הגיסה שונאת את בעלי

נעוה

New member
הגיסה שונאת את בעלי

שלום לכולם!
התלבטתי הרבה זמן האם לבקש עצה מכם, לבסוף החלטתי שאין מה להפסיד :)
התחתנתי לאחרונה. לבעלי יש אח אחד נשוי, ובחתונה שלנו אישתו של האח (הגיסה) לא הייתה נחמדה אליי. חשבתי בהתחלה שהיא לא אוהבת אותי, לא הבנתי למה, הרי הכרנו רק פעם אחת לפני שהתחתנו והיה רושם שהסתדרנו יפה.
לאט לאט התברר לי שזו לא אני שהיא לא אוהבת - אלא את בעלי. תמיד היא עוקצת אותו כשנפגשים, מדברת אליו לא יפה ושולחת מבטים לא נעימים כשהוא משחק עם הילד שלה. שמתי לב שהיא אפילו לא אומרת לו שלום כשנפגשים. איתי היא דווקא נחמדה.
היא גם סיפרה לי משהו על עברו של בעלי שהיה לי קשה לשמוע, ואני לא חושבת שהיא הייתה צריכה לספר את זה.. אני לא הייתי מספרת למישהי אחרת דבר כזה, אבל ייתכן וזה סתם חוסר טקט.
שאלתי את בעלי בעדינות על הנושא, והוא לא מרגיש את זה.. מצד שני שמעתי את האח השני שואל פעם את בעלי אם הכל בסדר ביניהם, כי היא לא אומרת לו שלום, כך שכנראה זו לא רק אני שמרגישה כך..
למישהי/ו יש עצה מה לעשות? מטבע הדברים אני כועסת עליה וקשה לי מאוד להתחבר איתה, ומצד שני חשוב לי שנסתדר בינינו. מה הסיבה שהיא מתנהגת כך? וכיצד אני יכולה לתקן את היחסים ביניהם/בינינו?

תודה ופסח שמח!

אני לא הייתי מתערבת...

יכול להיות שהיה משהו רומנטי בעבר הרחוק בין גיסתך לבעלך?...
האם היה איזה ויכוח בין האחים בזמן האחרון?...
האם זה היה המצב בינהם מהרגע שהכרת אותה?
באמת נשמע מוזר...

נעוה

New member
תודה על התגובה

אין לי בעיה לא להתערב. השאלה היא איך להתייחס אליה? קשה לי להתנהג בחביבות כשאני פגועה ממנה.

לא היה שום דבר רומנטי ביניהם. ובעלי מסתדר ממש ממש ממש טוב עם האח - הוא אפילו נתן לו הלוואה מאוד גדולה לפני הרבה שנים, ולא מבקש בחזרה את הכסף כי הוא יודע שקשה להם להחזיר. האח ממש נחמד לשנינו.
וכשהכרתי אותה לפני שהתחתנו נפגשנו פעם אחת בלבד, והיא הייתה נחמדה. לא שמתי לב אז, אבל אולי התרגשתי מדי באותו יום.

מתגובתך להייתי אביב בקיץ, אני מבינה שבעלך וגיסתך מכירים

תקופה בה הוא היה נער...
&nbsp
אני גם חושבת שזה קשור למה שהיא סיפרה לך...אולי אותה אקסית שלו הייתה חברה שלה והיא לא ממש סלחה לו?..
&nbsp
בפעם הבאה שתפגשו אני מניחה שהיא שוב תתעלם ממנו...אני הייתי שואלת אותו ואומרת שזה כבר לא קשור למצבי רוח אלא היא מתעלמת ממנו בכוונה.
&nbsp
אולי הוא מסתיר משהו ואולי היא כועסת עליו על משהו שהיה ממש מזמן והוא באמת לא מייחסלו חשיבות. בכל מקרה, אחרי הפעם הבאה שזה יקרה, את יכולה לשאול אותו ואם הוא שוב יגיד שהוא לא יודע במה מדובר, שידבר עם אחיו וישאל אותו למה אישתו מתייחסת אליו ככה...אני בטוחה שהוא יודע ובטח אחרי ששאל אז את בעלך, דיבר עם אישתו.
&nbsp
אני לא חושבת שכולם צריכים לאהוב את כולם אבל אני מסינה אותך והתנגות כזאת קצת ילדותית ולא במקום..

ערדושקה

New member
חמודה...קודם כל מדברייך עולה שאת אשה....

מאוד רגישה ואיכפתית.
&nbsp
בתור אשה צעירה [כיום אני מבוגרת וסבתא]הייתי גם מאוד רגישה כאשר קיבלתי
יחס צונן או הערות הצד האחיות או הדודות של בעלי [לשעבר]
ניסיתי מאוד להתחבר, להיות חביבה..אבל הייתי נטע זר ..עיקר ההערות היו על רקע
היותי אשכנזייה היחידה שנכנסה לתוך השבט מצד בעלי...
כמו שציינתי השתדלתי מאוד להתחבר למשפחה המורחב גם שלא יחשבו שאני מה שהיה נקרא אז "סנובית"....אבל בתוכי האמנתי בעצמי ...וידעתי שאני לא יכולה לשנות
אנשים שזורקים הערות שלא קשורות כלל ..פרט לכך שאני אשכנזייה...
למדתי להכין את האוכל שנהוג אצלם, לבפגישות משפחתיות התנהגתי בטבעיות
במשך הזמן הם ראו שאני למדו שאני אשה מסורה,,אמא טובה לילדים, מנהלת קריירה
ואני מניחה שדעתם השתנתה ..שהאשכנזייה הזאת היא אשה חביבה..רגילה..ולא איזה חייזר לבנבן שנחת עליה
המסר שאני רוצה להעביר לך שתתמקדי בזוגיות שלך, בהמשך בילדים שיבואו תתנהגי בטבעיות בחביבות..ואם הזמן אותה גיסה תלמד שאת בסך הכל אשה נחמדה..
ואם היו לה בראש רעיונות [כמו שיש ללא מעט נשים] של נבירה, קנאה אולי, סוג של תחרות על תשומת לב.עליך זה לא משפיע ...ואת מתמקדת בעתיד ולא בעבר...
כשמתחילים עם הרכילויות, והעלאת ענינים ישנים מהעבר, ודישה בהם...טוב לא יוצא מזה , רק וויכוחים ..ואולי מריבות מיותרות..
תהיי מי שאת....תאהבתי את בעלך ואף תפגיני זאת [בלי לנכר עיניים]
והזמן יעשה את שלו...לא רוצה לומר שלום לא צריך....אני בטוחה ששאר בני המשפחה אוהבים אותך ומיחסים יפה אלייך.....אז תתמקדי בטוב....
בהצלחה..
&nbsp
&nbsp

אם את לא יודעת מה מפריע לה, אז קשה לתקן

קצת מוזר לי שבעלך לא מרגיש את זה. הוא לא מרגיש שהיא לא אומרת לו שלום?

מאד יכול להיות שרק שני אנשים יודעים מה הוא עשה שכלכך מפריע לה. הוא והיא.

אז אפשרות אחת זה לשאול אותו, ואפשרות אחרת - לשאול אותה.

כתבת שהיא סיפרה לך משהו לא נעים, ואת אמרת שזה חוסר טאקט. יכול להיות שבסיפור ההוא, היא ניסתה להכניס אותך לעניינים שתביני למה היא לא סובלת אותו?

נעוה

New member
בעלי הוא גבר טיפוסי..

אחרי ששאלתי אותו למה היא לא עונה לו שלום, בפעם הבאה כשנפגשנו הוא די "הכריח" אותה לענות לו שלום, ואחר כך צחק ואמר שסתם יש לה מצבי רוח. בקיצור או שהוא מדחיק את זה או שבאמת הוא מסתיר משהו, רק מוזר לי כי הוא באמת מספר לי הכל תמיד.
בנוגע למה שהיא סיפרה לי - זו סתם שטות בנוגע לתקופה שהוא היה נער. לא רוצה לתאר במדויק כדי לא לחשוף יותר מדי פרטים על עצמנו, אבל זה נניח כמו לספר על כמה הוא אהב את האקסית שלו בסדר גודל. משהו שאני פשוט לא צריכה לשמוע...

mykal

New member
למה את כועסת עליה?

ולמה את צריכה להתחבר אליה?
אתן גיסות לא כל הגיסות חייבות להיות חברות.
אתן נפגשות ואפשר לשמור על קורקטיות.
בעלך מסתדר עם הענין ונהנה בחברת אחיו,
השלים עם המצב. מה יצא לך מלפתוח פצע מוגלתי לפחות מבחינת גיסתך.
זה שהיא מתנהגת ילדותי זה שלה.
תעזבי.

נתחיל מהסוף - את לא יכולה לתקן את היחסים ביניהם

את כן יכולה לנסות ליצור סיטואציות משותפות נעימות כמו טיול או פיקניק שמזמינים גם אותם (ולקחת בחשבון שאולי הם לא יבואו). בכל אופן המצב הוא לא של נתק אלא של יחסים לא חמים ויכול להיות שככה זה גם ישאר. אז מה שנותר לך לעשות זה ללמוד לחיות בשלום עם זה שהיא לא אוהבת את בעלך ולא הכל בחיים חלב ודבש.

אני חושבת שאם זה לא מפריע לבעלך

אז אולי עדיף להשאיר את זה ככה.
יצא לך להיות איתה 1 על 1? אולי תנסי ליזום משהו כזה ואז תבדקי מולה למה היא מרגישה צורך להתנהג ככה כלפיו.

רצינית? היא הרי סיפרה לך משהו עליו שהיה לך קשה לשמוע

ואת אפילו חושבת שהיא לא היתה צריכה לספר.
אם זה כזה נורא זה גם כנראה הסיבה שהיא לא מדברת איתו

למעלה