ובהמשך בלי קשר- כשאתם יודעים שאדם זר משקר לכם

yeshpitaron

New member
ובהמשך בלי קשר- כשאתם יודעים שאדם זר משקר לכם

או מאדיר אדם מסוים בעזרת השקר כדי להוכיח אתכם או מסיבה כלשהי אחרת, אפשר למצוא בקלות פתרון...

כשאדם קרוב אהוב או זוג שאתה רוצה שיהיו בחייך עושה זאת, את מתחרפנת במקרה הטוב ושמה פלסטר בפיך כי את לא יודעת מה לעשות. את לא רוצה שיחשבו שאת מאמינה להם או פשוט מטומטמת. פעם אחת, פעם עשירית את מבליגה ומתבשלת במיץ אבל לפעמים מגיע מקרה מגוחך כל כך שאת לא מבינה איך יש את החוצפה לשקר בפניך במצח נחושה כדי להאדיר את האחר...את לא יכולה להגיב כי תהיה מריבה אבל מציק....רע לי עם זה...

בפעם האחרונה שתקתי כמו תמיד אבל בפנים זה אכל אותי כי מצד אחד ידעתי שלא בא לי שוב להתמודד עם ההכחשה המטריפה ולריב (ובגילי הברוגז הזה כבר ילדותי לי מידי ) ומצד שני אני רוצה לחיות עם האמת ושאיש לא יחשוב שאני טיפשה מרוב תום. גם ההרגשה הזו שאת מנסה לעשות הכל ובסוף באים להוכיח על ידי האדרת האחר בשקר ולא אחד זה, יותר מידי וקשה לי להתאפק.

ככל שאני קוראת אותך יותר, כך אני יותר מרגישה שאת ממש זקוקה
לעזרה כדי ללמוד איך להגיב ואיך להתמודד אחרת. נראה שאת מכירה רק שתי דרכים להתמודדות: לשתוק ולספוג, או לריב. יש עוד הרבה דרכי תגובה ויש עוד הרבה אפשרויות לפעולה חוץ מהשתיים הללו. כדאי להיעזר באיש מקצוע כדי להגדיל את רפרטואר התגובות לתגובות יותר יעילות ממה שיש לך כיום.

אהבתי את ההגדרה - להגדיל את רפרטואר התגובות

sweetdreams

New member
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה

ההודעה שלך מעורפלת ולא לגמרי ברורה, אולי בכוונה, אבל כתוצאה מכך קשה להתייחס נקודתית לדברייך מבלי שתתני את הפרטים בצורה יותר גלויה.
אז במקום זאת, אני אגיד לך מה אני קוראת מדברייך באופן רחב יותר, ומבלי לרדת יותר מדי לפרטים. כאמור, אם בזה את מעוניינת, כדאי שתפרטי יותר...
&nbsp
לי זה נשמע שאת היית רוצה שתהיה לך השליטה גם בדרך ההתנהגות שלך עצמך, וגם בתגובה שלהם למעשייך. ובעוד שאני מסכימה אתך שזה היה בהחלט נחמד אם כך העולם היה עובד, לצערנו לא כך הדבר. וכרגע להבנתי הרצון הזה הוא זה שמביא אותך לרמה כזו של תסכול. כי לא משנה איך תפעלי, את לא תהיי מרוצה ממשהו. או שתהיי מתוסכלת מעצמך, או שתהיי מתוסכלת מהם.
&nbsp
לפי דעתי, אין לך ברירה אלא להכיר בעובדה שלא משנה מה תעשי, את לא שולטת על הכל. על מה את כן שולטת? על הדרך שבה את רוצה לפעול. וכאן יש לך בחירה: את יכולה להתרחק, את יכולה להבליג, את יכולה ללכת עם האמת ולהתפוצץ, ויתכן שיש גם אופציות נוספות. ועם חופש הבחירה הזה צריכה לבוא גם ההשלמה עם העובדה שלכל אחת מהפעולות האלה תבוא תגובה, ושבה את כבר לא שולטת! ולפי דעתי, אם את רוצה להשתחרר מהתחושות הקשות שאת חווה, את חייבת לקבל את העובדה הזו. אין ברירה אחרת.
&nbsp
וכעת עלייך לבחור. מה יותר חשוב לך? עם איזו דרך פעולה את מסוגלת לחיות הכי בשלום? אף נתיב לא יהיה מושלם, אבל עלייך לבחור אחד, ולהיות שלמה ומוכנה לקבל את מה שהדרך הזו תביא איתה. כרגע את לא בוחרת כלום, את הולכת בין הטיפות, מעדיפה שיהיה קצת מזה וקצת מזה, וזה כמובן לא עובד, ומכאן התסכול הגדול שלך.
&nbsp
קחי אחריות על חייך. תחליטי משהו, לכאן או לכאן!
&nbsp
בהצלחה!

mykal

New member
בנוסף לנאמר ע"י קודמותי,

אולי תגייסי קצת חוש הומור,
אם כדי להאדיר את x ספרו שקר,
הייתי אומרת, שהוא/היא/הם באמת ממש חשובים ובעלי מעמד, מצד עצמם,
וואלה לא צריך סיפור לחשיבות.
או , למשל," מה באמת? ככה קרה? ככה היה? מוזר, לא מאמינה,
כאלה אנשים חשובים? וואווו"
או סתם לחייך... לולא בקש שיספרו שוב, כי זה פיליטון טוב את צריכה את הפרטים."
תאמיני לי שהם מסכנים גדולים, אם הם מגייסים בלופים אז אין להם כ"כ בטחון מולך, הם מחפשים אותו ממך, ואת נעלבת.
באמת כדאי שאיש מקצוע יראה לך כמה את חשובה בעינים ועוד יותר בעיני עצמך.

yeshpitaron

New member
מיכל, אני לא נעלבת אני ממש כועסת שהם מרשים

לעצמם להאביס אותי שקרים ולחשוב שאני לא עונה כי האמנתי.

mykal

New member
לטעמי, הם לא חושבים

שהם האכילו אותך.
ולמה אם זה מה שאת חושבת לא ענית--מה רציתם להשיג בבלוף הזה?
לא לא אל תענו.
ומעבירים נושא.
או עוצרים אותם באמצע--שמעתי יש סיפור אחר?
אל תכעסי--בעיני, הם אומללים.
כולכם סובלים--חבל ומיותר.

ayaht

New member
בנוסף לכל הדברים החכמים שנאמרו כאן, רציתי להוסיף

כשאת אומרת "שאיש לא יחשוב שאני XYZ" זה כאילו נתת לכל אחד ואחת שלט רחוק שמפעיל אותך.

לחיצה על כפתור קטן, ואת זזה לפי רצונם.
משחקת לפי רצונם.
רק שלא יחשבו שאת ככה וככה.

את מאפשרת להם בעצם לשלוט בך ובמצב רוחך.

ולמה? הרי את יודעת היטב מי את ומה את.
את יודעת שאינך טיפשה ואינך תמימה.

מה דעתך "לקחת" את השלטים הללו חזרה אליך, ולנהל בעצמך את הרגשתך ללא תלות בזולת?

לוותר על הרצון לגרום לאנשים לחשוב עליך כך או אחרת?

מסכימה עם מה שכתבו לך הבנות

האמת שקשה להבין מהודעתך למה את מתכוונת.אני רק יכולה לנחש לגבי את מי מאדירים ולמה על פי ניסיוני.
בכל מקרה מניסיוני אני יכולה להגיד שהדרך הכי טובה להרגיש טוב ללא קשר למה שאומרים לך היא לעשות מה שבא לך ללא קשר לתגובה שלהם.לאט לאט זה יחלחל גם אליהם ואולי הסופרלטיבים המטופשים יפסקו כי יבינו שאין לזה השפעה עלייך.

yeshpitaron

New member
אני לא חושבת שהם עושים מתוך כוונה רעה אלא

כדי לנסות להוכיח שאני לא בסדר או להסתיר ממני דברים כדי לא להיפגע (שקר לבן כמו שאומרים אבל מאוד גדול לפעמים מרוב שהוא מגוחך).

להוכיח לך שאת לא בסדר?

זאת כוונה טובה?:)
בכל מקרה ,מה שחשוב זה שזה גורם לך להרגיש לא טוב.
מצטרפת להמלצות לקבל גם עזרה אובייקטיבית,זה יעזור לך קודם כל להרגיש יותר טוב

למעלה