו אחר. כמובן שעם הפסיכולוגית הייתי בדיוק כמו מכשיר חשמל מקולקל עם טכנאי ושיתפתי פעולה כמו בובה'לה אז היא שללה את חשד הגננת מכל וכל, ואני תקופה אחר כך אמרתי לאמא שלי שאני רוצה ללכת שוב למאבחנת כי זה כיף לשחק איתה במשחקים שלה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'את מאובחנת בספקטרום?'
את מאובחנת בספקטרום?
16/08/2011 | 07:46
1
59
לצפיה ב-'לא, תוצאת האבחון הייתה שלילה מכל וכל, כאמור.'
לא, תוצאת האבחון הייתה שלילה מכל וכל, כאמור.
17/08/2011 | 02:49
75
לצפיה ב-'התכוונתי למה שמפריע להורה.'
התכוונתי למה שמפריע להורה.
16/08/2011 | 08:47
2
95
כי הורה הוא זה שמחליט ללכת לאיבחון.
אם ילד לא יכול לדבר ולתקשר זה אכן מפריע לילד עצמו ועל כן גם להורה.
אבל אם למשל ילד לא מדבר עד אחרי גיל  3  (אבל אמא מצליחה להבין אותו)  או מצמצם את כמות המאכלים שלו - זה באמת לא מפריע לו , אבל מפריע להורה.גם חוסר שיתוף פעולה עם גננת זה דבר מפריע.
כששום דבר לא מפריע לאף אחד, אף אחד לא מעלה על הדעת ללכת לאבחון.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה נכון שההורה מחליט'
זה נכון שההורה מחליט
17/08/2011 | 03:03
1
79
ההורה לא חייב להיענות להפניה של הגננת, אבל זה עדיין לא אומר שזו יוזמה שלו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט'
לא הבנתי את המשפט
17/08/2011 | 08:42
31
לצפיה ב-'כבר כתבתי על זה'
כבר כתבתי על זה
16/08/2011 | 05:21
3
128
אני הלכתי לאבחון מיוזמתי. הייתה כתבה במעריב שדיברה על אספרגר, הכתבה הראשונה בארץ שעסקה בזה, והיא פשוט תיארה לי את עצמי. רק שלא היה מה לעשות עם זה כי האבחון לא היה נותן כלום, ובאותה תקופה עוד חלמתי על קריירה אקדמאית...
עם הזמן נוכחתי שברגע שעזבתי את האוניברסיטה הקשיים התעצמו  והחלו להתפתח אפשרויות עזרה. ואז פניתי לאבחון של ממש. שכלל גם שיחות עם בני המשפחה שלי על ילדותי כדי לראות עד כמה התסמינים היו שם קודם... (כן הם היו)....
אגב המאבחן שלי הלך למסלול בדיוק בגלל אותה כתבה - כי אמרו לו שיש משהו חדש שכדאי להתמחות בזה...
כך שכן, יש אוטיסטים שפונים בעצמם לאבחון,, ולא, זה לא אותו דבר שמישהו אומר את זה, ואפילו הוא איש מקצוע , לעומת אבחון מסודר ורשמי...
כי סתם פסיכולוג לא יכול לאבחן את זה בלי תהליך אבחון רשמי. ויש צורך גם באבחון רפואי.
אף אחד לא ישכנע אותי אחרת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה זה אבחון רפואי ?'
מה זה אבחון רפואי ?
16/08/2011 | 06:59
2
37
לצפיה ב-'אצל נירולוג או פסיכיאטר או רופא התפתחותי'
אצל נירולוג או פסיכיאטר או רופא התפתחותי
16/08/2011 | 07:48
1
39
לצפיה ב-'התכוונתי בעצם לאבחון משולב'
התכוונתי בעצם לאבחון משולב
16/08/2011 | 17:28
61
של פסיכולוג משתמחה בתחום ופסיכיאטר/נוירולוג שעובדים לפי הכללים המקובלים על המוסדות.
עשיתי קודם "סתם" אבחון אצל פסיכיאטר בכיר שפשוט שאל אותי שאלות ואז אמר לי "כן" שאני אספרגר... רק שזה לא אותו דבר כמו אבחון משולב מקצועי עם שאלון אישי ומשפחתי ושאלות לבני המשפחה...
אצל ילדים יש גם צילומי וידאו במידת האפשר...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב,אני אזהה אספי במבט אחד'
אגב,אני אזהה אספי במבט אחד
16/08/2011 | 07:30
25
152

בדיוק כמו שהומואים קולטים הומואים אחרים מייד

למומחים יש רשימה מסודרת של תסמינים ובדיקות ופרוטוקולים ולא פעם בדיוק בגלל זה הם טועים
ביחוד בקטע האוטיסטי שהחברה האלה נזילים ומשתנים בטירוף וכל יום ורגע אצלם זה משהו אחר

יש משהו ב"אנרגיה",במבט,ביציבה,בחוסר הסינכרון הניכר מאוד עם הסביבה,את הבדידות והזרות אפשר להריח מקילומטרים,הרי זו גם הסיבה שילדים אוטיסטים סובלים מהתעללות וזה לא שהמתעללים סיימו לימודי פסיכולוגיה או ניורולגיה בהצטיינות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בדיוק כמו שאפשר לזהות באינטרנט'
בדיוק כמו שאפשר לזהות באינטרנט
16/08/2011 | 09:44
9
118
ומה לעשות ולא כל הילדים האוטיסטים סובלים מהתעללות....
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון,בדיוק'
נכון,בדיוק
16/08/2011 | 10:40
8
75

ובאיזה שהוא שלב אולי בל זאת תנסה להבין שהכללה יכולה להיות נכונה ומדוייקת גם אם היא לא כוללת את כל הפרטים אלא רק את חלקם
ולכן ההגדרה שלא אוטיזם מתבססת על הצלבה של כמה הכללות חלקיות

מספר הרבה הרבה יותר גדול של אוטיסטים מהממוצע עובר התעללות בילדות,אגב,גם בבגרות,לא צריך להיות מומחה בשביל לדעת את זה או להבין את הסיבות לכך.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הכללה שכוללת רק חלק מהפרטים - זה חידוש מדעי'
הכללה שכוללת רק חלק מהפרטים - זה חידוש מדעי
16/08/2011 | 10:57
7
59
במיוחד כאשר הפרטים החסרים סותרים את ההכללה.
מי שיוכיח את זה מגיע לו פרס נובל...
ומשום מה יש לי את הרושם שאין אחד כזה בפורום....
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין שום צורך להוכיח את זה'
אין שום צורך להוכיח את זה
16/08/2011 | 11:04
6
65

עוד לא קם מדען שפוי שיטען שבידו הכללה שנכונה לכל הפרטים בעולם כל הזמן
בינתיים מה שיש למדע זה רק הכללות חלקיות וזמניות שמידת דיוקן משתפרת עם הזמן

מי שימצא הכללה שנכונה לכל הפרטים כל הזמן לא יקבל פרס נובל אלא יזכה לחיי נצח ויהפוך לאלוהים

זה שיש פרטים שלא מתעללים בהם לא סותרת את העובדה שמספר גבוה מהממוצע עוברים התעללות ואם אתה רוצה אז אפשר לעשות אפילו כאן סקר קטן שישווה את מספר ההורים ובני משפחה ואוטיסטים שמדווחים על התעללות ודחיה ונידוי לאלה שמספרים על קבלה שלמה
אם אתה באמת צריך את הסקר הזה אז באמת אין לי מושג איפה אתה חי אבל אני רוצה להגיד שאני ממש מקנא כי הייתי מת לכזאת יכולת הכחשה והדחקה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מנהלות בהודעה יש השתלחות אישית פרועה'
מנהלות בהודעה יש השתלחות אישית פרועה
16/08/2011 | 11:07
25
לצפיה ב-'אראנה נא להמנע מהערות אישיות'
אראנה נא להמנע מהערות אישיות
16/08/2011 | 11:44
21
לצפיה ב-'בטח שיש'
בטח שיש
16/08/2011 | 12:28
3
35
אני למשל לא בורח לאיזה מקום נידח ולא ניזון מהאינטרנט , אלא באמת רואה אנשים ומדבר איתם מסוגים שונים... ואני מכיר גם אוטיסטים אחרים שלא עברו התעללות. הם פשוט חיו להם בשקט בצד. לא צריך בשביל שום הכחשה והדחקה, צריך להיות מודע למה שקורה מסביב.

אז אם מישהו טוען טענה על אוטיסטים - חובת ההוכחה עליו... וזה שהוא מספר סיפור אישי זה רק סיבה לבדיקת סיפורים נוספים לראות עד כמה הסיפור נכון.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'צורך בפרטיות זה לא בריחה'
צורך בפרטיות זה לא בריחה
16/08/2011 | 13:02
2
28

אלא התמודדות שעדיין קשה מדי עם חברה שלא יודעת לכבד ולתמוך ולהבין קיום שהוא מוסרי ער ורגיש שאחד הביטויים שלו זה תחושת אינטימיות שמבוזה כל הזמן בגסות על ידי סביבה פרימיטיבית
ובפראפראזה על נחרצותך ,מי שלא מבין אז בוודאי שאינו מתקרב להבנה של אוטיזם בפרט ובכלל
הרבה מאוד אוטיסטים בוחרים בחיים רחוקים ממה שנחשב בטעות לחברה אנושית ומי שמשתמש בנתון הזה בשביל לנגח אוטיסט לא ראוי לדעתי לשמש בשום תפקיד הנוגע לאוטיזם

על הטענה העקרונית שלי שנגעה בחוסר האפשרות המדעית והאחרת לקיומה של הכללה מהסוג שעליה אתה כותב ועליה אתה נסמך אתה עונה בירידה לפרטי חיי שעליהם אינך יודע דבר וחצי דבר

אני אנסה שוב מתוך ידיעה ברורה שאין עם מי לדבר
זה שיש מקרים של אוטיסטים שבהם לא מתעללים לא שולל את הקביעה שמספרם של האוטיסטים שעוברים נידוי והתעללות והחרמות עולה על זה של הממוצע בהרבה מאוד סדרי גודל וההתעלמות המכוונת מהנתון הזה מאוד מרגיזה אותי
לדעתי היא אמורה להכעיס כל אדם בעל לב
גם אם מתעלמים מהטעות וההטייה המדעית הברורה שבהנחה שלך (משום מה בחרת לסתור את הטיעון הלוגי שלי על ידי היטפלות לאורח חיי) יש אין סוף נתונים שיתמכו בתפוצה החריגה והמבהילה והכואבת והמכעיזה שבה החברה הנורמטיבית נוהגת בחריגיה
ואני לא מסתמך על הסיפור האישי שלי בעניין זה
זה בכתובים
באין סוף מאמרים ומחקרים
ופעם אחרונה שהסתכלתי במילון
ובחיים
אוטיסטים היו מוגדרים כחריגים
ואם אתה צריך לשמוע את האמיתה הברורה הזאת דווקא ממי שברח לקצה הכי נידח והרחיק את עצמו מהעולם והחברה אז עולה כאן שוב התמיהה בדבר יכולת הבנת המציאות של אלה המעורבים כביכול בחיים
מה שגם מזכיר באופן לא מקרי את ההנחה המוטעית שאלה המרחפים והבוהים הם אלה שמנותקים מהמציאות
ולא רק מזכיר אלא גם מפריך והופך אותה על פניה
ומראה פעם נוספת שאנשים שנדמים ומואשמים כמנותקים מחוננים לא פעם ביכולת הבנה הרבה יותר מציאותית של החברה והעולם סביבם מאלה שמתערבים בכל דבר
כדאי לזכור את זה גם כשמשקיעים כל כך הרבה מאמצים לשלוף אוטיסטים מהבועה שלהם
אלה הנ"ט שחיים בבועה ולא האוטיסטים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'פה נמחקו הודעות,מבקשת מכולם להשאר עניינים.'
פה נמחקו הודעות,מבקשת מכולם להשאר עניינים.
16/08/2011 | 14:19
12
לצפיה ב-'ואיפה כתבתי עליך?'
ואיפה כתבתי עליך?
16/08/2011 | 17:41
11
לצפיה ב-'גם אני מזהה אותם, ואני נ"ט'
גם אני מזהה אותם, ואני נ"ט
16/08/2011 | 11:19
13
43
לצפיה ב-'חוץ מאלה שטועים לגביהם'
חוץ מאלה שטועים לגביהם
16/08/2011 | 12:06
11
71
והם סתם רדומים, או עייפים, או עולים חדשים שלא מבינים את השפה...  או סתם ילד שמתרגש או עצוב? או בדכאון?
יש מקרים חריגים שאפשר לשער, אבל אי אפשר לזהות ללא אבחון...
התנהגות בחברה זה לא הקריטריון היחיד לאוטיזם.. צריך להכיר את הבן אדם או הילד בכמה מצבים לאורח תקופה ...
אותי למשל אף פסיכולוג לא זיהה כאוטיסט... וגם לא יזהה...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יכול להיות שלא כל אלה שאני חושבת שהם אוטיסטים'
יכול להיות שלא כל אלה שאני חושבת שהם אוטיסטים
16/08/2011 | 14:41
2
70
האם כאלה, אולי יש להם משהו אחר? אבל יש ילדים שאני רואה שבאופן די מובהק הם בספקטרום.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל יש להם משהו.'
אבל יש להם משהו.
16/08/2011 | 15:41
1
52
העין שלנו מנסיון כבר יותר חדה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברור'
ברור
16/08/2011 | 17:42
42
גם אני מסוגל להעלות חשד.. אבל מדובר בחשד בלבד... לא באבחון....
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני לא.'
גם אני לא.
16/08/2011 | 22:44
4
53
אורגינל, זה בלתי נתפס.
אתה יודע ? אני כתבתי לאיזה מנהל פורום אחד, אידיוט, שהאוטיסטים יותר חכמים ממנו, אבל ממש לא התכוונתי לאנשים מהסוג שלך או של שני החבר'ה האחרים.
התכוונתי לאוטיסטים הקלאסיים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני ,למשל,ממש שמח להיות אידיוט'
אני ,למשל,ממש שמח להיות אידיוט
17/08/2011 | 03:41
3
49

אולי זה לא קשור למה שכתבת או התכוונת אלא יותר משהו אסוציאטיבי שקפץ לי לראש(כאמור, אני מטומטם) אבל מאז שהייתי ילד קטן היה נראה לי שיש גם פן נורא מכוער ונצלני ואטום בהתייחסות לאוטיסטים הקלאסיים כמלאכים
איפשהו זה מזכיר קצת את היחס ה"קלאסי" לאשה בקטע של "תהיי יפה ותשתקי" וגם בגלל זה נדמה לי שלמען סיכויי ההישרדות של כל היופי האין סופי שבנקיון הרגשי ו"האנרגטי" והיכולות המדהימות גם כנוכחות שמשנה את הסביבה מעצם היותה יש טעם וצורך אפילו דחוף לנסות ולפרוט לפחות חלק מהדברים דווקא לרמה הכי קטנונית ומכוערת ומרגיזה ולא נוחה ולא נעימה כי הרי חלק ממה שכל כך מיוחד ונוגע ומדהים בנוכחות גם של האוטיסטים הקלאסים שלא יכולים לדבר בכלל זה שהיופי הרוחני שלהם נוגע באדמה ואם הם מתפרצים ומנסים להרוג את עצמם או משתתקים לעד בתוך קליפתם הנאטמת זה בדיוק בגלל שמעבר להיותם קישוט יפהפה לסביבה הם גם בעיקר הכי בני אדם פשוטים שצריכים אין סוף אהבה בשביל לבטא את האין סופיות של אהבתם לסביבה והסיבה שהם מקבלים בעיקר קדחת עוברת דרך כל פרטי השיגרה הכי מייגעים וקטנוניים ומכוערים שזה בדיוק הדבר האחרון שאנשים רוצים ומצפים לשמוע מיצורים כל כך מלאכיים
כדי לגעת במציאות הקסומה צריכים להיות הכי אמיתיים וכדי לגעת בשמיים צריך להיות הכי באדמה
רק נגיעה בזמן אמיתי יכולה לשחרר את האוטיזם מהתמונה שנרקסיסטיות הסביבה לוכדת אותם בתוכה
שזה תשומת לב אמיתית ונתינה שלה יש מחיר אמיתי שהוא מעבר ללקנות בזול ולמכור ביוקר שמהווה את הקוד שמפעיל את הסביבה כיום למראית עין כמהות כוזבת שלכן מציבה יותר מדי אוטיסטים קלאסים לחיים של סיוט אין סופי
לסביבה זה לא משנה כי הם יפים ושקטים כמו תמונה ויש להם יציאות כל כך יפות ומלאות אהבה והשראה שאף אחד לא רואה ומרגיש איך בפנים כל מה שיכול להיות הכי יפה בהם נרקב למוות ביסורים נוראים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"פרטי השיגרה הכי מייגעים וקטנוניים ומכוערים"'
"פרטי השיגרה הכי מייגעים וקטנוניים ומכוערים"
17/08/2011 | 07:09
2
37
זה תיאור מדוייק של אותו מנהל פורום.
ולכן האוטיסטים הקלאסיים יותר חכמים ממנו. בהרבה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא תיאור של אף אחד אלא של מצב'
זה לא תיאור של אף אחד אלא של מצב
17/08/2011 | 07:21
1
20

ולכן השאלה היא איך מתייחסים לאותה שיגרה שנחשבת כמובנת מאליה ולכן גם מאלפים ילדים אליה דרך מה שנחשב בטעות ככישורים חברתיים
יש מי שמקדש אותם בלי שאלה ובלי מחשבה וטועה לראות בהם את המציאות הבלתי משתנה
אוטיסטים בדרך כלל ממש לא יכולים להסתדר איתם בכלל
וכשכתבתי מה שכתבתי התכוונתי שלפעמים צריך לטרוח ולהסביר למרות שזה מייגע ומבאס לאללה איך בדיוק בפרטים הקטנים האלה של הקיום טמון כל מה שמכער את העולם ומונע מאתנו לגעת ולאהוב וליצור בכיף
בפורום הזה קוראים לזה כלהאשים את הסביבה במקום לקחת אחריות
אנשי המקצוע מתייחסים לזה כהתעקשות על דברים שהם טפלים וזניחים שמעידה על לקות

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וזה המצב של אותו אדם.'
וזה המצב של אותו אדם.
17/08/2011 | 20:23
7
לצפיה ב-'אף פסיכולוג - חוץ מאלה שממש מכירים את התחום.'
אף פסיכולוג - חוץ מאלה שממש מכירים את התחום.
17/08/2011 | 02:34
22
לצפיה ב-'אז איך אובחנת? מי כן זיהה אותך?'
אז איך אובחנת? מי כן זיהה אותך?
17/08/2011 | 21:22
1
24
לצפיה ב-'התחלתי מזיהוי עצמי דרך כתבה בעיתון'
התחלתי מזיהוי עצמי דרך כתבה בעיתון
18/08/2011 | 11:51
50
והמשכתי בקריאה. רק שאצלי המצב מורכב, כי קשה לראות את זה עלי באחד על אחד... זה התעורר לאחר שגם בן משפחה שלי אובחן והיו לו אותם מאפיינים כמו שלי.  בהמשך הלכתי לפסיכיאטר בכיר אחד דרך המושלם לבדוק את החשד וכזה אושר עשיתי אבחון משולב מקיף במקום מומלץ מאוד על פי כל התקנות של הרשויות.
ואני יכול להגיד שבין לשבת אצל פסיכולוג/פסיכיאטר  ולעבור אבחון משולב על כל ההליכים  יש הבדל של שמיים וארץ. כי באבחון רשמי התהליך כולל קודם שאלונים שמחזירים לילדות, וגם שאלות לבני המשפחה וראיונות איתם. זה תהליך עמוק של חשבון נפש, והתבוננות עצמית לא תמיד פשוטה וקלה. ממש לא כמו לשבת אצל פסיכולוג ולהגיד לו מה יש לך...
בניגוד לאחד הטיעונים הנפוצים בכלל לא בודקים בדידות חברתית אלא דברים הרבה יותר מורכבים. אם כי בדידות חברתית היא אולי תנאי הכרחי לאבחון...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני מזהה (ואני א"א, כנראה)'
גם אני מזהה (ואני א"א, כנראה)
24
לצפיה ב-'לא חייב להיות אוטיזם.'
לא חייב להיות אוטיזם.
16/08/2011 | 13:19
65
כל האנשים שחורגים מה'נורמה' נמצאים בסיכון יותר גבוה להתעללות.
אפילו ילדים מכוערים יחסית לילדים יפים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אדם הלך במעגלים'
אדם הלך במעגלים
16/08/2011 | 07:58
16
152
לא שיחק משחקים אלא רק שם דברים בפה. לא יצר קשר עם ילדים אחרים, ניפנופי ידיים. ולא עקב אחרי בקשות פשוטות כמו תן לי. לקחתי אותו לאיבחון בגיל שנתיים אבל רק איבחנו אותו כמעוקב התפתחותי. למרות שידענו שזה אוטיזים. פשוט לוקח הרבה זמן עד שמקבלים תור לאיבחון בארה"ב אלא אם כן עושים את זה באופן פרטי ( בערך 2000$)

שאלה נוספת ?
איך מאבחנים מבוגר ? איפה יש מקום שאפשר לאבחן. די משוכנעת שבעלי על הרצף
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתם בישראל? '
אתם בישראל?
16/08/2011 | 08:23
2
86
שלומית כתבה שבעלה אובחן כמבוגר ע"י קורי שולמן.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן חזרנו לפני שנה'
כן חזרנו לפני שנה
16/08/2011 | 08:37
32
לצפיה ב-'נכון, אבל נדמה לי שהיא כבר לא עושה איבחונים'
נכון, אבל נדמה לי שהיא כבר לא עושה איבחונים
16/08/2011 | 08:47
69
יש איבחונים למבוגרים ב'בית אחד' (ולא רק ל"בוגרים צעירים" כמו שכתוב שם )
http://bait1.shared2.lighthost.co.il/

וגם בתה"ש
http://shikum.sheba.co.il/Psychiatric_Division/Psy...

לא מכירה אישית, לכן זה מידע לא המלצה, אין לי מושג איך הם.
יש בטח עוד מקומות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני ממליץ על "בית אחד"'
אני ממליץ על "בית אחד"
16/08/2011 | 08:38
1
86
רק שהם מקבלים רק אם פסיכולוג או רופא ממליצים על אבחון.
אפשר ללכת קודם לטלי וישניה באופן פרטי... (בין כה יהיה צורך ללכת אליה בהמשך....)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/08/2011 | 08:53
12
לצפיה ב-'האם גם הוא חושב כך?'
האם גם הוא חושב כך?
16/08/2011 | 13:16
10
56
האם הוא רוצה ללכת לאבחון ?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא חושב כך'
הוא חושב כך
16/08/2011 | 14:06
9
55
אבל האמת היא שנראה לי שהוא לא ילך לאיבחון.... מאותה סיבה שהוא גם לא הולך לרופא משפחה. הוא פשוט לא אוהב/ סומך על רופאים למיניהם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'האם יש לו צורך באיבחון כתוב?'
האם יש לו צורך באיבחון כתוב?
46
אם לא, והוא פשוט מעוניין באיזשהו אישור חיצוני לתחושת הבטן שלו, אפשר לנסות לענות על שני השאלונים האלה, שהם כמובן לא יסודיים ורציניים כמו איבחון מקצועי, אבל יכולים לתת אינדיקציה-

http://www.acisrael.org/?page_id=54

http://www.rdos.net/eng/
מתחת לדגל יש תפריט, יש ללחוץ על ASPI QUIZ בתוכו.
אמנם באנגלית, ורב-שאלות, אבל מה שנחמד בו, זה שבפיענוח התשובות, לא מדובר על - אספי כן או לא,
אלא על רצף אחד שבקצהו האחד - אספיות גמורה, ובשני נ"טיות גמורה.
מתקבל גם גראף חביב להמחשת התוצאות, ופירוט באיזה תחומים בולטות יותר התכונות האספיות ובאיזה התכונות הנ"טיות.
בקיצור- מי שרוצה, מוזמן להתנסות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז הוא פתר לך את הבעיה '
אז הוא פתר לך את הבעיה
16/08/2011 | 15:37
31
לא צריך לחפש שום מאבחן
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'השאלה היא אחרת.... האם הוא זקוק לאבחון?'
השאלה היא אחרת.... האם הוא זקוק לאבחון?
16/08/2011 | 17:57
6
30
האם יש לו איזה צורך לקבל עזרה מהרשויות? למשל בקצבה, בשיקום מקצועי, בסיוע משפטי לבעיות שונות?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
16/08/2011 | 19:31
5
36
אני חושבת שבעצם מי שצריכה את התשובות זאת אני... כנראה לא מספיק סיבה טובה לגשת לאיבחון
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לפעמים הולכים לאבחון גם כדי לקבל הדרכה מתאימה'
לפעמים הולכים לאבחון גם כדי לקבל הדרכה מתאימה
16/08/2011 | 20:56
3
38
למשל שיש דברים בחיי המשפחה שמפריעים...  הדרכה למישהו בספקטרום צריכה להיות אחרת לגמרי מאשר למי שאינו בספקטרום...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'צודק ב 100 אחוז'
צודק ב 100 אחוז
17/08/2011 | 08:14
2
29
הבעיה היא שהוא לא קולט עד כמה ההתנהגות שלו מפריעה לו לחיי יום יום ולמשפחה. הוא לא מבין למה אנשים לא " אוהבים " אותו לדוגמא. אני לא יודעת איך להביא אותו אל ההבנה הזו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם את מבינה מה הסיבה '
אם את מבינה מה הסיבה
17/08/2011 | 08:49
26
להתנהגות שלו , זו כבר התקדמות.
ויש סיכוי שלא תצליחי לשנות שום דבר בהתנהגות שלו. קשה לחנך מחדש אנשים מבוגרים ובמיוחד א"סים (אלא אם כן הם בעצמם מודעים לעצמם).
אבל מאחר ואת יודעת מה הסיבה להתנהגות שלו , האנשים מסביבו יכולים לשנות את היחס להתנהגות שלו וגם זה יכול להקל על חיי יום יום.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מנסיוני'
מנסיוני
17/08/2011 | 11:07
33
חיי משפחה וזוגיות דומים לכלים שלובים- כשיש שינוי בצד אחד זה יוצר שינוי גם בצד השני.
את יכולה אולי לעשות שינוי אצלך שיחולל שינוי אצלו.
אם את רוצה, את מוזמנת לקומונת זוגיות עם אנשי הספקטרום (קומונה סגורה) כדי להכנס לפרטים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-' לדעתי כבר יש לך תשובה.'
לדעתי כבר יש לך תשובה.
17/08/2011 | 00:20
25
אין לך צורך בחותמת רשמית.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אצלנו הוא אובחן רישמית בגיל 9 וחצי'
אצלנו הוא אובחן רישמית בגיל 9 וחצי
16/08/2011 | 11:36
124
מגיל חודשיים ידעתי שיש בעיה איתו. הוא לא הגיב לקריאות שלנו ולשמו, חשבנו שהוא חרש. עשינו בדיקות שמיעה בלי סוף, בגיל שלוש החל לדבר וטענו בפנינו שה"נוזלים" כנראה נעלמו. בגני הילדים היה מתבודד או משחק משחק חד שלבי בקושי עם ילד אחד וקבוע. לא הקשיב להוראות ולא רצה לשבת במפגשים. כך הגענו לאבחון של ADHD (הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות). האמת שזה מאוד התאים לו כי היה תזזיתי באופן מפחיד, ולא פחד מכלום. קיבל גננת שיח שעתיים כל יום (10 שעות שבועיות). קיבל בהתפתחות הילד בקפלן טיפולים של קלינאית (שדווקא אמרה שחייבים להמשיך לאבחן - אני דחקתי זאת לפינה רחוקה בתודעתי) וגם ריפוי בעיסוק (2 סדרות). הוא היה מעט מסורבל, עם קשיים במוטוריקה עדינה וגסה. לא היתה לו תחושה של חום, כך שרף את כף ידו במדורה בלג בעומר. שיחק פעם עם שברי זכוכית (שהוא עצמו שבר) - נחתך וזה לא הפריע לו בכלל. גם הדם שנזל לא הפריע לו.
בגיל 5 נכנס לגן חובה שפתי, בגיל 6 עוד גן חובה שפתי, שם החל לדבר אל עצמו, ולחזור על מילים אינספור פעמים. הגננת התחננה שנאבחן אותו שוב - לא הסכמתי. הלכתי לפסיכיאטר שאמר  שאין קשר עין, הדגיש שאני אמא מדחיקה, שלא רואה שהילד מסדר באופן תבניתי חיילים, חיות, מכוניות וכו'. קבע אבחנה של OCD.
הילד היה על ריטלין מגיל ארבע וחצי, ומאז הOCD גם עם פרוזק. זה עזר חלקית. שרד מצויין את כיתה א', פרט לעובדה שלא הבין כמה פעמים שלא יוצאים בזמן הלימודים מעבר לגדר... (נעלם פעמיים).
בכיתה ב' הקשיים צפו ועלו, המורה לחצה וגם כל צוות ביה"ס לאבחן שוב. התנגדתי. הפסיכיאטרית של השפ"ח אמרה שהוא לא מתאים לכיתה הזו (כיתה קטנה), והוא סובל כי אינו מאובחן.
בכיתה ג' - היה כל כך נורא שאי אפשר היה לחכות כבר לאבחון - נפנופי ידיים, טיפוסים מסוכנים, בריחות מהבית דרך החלונות, קללות, חרדות קשות, דיבור אל עצמו, אל חפצים, האשמת חפצים בדברים שקורים לו או שעושה בעצמו, ועוד המון.
אז עשינו אבחון רשמי - PDD-NOS.
מקווה שיעזור למישהו להכיר את הסימנים, כדי לחסוך סבל של הילד...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עיכוב שפתי ומשחק חברתי דל'
עיכוב שפתי ומשחק חברתי דל
16/08/2011 | 14:19
144
אני ראיתי רק מאפיין אחד - את העיכוב השפתי - אבל הגננת הצביעה גם על הבעיה החברתית (אני חשבתי שהכל בגלל הדיבור).  
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני חושבת ...'
אני חושבת ...
16/08/2011 | 14:55
2
134
אני חושבת, שהדבר הכי חשוב הוא, שאם איש מקצוע (איש חינוך, רופא, אחות טיפת חלב, מטפל וכדו') ממליץ ללכת לאיבחון, אז שההורים ילכו עם הילד לאיבחון גם אם הם חושבים ובטוחים שהכל בסדר. ושלאיבחון יביאו גם את חוות הדעת של אותו איש מקצוע, גם אם אינם מסכימים איתו, ויביאו גם את תיק טיפת חלב, אם אפשר, וכל מסמך על התפתחותו של הילד (בדיקת שמיעה, טיפולים שעבר וכו'), וגם יגידו את דעתם על הדברים - ככל שהמאבחנים יקבלו יותר מידע, ומידע מקיף יותר, הם יאבחנו נכון יותר.
ואי-אפשר לסמוך על זה שאם יש לילד בעיה, הם יראו אותה מיד על הילד בזמן האיבחון.
אם ההורים לא מסכימים עם מסקנות האיבחון, הם תמיד יכולים ללכת למאבחן אחר ולקבל חוות דעת נוספת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-''
16/08/2011 | 15:39
1
50
גם המאבחנת שלנו ביקשה את כל החומר הכתוב האפשרי ולמדה אותו בזמן בין הפגישות (3-4 שבועות).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
16/08/2011 | 22:14
79
תמיד הייתי חריגה לא מקובלת בחברה.
אני התקשתי למצוא עבודה. לא עברתי ראיונות עבודה. כשמצאתי עבודה פוטרתי תוך זמן קצר. גם כשהתקבלתי לאורך זמן עבדתי במשכורת זעומה.. ב- 98 פסיכולוגית קבעה שאני לא מוצאת עבודה מכיוון שיש מצב כלכלי קשה במשק וכן טענה שיש לי חוסר ביטחון עצמי. כתבה חוסר ביטחון עצי, הפרעת קשב וריכוז , ליקויי לימדה , ובעיות בתיקשורת. כן הזיכרה התנהגות כפייתי.
מצאתי איך שהוא עבודה במקדונדלס וירתי במשקל לתת משקל.  אחרי שפוטרתי , לא מצאתי עבודה במשך שנה. עבדתי חודש כטלמאטינג ( מציאה דברים ללקוחות בטלפון). מענו שאני לא מצליחה בזה ופוטרתי ואז הלכתי לאיבחון וקיבלתי את ההבחנה תסמונת אספרגר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא היה במעקב מאז שנולד בגלל '
הוא היה במעקב מאז שנולד בגלל
17/08/2011 | 00:22
2
155
טונוס שרירים מוגבר.
אני הרגשתי די בהתחלה שמשהו לא רגיל. משהו בדרך של היניקה שלו שהיה שונה משלושת אחיו הגדולים. אולי קשר עין שונה / התייחסות שונה (התמקד רק באוכל ולא מסביב כמו תינוקות אחרים).
אבל לא ידעתי לשים אצבע, והמומחה בהתפתחות הילד אמר שאני מדמיינת
בגיל שנתיים גם הגננת במשפחתון הפנתה את תשומת ליבי שהוא שונה מבני גילו - לא יושב, לא מקשיב (כאילו), לא מדבר כמעט, בורח
הסימנים החזקים היו בעיית דיבור, קשר עין לקוי, משחק לבד של שעות

הוא אובחן סופית בגיל ארבע (ואותו מומחה עד היום אינו מכיר באבחון הזה שעשתה יועצת בכירה איתה הוא מתייעץ ...)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'והבן דם ההוא נחשב 'מומחה' ? '
והבן דם ההוא נחשב 'מומחה' ?
17/08/2011 | 08:52
1
72
הכי קל להגיד שאמא מדמיינת והיסטרית. בגישה הזו בטוח שהוא פספס וממשיך לפספס  עד ילדים בספקטרום.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'‫והבן דם = ‫והבן אדם '
‫והבן דם = ‫והבן אדם
17/08/2011 | 11:58
21
לצפיה ב-'קשיים מוטורים'
קשיים מוטורים
17/08/2011 | 11:57
128
היא התחילה ללכת רק בגיל שנתיים

לקחתי אותה לפרופסור להתפתחות הילד מגיל שנה וחצי שאמר שהכל תקין תחזרו עוד שלושה חודשים כל פעם מחדש.
ויש לה רק גמישות יתר תתני לילדה לגדול בשקט ...

בגיל שנתיים ביקשתי לראות נוירולוגית שהפנתה אותי למכון להתפתחות הילד אחרי שאמרה לי מה ?? אתם לא הולכים לפיזיוטרפיה?
במכון התפתחות הילד כבר הסבירו לי שהמוטוריקה זה רק נדבך אחד קטן מכל הקשיים שיש לה רק בגיל 4 קיבלנו אבחנת PDD.
אני זוכרת שנתנו לה לשחק במשחק שהיא התלהבה ממנו. ושיחקה יפה ואני הייתי מרוצה ממנה. היא תמיד ידעה להעסיק את עצמהץ
אבל אז המאבחנת קראה לה שוב ושוב והיא לא הרימה את הראש ואז היא גם זרקה כיסא על הריצפה וגם אז היא לא הרימה את הראש.

בקיצור הגענו בגלל המוטוריקה נשארנו בגלל התקשורת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'העדר הצבעה על חפצים בגיל שנה וקצת.'
העדר הצבעה על חפצים בגיל שנה וקצת.
18/08/2011 | 19:16
145
רשמית לקחתי אותו לייעוץ פסיכיאטרי בגיל שנה וארבעה חודשים,
בגלל שהוא לא הצביע על דברים ולא שאל "מה זה?".
בפועל כבר בגיל שנה שמתי לב שמשהו לא תקין.
את האבחנה קיבלנו רק בגיל שנתיים ותשע.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ