הודעה מן העבר

הודעה מן העבר

והפעם במסגרת שיטוטיי מצאתי את ההודעה הבאה:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/130421106/משפחה/חמותי_ואני

החמות הייתה בבית הבן לעשות בייביסטר, הגיע מישהו לתקן את המקרר בהפתעה (הגיע מוקדם מהצפוי) והיא במטרה לעזור לו הפכה את כל הבית כדי להביא לו כלים וסמרטוטים (במקום להתקשר לשאול איפה כל דבר) והם השאירו בלאגן על הריצפה שהכלה גילתה כשהגיעה הבייתה. מה אתם הייתם עושים
איך הייתם מגיבים

הרי לכאורה החמות עשתה טובה לכלתה ולבנה ששמרה על הנכדים ואולי לא רצתה להפריע לכלתה בטלפונים ולכן ניסתה לחפש בעצמה את הדברים שהשיפוצניק ביקש אבל מצד שני, זו כן חדירה לפרטיות וזה לא כיף להגיע הבייתה לבלאגן לא צפוי כזה.

sweetdreams

New member
קטנוניות לשמה!!

העניין הוא, שהיא מדברת שם שמה שהפריע לה הוא שהמגרות לא היו מסודרות והיא היתה נבוכה מזה, ונראה שיש לה גם אישיו של חוסר בטחון לעומת הכלה השניה שכנראה יותר מסודרת ממנה.
מה שהייתי מציעה לה זה שתפתח קצת ביטחון עצמי, ושלא תיתן לעניינים זוטרים שכאלו להביך ולהכעיס אותה כל כך. ההתנהגות של הסבתא היתה יותר מסבירה במקרה הזה.

מסכימה איתך, אבל מצד שני- מבינה את הקושי שנוגעים

לך בדברים מבלי לשאול. אני אגב לא מסוגלת להכניס עוזרת בעיקר בגלל זה-המחשבה שנוגעים לי בדברים וכו'.
&nbsp

אכן קטנוניות וחוצפה. ואני אומרת את זה בתור כלה רגישה לפרטיות

כשחמותי הציעה לעשות לי סדר בארונות, לנקות עבורי את המקרר, סרבתי בכל תוקף. בדיוק כי אני לא רוצה שיחטטו לי בדברים.

אבל פה יש חמות שעוזרת בביביסיטר, וחוטפת בלת״ם של מתקן מקררים שהקדים, ובמקביל לטיפול בתינוק היא גם צריכה עכשו ללוות מתקן מקררים (שיש בזה גם משהו מלחיץ - פתאום יש עליה אחריות לוודא שהוא עושה את העבודה שלו... לא להשאיר אותו לבד בחדר תוך כדי השגחה על תינוק...), ואז עוד כועסים עליה?

שהכלה תכעס על בן זוגה, שלא חשב לעדכן אותה, שלא חשב להציע לאמו עזרה וייעוץ.

לדעתי יש כאן אישה חסרת בטחון וחסרת מודעות. שתשב עם עצמה רגע, תגיד ״איזה פאדיחה... חמותי ראתה את הבלאגן...״ ותמשיך הלאה.

כיף לכלה. אני במקום החמות

לא הייתי נותנת למתקן המקררים להיכנס לבית בכלל. הכלה פשוט כפוית טובה, ואני במקומה הייתי מתביישת בעצמי.

צריכה להיכתב כאן הודעה הפוכה:

איזו סיטואציה הזויה קרתה לי!! אני משמרטפת על נכדיי החמודים והנה מגיע בלי שידעתי על כך, טכנאי מקררים. וואלה יופי, נפל עלי במקום על בעלי הבית, בתי וכלתי.
במקום להתקשר להעיר להם שלא מפילים את זה עלי, הבלגתי והתמודדתי כמיטב יכולתי. מצאתי סמרטוטים ראויים לעבודה, השגחתי עליו תוך כדי טיפול בטף וטפחתי לעצמי על השכם שאני סבתא למופת.
ומה אתם חושבים קרה בסוף?! כלתי המקסימה עשתה לי פרצופים. ממש נעלבתי.

ayaht

New member
רק דבר אחד לא הבנתי.

מה הקטע עם המגבות הקרועות?

למה לקרוע מגבות?
מילא זרקתם אותן על הריצפה והשתמשתם בהן כסמרטוטים.
אבל מה הקטע לקרוע?
זה מנגב יותר טוב ככה?

לפני שכתבתי את התגובה הלכתי לנסות לקרוע מגבת

לא הצלחתי...איך קורעים מגבת? זה עבה...לטעמי מישהי השתקרנה קצת בשביל הדרמה

לא יודעת....נשמע לי קצת בהגזמה

אולי היתה לה איזו מגבת שכבר היתה קרועה ומרופטת ונקרעה לגמרי........בקיצור.......כלה מהגיהנום

אולי

אמא שלי דווקא מהדור הישן שגוזר מגבות וחולצות ישנות ומרופטות כדי לנקות עם זה.
&nbsp

להגדיל כמויות, כנראה...

אני לא יודעת, אני פשוט קונה סחבות כאלה כמו של ניקול שאפשר לכבס אותן.
זה לא כזה יקר ומאוד נוח לשימוש וממש קל לסחוט את זה.

mykal

New member
גם אני אוהבת

את המטליות הקנויות.
אבל כשאת מדברת על דור קודם--מטליות כאלה לא היו בנמצא,
ולהסתגל לשינוי זה לא כ"כ פשוט.
ואגלה לך 'סוד' גם אני לפעמים משתמשת במגבות ישנות, או גופיות כותנה,_(ישנות ומשומשות)כי הן סופגות יותר טוב ואחרת מהמטליות.
והכי כי לא צריך לכבס ולנקות אותן 'זורקים' ולא נשארים עם כתמים או שימוש בכמויות כלור, שקשה לנשום. (מה לעשות אני אסמתית).

וכל התלונה של הכלה על 'החיטוט' במגירה, אפשר לחשוב.
גם אצלי יש מגירת הסמרטוטריה.

אמא שלי מכבסת וכו' ואני יודעת שזה מגיע

מבית סבתי ז"ל וגם לה הייתה ערימה כזו.
&nbsp
אני אולי התרגלתי לחיים בדירה במנהטן שאין מקום לכלום ולכן די מוציאה מהבית כל מה שלא משתמשת ואין מקום לאוסף של דברים. אם משהו לא טוב- אני מוציאה אותו מהבית. אין לי מקום ספייר
.

mykal

New member
מנקודת מבטי,

מוזר מאוד שלא 'הכינו' את הסבתא לבואו של הטכנאי,
הרי ידוע שטכנאים אינם "דיקני זמן"
לו אני הייתי נקלעת למצב כזה, ברור מלי שעצם הידיעה המפתיעה על בואו--
היתה גורמת לי להרים טלפון--לבירור בסיסי--האם הזמנתם--
הוא מופיע עכשיו מה לבדוק שעשה טוב,
גם ןלא הייתי נותנת שום תכולה (סמרטוטים וצורך אחר )מבלי לבקש רשות.
גם בטוח שלא הייתי משאירה באלאגן.
במקרה הנדון--נראה לי שהזוג היה חסר אחריות שלא יידע על בואו של הטכנאי,
והעין של "פתחה מגירות" "מעירה על נקיון" --אלה נושאים מורכבים שלא שייכים רק לסיטואציה הזו וצריכים פתרון לכלה במערכת היחסים עם החמות"
ולגבי "השאירה באלאגן" עצלנית הכלה הזו--בדיוק שתי דקות לסדר.
אבל קצת מוזר חמות כ"כ נקיה ומבריקה השאירה באלאגן--לא מסתדר לי בתיאור.

ayaht

New member
טכנאים בד"כ מאחרים או מבריזים. נדיר שהם מקדימים

mykal

New member
טכנאים עובדים לפי

לו"ז של עצמם, לעיתים התיקון מסתדר מהר,
לפעמים חסרים חלקים, או לא ציפו לסיבוך,
הם משתדלים לעבוד לפי 'אזורים' סמוכים זה לזה, ולא לנסוע הלוך ושוב סתם.
יוצא שלעיתים הגם שרחוקות הם מקדימים.
בכל מקרה, יכלו לידע את הסבתא--שמוזמן טכנאי. זה לא מידע סודי,

למעלה