סופשבוע נעים ושבת שלום

גם פה חם בטירוף!

אנחנו היינו במקום שנקרא אינטרפייד:
http://www.intrepidmuseum.org/
&nbsp
מדובר במוזיאון ים, יבשה ואוויר- מאוד מרשים ואפילו ראינו מטוס ישראלי שניתן להם במתנה מישראל.
&nbsp
יש בכל איזור כזה מלא תערוכות חוויתיות במיוחד ובדיוק נפתחה תערוכה של star trek.
&nbsp
מודה שחששתי ללכת לזה כי זה היה נראה כמו משהו שלילדים יהיה יותר מלהיב אבל ממש נהנו.
&nbsp
זה כן המון הליכה וחלק מזה בחום אבל היה ממש כיף!

היה במכוון מאוד קליל. בן הזוג טס בשישי לארה"ב לשבוע+ מטעמי
עבודה.
בבוקר הילדים הלכו עם ההורים שלי להצגה. את שאר היום העברנו במזגן וראינו סרטים ביחד. היה נחמד

אני עובדת כך שאני לא יכולה להיות איתם...
הבכור כבר די גדול (11 פלוס, עולה לכיתה ו' ) והוא בבית.
הקטן סיים עכשיו כיתה א' והוא הולך לקייטנה של 3 שבועות בבית הספר, עד 13. הבכור מוציא אותו מדי יום והם מחכים לי בבית עד שאני מגיעה, בד"כ עד 14, לא יותר מזה.
בכל מקרה, אני כבר ממש מורגלת. בן הזוג טס לנסיעות עבודה בארה"ב מאז שהבכור בן שנה בערך. בפעם הראשונה שנשארתי לבד עם שניהם, הקטן היה בן חודשיים. ובד"כ הנסיעות שלו הרבה יותר ארוכות (סביב השבועיים). ככל שעוברות השנים והילדים גדלים, זה הופך ונהיה קל יותר. המצחיק הוא שפעם הייתי מתבאסת מאוד בכל פעם שהוא היה נוסע. היום אני מתבאסת כשנסיעה מתוכננת מתבטלת (בגלל כל השופינג שהוא עושה שם
).

ומה עושה הגדול בזמן החופש?

יש לו תוכנית פעולה או שתקוע מול המחשב (או בימינו- מטייל בעיר בחיפוש אחרי פוקימונים
)?

הוא שחיין כך שכל יום יש לו אימון שחייה
ובשבוע האחרון של יולי יש לו 4 ימי תחרות בווינגייט. חוץ מזה הוא במסכים ועם חברים.
בתחילת אוגוסט אנחנו נוסעים לחו"ל אז זה בהחלט ישבור את שגרת המסכים.
תכלס בהתחלה הפריע לי מאוד עניין המסכים, עד שהתאפסתי על זה שבמהלך השנה הוא באמת עסוק מאוד, עם השחייה ועם הלימודים (הוא גם תלמיד מצטיין וגם במסגרת "יום שליפה"), כך שביום יום הוא באמת לא מגזים בעניין הזה. ובתחילת יולי הוא כבר היה 3 ימים בווינגייט במחנה אימונים, כך שהוא עסוק גם בדברים אחרים. אז נכון שהוא עכשיו המון המון המון במסכים, הרבה יותר מכרגיל, אבל החלטתי לשחרר.

לאן נוסעים?

וכל הכבוד לו- אני חושבת ששיעורי השחיה וכל האימונים גם מהווים סוג של מסגרת.
&nbsp
לגבי המסכים- בעיני כל עוד יש דברים אחרים מסביב והוא יודע להציב לעצמו גבולות- לא כזה נוראי בעיני

לאוסטריה

הבעיה העיקרית היא שהוא לא ממש יודע להציב לעצמו גבולות, ורוב הזמן הוא לא עושה הרבה מעבר למסכים. כרגע השחייה היא שעה ביום בלבד, כך שבמהלך החופש הגדול זאת אמנם שעה של פעילות גופנית מאומצת שמנתקת אותו מהמסכים, אבל בשאר הזמן אין מאמץ כלשהו מצידו לעשות משהו אחר. אם חבר יזמין הוא ילך בשמחה אבל בד"כ רוב הזמן הוא רובץ איפשהו בבית...
אני בעיקר מתנחמת בכך שבמהלך שנת הלימודים הילד באמת עסוק, ואם יש לו שעה של מסכים מצטברת במהלך היום, זה נחשב מבחינתו להצלחה מסחררת
עכשיו הוא כנראה מפצה.. לפחות בשבוע הבא הוא שוב בווינגייט ל-4 ימים מפרכים, ומתישהו אח"כ אנחנו טסים לשבועיים פלוס. אמנם גם שם הם פונים למסכים בערבים, אבל זה באמת מצומצם מאוד.

סתם זורקת רעיון

אולי תנסי לתת לו משימות וככה גם על הדרך הוא יעזור לך וגם לא יתקע מול המסכים כל הזמן.
&nbsp
אפשר אולי לצ'פר אותו על המשימות- לא יודעת אם כלכלית אבל כן לצ'פר בדברים שאת יודעת שישמחו אותו מבחינת החוויה.
&nbsp
זה יכול להיות מלזרוק זבל ללקפל כביסה ועד לסדר את הבית.

יש לו משימות. מועטות אבל יש - לרוקן מדיח אם הפעלנו אותו
מדי יום להביא את הקטן מהקייטנה בצהריים (2 דקות הליכה מהבית). לרדת עם הזבל. זהו פחות או יותר. לא יותר מ-5 דקות יומי במצטבר
אני לא בעד צ'ופרים חומריים. אני כן אומרת תודה ושזה עזר לי מאוד.

למעלה