מה עושים עם הגיסה

מבעוסה

New member
מה עושים עם הגיסה

אהלן! אודה לחכמת ההמונים..
יש לי ילד בן שלוש ואני בהריון מתקדם. יש לבעלי אחות רווקה שמצד אחד נראה שאוהבת את הילד שלנו ומצד שני לא מכבדת אף בקשה שלנו בנוגע לחינוך שלו. אנחנו למשל מאוד מקפידים לא לתת ממתקים במשך השבוע אלא רק בשבת, והיא *כל פעם* נותנת כשאנחנו לא מסתכלים (ובאמת כל פעם, מאז שהוא בן חצי שנה בערך). היא גם יוצאת איתו מהבית פתאום בלי להגיד לנו, ובלי להלביש לו מעיל או כובע. כששואלים למה? היא מצחקקת.
היום אמנם זה קצת פחות קריטי כי הוא כבר די גדול, אבל אין לי כוח למרדפים האלה כשאלד עוד ילד.
ניסינו לדבר יפה ולהסביר, ניסינו לכעוס כשתפסנו אותה, ניסנו אפילו לדבר עם חמי וחמותי.. כלום לא עוזר!
עם אחיינים מאחים אחרים, אגב, היא לא מתנהגת ככה.
רעיונות?

אתם גרים ביחד? איך יש לה כזו זמינות לילד?

כל מי שעבר את גיל 9, מסוגל להבין "אל תתני לילד ממתקים" או "תבדקי איתי כשאת רוצה לצאת מהבית".

כשהיא מציעה לבוא לעזור לשמור על הילד, תגידו לה שהייתם שמחים אבל זה שהיא נותנת לו ממתקים או לוקחת אותו בלי מעיל זה גורם לנזק, ולכן לא תודה. אתם מבקשים שהיא לא תבוא.

ayaht

New member
מה עושים? לא נותנים לה להתקרב לילדים שלך

חד משמעית.
בלי ויכוחים ובלי שיכנועים ובלי הסברים.

היא חושבת שזה מגניב לעשות דווקא.
אבל יש פה תינוק קטן באמצע שאסור להפקיר.
את תרגילי ההתבגרות המאוחרת שלה שתעשה על ילדים של אחרים, לא על שלך.

mykal

New member
בנוסף לנאמר---

מה עושים אחים אחיות שלה אחרת ממך --ששם היא לא מתנהגת כך,
תעתיקי ותגרמי לה להתנהג כפי שנכון בעיניך.

justanotherme82

New member
איך בדיוק נוצר מצב שהיא פתאום יוצאת איתו מהבית?

היא גרה איתכם בבית? אם לא אז פשוט תדאגו שהיא לא תכנס אליכם הביתה באמצע השבוע ולא תהיה לבד עם הילד בשום מצב.

PAND76

New member
פישרית חצופה. להעמיד במקום ASAP ולא בעדינות.

"לבלות/להוציא הילדים שלנו, זה רק לפי החוקים שלנו. אחרת, לא מעונינים שתבואי".

אני לא העמדתי ככה את הגיסות שלי במקום הרבה זמן. יום אחד, אחת מהן התערבה בעניין זוגי לא לה ומאז שהשתוללתי עליה, היא נבהלה ולא מתערבת יותר בכלום.

מבעוסה

New member
תגובות

אנחנו גרים באותה עיר, ויוצא שנפגשים לפחות פעם בשבוע...
הבעיה שגם בעלי וגם אני ממש שונאים עימותים. היה לנו כל כך קשה להעיר לה בעבר, וזה אפילו לא הועיל.
תודה לכולם! כולכם הצעתם להיות יותר תקיפים, אז כנראה שנצטרך למצוא את האומץ ולעשות את זה. מקווה שלא ייצור מריבה משפחתית :(

mykal

New member
למה מריבה ואיך משפחתית.

היא נותנת ממתק ----אומרים : "סליחה, הילד לא מקבל ממתק,
אנחנו לא מרשים--" קוראים לילד ואומרים, סליחה, עכשיו לא.
ונגמר, אם היא כבר נתנה, אומרים להפעם אחרונה שאת לוקחת אותו,
תתני לילד שלך בעתיד כמה ממתקים שתרצי, לילד שלנו לא.
לא מריבה--הוראות.
זה הילד שלכם--אתם קובעים. בשקט בהחלטיות. וזהו.

ayaht

New member
לפעמים צריך לריב

להיות בעמדה של התוקפן והלא נחמד.
להיות זה שאומר לא והורס את ההרמוניה הדמיונית שנמצאת רק בראש של מי שדרך עליכם בלי בושה.
אפילו להיות זה שצועק.

אולי זה לא נעים למי שזה מופנה אליו, אבל זה עושה סדר ביחסים בינכם.

PAND76

New member
שאפו לך על התגובה ayaht

זה קורה במשפחות הכי טובות. ולכותבת: את ואישך, אל תחשבו שהימנעות מעימותים, היא עדיפה מאשר לעמוד על שלכם בתקיפות. זה הכי להפך. אם אנחנו לא מכבדים את עצמנו ואת עקרונותינו, הזולת בטח ובטח שלא יכבדו.

מי שבאמת אוהב אתכם וקרוב אליכם, לא ינתק יחסים כי אתם דורשים שלא להתערב ולקלקל את החינוך שאתם נותנים לילד שלכם. הוא ייסוג אחורה ויבין שטעה ויתקן את דרכיו.

ayaht

New member
תודה

למעלה