עזרה כלכלית מצד ההורים

עזרה כלכלית מצד ההורים

האם ההורים שלכם או של בן/ת הזוג עוזרים לכם כלכלית

במידה וכן- האם ההורים משתמשים בזה נגדכם בדרך מסוימת

במידה ולא- האם תשקלו לבקש עזרה
האם זה יהיה בגדר הלוואה או כמתנה מצידכם ומצד ההורים שנותנים

האם, לדעתכם, כאשר צד אחד נותן כסף גם הצד השני אמור להשוות ולתת לזוג שזקוק לעזרה

תוהה בעקבות שיחה עם חברה, שיחה שדי הפתיעה אותי

אחרי זה אני אשתף מה הפתיע אותי כל כך. סקרנית לקרוא את דעתכם בעניין

חמותי עזרה

לא השתמשה בזה כנגדנו
זה לא משהו שביקשנו אלא היא הציעה
לא עלתה שום דרישה שגם ההורים שלי יעזרו

במעט הפעמים שההורים שלי עזרו למי מהאחים שלי, זה היה בצורה של חתימה על ערבות. שלא היה צורך לשלם אותה בסוף.

אני אבקש עזרה רק אם לא תהיה ברירה. הם מבוגרים, ומגיע להם ליהנות מהשנים האלה ברווחה.

נומלה

New member
עזרה כלכלית יכולה לבוא בכל מיני צורות

- נתינה חד פעמית (למשל כשקונים דירה)
- נתינה קבועה של כסף או מוצרים
- עזרה בזמן או עבודה (למשל שירותי בייביסיטר)
ככל שהעזרה יותר חוזרת על עצמה והיא חלק מהשגרה, יש יותר סיכוי שנותן העזרה ירצה להביע את דעתו בנושאי יום יום.
באופן אישי קיבלתי כסף מהורי כשהיו מעורבות קניות גדולות והם תמיד נתנו בלב פתוח ובלי "הוראות הפעלה" אולי הם סמכו על שיקול דעתי ואולי הם ידעו מה פירוש נתינה אמיתית. אף פעם זה לא היה קשור לכמה (אם בכלל) הצד השני נותן, ולדעתי זה גם לא רלוונטי. ההורים שלי נתנו לי כי הם רצו שיהיה לי. העובדה שגם בן זוגי נהנה מזה היא שולית. אבל יתכן שאילו היה מדובר בסכומי עתק, הבחינה של הנושא היתה יותר עמוקה.

ga26

Member
שני הצדדים סייעו ומסייעים מאוד כלכלית

אני מרוויח טוב ואשתי התחילה גם לעבוד ועדיין ללא סיוע לא היינו מסתדרים.
לא משתמשים בזה כנגדינו בשום אופן - שני הצדדים עוזרים ככל יכולתם.
ולא - אין תחרות כל צד כפי יכולתו וראות עינייו. העזרה היא לא מחוייבות שלהם אלא שנו זקוקים ומבקשים והם מסייעים בשמחה אבל אם לא יכלו לעזרו לא היינו חלילה כועסים. זה כסף שלהם ויכולת וחישובים כלכליים שלהם.

ואגב זה למרות שהיחסים בין אמא שלי לאשתי לא משהו בלשון המעטה. כלומר זה שהן לא ממש אוהבות זו את זו לא משנה את העובדה שאנו מקבלים גם מהורי סיוע מכל הלב.

כרגע אין צורך בסיוע

אני יודעת שאם אמא שלו הייתה יכולה היא הייתה מסייעת כלכלית.
אמא שלי כבר הודיעה שהיא תתן עזרה כלכלית כשנוכל לקחת משכנתא והיא ממש לא תשווה את העזרה שלה לאי העזרה של אמא שלו, כי מה הקשר בכלל?
מי שרוצה לתת שיתן ואך ורק לפי יכולתו.

החברה סיפרה לי שהורי בעלה כל הזמן הציעו להם עזרה

דחפו להם כסף מבלי שהם ביקשו והכל היה סבבה ביניהם ביחסים ופתאום הם שינו את היחס והחליטו שהם רוצים את כל הכסף שהם נתנו להם מיוזמתם בחזרה.

סתם מבקרת

Active member
כאמא, חמות ובן אדם בכלל, זה מעשה שלא יעשה! נתת מתנה - אתה לא

יכול לדרוש אותה חזרה ולתת כסף מיוזמתך, בלי שהתבקשת, זו לגמרי מתנה.

ga26

Member
סתם ניחוש

החברה "שכחה" לספר מה היה הטריגר לשינוי הפתאומי והבלתי צפוי (נניח איזה ויכוח או משהו שהיה נראה להורים של בעלה ככפיות טובה אחרי עזרה רבה כל כך).

זהו שהיא טוענת שלא היה שום דבר מיוחד

שבאותו יום הם אפילו יצאו למסעדה משותפת לחגוג יום הולדת לאחד מהאחים והיה ממש נחמד ופתאום ההורים באו עם הבקשה המוזרה הזו.
&nbsp
כמובן שהם יחזירו להם את הכסף אבל א). אין להם מושג מה הסכום המדוייק כי זה היה כל הזמן סכומים שונים ולא משהו קבוע ו. ב) זה נתן להם הרגשה מאוד לא נעימה כי הם מעולם לא ביקשו את העזרה הזו.

לא הוגן, ולא משנה מה הסיבה

הם עכשו גורמים לחברתך ובעלה להוצאה כספית לא מתוכננת.

אולי זה בגלל שהם פתאו נקלעו למצוקה כספית בעצמם. אבל בכל אופן, זה מרגיז.
וקצת מחזק את התחושה שעדיף לא לקבל מתנות.

שני הצדדים עזרו ועוזרים כלכלית

מעולם לא השתמשו בזה כקלף מיקוח.
מצד שני, אנחנו מאוד הגונים (אני חושבת), תמיד משתדלים לבוא לקראת, לעזור במה שאנחנו יכולים (עם המחשב, סידורים בבית, ליווי לפרוצדורות רפואיות וכו').

ODOD11

New member
אצלנו..

אמא שלי בעצמה במצב כללי בכלל לא טוב בלשון המעטה. הדבר היחיד שיורד ממנה אלה תרופות לטיפולי הפוריות שנאלצנו לעבור מההוראת קבע שלה ושל אבא שלי שבתהליכי גירושים ארוכים ורעים..רב הזמן אני זאת שמשאירה לה כסף בשבתות וחגים כשמתאחרים ויש הוצאות גדולות ובשגרה משתדליםצלעזור בקניות, נסיעות, תיקונים וכו שבעיקר בעלי עושה מכל הלב. המצב מאוד כואב לה אבל לפעמים מרגיש שהיא קצת מזלזלת בזה והכל ברור מאליו ולפני כשבועיים זרקה לי משהו על זה שהתרוםות שלנו גרמו להרבה בלאגן ושנחזיר את הכסף ומבטל את ההוראת קבע של הקופ"ח. הייתי בשוק והתעצבנתי כי זה היה ממש חוסר רגישות בעיניי!!!!!!!! אבל אני מבינה שלםעמים החוסר טאקט הזה והרצון להפוך את המצב לנורמלי בזה שהילדים שלה נותניים לה כסף זה רק מנגנון הגנה.. לאמא של בעלע ב"ה לא חסר כסף.. והוא בן יחיד שלה. היא ובעלה עובדים ומרוויחים הרבה מעל הממוצע והיא עוזרת מידי פעם ממש בכסף קטן כזה כשבאים לבקר וגם זה לא כל הזמן.. לימודים לבעלי היא מתעקשת לשלם חצי חצי וזה לא ברור מאליו. אנחנו לפני רכישת דירה והם לא נותנים לנו כסף אבל כן עוזרים בהלוואות וכמובן יש חסכונות שהיא חסכה לבעלי.. פה התחילו בעיות כי אני מרגישה שזהה נותן לה לגיטימציה להתערב יותר מידי ולנסות להשתלט לנו על הבחירות וההחלטות (היא גם ככה אוהבת להתערב ובכל זאת הוא בנה היחיד, אבל לםעמים נראה לי שזה קשור לכסף). חפרתי..

עזרו לנו, משני הצדדים

ומעולם לא נסו לשלוט בנו.
אנחנו עוזרים לשני הצאצאים ומעולם לא ננסה לשלוט.
בררררר

למעלה