חמות לכלה חדשה

חמות לכלה חדשה

היי כולם,
אני חמות לחתן מזה 10 שנים. (זה רק כדי לציין שאני לא חמות חדשה:)

לפני שנה בדיוק התחתן בננו עם בחירת ליבו עימה יצא כשנה עד לחתונה.
לפני כשנה השתחרר מקבע ואז התחתן.

הם חמודים נורא, אז מה הבעיה שלי?
ובכן, אין לי מה לדבר איתה, וזה משגע אותי. כלומר, כל נושא שאני מעלה (רק נושאים כלליים) היא עונה במלה אחת או שתיים או שלש במקרה הטוב.
נגיד הבן יצא לתפילה והיא נשארת, אני מתעניינת בלימודים, בעבודה, במשפחה שלה.
התשובה כמעט תמיד, הכל בסדר.
היא לא ביישנית. זה ניכר בכך שעם ילדיי האחרים היא מתקשרת יפה מאד.
אף פעם לא היה ביננו איזשהו תקל של כלה וחמותה,
בר"ה התקשרה לדבר איתי ולאחל שנה טובה.
אין שום בעיה שאני צריכה עליה פתרון, אלא הדבר הזה שמרגיש לי טיפה מתח בזה ששתינו יושבות ולא מדברות.
האמת, שכמעט אין מצב ששתינו לבד בבית, תמיד אני מזמינה גם את בתי הגדולה, או זוגות אחרים מהישוב, כך גם להם יותר מעניין.
אבל בכל מקרה, זה לא נעים.

יש תבונה ויש עצה??
תודה מאד
שיבולת.

mykal

New member
כמה דברים---

1)נכנסת קצת למעגל, כיון שלא תקשרתן, הזמנת מעגל קרוב אליך,
שהיא מתקשרת מולו וגם את ואז לא צריך להיוצר קשר ביניכן.
אני דוקא הייתי משאירה מצב של יחד ולבד, ומציעה שתעזור לערוך שולחן איתך,
שתעלי נושאים אולי פחות אישיים, אלא יותר התתיחסות לעבודה,
למאמר בעיתון, וכשתגלגל שיחה זה יכול להתקדם.
2)למה לא תשאלי את הבן, אם קרה משהו שלא נוח לה,
כי האוירה המרוחקת לא נעימה כנראה לא רק לך, לא כביקורת אלא ברצון לשינוי.
3)אל תבהלי מהשקט שנוצר ביניכן. מותר לקרא ספר יחד, עיתון,
תהיי בטוחה בעצמך, מניחה שכאשר יולד ילד תהיה יותר זרימה וקשר.

תודה רבה!

היא בהחלט עוזרת (במיוחד שילדים אחרים שלי נמצאים אז יותר קל לה להיות איתם במטבח ולהכין סלט) אבל גם מפנה מהשולחן בלי שאבקש (מאף אחד. הבנים שלי קמים מעצמם..)
אין לי כל תלונה. תמיד נשיקה כשמגיעים וכשיוצאים,
מוכנה לקבל אוכל שנשאר משבת, (מה שהם בוחרים, וגם כשלא זה בסדר גמור מצידי)

מרגישה שסייעת לי בנושאי השיחה, כמו מאמר וכד'.
נכון שזה בסדר שכל אחת קוראת לעצמה משהו... ועדיין יש לי תחושה של מתח מסוים באויר.
גם לשאול את הבן אם היה משהו שאינני מודעת אליו, התקבל אצלי בתודה :)

חן חן, ושבוע מבורך

ברוכה הבאה

יכול להיות שזה האופי שלה ושהיא לא פטפטנית גדולה, אולי היא מרגישה לא בנוח או שזה עדיין לא הבית שלה (וזה לא שייך לאיזו הרגשה את נותנת לה בבית- אני חייתי אצל חמותי חודשיים לפני המעבר לחו"ל ולא היה לי נעים לקחת לבד כוס לשתות ולא כי לא פתחו בפניי את הבית אלא סתם כי אני פשוט ביישנית).
&nbsp
אני הייתי מנסה לברר עם בנך אם משהו מפריע לה ואולי מנסה לשתף אותה בדברים שקשורים אלייך ופחות לשאול שאלות.
&nbsp
&nbsp

גם אני בעד לבחור נושאים נייטרלים

אולי היא קצת נבוכה. אולי היא מרגישה ״תחת חקירה״. אני מבינה שאת עושה את זה עם המון אהבה ורצון טוב, אבל כשהחמות שואלת שאלות אישיות, זה יכול להיתפס קצת מאיים...

מה שלי הכי נוח, זה נניח להתחיל שיחה עם איזו כתבה מעניינת שיש בעיתון שמונח על השולחן. ״ראית מה כתבו על..?״.
במקון לשאול שאלות, את יכולה לנסות לספר. לספר על הטיול האחרון שיצאתם או שאתם מתכננים. לספר על משהו נחמד שקרה עם אחד הנכדים. אולי תספרי על משהו שאת למדת בשבוע האחרון. במסגרת העבודה, או סתם קריאות שלך בשעות הפנאי.

אתם לא צופים בטלויזיה בשבת, ככה שאת מאבדת מקור קל לשיחות חולין... הכי קל להדליק את הטלויזיה, ואז להתחיל לדבר על מה שקורה על המסך....

אולי במקום לשאול, תספרי לה משהו

נגיד תמליצי על סרט שראית או ספר שקראת, או תספרי על משהו שקרה בעבודה או איזו אנקדוטה מילדותו של בנך... אולי משם תתפתח שיחה ואם לא, אז לא נורא... אולי כשיהיו נכדים יהיה יותר עניין משותף.

נהורית1

New member
היי שיבולת

גם אני חמות, לשתי כלות. הראשונה, אני פתוחה אליה וכך גם היא. השניה, היותר חדשה, קצת סגורה. גם היא עונה לי תשובות קצרות ללא התפתחות בשיחה.

אני חושבת שכלתך החדשה קצת חוששת מההשוואה לכלתך הראשונה. גם אני לפעמים מנסה להתייחס אל הכלה החדשה די בפתיחות, אבל אם אין פידבק, אני מוותרת. לא כדאי להעמיס כבר מההתחלה יחס זה או אחר. צריך לתת לזמן לעשות את שלו, פשוט לזרום איתה. בבוא הזמן, כשתכיר אותך ולא תחשוש ממך, היא תיפתח.

וואו... תודה רבה על שלל התגובות :)

ממש תודה.
על האמפתיה וההתיחסות.

הרעיונות לשתף בחוויות משלי ופחות לשאול ממש נשמע לי. איך לא חשבתי על זה עד כה...
היא באמת עדינה אבל לא ביישנית. מרגישה די חפשי להכין לעצמה שתייה ולהתכבד במה שיש, להתכרבל על הספה, ואני מאד שמחה שהיא חשה בנוח לעשות כן, מה שאומר שזה יותר תחושה שלי מאשר משהו אצלה.

שבת חמימה לכולכן

למעלה