אירוחים- מה נהוג אצלכם במשפחה

אירוחים- מה נהוג אצלכם במשפחה

האם משתתפים כלכלית בהוצאות על אירוח חג כלומר אוספים כסף או כל אחד מכין משהו?

מתנות למארח/מתארחים-נוהגים לקנות? מה בד"כ קונים?

האם אתם נוהגים לעשות אירוח חג משותף של 2 המשפחות המורחבות?

האם יש תורנות של אירוח כמו "ראש השנה על ההורים שלה, פסח על ההורים שלו"?

"מה שהיה נהוג" השתנה אצלנו במהלך השנים

כשרק התחתנו, לפני 17 שנה, חלקנו את החגים בינינו - רה"ש אצל ההורים של בן זוגי, פסח עם הוריי, יחד עם משפחה מורחבת מהצד של אמי.
לפני כ10 שנים חמי חלה, ומאז חמותי כבר לא מארחת את רה"ש. בשנים האחרונות היא לא מארחת חגים בכלל.
מאז שחמי חלה (ואחר כך נפטר למרבה הצער), את רה"ש אני מארחת, ואנחנו חוגגים עם הוריי, חמותי וגיסתי (היא לא נשואה). עדיין עושים את פסח עם משפחתי המורחבת, שמקפידה להזמין גם את חמותי וגיסתי, כי אין להן באמת אפשרות אחרת. אם לא היו מוזמנות על ידי המשפחה שלי, הן פשוט היו נשארות לבד בבית.
פעם הייתי מתעקשת להכין את כל ארוחת החג לבד. עם השנים די נמאס לי, והיום שלושתנו מכינות יחד (אני, אמי וחמותי). חלקות המטלות היא האחריות שלי
תכלס, אנחנו בסך הכול 8 איש, כך שבאמת אין צורך בהרבה אוכל, ואנחנו מכינים ארוחה חלבית בבסיסה.
חמותי תמיד מביאה מתנה, למרות שאני אומרת שאין צורך. בשנים טובות היא מביאה מתנה עם פתק החלפה. בשנים פחות טובות היא לא
אבל זה לא משהו שאני בונה עליו או מצפה לו במיוחד...
אני מכינה להוריי ולחמותי לוח שנה עם תמונות של הילדים. זה מנהג שהתקבע אצלנו כבר די הרבה שנים (מאז שנולד הקטן, כך שלפחות 8 שנים) - תמיד משמח אותם ולי מאוד נוח.

המארחים אומרים אם רוצים שיביאו משהו

זה נע לפי מספר האורחים ומידת הכוח שיש למארחים.
יכול לנוע בין לבקש מאורח אחד שיביא את הקינוח ואת כל השאר מכינים המארחים,
עד זה ששולחים הודעה בווטסאפ המשפחתי ״שכל אחד יגיד מה הוא מביא״.

רוב האנשים במשפחה שלי הבהירו שהם לא רוצים מתנות. אין לנו כוח לזה. כל אחד מאיתנו קונה מה שהוא צריך, ולא רוצה לקבל דברים שאין לו מה לעשות איתם. היוצא מן הכלל הוא אם מוצאים משהו מיוחד.

עדיקים

Active member
מנהגי האירוח אצלנו

אצלנו לא קונים מתנות עוזרים בבישולים בדרך כלל. כל אחד מביא איתו משהו כשכמובן המארח מכין יותר מכולם ודואג לברכות ושתיה וכד'.
אין אפשרות אצלנו לעשות לשתי המשפחות יחד, זה יותר מידי אנשים.
אין אצלנו תורנות, בדרך כלל עושים עם האיש ומידי פעם כשיוזמים עושים עם המשפחה שלי. אין לי בעיה עם זה אוהבת מאוד לעשות איתם. לצערי הרב אין מספיק יוזמה במשפחה שלי והייתי שמחה אם הילדים שלי היו חוגגים גם עם בני הדודים בצד הזה. זה מורכב יותר לביצוע ולכן כמעט ולא קורה. יחד עם זאת בשבתות אנחנו נפגשים כרגע יותר עם המשפחה שלי ככה שהילדים נפגשים עם בני הדודים בשני הצדדים רק לא בחגים.

למעלה