חמותי רוצה למות בריאה ולשרוף את כל הירושה בחייה !!!

חמותי רוצה למות בריאה ולשרוף את כל הירושה בחייה !!!

חמותי בלתי נסבלת. מתערבת בכל דבר מעירה הערות שלא במקום ויוצרת איתן משברים ומריבות ביני לבין אשתי , לוקחת המון כדורים ביום , מכורה לערוץהקניות , מרבה לבקר אותנו וזה יוצר הוצאות כספיות ואנחנו נאלצים לישון בסלון. מעבר לזה - היא מוציאה כספים באופן לא אחראי וכל הזמן במינוסים...לא מסוגל להביט בפרצופה הנאלח. מתי היא מזדכה ? . . . והכי גרוע היא לא רוצה לעזור לנו לקנות דירה ועל זה אני החלטתי להתעלם ממנה במינון הולך וגובר. פשווט אישה רעה. הרוע בוער בעצמותיה !!!!!!
מה עושים עם חמה רעה ?!
אולי פשוט להיות סבלניים - אני תמיד אומר שהיא עוד תקבור אחרים....היא לא מוותרת ....לא מתכוונת לתת לנו מנוחה. יש עצות ? פתרונות ?

mykal

New member
מחלקת את תגובתי לשני ענינים.

האחד--על ההערות, ועל ההצקות--ועל הכסף שהיא דורשת מכם,
שב עם אשתך, ותגיד---אני מתנגד לדברי האלה--מה את מציעה ללעשות,
כדי לצמצם מגע ולצמצם מריבות ביננו. אםלא הולך--לכו ליעוץ.
השני--לגבי בזבוז הכסף שלה--מצטערת זה לא ענין שלך, מ היא עושה איתו--
זה שלה, וזכותה לבחור מה לעשות בו. היא הבטיחה משהו ולא קימה? לא.
ניהול הכספים שלה ברשותה. --אין לך שום אמירה בנידון.
אתה לא חייב לפרנס אותה.

סתם מבקרת

Active member
מסכנה חמותך שיש לה חתן כמוך. אתה משמיץ אותה, לא סובל אותה לא

"מסוגל להביט בפרצופה הנאלח" ומייחל למותה אבל בכספה אתה לא בוחל ואף חושב שהיא חייבת לתת לך אותו.
בנושא ההתערבות שלה ביניכם והביקורים המרובים - דבר עם אישתך ואם לא תצליחו להגיע להבנות לכו ליעוץ זוגי.
בענייני הכספים והבזבוזים שלה - לא עניינך! זה כסף שלה וזכותה לבזבז את ה"ירושה" בחייה ולהנות מהכספים שצברה.

yeshpitaron

New member
אני לא אוהבת את הגישה של ההודעה גם אם

יש דברים מציקים ומוצדקים.

אינך צריך את הירושה שלה. תהיה אדון לעצמך. בנוסף, אם כפי שכתבת היא לא משהיא חיובית (בעינך) ודאי עדיף שלא תקח גם אם תרצה לתת לכם.

אין לך שום זכות להתערב במה שהיא עושה עם כספה כל עוד זה לא פוגע בך ישירות דהיינו זה לא מכספך ולא על חשבונך וזה שלה בלבד.

גורמת למורת רוח? בלי קללות ובוודאי לא פומביות. רק תבין שהיא לא חייבת אם אינה רוצה כפי שאינך חייב אם אינך רוצה...

"מרבה לבקר אותנו ונאלצים לישון בסלון?"
למה? מה פתאום שתסכימו לישון בסלון בשבילה במיוחד אם זה תכוף? ולמה לא להגיד לה מפורשות אתה או אשתך? מי שלא מבין לבד אומרים לו.

אל תשלם לה את חובותיה אז לא צריך לעניין אותך המינוסים שלה. כל עוד אינך מפרנס אותה ברור כפליים.

ובמקום לקלל אותה דבר אתה או עם אשתך ולא חסר פתרונות ....

לגבי עזרה בקניית דירה שוב, היה נחמד אילו היית מקבל אבל אתה לא ולא צריך, תראה את הצד החיובי, להיות אדון לעצמך.

לא ניתן לדעת מדבריך מה זה "לא מתכוונת לתת מנוחה".

מה אשתך חושבת על העניין?

הכסף שלה זכותה לעשות מה שתרצה

למה היא חייבת לעזור לך לקנות בית?
אם תעזור לך תצטרך לעזור גם לשאר הילדים

restart2

New member
גבולות הקשר

היי מתכנת הודי
מצמצמת את פנייתך לרשימת מכולת -
  • חמותי בלתי נסבלת.
  • מתערבת בכל דבר .
  • מעירה הערות שלא במקום .
  • יוצרת איתן משברים ומריבות ביני לבין אשתי ,
  • מרבה לבקר אותנו
  • ואנחנו נאלצים לישון בסלון.
כל הנקודות הרשומות למעלה הם נושאים הקשורים למערכת הזוגית שלך ואישתך יש לך מה לומר ,ועבודה מול אישתך לצור שינוי- לדוגמא- החמות מגיעה לביקור- לא חייבים לתת לה את חדר השינה- אפשר לתת לה לישון בסלון.
התערבות בחייכם והעברת ביקורת או יצירת משברים קשורה לתקשורת שבינכם. תקשורת אינטימית בין בני זוג לא כוללים אחרים.
כלומר אם מתגלעים בינכם אי הסכמות סכמו שתפתרו בעצמכם או עם גורם מקצועי ללא התעררבות חיצונית של אמא /חברה/אח/שכנה...
כלומר הקושי שאתה רואה בחמות מחר יכול להתגלות בדמות אחרת.
התקשורת שלך ואישתך מחוייבת שיפור והבנה..
לגביי יתר הנושאים שהעלת כמו-
לוקחת המון כדורים ביום ,
מכורה לערוץ הקניות ,

חושבת שזה לא עיניינך היא אדם בוגר שתחליט איך רוצה לחיות את חייה.
בתה יכולה לשוחח איתה עם מפריע לה.
אני חושבת שהביקורת שלך והסלידה לא מוסיפה אור ואהבה לחייכם המשותפים.

בהצלחה

אירית שעל
מאמנת אישית ועסקית
www.iritshaal.co.il

הכסף שלה הוא העניין שלה...

ובמקרה הזה, לפי התיאור שלך- כנראה שעדיף לה לבזבז את הכסף בעצמה.
&nbsp
&nbsp

ayaht

New member
תיארת פה ספגטי

אם היה מדובר בקוד, הייתי מציעה לך למחוק ולעשות דיזיין מחדש...

שהיא תעשה עם הכסף שלה מה שהיא רוצה, שתפתח איזה התמכרויות שהיא רוצה לאיזה כדורים וערוצי טלויזיה שהיא רוצה. בבית שלה.

ואתם? תסתדרו עם הכסף שלכם.
אל תקחו ממנה ואל תממנו אותה.
ובכלל אל תתערבבו.
שכל אחד יישן בלילה במיטה שלו.

כנ"ל לגבי ההערות שלה שלא במקום.
בכלל, אני מאמינה ב"רחוק מתוק", וגם בגישה של need to know basis..

כמה שפחות תדווחו לה, ככה יהיה לה פחות נושאים לויכוח והצקה.
מזג האויר.. זה נושא מרתק בימינו..

תהיה חזק

Shamy

New member
תשובות

1.בנוגע לזה שהיא מעירה ומציקה ומתערבת ומכריחה אתכם לישון בסלון-לזה אתה ממש לא חייב להסכים. אתה צריך להתייעץ עם אשתך מה עושים בנידון
2.בנוגע להתנהלות כספית -זה לא עניינך על מה איך וכמה היא מבזבזת את ממונה! אז לא להתערב לה גם בזה. בנוסף זה ממש לא חובתה לעזור לך לקנות דירה...היא לא מחויבת לעזור כספית במאומה. לכן על זה אין לך מה לכעוס ועל מה לנתק קשר בהקשר כספי...בהקשרים אחרים אם זה מציק ודיברתם איתה והיא לא מוכנה להתגמש ולהקשיב ולבנות איתכם ביחד פורמט שעובד..זה סיבה לנתק קשר אבל לא בגלל כסף...אף פעם לא לנתק קשרים על כסף!

disturbedZ

New member
לפעמים אני כל כך שמח שאין להוריי כסף

מדהים מה שכסף של אנשים קשישים עושה לאנשים. אדוני אתה אדם דוחה. הכסף הזה לא שייך לך, הוא שייך לחתומך וזכותה לעשות איתו מה שתרצה.

למעלה