עכשיו כשחג פורים נגמר, אפשר לשאול את השאלה

עכשיו כשחג פורים נגמר, אפשר לשאול את השאלה

מארחים/מתארחים בחג הפסח

האם יש לחץ מצד המשפחות להתארח-יש מריבות/חיכוכים סביב זה

האם אתם קונים מתנה לכבוד החג

האם אתם שומרים על מנהגי החג- סדר פסח, אי אכילת חמץ וכו'

אצלנו תמיד העניינים היו מאוד ברורים סביב החגים
את רה"ש נהגנו לעשות עם הוריו, את סדר הפסח עם הצד שלי (בד"כ אצל דודתי). זה הונהג מייד אחרי החתונה, וכך נשמר כל השנים בלי שום חיכוכים או מריבות, לשמחתי הרבה.
בשנים האחרונות, מאז שחמי חלה ואח"כ נפטר, חמותי וגיסתי מוזמנות אל הצד שלי בשמחה, וגם מגיעות.
גם השנה נחגוג אצל דודתי, וכרגיל חמותי וגיסתי מוזמנות.
פעם כן היה נוהג של הבאת מתנות. אבל מאוד מזמן דודתי ואמא שלי החליטו להפסיק עם זה. גם ככה אצלנו סדר פסח הוא מאמץ משפחתי משותף - כולם מבשלים הרבה ו"תורמים" לארוחה, ובעיניי כולם כל עניין המתנות נראה מאולץ ומיותר.
באופן אישי אני ובן זוגי לא שומרים על פסח בכלל. ההורים שלי כן, ואצלם אין חמץ במהלך הפסח. אנחנו אתאיסטים מוצהרים ומעבר לסדר פסח "כהלכתו", לא שומרים על מנהגים נוספים הקשורים בפסח.

mykal

New member
זה מה שכתבתי

בתשובה אחרת-נסיבות החיים השתנו.
ואני יוצאת מהבית להתארח בבית מלון.
אז השאלה כבר לא שאלה והכל בסדר.

אצלנו שנה פה-שנה שם (כשאנחנו בארץ)

והשנה התור של המשפחה שלו, ואמא שלו עורכת את הסדר. כבר יצא לנו בעבר לאחד, כלומר שההורים שלו באו לסדר אצל הצד שלי, ולהפך.
לגבי מתנה - אין נוהל קבוע. נראה לי שלרוב אנחנו כן מביאים משהו.
אנחנו שומרים על מנהגי החג של אי אכילת חמץ, על אף שגם אנחנו אתאיסטים. אנחנו לא מגעילים את הכלים ומבערים את החמץ או משהו בסגנון, אבל כן אוכלים כשר לפסח בחג.

yeshpitaron

New member
לאחרונה העניין הסתדר מצוין

מבחינת האירוח. בהתחלה היה חצי יום פה וחצי ערב שם והייתי נתקעת בשל הסיבה הזו בביתי. אי אפשר לנסוע כל החג כדי לארח אותם למחרת לדוגמה אבל בערב היינו לבד. הגענו להחלטה כבר כמה שנים ששנה אחת יהיו איתי היכן שאהיה ושנה אחרת אצל משפחתה. זה מסתדר מעולה.
&nbsp
אצל חמותי היה קשה מאוד, לא היה חג שלא רצתה שנחגוג אצלה. לא משנה אם פסח או פורים או ראש השנה ונענינו ברצף כעשור בעל כורחי כי לא יכולתי להתנגד עד שיום אחד הוחלט שגם לי יש צד וגם להם מותר. כשלא קיבלה זאת כמה שהסברתי (הצעתי שזה יהיה פעם בשלוש שנים אפילו) חתכתי ולא עשינו שם יותר. (הפסידו).
&nbsp
אני מארחת ואני קונה מתנות : ) אוהבת.
&nbsp
&nbsp

מה נשתנה הלילה הזה?

הלילה הזה אנחנו כבר לא מסובין
לא צריכה לקנות לה מתנה גם ככה היא ואני כבר לא
החג הזה כבר לא נריב איפה נהיה
החג הזה כל אחד ילך לדרכו
החג הזה יצאתי מעבדות לחרות
החג הזה המשפט: ברוך מתיר אסורים, קיבל משמעות מיחדת

מילי1991

New member
מתארחים

ככל הנראה כרגע..
הייתי רוצה לארח דווקא השנה..לא אכפת לי בכלל
בעבר הייתי נלחצת

בדרך כלל
אנחנו מתארחים בליל הסדר אצל ההורים שלי או אצל ההורים של בעלי.
אני תמיד אוהבת להביא משהו או להכין מאכלים לסעודה להקל על המארחים.

החתולית

New member
השנה אני מארחת

את המשפחה שלי ואת המשפחה שלו.
&nbsp
המשפחה שלו פחות מקפיד על סדר פסח וארוחת ראש השנה, בדרך כלל היו פשוט אוכלים ארוחות חגיגיות מהרגיל. במשפחה שלי נהגו כל השנים לקיים ארוחת ראש השנה לפי המנהגים שהיו נהוגים בבית סבתי (קידוש, ברכות, שירים וכו'), וסדר פסח כהלכתו.
&nbsp
במשך השנים, העניינים הסתבכו מסיבות שונות, ורק כשאני מארחת כולנו מתכנסים והחגים מתנהלים כמו שאנחנו אוהבים.
&nbsp
קונים מתנות רק לילדים, ולמארחת לפעמים. בפעמים קודמות קיבלנו מהמשפחה שלו, כל מיני מתנות משומשות או דברים שקיבלו והעבירו אלינו.
אם אתם צריכים מפות שולחן לבנות או בהירות - אני הכתובת.

למעלה