שאלה או נכון בקשת עצה איך ואם בכלל להתייחס

לא הייתי מגיבה או מתייחסת אלא אם רומזים/מבקשים ממך

לדעתי זה בין הילדה לאמא ולא צריך להתרגש או להיעלב בשם הסבתא השנייה.
&nbsp
אם עושים מזה סיפור- הילדים עושים מזה עוד יותר סיפור וחגיגה שלמה. לדפדף הלאה

&nbsp

ערדושקה

New member
בתור סבתא אני כל כך מבינה אותך...

גם אני מוצאת את עצמי לא אחת בתהיות, שאלות, אי שקט...מתוך רצון אמיתי שכולם יהיו בסדר, שאף אחד לא יפגע, לרצות את כולם, ובקיצור לעשות יור מידי חשבון....
זה מאוד תלוי באופי ומן הסתם אנו דומות בתחשות שלנו...אני משננת לעצמי כל הזמן ..לשחרר, לזרום, לא לקחת כל כך ללב, אפילו בתחושות היותר עמוקות לא להכנס לתחרות המטופשת עם הסבתא השנייה....זה מה שהרציונאל אומר לי...לא תמיד אני מצליחה...גם אני כמוך לעיתים חשה שבאים, מתקשרים כאשר צריכים ממני משהו בפרט בייבי סיטר...אבל בתכלס אני חולה על כל נכדיי...אבל חינכתי אותם ואת הוריהם שלא הכל מובן מאליו...אני עובדת במשרה מלאה, לא הכי בריאה, ולא מפילים עלי משימות בלי תאום מראש..וזה עובד לרוב...וכשאני באמת מאוד עסוקה, או לא מרגישה טוב אני אומרת שאני לא יכולה..[למרות שזה לעיתים רחוקות] אני גם עובדת על עצמי להפנים את העובדה שהצעירים של היום זה לא כמו כשאנחנו היינו צעירים..ואין מה לעשות הדינמיקה בימינו שונה ואנחנו צריכים לזרום איתה....בשורה תחתונה וגם אני מזכירה לעצמי את הרגעים השעות הנפלאות כשאני עם נכדיי ...לדוגמה..העונג שהיה לי אתמול כשהייתי עם נכדתי החדשה בת השבועיים שהוריה יצאו לארוע ועשיתי בייבי סיטר..והסנפתי אותה, וחיבקתי ועירסלתי והאכלתי והחלפתי טיטול..אז נכון שהוריה לא תמיד מעריכים..אבל לי היו כמה שעות שהחזירו אותי אחורה כשהם היו תינוקות..והתענגתי על כל רגע עם הנכדה...השאר כבר לא ממש חשוב... הקשר הטוב, האמיתי, זה עם הנכדים....והם הכי אמיתיים...ולא ישכחו לנו את זה לעולם....

הזכרת לי שאמא שלי

באה לבקר אותנו בחו"ל (גרנו אז שם) כשהקטנה הייתה בת שבועיים (חזרנו לארץ כשהיא הייתה בת 3 חודשים ומשהו), והיא כל כך שמחה שהיא עשתה את זה, ואומרת גם לקטנה - ביקרתי אותך כשהיית בת שבועיים!

ערדושקה

New member
טוב אצלי זה לא ביבי סיטר היחידי עוד נכונו לנו....

רבים שכאלה...שפר עלי מזלי שכולנו גרים באותה עיר קטנה..במרחק הליכה אפשר להגיע אחד לשני..נכדיי הגדולים יותר לומדים בבית ספר ממש סמוך לביתי..מגיעים כל יום כשאני בעבודה..ומחכים לאמא עד שהיא מסיימת עבודה ואוספת אותם..בקיצור כולם לידי סביבי..ואני מאושרת על כך...

טוב, מהבחינה הזאת

אמא שלי "נדפקה" - גם עכשיו כשאנחנו כן גרים בארץ כל הילדים שלה (ארבעה) גרים מרחק של לפחות שעה נסיעה ממנה.

ערדושקה

New member
בתור סבתא קשה לי שאת כותבת "אמא שלי נדפקה"

כל הסבתות אוהבות מאוד את הנכדים שלהן....לא כל הסבתות מתאפשר להן לראות/להיות עם הנכדים באופן חופשי כי הן עובדות/לומדות/ לא מרגישות טוב/ ובכלל יש להן חיים
לא כל הילדים של היום מתאפשר להם לבוא לסבתא ולהביא את הנכדים עסוקים/ עייפים אחרי יום עבודה/ אין להם כל כך הרבה סבלנות לסבתא/ נוצרים מתחים באינטרקציה בין סבתא בעיקר עם הכלות.....
לא אחת נכדיי גם אצלי עושים סצינה ...ללכת הבייתה, כאשר היו כבר אצלי, או כשאני לא יכולה שהם יבואו אלי..או כסתם מתחשק להם לבוא לסבתא.....
מי שמחליט ומנווט זה ההורים בלבד..ולנו כסבתאות אסור ליצור מצב של סחיטה ריגשית/ מצב שיצור מתח בין הבן והכלה....
כאשר קיים מתח/חשש כפי שהובא על ידי הכותבת רצוי לדבר עם הבן ולא עם הכלה
ולקחת בחשבון שלעיתים הבן קרוע בין החשש מפני אשתו ליצור מריבה או וויכוח ומאידך להביא את תחושות הסבתא...
ובשורה תחתונה יבואו לא יבואו אי אפשר בכח ולא שווה ליצור ויכוח או מריבה ..אלא לברר מדוע הבן נמנע מלהביא את הנכדים לסבתא..
ותוך כדי ידיעה שזו תופה דיי נפוצה..עצוב..אבל זה המצב..

לא הבנתי מה קשה לך במה שכתבתי.

הילדים שלך גרים באותה עיר, ובמובן הזה אמא שלי נדפקה כי הילדים שלה גרים בערים אחרות, ולכן, מן הסתם, יכולים להיפגש פחות. אבל אנחנו באים כמה שאנחנו יכולים, שזה אומר לפחות פעם ב-3 שבועות, וביתר השבועות מסתפקים בשיחת סקייפ. לי, אישית, הנסיעות האלה מאוד קשות (אנחנו גרים יותר רחוק מהאחים שלי - מרחק של כשעתיים וחצי נסיעה מההורים), אבל אנחנו מקפידים עליהן בכל זאת.

ערדושקה

New member
אז לא הבנתי למה אמא שלך נדפקה?

אני חושבת אולי שהיא "נדפקה" מכך שקיים מרחק גיאוגרפי?
&nbsp
אם כך קבלי את התנצלותי מן הסתם לא הבנתי...

כן, דיברתי על המרחק הגיאוגרפי.

הגבתי על ההודעה שלך שבה תיארת ש"שפר עלי מזלי שכולנו גרים באותה עיר קטנה..במרחק הליכה אפשר להגיע אחד לשני [...] בקיצור כולם לידי סביבי..ואני מאושרת על כך...".
אז מהבחינה הזאת המצב של אמא שלי שונה מאוד - אף אחד לא גר בעיר שלה, וכו'.

yeshpitaron

New member
חלפו ימים אך לא יצא לי לראות עד עתה את הפוסט. אכן

תודה ערדושקה :). צודקת בכל מילה.

למעלה