כלות, תהיו בבקשה כנות

yeshpitaron

New member
דווקא בשל היותי אישה וחלק לא קטן מדבריי

מצותת, מה שאני מרגישה וחווה וגם מאמרים שקראתי. ולפני הכל, לפני זמן מה התלוננתי פה בפורום הזה שבני לא מתקשר אלי כמעט וכו'. רוב התגובות היו, "בנים שונים". ויש בנים שונים יותר ויש פחות אבל הם שונים ולא רק במראה החיצוני. יש בין גברים ונשים הרבה משותף אבל הרבה מאוד שוני.
&nbsp
כמה שהיו לי קשיים עם הקשר עם כלתי ונדמה שכתבתי את זה כבר, היא יותר אנושית כפי הנראה מלא מעט כלות כי לא משנה מה היה, כשחליתי, תמיד עשתה את המינימום הזה שכל אדם מצפה לו (גם מחברים) והתקשרה לדרוש בשלומי. כך גם אני עושה ועשיתי בעבר עם חמותי.
&nbsp
האם את עושה את זה לחברה? אם לא אז לא מבינה את זה ואם כן, למה לא לחמותך? אלא אם את ממש לא סובלת אותה או יש לך יחסים עכורים מאוד אתה. לדרוש בשלומו של אדם זה המינימום ואם אדם לא עושה טוב למשהו כי האחר לא עושה, תעודת עניות.

קליספרה

New member
אני נעלבת בשם בני ובעלי על הקביעה הזאת

בנים אכפתיים דואגים לאמא שלהם
אלה שלא חנכו אותם שהם א. נסיכים ב. פחות רגישים מנשים
אלה לא עוזרים כי כלום לא מצופה מהם - ולמה שיצופה אם התלונות מגיעות לנשים שלהן בסוף?

yeshpitaron

New member
אפשר לדעת מה קשור הבנים עכשיו? אם אחי לא מבקר

את הוריי, אם בן אחד לא בסדר, אם כלה אחת לא בסדר צריך לשאול?
&nbsp
ואם נניח שהבנים שלה לא עשו זאת כי הם לא חונכו טוב, האם זה אומר שהכלות כן?
מה קשור? היא התלוננה על הכלות אז הכלות לא בסדר בלי קשר שגם בניה. הן לא פטורות.
כלה טובה לא תעשה חשבון ותתקשר לדרוש בשלום אישה חולה ואף תגיד לבעלה אם הוא לא בסדר שהיא תהיה בסדר. (לא רציתי להשתמש במילים לא טובות אבל ברורה כוונתי).
&nbsp
לפני כשנתיים אח של בעלי התאשפז. אקצר כי זה לא קשור אליי ולא להאדרה שלי אבל זה מה שהרגשתי, בעלי לא נסע עד חיפה לבקר אבל אני כן. חודשים אחיותיו ואחיו התלוננו שלא היה בסדר. נכון. מצדיקה אבל בעיה שלו. אני הרגשתי שאני צריכה לעשות את הביקור המנומס הזה.
&nbsp
לפני כמה חודשים אימי חלתה. גרושת אחי התקשרה אליה. הם לא בקשר מלבד הודעות על הילדים והיא באה.
&nbsp
לי זה לא נראה טוב.

את כל הזמן מעוותת את ההודעה הראשונה

עלמנת שתתאים לאג'דה שלך שרק מדובר במעט איכפתיות.....
כותבת ההודעה כתבה בפירוש ובעברית פשוטה שכל אדם שיודע לקרוא יכול להבין שהיא ציפתה לעזרה!!!
לא דיבר על להרים אליה טלפון לשאול לשלומה, אלא על לתת לה עזרה.
ומה זאת אומרת שהכלה תגיד לבעלה שהוא לא בסדר?
הכלה מנהלת את הבעל?

יש לך דפוס חשיבה מיושן
האישה צריכה לעשות
האישה צריכה להעיר
האישה צריכה והאישה צריכה
לא, היום רוב רובם של הגברים אינם מפגרים ולא צריכים לתפעל אותם.
אם הם קיבלו חינוך טוב בבית הם יטפלו בהורים, אם לא קיבלו חינוך הולם....כנראה שלא יטפלו בהם.

viczi

New member
אם חינכת את הבנים שלך

שבנים זה לא בנות, בנים לא יחשבו על ניקיון, אוכל וכביסה, בנים יעשו משהו רק אם האישה תגיד, אז יש סיכוי סביר שהכלות שלך כועסות עליך. כי לחלוק את החיים עם גבר כזה לא פשוט בכלל....

שתהיה החלמה מהירה ורפואה שלמה.

ואל תהיי פולניה - תבקשי!
ולא מהכלות, אלא מהבנים.
תגידי מה קשה לך לעשות ושהם יתחלקו באחראיות.
יש לך עוד סיכוי לחנך אותם לטפל בך בעת צרה, כל עוד את אישה עצמאית.
תחשבי מה יהיה כשבגיל 120 לא תוכלי לעשות כביסה, לבשל ולנקות בעצמך באופן קבוע ולא רק זמנית....

yeshpitaron

New member
שיתגרשו. ועכשיו באמת, מה הקשר? אם הן

לא מקבלות או כן מקבלות את החינוך ולא יודעות להפריד הן לא יודעות להיות בנות אדם טובות. זה נובע משנאה, אדישות, חוסר כבוד וזלזול או חוסר אהבה לבעל.

NuIa

New member
עצם זה שהן לא הציעו לך עזרה בנקיונות

אוכל וכביסה אולי זה פוסל את התיאוריה שלך, שזה טבען של נשים לחשוב אוטומטית על דברים כאלה.
אולי זה טבען של נשים עם חשיבה פרמיטיבית, לא נשים מודרניות.

אבל היא כן דיברה על עזרה ....והיא זו לא את

ואם ההיא נותרה לבדה בצרתה משמע לה ילדים חסרי חינוך שלא איכפת להם מהאמא שלהם.

yeshpitaron

New member
סליחה צודקת. חשבתי שזכרתי כשקראתי לפני זמן

את ההודעה וקישרתי לטלפון. מעניין אם התקשרו או שאלו בשלומה כי התיחסתי לזה.

את טועה. אמא שלי חינכה אותנו לשיוויון בבית, וכמו שגם היא וגם

אבא שלי יצאו לעבוד כדי להרוויח כסף, וגם כל הילדים שלה בעתיד יצאו לעבוד, כולם גם ידעו לעשות את מטלות הבית. למעשה אח שלי מנקה את הבית יותר טוב ממני, אח אחר מקפל כביסה יותר טוב ממני, אני מבשלת יותר טוב מאחותי, אחותי הכי טובה בלהתקין דברים.
כולנו התנסינו בהכל, זה לא אומר שנהיה טובים בהכל אבל בהחלט נהיה מסוגלים לעשות את הדברים.
אישה לא רואה את מטלות הבית יותר מהגבר אלא אם כן הגבר גדל בבית בו הכל נעשה מאחורי הקלעים מבלי שהוא יהיה חשוף אליהם. הבגדים מופיעים בארון מקופלים כאורח פלא, גם הכלים, האוכל, והבית תמיד נקי ולא מתלכלך כמעשה קסמים.
&nbsp

מסכים במאה אלף אחוזים

(באתי מהדף ראשי) אימי עברה ניתוח בברך לפני כמה חודשים והיא מהסוג הכי פולני שיש (לא צריך אל תעזרו לי אני כבר אשב בחושך וכיו"ב
) ואני כל הזמן שאלתי אם היא צריכה עזרה בכל מיני דברים קטנים כי אני גר במרחק כמה דקות הליכה ממנה (אחותי עברה לגור במושב של בעלה וזה ליד עפולה ואנחנו מחולון)
&nbsp
אגב , גם כשחמותי עברה לפני כשנה ניתוח תמיד התקשרתי לשאול מה שלומה

ומה לגבי הבנים שלך? הם הציעו עזרה?

לפני הכל- תרגישי טוב! מקווה שזה יחלים במהרה.
&nbsp
לגבי הכלות- ברור שזה כואב ומתסכל אבל לפעמים במירוץ החיים לא חושבים על הדברים האלה או שמתכוונים להתקשר/להציע עזרה ולא יוצא.
&nbsp
פעם בעלי אמר משהו נכון: אף אחד לא מגדת עתידות- את צריכה עזרה? תבקשי! אל תחכי שיציעו לך. אני עדיין עובדת עם עצמי על זה...

yeshpitaron

New member
חולקת. מה זה לא חושבים? להתקשר ולא לעזור. האם יש

למשהו בעיה עם להיות אנושי קצת?
&nbsp
לפעמים כשאני קצת חולה אני לא רוצה שיבואו או יבקרו. מספיק להתעניין בטלפון אחד קטן.
&nbsp
לגבי העזרה את צודקת. הכי טוב לבקש למרות שיש מי שמציע ויש מי שמחכה שיבקשו.

נומלה

New member
כתיבה מוזרה

יש לי בן זןג, אם הוא היה בא ואומר אמא שלי שברה את היד, היא באה לשבת / אני לוקח לה את העוגה / אנחנו צריכים לעזור לה עם הקניות בסופר / אני אשטוף את הכלים, וכו וכו, הייתי אומרת: בשמחה, אם אתה צריך עזרה, אני איתך.
לפני שאת מתאכזבת מהכלות שלך, תתאכזבי מהילדים שלך. ילדים שלא קופצים לעזור לאמא, או שהם מאוד כועסים, או שיש להם חינוך גרוע.

yeshpitaron

New member
את מסכימה איתי שגם אם זה נכון הכלות בלי קשר היו יותר

מבסדר להתקשר? שלוש כלות ואף אחת לא מתעניינת? חוצפה הייתי קוראת לזה לא?

נומלה

New member
לא אני לא מסכימה

זה כבר תלוי בהקשר, בחמות, בקשרים המשפחתיים. אני מצהירה בזה שאם בעלי לא היה מוצא לנכון לחשוב על לעזור לאמא שלו, לא הייתי מעלה בדעתי להציע עזרה בכלל.
ואם היחסים הם קורקטיים, אז כל אדם שיש לי יחסים קורקטיים איתו, אני מתקשרת אליו? לא. זה נחמד להתקשר לשאול מה נשמע. יש אנשים שעושים את זה כל שני וחמישי ויש שלא. בעיני האחריות היא על הבנים. פותחת השרשור בכלל לא סבורה שלבנים שלה יש קשר לנושא. במצב כזה לו הייתי כלתה, הייתי תופסת מרחק.

ayaht

New member
יש לך ארבעה בנים. מהם את צריכה לבקש ולצפות

יש מצב שגידלת אותם כמו נסיכים שבטוחים שלבשל ולשטוף כלים זה תפקיד בלעדי של האישה?

הם חיים בססרט שתפקיד האישה לארגן להם את סדר היום החברתי?

אם כן, את חווה כרגע את תוצאות הגישה הזו.

בכל מקרה אני מאחלת לך רק בריאות.
החלמה מהירה ושלמה.

לעניות דעתי זה הזמן להתקשר אליהם (לבנים) ופשוט לבקש עזרה במה שאת צריכה.

למעלה