ומהצד השני....הפעם על חתנים..

איילה 421

New member
ומהצד השני....הפעם על חתנים..

אני, בכל פעם שנפגשת עם החתן של בעלי מרגישה שהסעיף עולה לי. בחור שחצן וטיפש, צר אופקים שמתנהג לאשתו ולכולם בזילזול. נראה לי שלא באופן מודע...כך חונך...הנסיך...
בעלי אדם סבלני וטוב לב, אבל גם הוא לא סובל את ההתנהגות הזו, וגם חלק מהילדים שלנו.
הבעייה שאני לא תמיד סותמת את הפה...כי הוא מדבר כאלה שטויות יהירות שבסוף אני מתפוצצת ו"מעמידה אותו במקום", האמת שבעלי עוד יותר ממני, ונוצרת אוירה מאד לא נעימה (נפגשים בסופשים) סביב השולחן.
נו, אז מה עושים??? מנסה להבליג..אבל האמת - לא סובלת אותו. וקשה להיות נחמדים בכוח..במיוחד שאת החתנים האחרים מחבבת מאד, וכך גם בעלי.

mykal

New member
לפני תגובה

איך מגיבה אשתו? אני מניחה שבעלך לא מגיב
כי הוא רוצה לחסוך עלבון מהבת.
האם אי אפשר לבקש ממנה למתן אותו? היא מסתדרת עם הזלזול שלו בה?
האם ההתנהגות אצליכם היא רגילה גם במקומות אחרים? או נוצרה דינמיקה מביכה.מה אומרת אשתו?
נראה לי שזה אחד המפתחות להבין מה לעשות.

אבל מה שכתבת עליו שהוא נשמע כמו ילד מגודל,
לא בוגר, מחפש תשומת לב. יותר מאשר שחצן וטיפש.
למה לא ניתן פשוט להעביר נושא, למה לקחת את את תפקיד "להעמידו במקום"
לא הייתי יוצרת אוירה לא נעימה, כי גם לכם לא נעים לא רק לו.

איילה 421

New member
לעניות דעתי,

אשתו לחוצה מכל המצב. כשהוא מגזים - היא מעירה לו, והוא מיד מתנצל/מצטדק/מסביר למה התכוון.
ההתנהגות שלו זרה לנו ולא מקובלת אצלנו - הוא לא נוקף אצבע כמו האחרים, מדבר רק על כסף כל הזמן ורוב האמירות שלו מקטינות את הילדים האחרים, במכוון. הוא לא מפרגן לאף ילד אחר, מתחרה בזוגות הנשואים האחרים.ויש לו אמירות כאלה גזעניות...כלפי כל מיעוט שבעולם.. על הומוסקסואלים, על ערבים, על חרדים ןכו' (מתנצלת מראש). בעלי משתגע מאמירות כאלה. בנוסף הוא ככ שובניסט, מנסה להסתיר זאת ליד בעלי, אבל לא עוזר לאשתו בכלום, מזלזל בתחום לימודיה, ויש לו התנסחויות פטרוניות כאלו כלפיה. גם כלפי בנות המשפחה האחרות (גם כלפי - שיכולה להיות אימו).
והכל באצטלה של בחור משכיל, אקדמאי, מנומס..
מאד קשה לחבב ולכבד אותו.
את צודקת ותודה רבה לך - בפעם הבאה פשוט אנסה להעביר נושא, או אחרוק שיניים ואשתוק. (מקווה שיצליח:) )

mykal

New member
אם זה התיאור עליו

למה לא ניתן פעם להזמין אותם כזוג בנפרד מכולם,
ולומר לו באופן ישיר, "אמיר, אנחנו אוהבים אותך, אבל מרגיש לא נעים
שאתה מנסה להקטין אחרים--אתה לא נעשה יותר גדול מזהף
אמירות גזעניות לא נעימות לאזנינו, אנחנו ממש מבקשים שתשנה גישה,
כדי שלכולנו יהיה נעים יותר".
או לשאול את אשתו אם היא יכולה לעשות זאת.
אני מניחה שהוא אדם נורמטיבי, עובד עם בני אדם ולומד ובכ"ז מקובל שם,
אז הוא אחד מן הישוב. משהו במקום שלו אצליכם כנראה לא נוח גם לו,
אן לא ברור לו והוא רוצה הערכה ועושה פעולות שדוקא דוחות אותו.
היה צריך לתת לו בטחון אצליכם אולי היה משתנה.

mykal

New member
ועוד כמה טיפים,

שאני משתמשת בהם כשהדובר גורם לי (ולסביבה)
להרגשה של אי נוחות, לעיתים בושה--
1)אני קמה ממקומי, אם זה במסעדה, אז לשירותים,
או למישהו שנעשה סיבוב קצר בחוץ, אם זה בבית, להביא מלח,
להביא כוס להוריד משהו מהשולחן. אצלי התזוזה מהמקום נותנת אויר.
2)אם זה חוזר על עצמו-ליצור קוד עינים עם אחד או שנים מבני משפחה אחרים,
שיגידו "טוב אמיר הבנו.. next" שלא יפול רק עליך להגיב.

אין לי עיצה, רק להביע את תנחומי, אנשים כאלו לרוב לא משתנים

ארק הופכים למעצבנים יותר.....

ברקורעם

New member
אם אני משערת נכון הוא מביך את הבת של בעלך

הייתי חושבת עליה, וגם שואלת אותה: מה היא מצפה מכם? כי חשוב שהיא תרגיש נוח להגיע ולבלות עם המשפחה , ושלא תחוש דחיה ותרגיש בודדה, גם כך עם בעל שובניסט וחסר טקט והתחשבות היא בטח סובלת לא מעט.

לא נעים כשאחד כזה מצטרף למשפחה

אני בעד להתעלם מכל מה שלא באמת מפריע לאחרים.
על השחצנות שלו אתם יכולים לצחוק מאחורי הגב.
גם זה שהוא לא עוזר - ניחא. אני מבינה שאתם משפחה גדולה, ויש אחרים שיעזרו.

אני חושבת שכוחכם באיחודכם. זה לא שאת לבד - אתם משפחה שלמה שכולה חושבת שהוא דביל. אז תגחכו עליו בשקט, אל תתייחסו לדברים שהוא אומר.
ותקוו שאשתו תתפכח.

זה אומר

בחור שנשוי לבת של הבעל מאישה קודמת.
כלומר פותחת השרשור לא האימא של הבת שנשואה לחתן

להפחית מפגשים ולדעת שהוא כזה

אז לא לצפות למשהו אחר. אני אישית הייתי מתייחסת לזה כמה שיותר בהומור- לפעמים זו הדרך להתמודד עם אנשים כאלה.

גיסי הייתה תקופה שהיה מטריף את הורים שלי באופן קבוע

וגם עכשיו הרבה
אבל!!! מכיוון שהוא הבן אדם שאחותי בחרה לחיות איתו והאבא של הבנות של אחותי בחרנו לשתוק, הבנו להעיר תיצור אצלם בתא המשפחתי חוסר שקט שלא יתרום לנו
הפעם היחידה שדיברתי עם אחותי זה על זה שאותו מגעיל ששמים רגליים על השולחן בסלון והוא מעיר (גם לאמא שלי בת 70+ עם כאבי רגליים) והוא מרשה לעצמו לעשות גרפסים בזמן הארוחה אצל הורים שלי דבר שמגעיל אותנו, זה הדבר היחידי שביקשתי שיפסק, שיכבד אותנו אצל הורים שלי בבית כמו שהוא רוצה שנכבד אותו אצלו בבית

למעלה