קשר בין סבים/ות והנכדים

קשר בין סבים/ות והנכדים

האם אתם מקפידים לשמור על קשר יציב בין הסבים/ות לבין הילדים שלכם?
במה זה מתבטא? האם גם הסבים/ות יוזמים קשר?

הכוונה היא לדוגמא לשוחח איתם בטלפון, לבוא לבקר וכו'.

כן, לרוב אנחנו נמצאים

2 מתוך 3 סופ"שים אצל החמים, והשלישי אצל ההורים שלי, ובשני סופי השבוע בהם אנחנו לא נמצאים אצל ההורים שלי אנחנו מדברים איתם בסקייפ.
כשיש אירועים מיוחדים (נניח יום הולדת למישהו) ההורים יזמינו אותנו במיוחד באותו סוף שבוע - ואז אולי הסדר של השבועות משתנה קצת. לעתים רחוקות מתקשרים גם באמצע השבוע.

אמא שלי טיפלה בילדים שלי כשהיו תינוקות

והמשיכה להיות מאוד יוזמת, פעילה ונוכחת בחייהם עד היום כשהם מתבגרים. היא היתה עושה להם ימי טיול ומזמינה אליה וגם היום הם הולכים לישון אצלה ובקשר מצויין.
חמי וחמותי לעומת זאת כל השנים הצהירו כמה חשוב להם הקשר אבל לא באמת עשו כלום... אם אני לא יזמתי משהו אז לא היה קורה כלום. ככה זה גם היום והקשר של הנכדים איתם זה רק דרכי, אני אפילו לא בטוחה אם יש לחמים שלי את מספרי הטלפון של הילדים שלי... (אני כן שמתי להם בטלפונים את סבא וסבתא...).
בעבר כמובן הייתי יוזמת יותר, היום עייפתי... בעלי לפעמים מתעורר ויוזם משהו איתם, אבל זה די נדיר.

בהחלט, הקפדנו לא להפיל עליהם את הטיפול היומיומי, אבל בהחלט

דאגנו להפגש איתם כל סוף שבוע ואם הם רצו אז להביא אליהם את הילדים גם באמצע השבוע אחר הצהריים.

כיום הילדים גדולים הקשר הוא חם,חזק ומתנהל בלי שאנחנו ננהל אותו :)
הכי טבעי שיש

raya

Well-known member
תשובה מהצד של סבתא (וסבא)....
הנכדות (הבנות של הבן) כבר די גדולות, אז הקשר בעיקר בווטסאפ, פחות שמרטפות (רק אם ההורים נוסעים לאן שהוא).
הנכדים אצל הבת, יחסית קטנים. אני נוסעת להוציא אותם מהצהרונים בערך כל שבועיים, תלוי בעומס אצל הבת.
כל שבועיים נוסעים אליהם (וגם המחותנים מגיעים) בשבת.
לדעתי הקשר הדוק וכמובן שמדברים גם בטלפון.
רעיה

עדיקים

Active member
ואצלנו

אנחנו גרים קרוב להורים של האיש.
מערכת היחסים משתנה אצלנו בהתאם לגיל.
היום כשהילדים גדלו הבת נמצאת שם בין פעם לפעמיים בשבוע בצהריים, לחיזוק הקשר איתם בעיקר כי היא כבר עצמאית ויכולה לבוא הביתה. אני דואגת שכן כי היא פחות יוזמת ללכת אליהם. את הבן שעדיין לא עצמאי אנחנו לוקחים פעם פעמיים בשבוע לביקור. מידי פעם יש ארוחות שבת ונפגשים כולם (הם כבר לא מארחים).
קשר טלפוני יש כל יום בערב. הם מתקשרים/אנחנו ומדברים עם הנכדים שמספרים להם מה עבר עליהם. שיחות מעולות לשני הצדדים. חמי כל פעם מהלל את הבן והשיחות המדהימות שהם משוחחים.

mykal

New member
אולי משהו שראיתי

ואביא אותו כמסקנה,
1)כן סבא וסבתא הם הבונים את הקשר.
2)אין מתכון לבנית הקשר כל אדם יכול לבנות את הקשר
לפי אופיו, יכולותיו. והכרות עם הנכדים.
3)אין קשר בטיב הקשר, בין מרחקים של מגורים, לאם גרים קרוב יותר.
4)אני מאמינה שאם סבא וסבתא אוהבים באמת הנכדים מרגישים.

רק אוסיף סיפור מהשבוע האחרון--
אחד מבני החליט לתרום ספריה והקדיש אוותה להורי, וכתב עליהם מילים חמות
את אימי לא הכיר, אבל שמע עליה מאבי. הורי גרו במרחק של שעה וחצי נסיעה מאיתנו.אבל הקשר היה חזק.
חמי וחמותי גרו במרחק 20 דקות נסיעה מאיתנו והם אינם מוזכרים בכלל.
אהבה גומעת מרחקים. ואת הקשר המבוגרים בונים.

למעלה