חמותי ואני ובעלי והנכדים

yeshpitaron

New member
לפעמים בא לי לראות את הכלות והחמיות שעומדות מאחורי

המקלדת. באם התיאורים נכונים, אזאי אסור שתהיה חמות (או לפעמים כלה) כי כל אחת יכולה להיות שטן בדרכה אבל משום מה נדמה שרוב התלונות נושאות שנאת שווא או חוסר בגרות או חוסר יכולת להבין מנין באת ולאן אתה הולך.

libbie34

New member
חייבת להבהיר

קודם כל תודה על הרצון לעזור:)

בעלי כל הזמן מתעמת איתה, וגם על ההשפלות שקרו בבית שלה לא עברו בשתיקה , מיד עזבנו את הבית.
הוא עונה לה ומעמיד אותה במקום, מזה אני לא דואגת.

ואני לא בטוחה גם שהיא אומרת דברים רעים, אבל יש אווירה כזאת, של מתח בגלל שהיא לא מכבדת אותנו כהורים. לגבי זה שהיא תבוא לבקר את הילדים אצלנו זה בטוח לא יקרה, הרי היא רוצה להיות בממלכה שלה. וגם תאמת לא בא לי להיות איתה לבד. כי היא גם לא מתה עליי ומבקרת אותי גם .

אז שלא תבוא. כנראה שזה לא באמת חשוב לה עד כדי כך
אני לא הייתי שולחת את הילדים שלי למקום שאני לא רגועה לגביו, בטח לא לבד, ולא הייתי נכנסת במודע באופן קבוע לסיטואציות שאני יודעת שפוגעות בסמכות ההורית שלי, כפי שאת מתארת.
מה יקרה אם תפסיקו ללכת? לא כי אתם במוצהר "מנתקים קשר" או "מונעים ממנה להפגש עם הנכדים", אלא כי "הבכור מוזמן למסיבה", "הקטן לא מרגיש טוב", "אנחנו עייפים מכל השבוע", "אין לנו אנרגיות לנסיעה", ועוד אלף ואחד תירוצים. אבל "את מוזמנת אלינו אחהצ בשבת לקפה ועוגה".
אם יהיה לה חשוב, היא תגיע אליכם. אם לא - נראה אותה הולכת לבית משפט ומתלוננת על זה שאתם לא באים לבקר אבל מזמינים אותה ולה אין כוח

לא צריך להתרגש מכל האמירות והדיבורים שלה מצד אחד, ומצד שני צריך לקבל החלטות שקולות בהתאם למה שמתאים וטוב לכם ולמשפחה הקטנה שלכם. אם אתם החלטתם שלא טוב לכם ולא טוב לילדים שלכם להיות שם לבד או לבקר שם אתכם - תעמדו בהחלטה הזו, בלי לשתף אותה ובלי להסביר לה למה וכו'. אתם לא באמת חייבים הסברים לאף אחד.

yeshpitaron

New member
מה עשית כדי להיות בסדר? אסרת על הנכדים לבקר עד

שאיימה ללכת למשטרה? מי משתמש עם ילדים כדי לנקום או להעניש?????
&nbsp
את שמחה שהבן שלה בעלך, מתעמת אתה. איזה מותק.
את לא בטוחה שהיא אומרת דברים רעים אבל יש אווירה כזו. אולי זו ההרגשה שלך של רגשי נחיתות פשוט?
לא בא לך עליה. אלה המילים המדויקות והשאר תירוצים.

מהתיאור, לא ברור מה קורה

כתבת שהיא משיפלה את בעלך ולא מכבדת אתכם כהורים.
אבל אלה מילים כלליות, ואי אפשר לדעת האם היא כזאת איומה, או שאולי אתם רגישים מדי.

אבל בגדול, אם הייתי חושבת שזה בית שלא טוב לי בו, ולא טוב לילדים שלי בו - אז אני והילדים שלי לא היינו שם. אפשר להיפגש פעם בכמה חודשים.

mykal

New member
מסכימה עם קודמותי, ומוסיפה,

הייתי מרחיקה את הילדים ממנה,
בשביל לשמור על מעמדכם, על הסמכות ההורית שלכם.

מה נבהלתם שתפנה לבית משפט, היא לא צד בגידול הילדים,
אתם הורים חיים וקיימים הקמתם משפחה והיא שלכם,
ואין לבית משפט ענין להתערב בזה.
אם היא לא מסוגלת לתת מרחב חיים נורמטיבי,השפלת הבן/האב,
אפליה בין ילדים--לא משהו ששוה השקעה בעיני.
הייתי פעם בחודשיים, מזמינה לבית קפה מפגש אתכם ועם הילדים,
מזמינים קפה, יושבים חצי שעה ונפרדים. בתנאי שממש אבל ממש חשוב
בעיניכם הקשר של סבתא עם נכדים.

ayaht

New member
בלת"ק, לא הייתי מאפשרת לה לראות את הנכדים

אתם ההורים שלהם.
אתם אחראים עליהם.
אתם מחוייבים בראש ובראשונה לילדים שלכם.

כלל ברזל: מי שרוצה להפגש עם הילדים, חייב להתנהג יפה להורים.

לגבי האיומים שלה לפנות לבית משפט: בהצלחה.
אין חוק כזה, והיו מעיפים אותה מכל המדרגות.

אתם ממש לא טעיתם כשרבתם איתה ומנעתם ממנה להיפגש עם הילדים.
להיפך.

libbie34

New member
אגב יש הצעת חוק כזאת

אין לי מושג אם אין חוק כזה.
מצ"ב קובץ שהיא שלחה לנו.

michal@gal

Active member
מנהל
אין חוק כזה

יש הרבה מאד הצעות חוק, רבות מהן איזוטריות, כמו ההצעה הזו. רק מעטות נהפכות לחוק של ממש.

yeshpitaron

New member
דווקא שמעתי על סבים שכן הגישו תביעה וזכו. לא חושבת שזה

טוב אבל שמעתי שיש.

sweetdreams

New member
אז זו הסיבה שאת נותנת לה להפגש איתם? בגלל שזה חוק?

אם התשובה שלך היא כן, אז המלצתי היא שתדברי עם עורך דין, שיבהיר עבורך את הסיטואציה מבחינה משפטית.
גם אם היה ויש חוק כזה, לא הייתי משאירה ילדים עם מישהו שבעיניי הוא לא כשיר מבלי לדון עם עורך דין בפרוטרוט אודות הדרכים המשפטיות שיש לי להגן על עצמי ועליהם.
בפרט, כשתביני שהאיום הזה שלה הוא לא בר מימוש, אז תוכלי לתכנן מחדש את מהלכיך מבלי הצל הזה מעלייך.
&nbsp
---
&nbsp
בעיניי, אגב, האיום הזה לבד מבהיר שהיא לא אדם שהייתי משאירה את הילדים איתו לבד (או בכלל), ועצם העובדה שהוא דווקא גרם לכם ליישר קו גם הגישה שלה, בפרט מחזקת אצלי את התחושה שעורך דין עשוי לעזור כאן יותר מכל.
&nbsp
---
&nbsp
מצטרפת לעצה של איה -- אם לכם לא נעים לשהות במחיצתה, אז בוודאי ובוודאי שלא הייתי משאירה את הילדים איתה לבד.

ayaht

New member
הצעת חוק יש. כרגע אין חוק

עד שבכלל יצביעו על ההצעה הזו, ועד שהיא תעבור אם בכלל, ועם כל הסייגים שיהיו - הרי טובת הילד קודמת לכל.. אלוהים גדול.

סה"כ ילד זה לא רכוש ולא צעצוע בשביל לשעשע את הסביבה.
אם אין איזו סיבה חריגה ממש, ההורים הם אלו שאחראים על הילד, וכתוצאה מכך הם אלו המחליטים עם מי ייפגש ומתי

yeshpitaron

New member
ואולי כפי שכתבה מי שכתבה כאן הם רגישים מידי והכלה פשוט

מתרצת כי שונאת את חמותה? לא בא לה בטוב? האם הבן מרוצה מכך או שפשוט נגרר אחרי האישה כדי שיהיה לו שקט?
&nbsp
הורים אחראים לילד ומותר להם הכל בניגוד לחמות ולדודים ולאחרים (כל עוד לא מזיקים לו פיזית ונפשית -שאגב להרחיק מסבתא ללא סיבה מוצדקת לא בטוח שזה לא פגיעה) אבל אף אחד לא אומר שזה צודק.

סתם מבקרת

Active member
רק לידיעתך, הצעת חוק "מתה" אם לא התקבלה במושב הכנסת בו הוגשה

אלא אם מגישים אותה מחדש, בכנסת החדשה, ולא נראה לי שהוגשה מחדש, לא בכנסת ה19 ולא בכנסת ה20.

raya

Well-known member
אם הבנתי נכון - החוק
מתייחס לאפוטרופוס ולא לסבא או סבתא באופן כללי.
היא שלחה לכם את הטופס? משהו נראה לי גרוע.....

mykal

New member
כתבתי למעלה וחוזרת

הנידון הזה יכול להיות נידון במצבים שאחד ההורים נפטר והצד השני מגדל
אותו ולא מאפשר.
או כששני ההורים הלכו לעולמם--וצריך אפוטרופוס
ואז איזה סבא/סבתא יגדלו יראו..
המניפולציות שלה לא ראויות. חבל שנבהלתם.

את טועה! לא משתמשים בילדים כעונש לאחר

כתבת: " אתם ממש לא טעיתם כשרבתם איתה ומנעתם ממנה להיפגש עם הילדים" בדיוק כפי שאסור להשתמש בילדים כששני בני זוג מתגרשים למשל אם שמסרבת לתת לאב לראות את ילדיו כ"עונש" נקמה במהלך הגירושין כך אסור לחלוטין להשתמש בנכדים כדרך להעניש/לחנך/להשפיל/לכופך את הסבתא/סבא שלהם. לדעתי לנכדים וגם לסבא וסבתא שלהם נגרם עוול נוראי ולא הוגן כאשר מונעים מהם להיות יחד.

yeshpitaron

New member
לא הכל דבש, מסכימה עם כל מילה. לי נראה שהסיפור כאן

מושתת על אי חיבה בלשון המעטה את הסבים והילדים צעצוע ענישה. גם אותי היה מקומם. אולי לא הייתי מאיימת בתלונה אבל כן מנסה מהלכים שונים.

למעלה