שאלה לחמיות, ביתי הודיע לי שמערכת הנשואים

sweetdreams

New member
אני מבינה את מה שאני אומרת, ואני רוצה להגיד שההמלצה לטיפול

היא לאו דווקא מהמקום של לסלוח ולשקם, אלא שגם אם זה הולך למקום של פרידה, אז שתהיה כזו מסודרת ואחראית.
יכול להיות שאם מדובר בזוג ללא ילדים, הייתי מסכימה יותר עם הגישה שלך, שכן גם אני הייתי מגיבה בחריפות דומה למקרה של בגידה. אבל כשיש ילדים, אז נראה לי שגם אם הכיוון הוא פרידה, כן כדי שתהיה שקולה ולא אמוציונלית.

sweetdreams

New member
*תיקון: מבינה מה שאת אומרת..

אוף, העריכה פה פשוט לא עובדת...

dori78

New member
כתבתי איפשהו "חמוד"?

גבר ילדותי זה לא גבר שצריך לנהל איתו מערכת יחסים רצינית,
שלא לדבר על להביא איתו ילדים.

אבל זה לא כוחני.

ayaht

New member
חמוד זה האסוציאציה הראשונה שעולה לי כשמדברים על ילדים

ayaht

New member
נכון, וציינתי שמבוגר ילדותי מהסוג הזה הוא לא חמוד כמו ילד..

להיפך, במקרה הזה הוא ממש מגעיל

נומלה

New member
את לא באמת יודעת מה היה שם

בהחלט יש מצבים שבהם סקס בחוץ הוא מוצדק. (לא יודעת מה המקרה כאן לכן לא מביעה דעתי)
לקפוץ להסקת מסקנות בלי אינפורמציה ולפעול מהבטן זה הדבר האחרון שמי שנישואיו במשבר צריך.

ayaht

New member
בעיני סקס בחוץ הוא לא מוצדק

(אלא אם יש הסכמה מודעת של שני בני הזוג לכך).

ללכת מאחורי הגב, לבגוד ואז ליידע לא מוצדק בעיניי.

אנחנו לא קתולים.
לא טוב לך?
רוצה סקס בחוץ?
זה הזמן להיפרד.

בגידה זה מעשה שמאוד מעליב ומכאיב לצד הנבגד.
לא עושים את זה למי שאוהבים

נומלה

New member
נכון אבל

גם מניעת סקס היא לא מוצדקת
(אלא אם יש הסכמה מודעת של שני בני הזוג לכך).
למשוך זמן עד שבדיעבד מתברר שזה מה שקורה לא מוצדק בעיניי.
אנחנו לא נזירים.
לא טוב לך?
לא רוצה סקס?
זה הזמן לשחרר.
זה הצד השני.
מניעת סקס זה מעשה שמאוד מעליב ומכאיב לצד השני.
לא עושים את זה למי שאוהבים.

יש לך מושג מה בדיוק קרה שם? ממה שהאמא הביאה, לי אין מושג.

dori78

New member
המממ...

"הבת שלי היא כמו עלה נידף ברוח, בחורה ערכית טובה ישרה ותמימה"

אני מבינה מזה שלפחות לדעתה של האמא סקס זה משהו שעושים כדי להביא ילדים, לא כדי ליהנות או לחזק את הזוגיות. ושתיאבון מיני בריא הוא איכסה של גברים שאינם ערכיים ותמימים. יכול להיות שאני תועה. ואם אני קוראת נכון את האמא אני מקווה שלפחות הבת מאמינה אחרת...

ayaht

New member
שוב, מונעת ממנו סקס? לא מספיק לו

אפשר לדבר על זה, ללכת לייעוץ זוגי - זה דבר שנכון לעשות *לפני* הבגידה, לא אחרי, ואם לא מסתדר? אז נפרדים.
להיפרד זה לגיטימי. לבגוד לא.

לא יודעת מה הלך שם, פרט לעובדה שהוא בגד בה וכעת היא פגועה ועצובה ובמצב רגיש לדברי האמא.

נומלה

New member
אני שוב שואלת: יש לך מושג מה הלך שם?

את בטוחה שהם לא דיברו על זה? או אולי לא דיברו על זה עם האמא? אני אפילו לא הייתי מגבה את תרחיש הקצה שהבאתי, אבל יש "בגידות" ויש "בגידות". יש מצבים של חוסר דו שיח בין בני זוג שמביא למצבי קיצון. בהחלט אפשר לתאר מצב שבו הבעל אכן זיין בחוץ אבל להתנהלות האשה יש חלק ותרומה לא זניחים בזה שצריכים לקחת עליהם אחריות.
והרבה מאוד אנשים לא רצים להפרד כאשר יש להם ילדים. זה גורם מעכב.

kagome10

New member
יש אנשים שמאמינים בכך שאסור לבגוד

ואם רע בזוגיות - אז נפרדים. זה הרבה יותר ישר וכנה מאשר לבגוד.
&nbsp
לבן הזוג תמיד יש את האפשרות להתגרש אם לא מתאים לו. על זה האישה יכולה לקחת אחריות - אבל לא על הבגידה. יש מספיק אנשים בעולם שכשרע להם מתגרשים, בלי לבגוד בדרך. זה הדבר ההגון לעשות.

אני לא חמות, העיצות שלי

הן מניסיון שלי עם אחותי האהובה.
1. אל תביעי עמדה עליו או על מעשיו. את לא יודעת אם הם יישארו או ייפרדו. וכל דבר שתאמרי, בסופו של דבר יקבל קונטקסט בהתאם להתרחשות העתידית בינהם.
2. תגידי לה שאת אוהבת אותה, שאת תמיד שם בשבילה. ומה שהיא תצטרך, ומה שהיא תחליט, את תתמכי. תגידי לה שאת סומכת עליה. ושאת שם כשהיא צריכה. ותגידי את זה שוב, ושוב ושוב. היא זקוקה לאהבה עכשיו.
3. תגידי לה שבסוף, בכל דרך שהיא תבחר, יהיה בסדר ואת תעזרי לה כך שיהיה בסדר. כי זה בסדר לסלוח ולתת למישהו צאנס נוסף, ובאותה מידה זה בסדר לכעוס מאוד ולהגיד שאי אפשר להמשיך ככה ולהפרד. שתי הבחירות לגיטימיות וברות ביצוע באותה מידה. היא צריכה להבין שכל החלטה שהיא תקבל, היא החלטה טובה, כל עוד היא שלמה איתה.
4. ואחרון, זכרי כל הזמן שהיא במקום מפחיד מאוד עכשיו. זה מפחיד לחשוב על גירושין, ולא פחות מפחיד להחליט להשאר בנישואין. אל תעודדי את הפחד, את המרירות, את העלבון ואת הרגשות השליליים. במקום זה תעודדי את האומץ, את הכח שלה ואת המסוגלות שלה להתמודד עם קשיים.
&nbsp

מ חשבות

New member
תודה לכולם, זה ממש לא פשוט.

כל מה שאתם אומרות זה נכון וקשה מאוד עם זה.

mykal

New member

מאחלת לך הרבה כח להתמודדות עם הקושי.
לא פשוט נכון. רק תזכרי גם ברגעים קשים--
שאחרים כבר היו בסרט הזה--וצלחו אותו, כך או כך.
וזה רק כדי להרגע---ולהבין שבסוף דברים מסתדרים גם אם התהליך מורכב.
אנחנו כאן לחיבוק ולהקשבה.

למעלה