מקום הבעל אחרי לידה כשהאם רוצה לגור עם אימה

מקום הבעל אחרי לידה כשהאם רוצה לגור עם אימה

סיפור שהגעתי אליו דרך הדף הראשי:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/110/181048496/משפחה/הריון_ולידה_-_תמיכה

גבר שואל בפורום "הריון ולידה-תמיכה" מה לעשות עם אישתו שמבקשת לעבור לגור בתקופה הראשונה לאחר הלידה לאמא שלה ושהם יגורו בנפרד בזמן הזה על מנת שאמא שלה תוכל לעזור.

מה דעתכם

האם אתם הייתם עושים דבר כזה
איך בכל זאת שומרים על המקום של הבעל כחלק מהמשפחה ובהורות בסיטואציה כזו כשמרגישים את הצורך לעזרה של האם

ממש נגד. מה פתאום להרחיק את התינוק מאבא שלו?

או שהחמות תבוא אליהם לעיתים תכופות יחסית, או שהם יבקרו אותה - או אם הוא מוכן, גם יגורו קצת אצלה לכמה ימים פה ושם. לא רואה סיבה לא לגור איתה באופן קבוע, גם לא לתקופה של חודש נניח, ובוודאי שלא להפריד את האבא מהתינוק.

מילי1991

New member
מסכימה בגדול

כמובן שזה גם תלוי באיזה גבר מדובר
יש כאלה שעקרונית או שלא פשוט לא מוכנים להיות מעורבים
ואז- זה כבר משנה את המצב

ga26

Member
פעם אחרונה שבדקתי לתינוק היו 2 הורים ושניהם

חשובים להתפתחותו. לא מפרידים הורה מילדיו. מי שרוצה לעזור שיבוא לעזור. להפריד בין הבעל לאשתו ובנו זה לא עזרה - זו פגיעה במרקם המשפחתי.

נומלה

New member
השאלה היא למה האשה רוצה לאמא

אני מניחה שאשתו של גבר שמשתתף בתחזוקת התינוק הקטן, מבין שאשתו חלשה מהלידה וזקוקה למנוחה, ועל כן הוא צריך לדאוג לסדרי הבית, איננה רצה לאמא. מי רוצה ללכת לאמא? אותה אשה שיודעת שהיא חוזרת הביתה ובנוסף לטיפול בתינוק החדש, חוסר שינה כרוני ותשישות, היא צריכה לטפל גם בבעל ובבית, כי הנ"ל לא ינקוף אצבע. אילו הייתי חייה עם אחד כזה, גם אני הייתי הולכת לאמא לשבועיים הבראה. כדי לשמור על מקום הבעל כחלק מהמשפחה הוא צריך להפנים חזק שיש לו עכשיו הרבה מטלות והתעסקויות חדשות. (ואני מתעבת את המילים "עזרה לאם". חוץ מלהניק מהשד גבר יכול (וצריך) לעשות כל דבר. ואם רוצים שוויון הורי צריך להשקיע בזה.

ga26

Member
בתאוריה את צודקת. אבל במציאות של היום שבה לגבר אין חופשת

לידה ולרוב הוא צריך אחרי כמה ימי חופשה שלקח לחזור לעבודה ומה גם שתינוק מגדיל את ההוצאות ונוסיף על זה את העובדה שבממוצע הגבר משתכר יותר. אחרי תקופה קצרה של שבוע בערך האשה רוב היום לבד (גם אם בשעות שהגבר בבית הוא נותן 100% מעצמו, קם בלילה, מנקה וכו').
ואם מדובר בילד ראשון האשה זקוקה לעזרה לפעמים במיוחד בשעות שהגבר בעבודה.
&nbsp
ולכן השאלה היא לא למה היא רוצה עזרה מאמא שלה. לפעמים צריך עזרה גם אם הבעל בתקופה הזו עושה המון.

dori78

New member
תפריד בין

רוצה עזרה מאמא (הגיוני, כמה שיותר עזרה יותר טוב)
ובין
רוצה לאמא (כלומר לעבור לגור אצל אמא. עניין של העדפה ובן הזוג צריך להבין)

מכיוון שכשהציאו לאותו גבר לגור שבועיים עם אשתו אצל חמתו

והוא ענה "מה פתאום שאני אגור אצל חמתי אשתי צריכה לחזור הבייתה איתי" כנראה שיש לאשה סיבה למה היא רוצה להיות קצת אצל אמא שלה אחרי לידה...

dori78

New member
לפי מה שאני מבינה מההודעה שם

זה לא שהאשה מבקשת לגור בנפרד מהבעל, אלא שהיא רוצה להיות אצל אמא שלה והוא לא מעוניין להיות שם.

לטעמי יש פה שני עניינים נפרדים:

1. למה כל כך קשה לבחור להבין שאשתו מרגישה שהיא תזדקק לעזרה מסביב לשעון אחרי הלידה?
הרי ברור שהוא לא יוכל להיות איתה יותר מכמה ימים אחרי הלידה, שוק העבודה לא נחמד לאבות טריים.
אם היא מרגישה שהיא תהיה יותר רגועה ותקבלאת מה שהיא צריכה ברמת עזרה פיזית ומנטלית אצל אמא שלה - אז למה לא?
אני אישית לא מתחברת לרעיון, אבל כל אחת צריכה לעשות מה שמתאים לה.
בעיקר במצב רגיש כמו התקופה הראשונה אחרי לידה ראשונה.

2. למה הוא פוסל בכזו נחרצות את השהייה אצל חמותו?
הרי הוא יכול לבוא אחרי העבודה לישון אצל חמותו ולהיות אבא פעיל כמו שהוא כותב שהוא רוצה...
זה נושא נפרד וזה לטעמי משהו שכדאי לברר בלי קשר להריון ולידה.

אגב, לא ראיתי שם שהוא כותב שהוא רוצה להיות אבא פעיל ולכן מפריע לו שאשתו רוצה לעבור לאמא שלה.
הוא יותר מתעכב על התחושה שלו שהיא "נוטשת" אותו, שכאשה נשואה היא לא אמורה לעזוב אותו.
נשמע לי יותר כמו ילד מגודל ופחות כמו הורה שרוצה לקחת חלק בטיפול בילד שלו...

למעלה