כלות, תהיו בבקשה כנות

כלות, תהיו בבקשה כנות

יש לי ארבע כלות, אני לא מתערבת להן בחיים, לא מציקה, לא מבקשת, ואם אני הולכת לבקר אצלן זה אולי פעם בכמה חודשים, אם אני יכולה, עוזרת להן קצת, מידי פעם מזמינה אותן אלי לשבת,
לפני שבועיים נפלתי ושברתי את היד, אף אחת מהן לא הזמינה אותי אליה, אף אחת מהן לא הציעה עזרה, לא חשבו אולי אני רעבה ורוצה להכין משהו לאכול, אולי לשטוף לי כלים, בקיצור, כאילו לא קרה לי כלום,
מה דעתכן על זה? איך אני צריכה עכשיו להתייחס אליהן? האם לומר זאת לילדי? תענו בהכי כנות, ותעמידו את עצמכן במקומי.
אני בכל אופן התאכזבתי

אאמאאא

New member
כשחמתי עברה ניתוח ונדרשה לעזרתי היא ביקשה,

אני מבינה את התיסכול שלך אבל אשה שגם עובדת וגם נופלת עליה רוב האחריות על המשפחה והבית שלה , לא תמיד במודעות שלה שמישהו אחר זקוק לעזרה.
מעבר לזה מי שצריך להציע לך עזרה זה הבנים שלך. אותם גידלת ובהם השקעת ואם הם לא עוזרים או מציעים עזרה אז למה לבוא בביקורת לנשים שלהם?

אני מטבעי לא מבקשת

מאף אחד עזרה, גם שמציעים , אני מודה, ומסתדרת בכוחות עצמי, לדעתי הן לבד צריכות לחשוב על זה, אני גרה בגפי, והן יודעות שאני לבד,

אף אחד לא יכול לנחש איזו עזרה את צריכה

בטח לא אם את תמיד אומרת ״לא תודה״ ומעדיפה להסתדר לבד.

חלקנו לא טובים בקריאת מחשבות.

זה מעניין.

אם מטבעך לומר תודה ולהסתדר בכוחות עצמך, אז להבנתי את אומרת שאת לא באמת מצפה שהכלות שלך יעזרו לך - הרי אם הן יציעו לעזור את תדחי את עזרתן (ומן הסתם זה כבר קרה בעבר). כלומר, את לא באמת רוצה עזרה. את רק רוצה שהן יציעו עזרה מיוזמתן כדי שתוכלי לומר להן "לא, תודה".
&nbsp
נשמע לי שאת משדרת למשפחתך כל הזמן שאת עצמאית, לא צריכה עזרה, ולא מעוניינת לקשור איתם קשרים קרובים - ונשמע לי שהמשפחה שלך שומעת ומבינה היטב את מה שאת משדרת.
&nbsp
אני מאחל לך רפואה שלמה.
&nbsp
&nbsp

סיגלית 2014

New member
מנהל
יש בזה משהו וזה מזכיר לי

כאשר חמתי מגיעה אלי וכמעט תמיד אוכלת איתנו (שיהיה לה לבריאות),
היא תמיד... אבל תמיד.... קמה מהשולחן בסיום הארוחה והולכת אחרי כדי לומר את משפט הקסם: "את רוצה שאני עוזרת לך?"
כאשר שתינו יודעות בוודאות שהיא לא תעמוד לעזור לי, אבל היא אומרת את זה כדי שאני אחייך ואומר: "לא תודה, שבי" ואתחשב בכך שהיא הציעה עזרה.
והיא עושה את זה שנים.
אז מה יקרה אם אחת מהכלות יתקשרו לשאול מה נשמע ואיך היא מסתדרת?

בנים זה לא בנות

אסביר, לאישה יש יכולות לראות ולהבין דברים יותר מאישה, אתן ודאי מרגישות את זה בבית, הבנים שלי הציעו את עזרתם בקניות, הם לא חושבים על ניקיון אוכל וכביסה, כמו שאישה חושבת, אתן תבקשו משהו מהבעל הוא יעשה בדיוק מה שביקשתן, הוא יסתכל ויחשוב מעבר כמו אישה

michal@gal

Active member
מנהל
אם הם לא חושבים על זה לבד, תגידי להם

אל תצפי שהכלות יעשו את מה שהבנים שלך צריכים לעשות.
&nbsp
הכלות לא צריכות לפצות על כשלים בחינוך של הבנים.

yeshpitaron

New member
איך בדיוק קשור הדבר לכשלי חינוך לא הבנתי...

סתם רפרפתי ופה הרגשתי שאני רוצה לשאול. הסכמתי עם הכותבת שבנים הרי לא חושבים כמו נשים. מוכח מדעית!!! וכל מי שיש לו חשיבה רציונלית יודע שמהלך חשיבתם אחרת. בכלל, אולי הבנים כן עוזרים ומתעניינים אבל בהחלט לא קשור לכך שארבע כלות תהיינה קצת יותר נחמדות ותתקשרנה, תשאלנה מה קורה ואם היא צריכה עזרה. מכירה כלות שלא מסתדרות עם החמות בעליל אבל כשהיא חולה המינימום זה להתקשר לשאול מה נשמע ואולי מתוך נימוס אם צריך עזרה. אז אם כבר, חינוך לוקה בחסר הוא דווקא של הכלות.
&nbsp
האם כשחברה שלך חולה את לא מתקשרת לשאול בשלומה?
&nbsp
מינימום מחשבה. השונות בין גבר לאישה מוכחים ובלי קשר, טעמי נימוס מצדן הכרחי ואם לא עשו זאת, הן לא הכלות המושלמות בעיניי.

הממ..

אנחנו לא בימי הביניים שגברים הם יצורים שלא יודעים לבשל/לנקות/לסדר/לעשות קניות.
בימינו תודה לאל, מרבית הגברים התקדמו מנטלית ולוקחים חלק פעיל בבית. לדעתי את כן צריכה לצפות שהם יחשבו על זה ויציעו מתוקף היותם ילדייך.
&nbsp
זה לא אישי נגדך ואני מקווה שאת לא מרגישה שאני תוקפת- אני פשוט מנסה לעזור לך עם כיוון חשיבה טיפה שונה.
&nbsp
העיקר- שתרגישי טוב!

ממש לא נכון.

יש לנו 2 זוגות חברים והבעלים הם אלה שטיפלו בהוריהם כשחלו או עברו ניתוחים.
הכלות עזרו אבל את רוב הטיפול וההתעסקות עם בתי החולים ביצעו הבנים.
&nbsp
זה ממש לא קשור לגבר/אישה אלה לחינוך...
&nbsp
אני במקומך הייתי נפגעת מילדייך ולא הנשים שלהם.
אני כן מבינה את הפגיעה שלך אבל אבי ז"ל נהג להגיד לי לא לצפות לכלום מאף אחד וככה לא אתאכזב.
אני לא יגיד שאני תמיד מצליחה ליישם את זה אבל מנסה.
&nbsp
במקומך הייתי מדברת עם ילדייך על התנהגותם ולא מכלילה את הכלות שלך.

yeshpitaron

New member
בנים עוזרים אבל שונה מנשים. בודדים המקרים שזה לא כך.

כמה חמי ז"ל טיפל בחמותי הנכה ושמר על נכדיו, לא כמו אישה גם שעשה את מה שהיא עושה.
&nbsp
לבנות ראייה ומחשבה שונה בכל מה שקשור לעזרה כמו שבנות מרכלות יותר, כך בנים בנויים שונה (דרגות שונות אך במהותם שונים בנושאים מסוימים כגון מקרה כזה) ואכתוב שוב, הגברת כותבת שאפילו לא התעניינו בשלומה למה?????? איפה החינוך שלהן????? זה מהבית, הכל מהבית.

החינוך שלהן???? ומה עם החינוך של בניה שאותם זה לא מעניין

ומדובר באמא שלהן?....זה בסדר בגלל שהם גברים?!?

yeshpitaron

New member
היא נגעה בכלות ולכן אני פונה אליהן. אולי

הבנים כן עשו והתעניינו אבל לה הפריע שהכלות לא עשו כן.
&nbsp
שואלים מה שלום כלב, מה שלום חבר אז איך לא שואלים חמות שאין להן בעיה אתה? גם אם אין ממש קשר. האנושיות אם ישנה מחייבת.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

michal@gal

Active member
מנהל
מדהים

מאישה לא ציפיתי לתגובה כל כך שוביניסטית וכל כך אפופת סטראוטיפים מופרכים.
&nbsp
גברים מרכלים לא פחות מנשים, הם יכולים לבשל, לנקות ולטפל בילדים באותה רמה של הצלחה.
&nbsp
מוכח שנשים מסוגלות לעשות יותר חלוקת קשב, מולטי טאסקינג, ולגברים ברוב המקרים יהיה יותר כוח פיזי מנשים.
מעבר לזה, אנשים הם אנשים. לא משנה אם מדובר בנשים או גברים.
&nbsp
הכלות יתקשרו לשאול בשלומה של אמא שלהן והבן יתקשר לשאול בשלומה של אמא שלו.
&nbsp

למעלה