חמתי מזמינה את כול האחים של בעלי אלי

שרונית47

New member
חמתי מזמינה את כול האחים של בעלי אלי

את החגים אנחנו בדר"כ עושים בבית שלנו, עם חמותי ואח של בעלי שהוא בן 35 אבל אינו נשוי גר עם אמו ומאוד ילדותי...
השנה מצטרף עוד אח עם אשתו ו2 ילדיו הקטנטנים.
המון בלגן!
חמתי ואחיו הנשוי אף פעם לא מזמינים אליהם.
קצת מוזר. לא?

ga26

Member
ואני אומר - מי שמזמין שיזמין מכל הלב

לפי מה שאני שומע את לא כמו המשפחות שלי ושל אשתי עם מליון ילדים/ בעלים/ בלגן. עוד 2 מבוגרים ו2 ילדים יכולים רק להפוך את הערב ליותר נחמד.
אני מצערב שאם היה מדובר באמא שלך שהזמינה לפתע את אחותך במפתיע לא היית כל כך מתבאסת.

ואני אומרת שמי שרוצה לארח שיארח בביתו

ולא יארח בבית של אחרים
אם הזמנתי את חמתי ובנה זה לא אומר שיש לה זכות להזמין גם את בני ובני ביתה
שתארח אותם בבית שלה

היא הזמינה את בנה האחר, על אשתו וילדיו? בלי לדבר איתך?

על דעת עצמה? בלי לאמר לך ולבן זוגך שזה מה שהולך להיות?

מישהו מהם דיבר איתך?

איך נודע לך שהם כולם מתכננים להגיע?

ga26

Member
ואגב תשתדלי לא לשאול למה את מזמינה והם לא

את לא תמיד יודעת מה קורה אצל כל אחד.
מה מצב חשבון הבנק
מה מצב הזוגיות
איזה קשיים אחרים יש להם.
גם לא לכל אחד יש בית שנוח לארוח חגיגי.
יש המון סיבות שיכולות להיות לאדם ואל תכנסי לזה.
תשמחי שיש לך את היכולת לארח ולשמח את המשפחה ותקווי שתמיד יהיה לך את האנרגיה והכח והיכולת לעשות זאת.

אם את מזמינה- תעשי זאת באהבה.

אם לא בא לך לארח- זה לגמרי בסדר ולגיטימי ופשוט אל תזמיני אלייך בפעם הבאה.
&nbsp
את לא יודעת מה מסתתר מאחורי חוסר ההזמנה- אולי זה באמת מטעמי ועצלנות ואולי בגלל שקשה פיזית/כלכלית לארח.
&nbsp
חג שמח ושנה טובה!

מצטרפת לשאלה של הייתי אביב קיץ

כשאת אומרת שהיא מזמינה את האחים של בעלך - הכוונה שהיא עשתה את זה ללא תיאום איתך וגילית על זה בדיעבד? או שהיא ביקשה שתזמינו/העלתה את זה מולך באופן שלא יכולת לסרב? שני המקרים יכולים להתפרש כמתסכלים, אבל הם מאוד שונים זה מזה.
&nbsp
יכול להיות שהיא לא מודעת לקשיים שלכם באירוח כזה. אני מניחה שאם בנה הצעיר בן 35, כנראה שמדובר באשה לא כל כך צעירה שקשה לה לארח אצלה. לגבי האח הנשוי - אי אפשר לשפוט על סמך המידע שמסרת, אולי קשה להם עם שני קטנטנים בבית? אולי בחגים הקודמים הם הוזמנו למשפחה של אשתו ולכן לא אירחו? אין מה למהר לשפוט. אמנם כבר מאוחר מדי, אבל במקרים כאלו אני אומרת למי שמוצא את עצמו במצב כזה, שזה לגיטימי ומקובל לבקש מהאורחים שיביאו איתם חלק מהאוכל, מה שיכול להקל עלייך. לגיטימי גם לצפות מהאורחים שיסייעו בהגשה ובפינוי ובסידור הבלאגן לאחר האירוח, לפחות באופן חלקי.

תפני לאשת האח הנשוי

שוחחי אתה שיחת גיסות על החמות המשותפת, זה בטוח יעזור.
מה שלא כדאי לעשות, אבל אם צריך צריך, זה להעמיד את בן זוגך בינך ובין אמו. אבל אם אין ברירה, אז אין ברירה.

למעלה