יד שניה במשפחה

יד שניה במשפחה

האם אתם מעבירים במשפחה בגדים וצעצועים הלאה לאחיינים, נכדים וכו'?
האם אתם מצפים שיחזירו או מעדיפים שישאירו/יעבירו הלאה?

mykal

New member
אני הייתי מחלקת את הענין

לכמה ענינים אחרים--
1)ממי ועם מי? אני למשל העברתי לגיסתי כמה בגדי הריון,
לא חזרו אלי--מלבד אחת שממילא לא ניתן היה להשתמש בה יותר בגלל
כתמי כלור.
. היא שלחה לי שתי שמלות שלה--לא השתמשתי והחזרתי.
2)והייתי מחלקת גם לתקופות,--פעם חיתולים ובגדי תינוקות היו יקרים בטירוף,
וממילא זה לתקופה קצרה, אז לא נורא לעזור ולהעזר.
היום הדברים האלה הם ממש בהשג יד, לא מחירים בשמים,
אז ממש לא הייתי מליפה ומקבלת ומוסרת. מיותר.

עדיקים

Active member
יד שניה הלוואי ויכולתי לקבל יותר

כשנולדו הילדים קיבלתי המון בגדים מהמשפחה אבל כהתחילו לגדול הפסקתי לקבל בגלל הקרבה בגיל הילדים (כשגדלים כבר אין ממש הבדל במידות).
אני החזרתי מה שביקשו להחזיר ומה שלא העברתי הלאה.
אני מעבירה הלאה בגדים של הילדים שלי במצב טוב (למרות שכבר גדולים) למי שרוצה לקבל.
צעצועים פחות העברתי ו/או קיבלתי אבל גם היו מקרים רק שהרבה פחות.

ברור.

לא מצפה שיחזירו, אלא אם ביקשתי במפורש.
העברתי הכל בין הילדות שלי, וברגע שסגרנו את הבאסטה, או לפני כן כשהיו דברים שלא היינו צריכים - העברתי לאחים שלי / של בעלי לפי צרכיהם. (וכשחזרנו מחו"ל העברתי דברים שלא רצינו/יכולנו לקחת לחברים או שמסרנו/מכרנו בזול בגרג' סייל לשכנים / שמנו במקום בשכונה שלוקחים ממנו מה שצריכים). אני מאוד שמחה שהדברים זוכים לשימוש נוסף. אני גם מאוד שומרת על הרכוש ולכן הם עוברים במצב מצויין הלאה. אם משהו לא במצב מצויין או שקרובים לא זקוקים לו אנחנו תורמים או משאירים באזור שבו מי שרוצה יכול לקחת.
לא זכור לי שהעברתי דברים חשובים שהיה צפי שנזדקק להם שוב, פרט למקרה אחד של חברים שעברו לגור קרוב לתקופה זמנית והיו זקוקים לציוד (טיולון, תלת-אופן וכו') - וכל מה שהעברנו להם באמת נהרס בגלל אי שמירה הולמת שלהם עליו
, ולכן בת מספר שלוש השתמשה בטיולון פושט במיוחד שקנינו בטארגט / וולמארט במקום בטיולון האיכותי שנהרס (והיה במצב מצוין כשהושאל...).
אנחנו לא קיבלנו מאחרים, כי היינו בין הראשונים גם במשפחה וגם בחברה שלנו ללדת.

בגדים לא יצא לי. מעבירה המון ספרים וצעצועים לאחיינים ולילדים
של בני הדודים שלי. מה שהם לא רוצים, עובר לתרומה.
לי לא היה ממי לקבל כי הבנים שלי נולדו לפני כל יתר הילדים במשפחה....

michal@gal

Active member
מנהל
מעבירים בגדים במשפחה

כשהייתי צריכה לילד הבא, ציפיתי שיחזירו.
כשהחזירו, תמיד הגיע עם אקסטרות חדשות משלהם.
&nbsp
צעצועים וטיולונים העברתי רק כשלא היה צורך שיחזרו. זה דברים יותר יקרים ולא ידעתי באיזה מצב יחזרו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

החתולית

New member
העברנו המון

עכשיו כולם גדולים ובוגרים, אבל הבן שלי קיבל המון בגדים מבני הדודים שלו. בשלוש השנים הראשונות לחייו, כמעט ולא לבש בגדים שלא היו יד שניה

&nbsp
לפני שנולד אמא שלי נסעה לקנדה, וחזרה משם עם מזוודה מלאה בגדים מבת הדודה שיש לה שני בנים מבוגרים ממנו בשנתיים. אלה היו בגדים יקרים ובמצב מצויין, חלקם לא נלבשו מעולם. הם עברו הלאה לגיסתי ושני הבנים שלה נהנו מהם מאד.
&nbsp
העברתי הלאה גם צעצועים ומשחקים.
&nbsp
לפני זמן מה, חמותי החלה להעביר אלי כלי מטבח שהחליטה שהיא לא צריכה. קערות הגשה, וכלים לאפיה והגשה. הם איכותיים אבל כל כך לא יפים. אני משתמשת בהם רק כשאין ברירה.

אנחנו מקבלים המון, לא רק בתוך המשפחה

בת דודה של בעלי מעבירה לנו שקים של בגדים במצב מעולה (ילדה סופר-בררנית, הורים עם טעם ותקציב נדיב, שומרים לנו ה-כ-ל) ויש לי עוד 2 אמהות מהגנים שאיתן אני מחליפה בגדים, בעיקר לבנים (לאחת נותנת, מאחת מקבלת) כי חלק גדול מבגדי הבנות עובר עדיין בין בנותיי. אין לי למי למסור במשפחה המורחבת כי שתי המשפחות עם הקטנים קונות רק בגדי מעצבים. מה שבמצב פחות טוב נתרם לגנים או לארגונים ועובר הלאה - ובכלל זה מצעים, מעילים, שמיכות, בגדים לכל העונות ובכל המידות. אני לא מבקשת חזרה מה שאני מוסרת ותמיד מוודאת שלא אתבקש להחזיר מה שניתן לי. מעדיפה לוותר על פריט שיקר לבעליו ולא להצטרך להחזיר אותו בהמשך.

rain31

New member
מוסרת לבת דודתי בגדים של הילדה במצב מעולה...

יש לי שריטה קשה בכל הנוגע להלבשת הילדה שלי ואני קונה לה המון בגדים שווים, כך שכל בגד יוצא שלא נלבש הרבה ולא מתכבס הרבה. כשקטן לה מעבירה לבת דודתי הילדה שלה קטנה בדיוק בשנה מהבת שלי והן ילידות אותו חודש כך שזה גם תואם לעונה.
אני שמחה שיש למי להעביר. בגדים מהיותה תינוקת תרמתי לויצ"ו, שמרתי במשך כמה שנים כי חשבתי שאולי אצטרך בעצמי אבל היות ואני בהריון רק עכשיו כשהיא בת 6 באמת לא היה טעם להמשיך לשמור.

למעלה